Kelet-Magyarország, 1991. október (51. évfolyam, 230-255. szám)

1991-10-14 / 241. szám

1991. október 14., hétfő SPORT Kelet-Magyarország 1 1 Nyertünk, és ez a lényeg Szép akciók mellett javítanivalók Strezeneczky felad. Vámos ütésre készül, a háló túloldalán pedig a Sztyepanok és Ba- tai alkotta hazai blokk védekezésre készen. háRasztosi pAl felvetele Nyíregyháza (KM — Mán László). — Legutóbb a nap­sütés, szombaton az eső számlájára írható talán, hogy a vártnál kevesebben voltak kíván­csiak az NYVSC-BIM Trade NB I-es férfi röplabda- csapatának hazai meccsére. Most mintegy hatszázan ül­tek a bujtosi csarnok lelá­tóin, és várták: kedvenceik feledtetik a Vasas elleni ve­reséget. Az ellenfél szege­dieknél két ismerős arcot fe­dezhettek fel a szurkotok, mindkét játékos korábban piros-kékben lépett pályára, és mindketten feladók, Strezeneczky hamarabb köl­tözött a Tisza-parti városba, Lapsin nemrégiben. Zsenyát egy évre kölcsön adták a szegedieknek, ám a szomba­ti találkozón nem játszott. Miként Szilágyi Bence sem, akinek a lába nem jött rendbe a pár nap alatt. NYVSC-BIM Trade—Sze­ged 3:0 (8, 11, 11). Bujtosi Szabadidő Csarnok, 600 né­ző, v.: ifj. Kiss, Rádi. NYVSC: Nagypál, Zajácz, Sztyepanok, Nagy, Batai, Nyúl. Cs.: Varga. Edző: Ba­lázs István. Szeged: Streze­neczky, Vámos, Hulhmann, Polgár, Petheő, Csíkos. Cs.: Rácz, Tóth, Szűcs. Edző: Nyári Sándor. I. JÁTSZMA (0:2, 2:6, 3:7, 7:7, 13:7). A szegediek nyi­tották jobban a meccset, pár perc alatt elhúztak 6:2-.re. Ekkor Balázs edző időt kért, almi jót tett játékosainak, hiszen főként a feljavuló vé­dekezésnek köszönhetően egyenlített a csapat, majd olyannyira lendületbe jött, hogy meg is nyerte a szettet. II. JÁTSZMA (0:5, 1:6, 3:9, 13:9 (!), 14:11). Elég sokáig úgy nézett ki. hogy ez a já­tékrész a szegedieké lesz. hi­szen nagyon elhúztak. Már 9:3-ra vezettek, amikor Nagy és Batai vezérletével lábra kapott a hazai együttes, zsi­nórban tíz pontot begyűjtve fordított. Igaz a játszma hajrájában két pontot még adtak a szeged i ek nékj !;ffijW 'éz nem változtatott á lényegen: ez a szett is megvolt. III. JÁTSZMA (1:2, 5:2, 5:5, 7:7, 8:11). Szokatlan mó­don, a játszma elején nem ment el a vendégcsapat, sőt a mieink vezettek. Ez nem tett jót nekik, kiengedtek, és az ellenfél magához tért a szorításból. Annyira, hogy ll:8-,ra meg is ugrott. Ekkor azonban eszükbe jutott, a hazaiaknak, hogy a játszma elvesztése komolyabb bajt. is okozhat, beindultak. Főként Sztyepanok jeleskedett, „Jós­ka” blokkjairól rendre visz- szapattant a labda, fordított a csapat és nyert. Nyári Sándor, a szegediek mestere szokatlanul doppin­golta fiait. Azt hangsúlyozta nekik, hogy a nyíregyháziak nagyon gyengék. így nyer­niük kell. Végül a jelző túl­zó volt, de a hazaiak való­ban nem a legjobb napjukat fogták ki. A gyenge táma­dások. és eredménytelen vé­dekezések mellett azonban voltak szép számmal jó meg­oldások is. Az pedig egyér­telműen dicséretes, hogy