Kelet-Magyarország, 1991. június (51. évfolyam, 127-151. szám)

1991-06-17 / 140. szám

12 Kelet-Magyarország SPORT 1991. június 17., hétfő Méltatlan bajnoki búcsú Ez történt a labdarúgó NB ll-ben Nyíregyháza—METRIPOND 1:1 (1:0) Nyíregyháza, városi stadion, 2 ezer néző, v.: Lettrich (Tóth, László Gy.). NYVSC: Varga — Szobonya, Kertész, Drobni, Cse- lószki — Csehi, Molnár,Kovács —(Erdei, Bús, Zuba- nics. Edző: Sándor István. v Metripond SE: Molnár — Talmácsi, Márta, Bódi, Kovács — Vass, Tassi, Oltványi — D. Pop, V. Pop, Ve­rők. Edző: Lukács Józser. Csere: V. Pop helyett Földvári a 35., Erdei helyett Lelt a szünetben. Bódi helyett Brindás a 64., Bús he­lyett Nagy a 67. percben. Gólszerző: Csehi (11-esbői a 29., D. Pop a 80. perc­ben. Sárgalap Bódi a 8., Drobni a 17., Talmácsi a 18., Kertész a 68. percben. Szögletarány 7:4 (3:0) az \YVSC javára. Qrömtánc és vége Befejeződött a küzdelem a lab­darúgó NB I-ben. A zárófordulóban, a bajnok Honvéd legyőzte az MTK-t, szépen búcsúzott közönségétől. Az­óta a bajnoki vacsorát is megtartották, aranyünnep volt Kispesten. Alul ádáz küzdelem folyt a kiesés el­kerüléséért, ennek ellenére a Békéscsaba és a Volán FC búcsúzik, a Szeged és a Deb­recen osztályozót játszik! Eredmények. SIÓFOK—VIDEOTON 3:2, Siófok, 6 ezer néző, v.: Fa­zekas. Megérdemelt hazai győzelem. Gól: Magyar, Fo­dor (11-esből), Kolovics, ill. Dubecz, Bekő. FERENCVÁROS—VASAS 1:0, Üllői út, 12 ezer néző, v.: Molnár. A produkció méltatlan a két csapathoz. Gól: Dzurják. ÚJPEST—BÉKÉSCSABA 1:0, Megyeri út, 1500 néző, v.: Kovács L. Szomorú mér­kőzés. Gól: Rubold. DEBRECEN—VOLÁN FC 2:0, Debrecen, 10 ezer néző. v.: Varga S. A DVSC szá ­mára esély maradt a „pót­vizsgára”. Gól: Vancsa, Pló- kai. SZEGED—RÁBA ETO 1:1 Szeged, 4 ezer néző, v.: Hart­mann. Minden tekintetben ellenfele fölé nőtt a hazai csapat. Gól: Cigan (2), Ta­kács Z. (2), ill. Bogdán (ön­gól'. BP. HONVÉD—MTK 2:1, Kispest, 10 ezer néző, v.: Vad. A látottak alapján a Honvéd megérdemelte a győzelmet. Gól: Csehi, Ko­módi, ill. Ivanics (11-esből). TATABANYA—VESZP­RÉM 3:3, Tatabánya, 3 ezer néző, v.: Bay. A partnerek nem kímélték egymást! Gól: Simon (2) (egyet 11-esből), Klausz, ill. Sülé (2), Vass. Kovács György (A mérkőzés előtt rövid ünnepség zajlott. Neumann Gábor, az NYV­SC labdarúgó­szakosztály vezetője aján­dékkal kedveskedett Szobo­nya József és Tóth Péter láb- darúgóknak, akiknek szerző­dése lejár, eltávoznak a klubtól. Áz előbbi hét, az utóbbi öt évet töltött Nyír­egyházán.) Az első nagy helyzetet Er­dei hagyta ki a 2. percben: lövés helyett Csehi felé to­vábbított. így a védők men­tettek! öt perccel később Cselószki bal oldali beadását Erdei az ötösön elvétette. Ez is nagy helyzet volt! Fölény­ben játszottak a hazaiak, a Metripond kevésszer jutott át a felezővonalon. A 13. percben Bús. nem sokkal ké­sőbb Zubanics előtt kínál­kozott alkalom.