Kelet-Magyarország, 1990. szeptember (50. évfolyam, 205-229. szám)

1990-09-17 / 218. szám

> I Kelet-Magyarország — sport 1990. szeptember 17. Felemás kupafőpróba NB i Ez történt az NB ll-ben Ez még nem az igazi Csenger gfilzápiros Megyei L osztály | gyQZßllßg A háromnapos — mara­toni — hétvége néhány vá­ratlan eredményt szállított. Ilyen az U. Dózsa biztos győzelme a Szeged otthoná­ban. A csabaiak sikere Pé­csett. Siófokon döntetlenre végződött a tévémérkőzés. Eredmények. SZEGED—U. DÓZSA 0:4. Szeged, 12 ezer néző, v.: Pla- sek. Az Üjpest BEK-mérkő- zésre készül, összeszedte magát. Gól: Kecskés, (2), Eszenyi, Zsinka. VASAS—VIDEOTON 1:1. Fáy utca, 2 ezer néző, v.: Vágner. A fehérvári csapat közelebb állt a győzelem­hez. Gól: Galaschek, ill. Muzsnay. SIŐFOK—F EREN ÖV A - ÍOS (0:0). Siófok 8 ezer né­lő, v.: Huták. Gyenge táma- lók, igazságos eredmény. MTK-VM—BP. VOLÄN. 5:0. Hungária krt., 2 ezer né- :ő, V.: Kurmai. Könnyű győ­riem, egy gyenge Volán él­én. Gól: Hannich, Cserven- .rai, Ivanics. PÉCS—BÉKÉSCSABA 0:.2. Pécs, 5 ezer néző, v.: Kovács. A vendégek ját­szották az igazi futballt, győzelmük jogosságához nem fér kétség. Gól: Nagy, Horváth. BP. HONVÉD—VESZP­RÉM 1:1. Kispest, 6 ezer néző, v.: Lázin. Végig jó iramú mérkőzésen igazságos pont- osztozkodás történt. Gól.: Fodor, ill. Plotár. VÁC—RAB A ETO 2:1. Vác, 7 ezer néző, v.: Varga 3. A váciak 0:1-ről nyertek. Gól: Füle, Répási, illetve Bordás. DEBRECEN—TATABA­NYA 0:0. Debrecen, ezer né­ző, v.: Németh. A Debrecen közelebb állt a győzelemhez. Az állás 1. Vác 5 4-19-7» 2. Bp. Honvéd 5 3 1 1 12- 4 7 3. Ferencváros 5 3 11 11- 3 7 4. Tatabánya 5 3 119-77 5. Békéscsaba 5 3 — 2 9- 5 6 6. Rába ETO 5 3 - 2 9- 7 6 7. Siófok 5 2 2 1 5- 3 « 8. Ü. Dózsa 5 3 — Z 11-10 ( 9. Veszprém 5 14-4-3* 18. Visas 5 Z 1 2 10-11 5 11. Szeged 5 2 1 2 4- 8 5 12. MTK-VM 5 2 — 3 8- 8 4 13. Pécs 5 2 - 2 4- 5 4 14. Debrecen 5 — 2 3 2- 8 2 15. Videoton-Waltham 5-142-91 16. Bp. Volán 5-------5 0-11 « (A rakamazi Magyar Kupa mérkőzésen kiállított Drobni és Belus 2—2 mérkőzésre szó­ló eltiltást kapott. Belus ese­tében felfüggesztették a bün­tetést. így ő ott lehetett a kezdő csapatban.) Enyhe nyíregyházi fölény jellemezte az első tíz percet. A 14. percben viszont a csepeliek kapujába került a labda. Erdei megszerzett egy át­adást a vendégek 16-osán be­lül. gyors ritmusváltással el­húzta a labdát Szieben kapus mellett, majd kissé kisodród­va. jobbról, 8 méterről az el­lenkező sarokba talált, 1:0. Beszorult a Csepel. Szkunc távoli emelése kis híján meg­tréfálta a vendégek kapusát. A másik oldalon Jakab lövé­sét szögletre mentették a vé­dők. A 22. percben Húszak könnyen törhetett a hazai kapura, 10 méteres lövését Varga