Kelet-Magyarország, 1991. május (51. évfolyam, 101-126. szám)

1991-05-13 / 110. szám

12 Kelet-Magyarország — Sport 1991. május 13. NB I Váratlan eredmények A labdarúgó NB I 25. forduló­jában több váratlan eredmény született. Ilyen a Vasas és a Vo­lán FC győzelme. Fehérvárott — 20 ezer néző előtt — döntetle­nül végzett a két csapat. A Hon­véd csak nehezen gyűrte maga alá a kiesőj elölt Debrecent. Eredmények. VIDEOTON—FERENCVÁROS 1:1. Székesfehérvár, 20 ezer né­ző, v.: Molnár. Két ellentétes félidő után, igazságos eredmény született. Gól: Sallói, ill. Wuko- vics. RÁBA ETO-BÉKÉSCSABA 0:0. Győr, 5 ezer néző, v.: Rácz. Az ETO eredménytelenül táma­dott, a Békéscsaba jól védeke­zett. BP. HONVÉD—DEBRECEN 1:0. Kispest, 3 ezer néző, v.: Bognár. A vendégcsapat lelkesedése pontot érdemelt volna. Gól: Ur- bányi. VOLÄN FC—VESZPRÉM 1:0. Czabán S. tér, 1000 néző. Vágner. A hazaiak minimális győzelme nem forgott veszélyben. Gól: Balogh. VASAS—SIÖFOK 3:0. Fáy ut­ca, 2 ezer néző, v.: Németh. Nem volt egy súlycsoportban a két együttes. Gól: Galaschek 2, Klink. PÉCS—SZEGED 1:0. Pécs. 8 ezer néző, v. i Pillér. A döntet­len jobban megfelelt volna a já­ték képének. Gól: Czéh. MTK-VM—TATABANYA 0:1. Hungária körút, 1000 néző, - v.: Roxin. Hannichot kivéve ezen a vasárnapon csődöt mondott a hazai csapat, aminek egyenes következménye volt a vereség. Gól: Klausz. VÁCI IZZÖ—UTE 0:2. Vác, 600 néző, v.: Stamler. A hazaiak hiába próbálkoztak, nem bírtak a szervezetten és fegyelmezet­ten játszó, védekező ellenfelük­kel. A látottak alapján a vendé­gek győzelme nem meglepetés. Gól: Zsinka 2. a bajnokság Állasa 1. Bp. Honvéd 25 n 6 2 43-14 40 2. Ferencv. 25 14 7 4 41-18 35 3. Váci Izzó 25 13 6 G 33-25 32 4. Pécsi MSC 25 13 5 7 27-1« 31 5. Veszpr. FC 25 10 9 G 24-17 29 6. Tatab. 25 10 8 7 27-25 28 7. V id.-Walt. 25 9 '8 8 34-32 26 8. Győri R. E. 25 7 9 9 31-30 23 9. Siófok 25 7 9 S 20-2« 23 10. MTK-VM 25 8 5 12 27-34 21 11. UTE 25 9 3 13 27-36 21 12. B.-Csaba 25 7 G 12 23-32 20 13. Szeged SC 25 7 G 12 20-30 20 14. Vasas 25 G 6 13 28-40 18 15. DVSC 25 5 7 13 19-30 17 16. Volán FC 25 6 4 15 23-44 16 Ex történt a labdarúgó HB ll-ben Váczi bosszúja (A mérkőzés előtt Váczi Bélával, a Nyíregyházáról el­tanácsolt csatárral beszélget­tünk: — Ki nyer ma? — Ügy érzem,, 3:1 lesz az eredmény a mi javunkra. — Mire ez a nagy önbi­zalom? — Nyílt titok, az NB l-ért hajtunk, kötelező a hét pont megszerzése az NYVSC el­len. — Váczi is ott lesz a góllö­vők között? — Remélem, legalább egy­szer én is betalálok. — Hány gólt szerzett ed­dig a DVTK-ban? — Házi gólkirály vagyok, 11 alkalommal voltam ered­ményes ...) Záportól áztatott, csúszós talajon kezdődött a mérkő­zés. Az első negyedóra pa­rázs küzdelme három sárga kártyát csalogatott elő Szabó játékvezető zsebéből. A 9. percben Csehi lövése adott munkát Czeglédi kapusnak, majd Nagy labdáját hárítot­ta jó érzékkel a kapuvédő. A másik oldalon Váczi szabad­rúgása alig szállt a kapu mellé. A Diósgyőr