a játszmák vége felé mindig összekapták magukat a játé­kosok, és nem adtak esélyt a vendégeknek játszmanye­résre. Végtére is Nyári- ed­zőnek igaza volt abban, hogy a hazaiak nem játszottak igazán jól, ám a szegediek még kevésbé. És ez döntött. TOTO 41. hét 1, 1, 2, 2, 1, X, 2, X, 2, 1, 2, 1, 1, X. Tünde ezúttal nem a vízben, hanem a konditeremben gya­korolt. BALÁZS ATTILA FELVÉTELE Tünde súlyzózik Nyíregyháza (KM — Mán László) — A lányok beteges­kednek. Az NYVSC két ki­váló úszónője gyengélkedik, Kovács Ritának a füle fáj, Szabó Tünde pedig megfá­zott. Csütörtökön délután a sóstói uszoda ponyvája alatt melegítősen álldogált Tünde, és figyelmesen hallgatta ed­zője, Vajda Tamás útmutatá­sait. Nemrégiben érkezett haza az olimpiára készülő úszóválogatott barcelonai ed-' zőtáborából, ahol az itthoni­nál kellemesebb klímában gyakorolhattak. — Az idő jó volt és az ed­zőtábor sem volt különöseb­ben nehéz — kezdte rövid beszámolóját a hátúszás ezüsthölgye. Délelőttönként úszóedzések voltak, délutá­nonként pedig erősítések. Voltunk az olimpiai verse­nyek színhelyén, az uszoda nagyon jó, a melegítő me­dencében edzettünk is. A versenymedencében nem le­hetett gyakorolni, ám azt is kipróbáltuk. Esténként sokat sétáltunk Barcelonában, ahol szinte minden méteren már az olimpiát hirdetik. Ennyi volt Tünde élmény- beszámolója, aztán indult a konditerembe erősíteni, hi-, szén bár vízbe nem mehetett, azért edzés nélkül nem múl­hat el egy nap. Edzője, Vaj­da Tamás a felkészülés sza­kaszait, annak jellemzőit foglalta össze: — A négyhetes előalapo- zás első felét Barcelonában töltötte Tünde, ennek a sza­kasznak a végén járunk — kezdte Vajda Tamás. Ennek az volt a feladata, hogy Tün­de ráhangolódjon az elkövet­kezendő időszak munkáira, a még jelentkező izomlázat, a fáradtságot „túlélje.” A barcelonai tábor emellett le­hetőséget adott az olimpiai versenyek helyszínének meg­ismerésére is. A jövő héten indul a következő, négyhetes mezociklus. Szakmailag so­kat segítene, ha Budapesten edzenénk, de pszichés alapon kedvezőbb lenne a sóstói gyakorlás, hiszen eleget va­gyunk távol. November ele­jén jön egy délvidéki edző­tábor, valószínűleg Mauritius szigetén. Azért éppen ott, mert a napsütésnek, a me­legnek nagyon pozitív hatása van, ráadásul a sziget klímá­ja, a páratartalom olyan mint Barcelonában. Ez már nagyon kemény munka lesz, mennyisegében növekszik a terhelés, majd az intenzitás is fokozódik. Ezt követően Vajda Tamás arról szólt, hogy december­ben az addig eltelt' időszak felmérését szolgáló verse­nyek következnek. GM és Sós bérezték a baktat paprikást Megyei I. osztály Nyíregyháza (KM — M. L.) — Volt minden a megyei I. osztályú labdarúgó bajnok­ság vasárnapi fordulóján. Rangadót játszottak Nagy- kállóban, ahol a hazaiak a listavezető Kislétát fogadták. A kállóiak sikerével válto­zott a helyzet a tabella élén. Az a Baktalórántháza ug­rott az élre jobb gólkülönb­séggel, amelynek csatárai