bravúrral hárította. Most a vasgyáriak szorongat­tak. Két perccel később Ste- fanov került gólhelyzetbe, szerencsére rosszul találta el a labdát. (Feltűnően könnyen zavar­ba hozható volt a nyíregyhá­zi védelem.) A 28. percben egyenlítettek a vendégek. Puglits ívelt szögletet a hazai kapu elé — a védők ezúttal is elmélaztak — Ste- fanov közbeugrott, s az ötöt sarkáról a kapu közepébe vágta a pettyest. 1:1. Erdei ívelt jó labdát a cse­peli kapu előterébe. Lelt pon­tosan érkezett, és a balössze­kötő helyéről, 10 méterről lőtt Szieben hálójába. 2:1. Az 53. percben Stefanov jobboldali beadását Huszák nagy helyzetben a kapu fölé fejelte. Nem sokkal később Szkunc—Erdei támadás vé­gén Szieben mentett kecseg­tető helyzetben. A másik ka­punál. egy ártatlan csepeli támadás végén, a labdát bir­tokló Vargát meglökték, ápo­lásra szorult. A lábát fájlaló Lelt helyett Tóth, Erdei he­lyett Paulik lépett a pályára. A hátralévő percekben a Nyíregyháza szorongatott, de az eredmény nem változott. A 90. percben Kovács 30 m- ről lőtt, Szieben a levegőben úszott, végül a kapu mellett ment el a bomba. Lendületesen kezdtek a nyírségiek, szemmel látható­an fűtötte őket a becsvágy, feledtetni akarták a legutób­bi hazai fiaskót. A vendég­csapat számított a kezdeti heves rohamokra, átengedte a teret az NYVSC-nek, vi­szont saját védősorukban jól fogtak embert, megszűr­ték a támadásokat. Az első játékrész két gólja hárítható támadások .szüleménye". Fordulás után nagyobb se­bességre kapcsoltak a hazai­ak. első próbálkozásuk gólt eredményezett. A folytatás­ban is több elképzelés jelle­mezte a nyíregyházi csapat játékát. ekkor a Csepel gyakrabban kényszerült vé­dekezésre. olykor pedig kont­rákkal kísérletezett. A látot­tak alapján az eredmény igazságos.- Szünet után az első nyír­egyházi próbálkozás gólt eredményezett ■rdel • gél eNMt Nyíregyháza—Csepel 2:1 Nyíregyháza, városi stadion, 3 ezer néző, v.: Nyilas (dr. Sző­ke, Herbály). NyVsC: yarga — Szobonya, Bús, Kertész J. — Csehi, Mol­nár,! Lelt —/Erdei, Belus, Kovács, Szkunc. Edző: Sándor Ist­ván. V Csepel: Szieben — Acs. Puglits, Tyukodi, Vigh — Tompos, Jakab, Horváth, Huszák — Stefanov, Hamar. Edző: Tajti Jó- zsef. Csere: Huszák helyett Mikler a 69., Lelt helyett Tóth M. a 81-, Erdei helyett Paulik a 88. percben. Gólszerző: Erdei a 14., Stefanov a 28., Lelt a 46. percben. Sárga lap: Kertész a 34., Kovács a 36., Tyukodi az 51., Molnár a 85. percben. Örömmámorban a gél után. JÖK: Varga, Szobonya, Molnár, Erdei, ill. Tompos, Jakab, Stefanov. A megyei bajnokság I. osztályában Csenger gólzáporra! győzött. Döntetlen a Nagyecsed—Záhony rangadó, a vas­utasok továbbra is elsők a táblázaton. A Nagykálló— Nagyhalász