nagy erő­vel támadott, a nyírségi vé­delem — egyelőre — jól állt a lábán. A 31. percben vezetést szerzett a DVTK. Jobb oldali beadást köve­tően szállt a labda Tóth P. kapuja elé, a védők csak nézték, hogy az érkező Váczi 6 méterről hogyan he­lyez a kapu bal oldalába, 1:0. A gól után Szobonya cse­lezte magát a jobb oldali alapvonalig, beadását Cser- vonij azonban a nagy hely­zetben a kapu fölé lőtte. Szünet után nagy lendü­lettel kezdett a hazai csa­pat. a Nyíregyháza percekig beszorult. Az 51. percben Hanyecz a 16-oson belül „fel­Diósgyőr—Nyíregyháza 2:0 (1:0) DVTK-stadion. 7 ezer néző. v.: Szabó J- (Varga L„ Ma­rosvári) . DVTK: Czeglédi — Bém, Varga. Parhomenko, Szabó — — Molnár I., Szvisztun, Danes, Tóth Gy., Váczi, Hanyecz. Edző: Paiicskó Tibor. ^ NYVSC: Tóth 1*. — Szobonya, Drobni, Kertész,VCselószki — Csehi, Kovács.VMolnár Z., Nagy — Erdei, Cservonij. Ed­ző: Sándor István. Csere: Szvisztun helyett Vitelki a szünetben. Molnár Z. helyett Belus az 50., Cselószki helyett Lelt a «8. Hanyecz helyett Huszák a 80. percben. Gólszerző: Váczi a 31., Váczi a 79. percben. Sárga lap: Molnár Z. a 3., Kovács a 12., Danes a 13. percben. dobta” magát. Szabó játék­vezető természetesen nem adott 11-est. A másik olda­lon Nagy cselezte magát a hazai kapu előterébe, de a lövés pillanatában lecsúszott a lábáról a labda. Nagy helyzet volt! Továbbra is kemény, küzdelmes játék folyt. Ezekben a percekben a nyíregyházi csapat szoron­gatott, a DVTK olykor „el a kaputól!” rúgta előre a lab­dát. Egy rosszul elvégzett kapuskidobás során Váczi került helyzetbe, de Tóth P. ezúttal már jóvá tette hibá­ját. A 78. percben érvényte­len gólt szerzett a Nyíregy­háza. Ekkor Cservonij vezet­te fel a labdát, jól tálalt a jobbösszekötő helyén érkező Szobonya elé, a pettyes a hálóba került, a partjelző azonban lest intett. A 79. percben növekedett a hazai előny. Ezúttal középen alakult ki diósgyőri támadás, most is a bajuszos Váczi volt a fősze­replő, az apró termetű játé­kos 18 méterről lőtt, a labda a kapu bal alsó sarkába vá­gódott, 2:0. (Nagy ováció fogadta a hazai gólt, csakúgy, mint azt a bejelentést, hogy Egerben 2:0-ás vesztésre áll az el­lenlábas Csepel.) Végig férfias, kemény küz­delmet vívott a két csapat. A feljutásra pályázó diósgyő­riek gólratörőbb játéka ele­gendőnek bizonyult a kétgó­los győzelemhez. JÖK: Varga, Szabó. Váczi, illetve Drobni, Csehi. PALICSKÖ TIBOR: — Két nagyszerűen játszó csapat re­mek iramú mérkőzését lát­hatták a nézők. SÁNDOR ISTVÁN: — Jól szórakoztattuk a közönséget. A DVTK kihasználta helyze­teit. Kovács György TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Eger SE—Csepel 2:0 (0:0), Szarva­si Vasas—Bajai SK 1:1 (0:0), Debreceni MTE—Kecskeméti SC 0:0, Szolnoki MÁV MTE—Kazinc­barcikai Vegyész t :2 (0:1), BV- SC-MÁVTRANSSPED— Kabal Egyetértés 2:1 (1:1), Kecskeméti TE—Hatvan-Deko 2:2 (2:0), Met- ripond—Salgótarjáni Síküveg 3:1 (2:1). A BAJNOKS4G ALLASA 1. Diósgyőr 25 14 8 3 48-22 36 2. BVSC 25 14 8 3 37-22 36 3. Csepel 25 16 3 6 40-26 35 4. Nyíregyh. 