— de érintet­len maradt a vásárhelyi há­ló. A 29. percben vezetést szerzett a Nyíregyháza. Bús egyedül tört az ellen­fél kapujára, közben a kifu­tó Molnár kapussal ütközött, a csatár elesett, a bíró tizen­egyest ítélt. a büntetőt Cse­hi lőtte a kapu bal oldalába, 1:0. Továbbra is egyoldalú volt a játék, az NYVSC támadgatott, de elöl kevés volt az elgon­dolás. nem született újabb találat. A második játékrészben erőtlen, gyenge hazai pró­bálkozás folyt. A 62. perc­ben lyukat rúgtak a Met­ripond védői, de nem akadt támadó, aki a kapuba továb­bított volna. Két perccel később Bús újra átesett Molnár kapuson. ezúttal nem volt tizenegyes. A fél­idő derekán a közönség füty- tyel fejezte ki elégedetlen­ségét. Közben a mérleggyá­riak is vezettek néhány for­más akciót, ezek közül Ko­vács távoli lövése adott munkát Vargának. A 80. percben egyenlített a vásárhelyi csapat. A romániai vendégmun­kás — D. Pop — egyedül iramodott meg a jobb olda­lon, a védők lemaradtak, Varga kifutott. Pop 20 mé­terről átemelte fölötte a labdát, amely a háló jobb oldalán landolt, 1:1. A 86. percben Zubanics lá­bában volt a második gól, de mire a kapu elé cselezte magát, elvesztette a játék­szert. A közönség keserű szájíz­zel távozott a mérkőzésről, csapata méltatlanul búcsú­zott a bajnoki küzdelmek­től. JÖK: Molnár, ill. D. Pop, Márta, Talmácsi. Kovács, Molnár. SÁNDOR ISTVÁN: — Na­gyon szégyellem, hogy ilyen játékkal búcsúztunk a baj­noki idénytől! LUKÁCS JÓZSEF: — Re­mélem, hogy ezzel az ered­ménnyel bizonyítottuk: Vá­sárhelynek volt és lesz fut- balljövője. AZ NB II TOVÁBBI ERED­MÉNYEI: Kecskeméti SC— BVSC 1:3, Kaba—DMTE 0:0, Diósgyőr—Eger 2:1, Csepel— Salgótarján 0:0, Szarvas— Kecskeméti TE 1:2, Baja— Szolnok 0:1, Hatvan—Ka­zincbarcika 1:1. NB II. VÉGEREDMÉNYE ___1. BVSC_________30_18_9_3_45-24_45 2. DVTK __________30 17 10 3 56-27 44 3. Csepel 30 18 5 7 43-29 41 4. NYVSC 30 14 9 7 42-21 37 5. Kazincb. 30 16 3 11 59-42 35 6. Kaba 30 12 9 9 41-26 33 7. Baja 30 12 9 9 29-24 33 8. Eger 30 11 7 12 38-36 29 9. Salg. Sík. 30 8 10 12 39-38 26 10. KSC 30 6 13 11 32-43 25 11. DMTE 30 7 11 12 24-37 25 12. Szarvas 30 8 8 14 34-48 24 13. Hatvan-p. 30 9 5 16 33-40 23 14. Szolnok 30 8 7 15 29-49 23 15. Kecsk. TE 30 8 6 16 27-57 22 16. Metripond 30 5 5 20 22-52 15 A BVSC az NB I-be került, a Diósgyőr osztályozót ját­szik. Kiesett a 14., 15. és a 16. helyezett csapat. Aranyérem négyezer néző előtt Halászban PÉCS—VÁC 0:0, Pécs, 3 ezer néző, v.: Lázin. Mind­két csapat