találkozót szerdán Játsszák! Eredmények. CSENGER—FEHÉR- GARMAT 5:1 (1:0). Csenger, 350 néző, v.: Nagy. Csenger: Nagy J. — Juhász, Szilágyi, Fehér, Szabó, Barcsai, Os- váth, Juhász J. (Takács), Herczeg, Rózsa (Vincze), Becző. Edző Póti Sándor. Fe­hérgyarmat: Szálkái — Cse­repes,, Kiss, Kelemen, Dó- csa, Tóth E., Kondor, Juhász Zs., Juhász A., Horváth, Lő- rincz. Edző: Horváth László. Második félidei játék alap­ján megérdemelt győzelem. Gól: Barcsai (2), Herczeg, Szabó, Fehér, illetve Dócsa. KÖTAJ—TYÚKOD 2:0 (0:0). Kótaj, 400 néző,, v.: Mónus. Kótaj: Nagy — Rangóczki, Tamás, Ignácz, Révész, Lingl, Bak (Sánta), Bálint, Korsoveczki, Mester, Baumgartner. Edző: Müller Ferenc. Tyúkod: Kiss — Ma­gos, Gajdics, Fekszi, Péter, Imre (Adorján), Kasu, Kiss, Vaszusz, Eszenyi ( Szabó). Edző: Molnár Csaba. Nehe­zen, de megérdemelten győ­zött a hazai csapat. Gól: Korsoveczki (2). BAKTALÖRÁNTHÁZA- NYfREGYHÁZI VOLÁN 3:2 (3:2). Baktalórántháza, 300 néző, v.: Kerezsi. Baktaló­rántháza: Toronyi — Sipos B., Kapin, Győrfi, Tóth, Nagy, Maries, Rácz (Sipos M., Juhász), Trencsényi, Do- vin, Bamucz. Edző: Gajdos Gábor. Nyíregyházi Volán: Homonai Cs — Megyei, Zá- kony, Homonai P. (Garai), Szafián, Kontra, Ferkó, Mi- hályfalvi, Dankó, Berki, Ra- bancz. Edző: Lovász Mihály. A sok kihagyott helyzet. Gól: Nagy (3), illetve Ferkó (2). NYÍRBÁTOR—NYÍRTE­LEKI HONVÉD 0:0. Nyírbá­tor, 250 néző, v.: Tassy. Nyír­bátor: Dolhai — Szegedi, Er- dősi, Lukács, Erdei, Berety- tyán, Bécsi, Abai (Pelyvás), Tóth T., Pataki, Fehér. Edző: Munkácsi Tamás. Nyírteleki Honvéd: Hankóczki — Bor­bély (Bertli), Szatke, Kiss, Dankó Zs., Kegye, Takács, Csalószki, Gyüre, Szekrényes (Bojtok), Ádámszki. Edző: Hudák Mihály. Igazságos döntetlen. NAGYECSED—ZÁHONY 0:0. Nagyecsed, 300 néző, v.: Varga. Nagyecsed: Bulyáki S. — Pelyvás L., Andalik, Kor­bács, Pelyvás G., Gila (Kosa G.), Pelyvás S„ Fácska, Ko- csány, Szoboszlai, Képíró. Edző: Mi tró Károly. Záhony: Orosz — Dudás, Rácz, Hajdú, Hegedűs, Galgóczi, Rajzinger. Szabó (Onder), Márton, Po­kol Zs., Győri (Pokol L ). Ed­ző: Gyüre József. Küzdelmes mérkőzés. IBRANY—TISZALÖK 2:1 (1:0). Ibrány, 500 néző, v.: Nagy J. Ibrány: Vitkai — Cziráki, Ignácz, Hermán, Korpái, Gyöngyösi, Dajka, Mátyás (Sztamkovics), Kató, Nagyidai, Bárdi. Edző: Be- rencsi András. Tiszalök: Ma­ros — Róka, Gál, Balogh Cs., Suhai, Balogh T., Losonczi, Kerekes, Vass, Péntek, Asza­lós. Edző: Tószegi Lajos. Küzdelmes mérkőzésen nyert a hazai csapat. Gól: Korpái (2), illetve Losonczi. ÜJFEHÉRTÓ—MÁRIA- PÓCS 4:1 (1:1). Üjfehértó, 500 néző, v.: Márta. Űjfehér- tó: Roma — Duboczki, Kos- kovits, Lácza F., Lácza J., Kukk, Hajdú, Lácza S., Szalóki, Barna, Nyisztor (Po- lonkai). Edző: Aranyi Lász­ló. Máriapócs: Sersényi — Szőke, Szálkái, Nyisztor (Pénzes), Magyar, Bihari, Papp T., Illés, Tanyi (Rézmű­ves G.), Földesi, Rézműves L. Edző: Pataki László. A jobb erőben lévő hazai csapat ilyen arányban is megérde­melten nyert. Gól: Szalóki (2), Koskovits, Lácza Gy., il­letve Rézműves L. (Kiállítva Illés.) Az állás 1* Záhony 5 4 1-6-29 2. Üjfehértó 5 4 - 1 12- 4 8 3. Bl.