25 12 6 7 37-18 30 5. Baja 25 10 9 6 22-18 29 6. K.-barc. 25 13 2 10 51-37 28 7. Kaba 25 10 8 7 34-23 28 8. KSC 25 6 13 6 29-29 25 9. Eger 25 9 6 10 34-31 24 10. Szarvas 25 8 7 10 31-39 23 11. DMTE 25 7 9 9 22-30 23 12. S. Siküv. 25 6 9 10 28-33 21 13. KTE 25 6 6 13 21-48 18 14. Hatvan-D. 25 6 4 15 24-35 16 15. Szolnok 25 5 6 14 22-44 1G 16. Metrip. 25 4 4 17 18-43 12 Döntetlen a rakamazi rangadón NB III RAKAMAZ—HAJDÚNÁ­NÁS 1:1 (1:0). Rakamaz, 600 néző. v.: Horváth. Rakamaz: Pók, — Riskó, Neuzer, Lo- sonczki, Gonett, Szalontai, Hidegh, Kegye (Balogh), Bé­res, Schubert, Kosztyu, Edző: Tóth János. A 18. percben szerzett ve­zetést a hazai csapat, amikor Kosztyu váratlanul, úgy 21 méterről lövésre szánta el magát, s a jól eltalált lövés a hálóba vágódott 1:0. A 48. percben Kákóczki növelhette volna az előnyt, de éles szögből a ka­pusba lőtt. A 68. percben az­tán jött a hidegzuhany. Egy hosszú indításra Siket lépett ki a védősorból, Riskó feles­legesen szabálytalankodott vele szemben a tizenhatoson belül. A tizenegyest a sértett értékesítette. (1:1). A Raka­maz a legrosszabb formáját mutatva csak az egyik pon­tot tudta megszerezni saját otthonában. TISZAŰJVÁROS—TISZA- VASVÄRI 1:3 (0:2). Tiszaúj- város, 1000 néző, v.: Németh V. Tisza vasvári: Vámos — Balázs, Széki, Kertész, (Nagy) Kató, Balázsi, Szatke, Szurkos, Mohács, Kiss M., Szűcs. Edző Gáspár László. 15. perc. Szöglet után Szatke öt méterről a kapuba fejelt (0:1). 45. perc: bal oldali tá­madás végén a berobbanó Szűcs 4 méterről a hálóba bólintotta a labdát, 0:2). A 70. percben Kiss Miklós nö­velte 3 méterről a Tisza vas­vári előnyét, (3:0.) A hazaiak­nak csak a 85. percben sike­rült szépíteni, amikor egy a kapufáról lecsorgó labdát vágott Lipcsei a kapuba. A helyzeteit jobban kihasználó Tiszavasvári megérdemelten Hegyei I. osztály Ecsedi nyolcas a kállóiaknak Három gólt lőni idegenben — ez legtöbbször legalább pontszerzést jelent a vendégeknek. Ecseden azonban más­képp járja, hiába szerzett három gólt is a vendég Nagykál • ló, a hazaiak nyolcszor voltak eredményesek. Ugyancsak volt látnivaló Kótajban, ahol a házigazdák féltucatszor zör­gették meg a nyírteleki hálót. Érdekes, hogy négy mérkő­zésen is 3—3 gólt szereztek a pályaválasztók: Ibrányban, Baktalórántházán, Tiszalökön és Tyúkodon is nyertek a ha­zaiak. Ugyancsak győzött otthonában Üjfehértó, míg a for­duló egyetlen döntetlenje, egyben vendég pontszerzése a Nyíregyházi Volán—Záhony összecsapáson született. baktalórAntháza— NAGYHALÁSZ 3:1 (1:0). Baktalórántháza, 500 néző, v.: Németh. Baktalóránthá­za: Toronyi — Tóth, Kozma, Kapin, Juhász, Rácz (Hor­váth), Maries, Trencsényi, Nagy, Barnucz, Gdovin. Ed­ző: Gajdos Gábor. Nagyha­lász: Balogh — Hermán, Tátrai,- Nagy, Oláh, Visontai, Hegyes, Budaházi, Kelemen R., Kelemen Z., Árokszállási (Szabó). Edző: Hegedűs Já­nos. Jó iramú mérkőzésen jó játékkal jó csapatot győztek le a