számára jó volt a döntetlen. VÉGEREDMÉNY 1. Bp. Honvéd 30 19 7 4 50:20 45 2. FTC 30 15 10 5 47:22 40 3. Pécs 30 15 7 8 32:20 37 4. Vác 30 14 8 8 35:29 36 5. Veszprém 30 11 12 7 34:25 34 6. Tatabánya 30 12 9 9 37:32 33 7. Siófok 30 10 11 9 25:28 31 8. Videoton 30 11 8 11 39:41 30 9. Üjpest 30 13 4 13 36:39 30 10. MTK 30 10 6 14 38:39 26 11. Rába ETO 30 8 10 12 35:41 26 12. Vasas _________30 8 8 14 32:43 24 13. Szeged 30 9 6 15 26:37 24 14. DVSC _________30 7 8 15 27:40 22 15. Békéscsaba 30 7 7 16 24:39 21 16. Volán FC 30 8 5 17 28:50 21 MEGJEGYZÉS: Az osztá: lyozókat június 22-én és 30- án játsszák. A Szeged az NB II. Keleti csoportjának máso­dik helyezettjével, a DVSC a Nyugati csoport másodikjával találkozik, oda-vissza alapon. Tito 24. HÉT 1, X, 1, 1, 2, 2, 2, 2, 2, X, 1, 2, 1, 1. TUDÓSÍTÓINK VOL­TAK: Fábián László, Fü- löp Kornél, Kaponyás Jó­zsef, Kovács Béla, Ko­vács László, Mészáros László, Molnár Károly, Pataki László, Orosz Já­nos, Somogyi József, Var­ga László, Varga Zsolt. ÜGYELETES MUNKA­TÁRSAINK: Dankó Mi­hály, Kovács György. A Nagy halászi Textiles SE bajnokcsapata. BALÁZS ATTILA FELVÉTELE Hegyei I. osztály Gólokban gaz­dag fordulót ját­szottak vasárnap a megyei bajnokság I. osztályában Legnagyobb figyelem a Nagy­halász—Záhony mérkőzés fe­lé irányult, ahol a bajnoki cím eldöntése volt a tét. Nos. a halásziak feltették a koro­nát egész évi munkájukra. 2:0-ra legyőzték a határszéli vasutas csapatot, így ősztől az NB III. Tisza csoportjában szerepelnek. Tíz gól esett Nyírteleken, ebből hatot a hazaiak lőttek. S még egy „vizipóló” eredmény: Nyírbá­tor—Tyúkod 7:2. NAGYHALÁSZ—ZÁHONY 2:0 (2:0). Nagyhalász, 4000 néző, v.: Héri. Nagyhalász: Balogh — Herman, Hegyes, Tátrai, Oláh, Visontai, Buda- házi, Kardellás (Csorna), Ke­lemen Z. (Árokszállási), Ke­lemen R., Nagy. Edző: Hege­dűs János. Záhony: Orosz — Dudás, Hegedűs (Szabó), Po­kol A., Galgóczi, Rajzinger, Onder, Rácz, Győri, Márton, Pokol Zs. Edző: Győri József. Igazi népünnepély vezette be a mérkőzést. A mérkőzés előtt a világhírű balmazújvárosi ötven tagú ifjúsági zenekar szórakoztatta a közönséget. Nagyhalász rögtön támadólag lépett fel. mivel csak győze­lemmel lehetett bajnok. A 13. percben Hegyes átadásá­val Kardellás kilépett, és tíz méterről elegánsan gurította hálóba, 1:0. Ezután a Záhony kitámadott, de eredményte­lenül. A 30. percben hazai tá­madás végén Oláh a jobb szélen elment, beadott, és Vi­sontai öt méterről bólintott, 2:0. A második félidőben Zá­hony igyekezett szépíteni, de az nem sikerült, sőt a Nagy­halásznak volt helyzete, vi­szont Árokszállásit a védő lerántotta gólhelyzetben, amiért ki is állították. CSENGER-TISZALÖK 6:0 (4:0). Csenger, 