most sem fukarkodtak a gól­szerzéssel, kilencet adtak a tyukodiaknak. Gdovin és Sós voltak kirobbanó formában, mindketten négy-négy talá­lattal járultak a kiütéses győzelemhez. Három vendég­siker született, a záhonyiak idegenben is ötöt tudtak lő­ni, szintén nyert Nyírkárász, és Tiszalök. Otthonában tar­totta mindkét pontot Nyír­bátor és Fehérgyarmat, a szatmáriak ezzel végre pon­tokhoz jutottak. Az egyetlen döntetlen az Üfehértó—Ib- rány mérkőzésen született. baktalúrAnthaza— TYÚKOD 9:2 (5:0). Bakta­lórántháza, 400 néző, v.: Fe­kete. Baktalórántháza: Tóth A. — Tóth I., Horváth, Koz­ma, Barnucz, (Kozák), Ka- pin, Borza, Sós, Maries, Gdo­vin, Virtás. Edző: Gajdos Gábor. Tyúkod: Kiss Zs. — Magos, Gloredán, Szabó, Fekete, (Szabó II.), Bodnár, Kasu, Vaszusz, Kiss J., Kiss Cs., Kertész. Edző: Berki Bé­la. Az eredmény a vendé­gekre hízelgő, mivel hazaiak helyzetüknek csak egyhar- madát értékesítették. Gól: Sós 4, Gdovin 4, Maries ill. Kertész, Gloredán. NAGYKALLÓ—kisléta 2:0 (0:0). Nagykálló, 400 né­ző, v.: Hekman. Nagykálló: Cziotka — Viszokai, Hor­váth, Kaszab, Kigyósi, Be- rettyán, Farkas, Kalapos, Kovács, Vágó, Tóth (Gelsi). Edző: Farkas Béla. Kisléta: Takács — Szőke, Simon, Papp, Nyisztor, Bihari, Cse- hély, Illés, Űjfalusi. (Réz­műves), Földesi, Torna. Ed­ző: Pataki László. Küzdel­mes mérkőzés, biztos hazai siker. Gól: Farkas, Gelsi. ŰJFEHÉRTÖ—IBRANY 2: 2 (2:2). Ü.ifehértó, 500 néző, v.: Ficze. Ü.ifehértó: Cziotka — Lácza S„ Koskovits, Kato­na, Lácza J., Kukk. Papp. Urr, (Lácza L.,) Szalóki (Ivá- nyi), Barna. Polonkai. Edző: Aranyi László. Ibránv: Vatai — Sziráki. Ignácz, Herman, Gyöngyösi. Bárdi. (Szuhár), Balogh, Zsiga, Kató, Mikhán- di, Papp. Edző; Herman L. Gyenge hazai játékkal igazságos döntetlen szüle­tett. Gól: Szalóki, Urr, Zsi­ga, Bárdi. NAGYECSED—TISZALÖK 2:3 (0:2). Nagyecsed. 200 né­ző, v.: Varga Zoltán. Nagy­ecsed: Torhán — Gila. Czine, Sikesdi Cs.. Bácska. Kosa. (Balogh). Biró A.. (Bujáki Cs.), Bojer, Kurik, Tarcsa B., Petrohai. Edző: Mitró Ká­roly. Tiszalök: Murvai — Szurkos, Gál, Aszalós, Szu- hai, Marozs, Csatlós, Vass, Péntek, Losonczi, (Balogh), Petne, (Kerekes). Edző: Csá­ki Miklós. Küzdelmes mér­kőzésen vendéggyőzelem. Gól: Bojer, Kulik ill. Csat­lós, Czine (öngól), Pente. NYÍRBÁTOR—SÉNYÖ 2:0 (1:0). Nyírbátor, 400 néző, v.: Szegedi. Nyírbátor: Dolhai — Erdei, Derdik, Biró (Ignácz), Komáromi, Munkácsi T., Sza­bó, Szegedi, Munkácsi A., Bécsi, Tóth. Edző: Unchiás Demeter. Sényő: Rabcsák — Mészáros, Szikszai (Pataki), Bunkóczi, Broda (Máthé), Szobonya, Kanyári, Nagy, Magyar, Kiss M., Illák. Edző: Pavelcsák Péter. Biztos ha­zai győzelem. Gól: Bécsi, Sza­bó. CSENGER—NYÍRKÁRÁSZ 0:1 (0:1). Csenger, 200 néző, V.: Márta. Csenger: Czimpi- án — Szabó Cs., Barbul, Ju­hász J., Vincze (Balogh), Din- dilián (Ozsvát), Juhász P., Szabó, Takács B., Adorján (Rózsa), Takács L. Edző: Póti Sándor. Nyírkárász: Tóth J. — Kapin, Nyerges, Kántor, Tóth L., Dudás, Frindik, Rácz (Kontra), Oláh, Szántó, - Fecsku (Nagy). Edző: Ko­máromi György. A jobban akaró csapat győzött, igazsá­gos eredménnyel. Gól: Frin­dik. KÓTAJ—ZÁHONY 0:5 (0:1). Kótaj, 300 néző, v.: Fodor S. Kótaj: Müller — Sántha, Lingl, Ranyhóczky, Korsoveczki, Sziszák, Foga- rasi, Harsány (Bak), Csorba, Szilágyi, Lukács (Németh). Edző: Lengyel László. Zá­hony: Orosz — Dudás, Hege­dűs, Szőke, Nagy, Onder, Balázsi, Lipcsei, Győri, Már­ton. Pokol. Edző: Somkereki György. Megérdemelt . ven­dégsiker. Gól: Győri 1, Már­ton, Pokol, Lipcsei. FEHÉRGYARMAT—NYÍR­TELEK 4:1 (2:1). Fehérgyar­mat, 400 néző, v.: Mónus. Fehérgyarmat: Czompa — Juhász A. (Szabó), Kiss, Cse­repes, Juhász Zs., Docsa (Czompa P.), Horváth, Gyü- re, Lőrincz, Ur, Batár. Edző: Tapasztó Ferenc. Nyírtelek: Szőr — Joó, Dankó, Hudák, Kiss (Szálkai), Szuhánszki, Seres, Puki, Setét, Horváth (Muri), Schmilik. Edző: Hu­dák Mihály. Kemény mérkő­zésen, a második félidőben Szálkai és Seres kiállít. » után végre győzelem! s örülhetett a hazai közönség. Gól: Horváth 1, Dócsa Ill­ésből), Lőrincz 2 illetve Pu­ki. A bajnokság állása 1. Bl.-háza 8 8 I I 37- 5 13 2. Nagykálló 8 6 1 1 lí- 5 13 3. Záhony 8 5 2 1 23- 7 12 4. Kisléta 8 5 2 1 25- 7 12 5. Tiszalök 8 6—2 15-12 12 6. Üjfehértó 8 4 2 2 15-li) 10 7. Sényő 8 3 3 2 16- 7 9 8. Nyírbátor 8 3 3 2 11-10 9 9. Nyírkárász 8 3 2 2 12-15 8 10. Ibrány 8 3 14 11-12 7 11. Kótaj 8 2 1 5 5-25 5 12. Csenger 8 1 2 S 5-11 4 13. Nagyecsed 8 1 2 5 13-25 4 14. Nyírtelek 8 1 2 5 9-21 4 15. Tyúkod 8 1 2 5 5-14 4 16. Fehérgyarm. 8 1 — 7 7-25 2 Vereség»verekeisien Szombathely (Mol­nár). — Falco SE —Nyh. Tanár­képzö-Sotex FSE 86:78 (40:44). Szombathely, 200 néző, v.: Péter, Zsigmond. Tanárkép- zö-Sotex: Kiss 15, TARA- SZOV 30/12, Bede 6, SKU- RIN 16, Szalai 6. Csere: Mé­száros, Vajda, Boiler, Mak­rai 2, Zomborszky 3/3. Edző: Kovács Tibor és Schreiber József, A mérkőzés alakulá­sa. 4. p.: 8:11, 11.: 24:30, 17.: 34:34, 29.: 60:50, 35.; 75:64, 39. 82:78 (!). Egy szándékos személyi hi­bával indult a mérkőzés, ami kömény összecsapás képét vetítette előre. Szoros ember­fogással játszott mindkét csapat, sok hibával, eladott labdákkal és kihagyott hely­zetekkel. A vendégek ügyes kosarakkal egyenrangú el­lenfélként előnyt szereztek az első félidőben. Szünet után három friss játékossal kezdtek a hazaiak, és ez ha­marosan tízpontos vezetést jelentett számukra. Skurin kipontozódott, de a cserék és Taraszon még négy pont­ra felzárkóztak. A végén a higagdtabb hazaiak Kriva- cevic ponterős játékával nyerni tudtak. A mérkőzésen végig hatal­mas küzdelem, és kímélet­len játék folyt, amely néha nem is hasonlított a kosár­labdához. A Vendégek még nem eléggé, alkalmazkodtak az első osztály verekedős, kegyetlen stílusához. JACK POT! A HATOSSAL MÁR SO MILLIÓ FORINTOT NYERHET, AMIT EGY BMW-VELVIHET HAZAI Sőt, minden nyerőosztályban kisorsolásra kerül egy-egy BMW! Jó ha tudja: blancoszelvénnyel 1$ ugyan az az esélye, hogy nyerjen!