hazaiak. Gól: Gdovin, Barnucz, Maries, illetve Ke­lemen Z. NYH. VOLÁN— ZÁHONY 0:0. Volán: Balázsi — Far­kas, Banka, Csorba (Iván), Dózsák, Ferkó, Garai, Adám- szki, Hanka, Virágh, Mihály­Forma—1 A brazil Ayrton Senna őrzi idei veretlenségét, az év negyedik fu­tamán Is győzött, s ezzel új re­kordot ért el, ugyanis a Forma —1-esek népes táborában még soha senkinek sem sikerült négy sikerrel kezdenie a szezont. Mon- te-Carlőban, a Monacói Nagydí­jon a 31 éves dél-amerikai piló­ta újabb rajt-cél győzelmet ara­tott, s ezzel pályafutása har­mincadik diadalát könyvelhette el. A Monacói Nagydíj eredménye (78 kör a 3328 m-es pályán: 1. Ayrton Senna (brazil, McLaren- Honda), 2. Mansell (brit, Willi­ams-Renault), 3. Alesi (francia, Ferrari), 4. Moreno (brazil, Be- netton-Ford), 5. Prost (francia, Ferrari), 6. Pirro (olasz, Daliá­ra-Judd). x, 1, x, 1, 2, x, x, x, 1, 1, 1, X, X, X. Kovács aranya Hatalmas sikerrel fejeződtek be vasárnap Göteborgban a 29. ökölvívó Európa-bajnokság küa- delmei: Kovács István, a Vasas versenyzője esélyt sem adott a német Lochnak, magabiztosan nyerte meg ezzel első felnőtt Eu- rópa-bajnoki érmét. Kovács te­hetségére jellemző, hogy az érem rögtön aranyra sikeredett. Ezen kívül bronzérmet szerzett Lakatos Pál, Mizset György és Hart Péter. — Kimondhatatlanul boldog vagyok — mondta az ifjú Euró- pa-bajnok a mérkőzés után. — Éreztem, tudtam, hogy ennek a hatalmas munkának egyszer már ki kell jönnie. Elégedett volt Kovács teljesít­ményével a magyar csapat szö­vetségi kapitánya, Papp László is: — Még sok lehetőség van eb­ben a fiúban — mondta. Amit az eddigiekhez hasonló kemény gyakorlással ki is hozhat magá­ból. falvi. Edző: Nagy Tamás. Záhony: Orosz — Tömöri, Hegedűs, Pokol, Galgóczi, Rajzinger, Onder, Rácz, Győ­ri, Márton, Szabó. Az igaz­ságos döntetlen Balázsi bra­vúros 11-es védésével alakult ki. IBRÄNY—CSENGER 3:2 (2:1). Ibrány, 600 néző, v.: Nagy F. Ibrány: Vitkai .— Sziráki, Ignácz, Hermán, Gyöngyösi, Balogh, Darai, Mátyás (Szász), Kató, Szu- hár (Bárdi), Korpái. Edző: Hermán László. Csenger: Nagy — Szabó, Szilágyi, Ju­hász J., Juhász T., Mándi (Póti), Balogh, Becző, Ozs- vát'n, Szilágyi, Herczeg. Ed­ző: Póti Sándor. Küzdelmes mérkőzésen, megérdemelt ha­zai győzelem. Gól: Szuhár 2, Bárdi, illetve Ozsváth, Herczegh. KÓTAJ—NYÍRTELEK 6:0 (2:0). Kótaj, 600 néző, v.: Tassy. Kótaj: Babicz — Ré­vész, Tamás, Barna, Ignácz, (Csorba), Sánta (Ranyhócz- ki), Harsányi, Csehi, Besse­nyei, Oláh, Tóth. Edző: Len­gyel László. Nyírtelek: Mo- kánszki — Puki, Lukovics, Hudák, Dankó (Tószegi), Hernádi, Seres, Muri, Szlo- venszki, Szekrényes, Csécsi. Edző: Hudák Mihály. Akár nagyobb különbséggel is nyerhetett volna a hazai csa­pat. Gól: Csehi 4. Tóth, Oláh. NAGYECSED—NAGY­KÁLLÓ 8:3 (5:0). Nagy­ecsed, 300 néző, v.: Varga Z. Nagyecsed: Torhán — 3u- lyáki, Andalik, Sikesdi, Ne- delka (Rostás), Gila, Czine, Kosa, Szoboszlai (Képíró), Kulik, Pelyvás. Edző: Mitró Károly. Nagykálló: Cziotka — Viszokai, Kaszab, Veres, Papp, Csornán (Horváth), Farkas, Kigyósi, Tréfán, Ma- nyák, Tóth. Edző: Farkas Béla. Felszabadult, ragyogó támadó futball Nagyecseden, gólokkal fűszerezve. Gól: Ku­lik 3, Andalik 2 (11-esből), Szoboszlai, Bulyáki, File, il­letve Tóth 2, Kaszab. ÜJFEHÉRTÓ—NYÍRBÁ­TOR 2:1 (0:1). Üjfehértó, 800 néző, v.: Fehér Zoltán. Üjfehértó: Cziotka — Lácza S., Dubóczki, Lácza F., Lá­cza J., Polonkai, Koskovits (Endrédi), Urr, Szalóki, Bar­na, Hajdú (Kukk). Edző: Aranyi László. Nyírbátor: Szakács — Szegedi, Pataki, Csonka (Csoba), Lukács, Munkácsi I., Szabó, Berety- tyán, Munkácsi II., Fehér, Komán. Edző: Munkácsi Ta­más. Egy igen lelkes, jól ját­szó vendégcsapatot győztek le a hazaiak. Gól: Szalóki 2, illetve Lukács. TYÚKOD—MÁRIAPÓCS 3:2 (3:0). Tyúkod, 200 néző, v.: Veress. Tyúkod: Sztojka — Magos, Gajdirs, Fekszi, Kasu, Péter, Vaszusz, Szabó (Fekete), Eszenyi, Kertész, Kiss. Edző: Molnár Csaba. Máriapócs: Sersényi — Ta- nyi, Szőke, Pénzes, Magyar, Rézműves, Illés, Üj falusi, Csehély, Földesi, Tomah. Edző: Pataki László. A hazai csapat magának tette nehéz­zé a mérkőzést. Gól: Eszenyi 2, Kertész, illetve Rézmű­ves 2. TISZALÖK—FEHÉRGYAR­MAT 9:1 (2:1). Tiszalök, 300 néző, v.: Király. Tiszalök: Murvai — Maros, Gál, Kere­kes, Suhaji, Balogh, Csatlós, Pente, Aszalós, Péntek, Lo- sonczi (Vass). Edző: Csáki Miklós és Bugya Ferenc. Fe­hérgyarmat: Szálkái — Ju­hász A., Docsa, Juhász Zs , Cserepes, Kondor, Czeglédi, Gyüre, Horváth, Szűcs, Lő- rincz (Kiss). Edző: Tapasztó Ferenc. A hazai közönség csak a győzelemnek örülhe­tett. Gól: Pente 2, Gál, il­letve Lőrincz. A BAJNOKSÁG ALLASA 1. Záhony 25 13 9 4 48-25 35 2. N.-halász 25 14 5 6 40-26 33 3. Üjfehértó 25 14 4 7 42-23 32 4. Bl.-háza 25 14 2 9 58-43 30 5. Csenger 25 13 4 S 50-38 30 6. Nagykálló 25 12 5 8 39-31 29 7. Ibrány 25 10 9 6 37-29 29 8. Tiszalök 25 12 5 8 41-42 29 9. Máriapócs 25 11 6 8 48-47 28 10. Tyúkod 25 8 7 10 35-39 23 11. Nagyecs. 25 7 8 10 28-38 22 12. Nyírbátor 25 5 11 9 25-36 21 13. Kótaj 25 6 7 12 35-36 19 14. Nyírtelek 25 4 7 14 17-37 15 15. F.-gyarm. 25 6 3 16 25-53 13 16. Nyh. volán 25 2 8 15 26-49 12 győzött. Jók: Balázsi, Szatke, Szűcs. ÓZD—LEVELEK 4:0 (1:0). Ózd, 1200 néző, v.: Mezei. Levelek: Biró — Simkó (Horgony) Ignácz, Borbély, Erdőss, Király, Supka (Pá- kozdi), Papp, Krasznai, Bo­ros, Hajdú. Edző: Takács Já­nos. A 23. percben Herczeg helyezett közelről a kapuba, 1:0. A második hazai talá­latra több mint ötven percet kellett várni, ekkor Búd húzott egyedül kapura, s a kapus mellett a jobb sarok­ba lőtt, 2:0. S ha egy üzlet beindul... A 84. percben Herczeg tette azt, amit koráb­ban Búd, s így lett 3:0. Két perccel később Tiba állította be 8 méterről a végered­ményt. A két csapat közötti különbség gólokban is meg­mutatkozott. PÜSPÖKLADÄNY—KIS­VÁRD A 1:1 (1:0). Püspökla­dány, 300 néző, v.: Morgó. A közepes iramú mérkőzésen a 29. percben a hazaiak sze­rezték meg a vezetést Gulyás révén, amire a szabolcsi csa­pat csak a 