350 néző, v.: Nagy F. Csenger: Juhos — Szabó, Szilágyi T., Szilágyi M., Juhász J., Ozsváth, Ta­kács (Póti), Juhász P.. Her- czeg, Barcsai, Becző (Fehér), Edző: Póti Sándor. Tiszalök: Murvai — (Barócsi). Papp, Péntek, Gál, Kerekes (Sze­pesi), Suthai, Balogh, Asza­lós, Lakatos (Szabó), Erős, Csatlós. Edző: Csáki Miklós. A kihagyott helyzetek dacá­ra is fölényes megérdemelt hazai győzelem. Gól: Barcsai, Szilágyi T., Juhász P. 2, Fe­hér, Ozsváth. NAGYECSED—BAKTALO- RÁNTHÁZA 2:2 (2:1). Nagy- ecsed, 300 néző, v.: Kerezsi. Nagyecsed: Torhán — Pely- vás, Andalik, Sikesdi (Bíró), Nedelka, Bulyáki, Gila, Kosa, Czine, Petrohai, Kulik. Ed­ző: Mitró Károly. Baktaló- rántháza: Tóth A. — Tóth I., Kozma, Horváth, Juhász (Oláh), Soós (Toronyi), Tren- csényi, Maries, Gdovin, Nagy, Virtás. Edző: Gajdos Gábor. Magas színvonalú mérkőzésen reális eredmény született. Gól: Kosa, Kulik, illetve Nagy, Maries. NYÍRTELEK—MÁRIA- PÓCS 6:4 (2:2) Nyírtelek, 300 néző, v.: Nagy F. Nyírtelek: Mokánszki (Vatai), Csécsi, Lukovics (Somogyi), Hudák. Dankó, Hernádi I., Puki, Se­tét, Szlovenszki (Joó), Muri, Hernádi II. Edző: Hudák Mi­Hálom szabolcsi győzelem Jó napjuk volt a szabolcsi csapa­toknak a hét vé­gén. Tiszavasvári, Mátészalka, és Kisvárda győzött, Levelek döntetienül játszott, a Raka- maz viszont kikapott. Üjabb győzelmével Hajdúnánás csapata szerezte meg a baj­noki címet. Eredmények: TISZAVASVÁRI—BAL­MAZÚJVÁROS 4:0 (2:0). Tiszavasvári, 1000 néző, v. Czirba. Tiszavasvári: Vámos —*■ Sinka, Széki, Kertész, Ka­tó (Fecsku). Nagy R., Szatke, Szurkos I. (Balázsi), Bohács, Kiss M., Szűcs. Edző: Gás- pár László. 16. perc: Kiss kö­zelről eredményes l’:0. 32. perc Bohács szabadrúgásból kilőtte a jobb felső sarkot 2:0. 48. perc Fecsku egyedül lépett ki a védők közül és szép gólt lőtt 3:0. 60. perc: Szurkos a kapusról kipatta­nó labdát az üres kapuba helyezte, 4:0. A mérkőzés krónikájához tartozik a 85. percben Kiss M. 11-est hibá­zott, a bíró a reklamáló bal­mazújvárosi játékost, Figét kiállította. A nagy meleg el­lenére jól játszott a hazai csapat, a helyzeteinek így is csak a felét értékesítette. Győzelmük megérdemelt, a remek erőt felvonultató bal­mazújvárosiak ellen. Jók: Szatke, Szurkos, Bohács. Oláh, Badar, Galan, Rubócz- ki, Paulik. Edző: Eszenyi Dé­nes. Rakamaz: Pók — Riskó, Losonczki, Voneth, Subert, Neuzer, Kostyu, Karóczkai, Vonyigás, Hidegh (Kákócz- ki), Béres. Edző: Tóth János. 23. perc. Paulik lő gólt. 1:0. 58. perc. Rubóczki a védők között kilép, s a hálóba ta­lál. 2:0. A hazaiak minden tekintetben jobbak • voltak. Győzelmükhöz nem fér két­ség. Jók: Takács, Rajzinger, Badar, Rubóczki, illetve Lo­sonczki, Hidegh. LEVELEK—SZERENCS 1:1 (0:0). Levelek, 700 néző, v.: Mezei. Levelek: Biró — Svelta A., Ignácz, Erdősi, Borbély, Papp, Krasznai, Ki­rály, Sitku (Forgony), Boros, Svelta Z. (Horváth). Edző: Takács János. 