-háza 4 4---------11-4 8 4. Nagyhalász 4 3 1-8-17 5. Nagykálló 4 3 — 1 7- Z S .6. Nyírtelek 5 2 2 1 4- 2 5 7. Csenger 5 2 1 2 12- * 5 8. Nagyecsed 5 13 12-25 9. Máriapócs 5 2 1 2 9-10 5 10. Kótaj 5 1 2 2 3- 5 4 11. Ibrány 4 112 2-53 12. Tiszalök 5 113 2-63 13. Nyh. Volán 5 113 4-93 14. Nyírbátor 5 - 2 3 3- 7 2 15. Tyúkod 5—14 2-10 1 16. F.-gyarmat 5 — 14 2-12 1 Levelek első peetja • SÁNDOR ISTVÁN: — Nem gondoltam, hogy ilyen jó csa­pat a Csepel. Nagy volt a tét, ezért kértem játékosaimat, vessenek latba mindent. Krocskó második A labdarúgó NB III Tisza-csoportjában Rakamaz és Tiszavasvári győzött, Levelek pontot rabolt Miskolcról. Ki­kapott Mátészalka és Kisvárda együttese. Továbbra is Ra­kamaz áll az első helyen. Eredmények. RAKAMAZ—PÜSPÖKLA­DÁNY 2:1 (1:0). Rakamaz, *00 néző, v.: Kálmán. Raka- naz: Pók — Holló (Rákócz­ii), Losonczki, Goneth, Ka- róczkai (Subert), Neuzer, Kosztyu, Vonyigás, Hidegn 3éres. Edző: Tóth János. Nagy iramú mérkőzésen a lazai csapat végig egykapu- zott. A vendégeit középpá- yán jól szerveztek, de gól- lelyzetet nem tudtak kiala­kítani. Gól: Béres, Kákóczki lletve Pók (öngól). Jók: Lo- onczki. Goneth, Hidegh, losztyu. LENINVAROS—MÁTÉ­SZALKA 2:0 (1:0). Leninvá- os, 1000 néző, v.: Fodor F. Mátészalka: Sánta — Szabó, Vagy Zs., Győrfi, Tardi, Má- iási, Kiss. Oláh, Kósa (Szé­kes), Tóth, Piros. Edző: Papp László. A korai gólszerzés után a Mátészalka lendült já~ ékba, de teatáraik ered- nénytelenek maradtak. Gól: Barabás, Gulyás. Jók: Szabó, Jagy Zs., Tardi. TISZAVAS\ ARI—HAJDÜ- ÍÖSZÖRMÉNY 1:0 (1:0). Ti- ■izavasvári, 800 néző, v.: Tuss. riszavasvári: Vámos — Sinka. Széki, Balázs (Szur­kos Z.), Lakatos (Pethe), Ba­lázsi, Nagy S., Fecsku, Bo- hácsr Szurkos I., Szűcs. Edző: Gáspár László. Végig a ha­zaiak irányították a játékot. A vendégcsapat csatársora nem állította nagy feladat elé a hazai védőket Gól: Nagy S. Jók: Sinka, Laka­tos, Balázsi, Nagy S„ illetve Kiss, Nagykaposi. BORSODI ÉPÍTŐK-VO­LÁN—LEVELEK 2:2 (1:1). Miskolc, 400 néző, v.: Vilma- nyi. Levelek: Pákozdi — Svelta, Ignácz, Hajdó, Sitku, Király (Törő), Horváth, Papp (Szabó), Boros, Borbély. Ed­ző: Takács János. Az indisz- ponáltan játszó hazaiak el­len a vendégek kétszer is egyenlíteni tudtak, minden­képpen rászolgáltak az egyik pontra. Gól: Borbély, Ne­mes. illetve Papp (tizenegyes­ből) és Krasznai. Jók: Ig­nácz, Sitku, Borbély, Krasr.