87. percben tudott válaszolni. Ekkor Takács volt eredményes U-esből. Jók: Lipták, Simon, Badar. BALMAZÚJVÁROS— MÁTÉSZALKA 4:2 (2:1). Balmazújváros, 600 néző v.: Tuss. Mátészalka: Sánta — Papp, Boyer, Györfi (Piros), Mártán, Tardi, Kiss, Barta, Oláh, Szpodnyi, Tóth, Ve­res. Edző: Papp László. A mérkőzés alaphangját Szpodnyi adta meg a 11. percben, amikor keresetlen szavaival megsértette a já­tékvezetőt, s mire játékba melegedett volna, már a zu­hany alatt találta magát. Ugyanebben a percben szüle­tett a hazaiak első gólja, Szegedi révén (1:0), aki a 26. percben duplázott (2:0). Az első félidőben a vendé­geknek Tóth révén még fu­totta szépítésre (2:1). de a 61. percben Soós (3:1), a 78. percben pedig ismét Szegedi bebiztosította a hazaiak győ­zelmét (4:1). A 80. percben egy csúnya belemenés követ­keztében a szálkái Piros bo­katörést szenvedett. akit azonnal a debreceni Kenézi Kórházba szállítottak. A vét­kes Szabónak természetesen el kellett hagynia a pályát. A mérkőzés utolsó momentu­ma a szaLkaiak szépítő gólja volt, amit Tardi szerzett ti­zenegyesből a 88. percben (4:2). Jók: Márián, Tardi, Tóth. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK : Edelény—Szerencs 1:0 (0:0), Sajóbábony—Borso­di Volán 0:3 (0:1), Debre­ceni Kinizsi—Hajdúböször­mény 10:1 (5:0). a bajnokság Állasa 1. Mátészalka 25 14 6 5 46-25 34 2. Ózd 25 12 9 4 30-13 33 3. H.-nánás 25 14 5 6 38-23 33 4. T-vasvári 25 12 9 4 36-22 33 5. Rakamaz 25 13 6 6 37-28 32 6. B.-újváros 25 12 6 7 34-30 30 7. Kisvárda 25 10 8 7 28-22 28 8. D. Kinizsi 25 10 7 8 34-27 27 9. B. Volán 25 11 5 9 26-20 27 10. Edelény 25 8 8 9 19-20 24 11. T.-újváros 25 9 4 12 30-26 22 12. Szerencs 25 7 5 13 29-35 19 13. S.-bábony 25 5 8 12 22-40 18 14. Levelek 25 5 7 13 20-43 17 15. P.-ladány 25 4 5 16 19-48 13 16. H.-böszörm. 25 3 4 18 19-51 10 TUDÓSÍTÓINK VOL­TAK: Albert Zoltán, Fü- lep Kornél, Láda Berta­lan, Lingi Attila, Losonczi István, Pataki Sándor, Szász Simon, Tóth Mihály, Varga Gyula és Varga László. ÜGYELETES MUNKA­TÁRSAK: Mán László, Tapolczai Zoltán. Szabolcs-Szatmár-Bereg független napilapja IMlSaaaWW Főszerkesztő: DR. ANGYAL SÁNDOR Főszerkesztő-helyettes: MARIK SÁNDOR. Kiadja a Kelet-Magyarország Lapkiadó Kft. Felelős kiadók: DR. HARMATI SÁNDOR és DR. KÁRPÁTI IMRE. ügyvezető igazgatók. Kiadó és Szerkesztőség: Nyíregyháza, Zrínyi Ilona u. 3—5. 4401. Kiadó postafiók- szám: 25. Szerkesztőség postaflókszám: 47. Telefon: (42)11-277. Telex: 73-344. Telefax: 16-624. Sporlrovat (éjszakai üzenetrögzítő): 10-329. Hirdetés: 10-150. Készült a Nyírségi Nyomdában. Nyíregyháza Árok u. 15. Felelős vezető: JAGER ZOLTÁN. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető minden postahivatalban és hírlápkézbesítőnél. Budapesten: XIII Lehel u. 10/a. 1900. Előfizetési díj egy hónapra 165 forint, negyedévre 495 forint, fél évre 990 forint, egy ávrfi 1980 forint. Meg nem rendelt kéziratokat nem őrzünk meg és nem küldünk vissza. INDEXSZÁM: 25059 HU ISSN 0133-2058.