50. perc Paksi 20 méteres lövése a hazaiak kapujában köt ki 0:1. 80. perc Borbély egy jobb oldali elfutás után egyenlített. A nagy tét rányomta bélyegét a mérkőzésre, a hazai csapat a kínálkozó helyzeteit kihagy­ta. Ehhez járult a játékveze­tő idényvégi formája, is. Jók: Lelkesedésért az egész leve- leki csapat dicséretet érde­mel, illetve Regős, Dankó. További eredmények: Ti­szaújváros—D. Kinizsi 2.3, Borsodi Volán—Edelény 4.1, Hajdúnánás—Püspökladány 5:1, Sajóbábony—Özd 0:3 HAJDÚBÖSZÖRMÉNY— MÁTÉSZALKA, 1:4 (0:2). Hajdúböszörmény, 200 néző, v.: Horváth. Mátészalka: Sánta Papp, Kosa, Győrfi, Márián , Tardi, Kiss, Oláh, Bartha, Tóth, Tőrös (Salin­ger). Edző: Papp László. Gól: Oláh 2, Győrfi, Tóth. illetve Józsa. Ennyivel jobb volt a mátészalkai együttes. Jók: Márián, Oláh, Bartha. KISVÁRDA—RAKAMAZ 2:0 (1:0). Kisvárda, ezer né­ző, v.: Makó. Kisvárda: Vir­tás — Lipták, Takács, Göncz, Rajzinger, Ijjgyártó (Czető), NB III VÉGEREDMÉNYE 1. Hajdúnánás 30 18 6 6 53-30 42 2. Mátészalka 30 16 8 6 58-34 40 3. Ózd 30 14 12 4 42-18 40 4. Tiszavasv. 30 15 9 6 48-28 39 5. Rakamaz 30 14 8 8 40-26 36 6. Kisvárda 30 12 11 7 36-27 35 7. B.-újváros 30 14 7 9 45-44 35 8. D. Kinizsi 30 13 8 9 41-33 34 9. B. Volán 30 13 6 11 35-25 32 10. Edelény 30 9 9 12 24-29 21 11. Tiszaújv. 30 10 6 14 38-25 21 12. Szerencs 30 9 7 14 40-42 25 13. Levelek 30 6 9 15 31-53 21 14. Sajóbáb. 30 5 11 14 26-48 21 15. Hajdúbösz. 30 4 6 20 26-62 II 16. P.-ladány 30 4 5 21 20-69 15 MEGJEGYZÉS: Hajdúnánás ai NB II-be került, a Sajóbábony Hajdúböszörmény és Püspökla­dány kiesett! hály. Máripócs: Rédai, Szőke, Gerzanics, Torna, Nyisztor, Bihari, Rézműves, Illés, Ma­gyar, Földesi, Tanyi. Edző: Pataki László. Kitűnő játék- vezetés mellett gólokban gaz­dag fordulatos mérkőzés. Gól: Muri 3, Csécsi, Joó, Puki. il­letve Bihari, Magyar, Illés. Tanyi. NAGYKÁLLÖ—NYÍR­EGYHÁZI VOLÁN DÓZSA 3:1 (1:0). Nagykálló, 300 néző, v.: Fekete. Nagykálló: Cziotka — Tréfán, Farkas, Viszokai, Papp, Kaszab, Csomány (Veres), Kígyósi, Mányák (Gurczó), Vágó, Tóth. Edző: Farkas Béla. Nyíregyháza: Balázsi — Bunkóczi, Szögi, Dankó, Donka, Mihályfalvi, Kontra, Garai, Ádámszki, Szondi, Virág. Edző: Nagy Tamás. Biztosan győzött a hazai csapat. Gól: Vágó 2, Tóth, illetve Kontra. ÜJFEHÉRTÖ—KÓTAJ 4:2 (1:0), Üjfehértó, 800 néző, v.: Bodnár. Üjfehértó: Cziotka, Lácza S., Dubóczki, Lácza F. (Iványi), Lácza J., Polon- kai, Koskovits, Urr, SZalóki, Barna, Kukk (Hajdú). Edző: Aranyi László. Kótaj: Ba- bicz, Sántha, Tamás, Lingl, Barna, Müller, Bessenyei, Tóth, Csehi, Oláh, (Rany- hóczki), Csorba. Edző: Len­gyel László. Méltó befejezé­se volt a mai játék a 14 hete tartó veretlenségi soro­zatnak. Gól: Barna 2, Szaló- ki, Urr, illetve Müller, Cse­hi. NYÍRBÁTOR—TYÚKOD 7:2 (1:1). Nyírbátor, 500 né­ző, v.: Németh. Nyírbátor: Dolhai — Szegedi, Bodnár, Erdei, Lukács, Komárom: Szabó, Berettyán, Tóth (Fe hér), Hegedűs (Csoba), Ko mán. Edző: Munkácsi Ta más. Tyúkod: Kiss — Mago (Kertész), Bota, Tekri, Gaj dics, Péter, Vaszusz, Kasu Eszenyi, Durku, Kiss. Edző Molnár Csaba. Ebben a baj nokságban a körülmények hez képest csak ennyiri voltunk képesek, de vajoi milyen lesz a jövő? Gól Szegedi, Berettyán 2, Ko mán, Szabó, Csoba, Bodnái illetve Durku, Kiss. Kiállít va: Kiss. FEHÉRGYARMAT—IB- RÄNY 4:1 (2:1). Fehérgyar mat, 500 néző, v.: Varg; Fehérgyarmat: Szálkái ­Juhász, Docsa, Juhász A Kosán, Tóth, Gyüre, Czef lédi, Kondor, Urr, Lőrinc (Szűcs M., Kiss K.). Edzc Tapasztó Ferenc. Ibránj Vitkai — Kulcsár, Krizsá) Dajka, Darai (Molnár), Ke tó, Mátyás, Veres, Bard Korpái. Edző: Hermán Lás: ló. Az iramot végig diktál Ibrányt verejtékes küzdi lemben tudta csak legyőzi a hazai csapat. Gól: Does Urr 2, Czeglédi, illetve Kát Végeredmény 1. Nagyhalász 30 19 5 6 56:31 2. Záhony 30 16 10 4 54:30 3. Üjfehértó 30 18 5 7 54:29 4. Bl.-háza 30 17 3 10 76:55 5. Csenger 30 15 5 10 66:48 6. Nagykálló 30 14 7 9 50:40 7. Ibrány 30 12 9 9 48:37 8. Tiszalök 30 12 7 11 45:57 9. Máriapócs 30 11 7 12 55:65 10. Nyírbátor 30 7 12 11 40:47 11. Kótaj 30 8 9 13 48:47 12. Tyúkod 30 9 7 14 43:52 13. Nagyecsed 30 7 10 13 32:50 14. Fehérgy. 30 9 3 18 35:58 15. Nyírtelek 30 6 8 16 28:53 16. Nyh. vol. 30 2 9 19 30:61 Szabolcs-Szatmár-Bereg független napilapja. Főszerkesztő: dr. Angyal Sándor. Főszerkesztő-helyettes: Marik Sándor. Olvasószerkesztők: Esik Sándor, Páll Géza. Tervezőszerkesztők: Csonka Zsolt, Sipos Béla. Kiadja a Kelet-Magyarország Lapkiadó Kft. Felelős kiadók: dr. Harmati Sándor és dr. Kárpáti Imre ügyvezető igazgatók. Kiadó és Szerkesztőség: Nyíregyháza, Zrínyi Ilona u. 3—5. 4401. Postafiókszámok. Lapkiadó: 25. Szerkesztőség: 47. Telefon: (42) 11-277. Telex: 73-344. Telefax: 16-624. Sportrovat (éjszakai üzenetrögzítő): 10-329. Hirdetés: 10-150. Készült a Nyírségi Nyomdában. Nyíregyháza, Árok u. 15. Felelős vezető: Jáger Zoltán. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető minden postahivatalban és hírlapkézbesítőnél. Budapesten: XIII., Lehel u. 10/a. 1900. Előfizetési díj egy hónapra 165 forint, negyed­évre 495 forint, fél évre 990 forint, egy évre 1980 forint. Meg nem rendelt kéziratokat nem őrzünk meg és nem küldünk vissza. Indexszám: 25059 HU ISSN 0133-2058.