- na'u HAJDÚNÁNÁS—KISVÁR­DA 2:1 (1:0). Hajdúnánás. 600 néző, v.: Czirba. Kisvár­da: Virtás — Balogh (Dá­vid), Szondi, Lipták, Gönczi, Kertész, Dubóczki, Badar (Brankovits), Gálán, Simon, Rajzinger. Edző: Eszenyi Dé­nes. Mind a két csapat tá­madó szellemben játszott. Színvonalas küzdelemben az döntött, hogy a hazaiak job­ban kihasználták a helyzetei­ket. Gól: Siket, Horváth ill. Szondi. Jók: Virtás, Gönczi. Simon. Kiállítva: Rajzinger. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Sajóbábony—Mád 4:2, D. Ki­nizsi—Balmazújváros 1:3, Ózd—Edelény 0:1. Az állás 1. Bak amaz 5 5-'------11-2 1« 2r Lentnváros 5 3 11 7-2 7 3. Hajdúnánás 5 3 118-57 4.. Tiszavasvárl 5 2 3 — 2-0 7 5. B.-újváros 5 3 - 2 8-5 6 6. Kisvárda 5 2 2 1 4-36 7. Mátészalka 5 2 1 2 5-3 5 8. H.-böszörm. 5 2 1 2 3-2 5 9. IJors. Volán 5 2 1 2 5-5 5 10. Edelény 5 13 13-35 11. D. Kinizsi 5 2 1 2 4-7 5 12. Sajóbábony 5 2 1 2 5-10 5 ti. Ózd 5 113 1-53 14. P.-ladány 5 1—4 5-9 2 15. Levelek s — 1 4 3-8 1 15. Mád 5 — 1 4 2-T I nyerjék meg a mérkőzést Gratulálok a csapatnak a győzelemhez, a játékban azonban még van javítani­való. TAJTI JÓZSEF: — Gyer­meteg gólokat kaptunk, en­nek csak vereség lehetett az eredménye. Kovács György TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Ba­ja-Hatvan 0:8, BVSC—DMTE HO, Eger—Metripond 3:1, Kecskeméti TE—Szelnok 1:0, Szarvas—Ka­zincbarcika 2:1, Kaba—Kecske­méti SC 2:2, Diósgyőr—Salgótar­ján 3:0. az NB ii Állasa 1. DVTK 5 3 2 — 10- 5 8 2. DMTE 5 3 1 1 11- 3 7 3. Nyíregyháza, 5 3 11 10- 2 7 4. Kaba S 2 3 — 8-3 7 5. Csepel 5 3 119-57 5. BVSC 5 3 115-47 7. Szarvás 5 3 11 8-10 7 8. Eger 5 3 — 2 12- 8 S 9. Salgótarján 5 2 1 2 6- 7 5 10. Kecském. SC 5 — 4 1 4-7 4 Kecském. TE 5 2 — 3 4- 74 12. Baja 5—321-33 13. Kazincbarc. S 113 3-9 3 14. Hatvan-Deko 5 — 2 3 3- 7 2 15. Szolnok 5 — 2 3 2-10 2 15. Metripond 5 — 1 4 2-8 1 Tenisz Vasárnap szép napsütése* Idő­ben a döntőkkel befejeződött a Pro Kennex-FILA országos te­niszbajnokság a Vasas Folyon­dár utcai sporttelepén. Nagy meglepetésre Markovits László négy évvel ezelőtti győzelme után ismét elhódította a bajno­ki elmet. Ellenfele a nyíregyházi Krocskó József volt. A három óráig tartó küzdel­mes . összecsapáson ■ Markovits kezdett jobban. 5:l-re elhúzott. 3e ezután az ungvári születésű Krocskó József beleerősített — ekkor úgy tűnt, hogy 5:4-re fel­zárkózik. s esélye lesz az egyen­lítésre azonban döntő helyzetek­ben hibázott. így 58 percnyi já­ték után Markovits nyerte az első játszmát 5:3-ra. A második szettben a fővárosiak retnény- sége indokolatlanul sokat ; -oko­TUDOSITQINK VOLTAK: Albert Attila, Fábián László, Ftiiep Koméi, Havasi Sándor, Kolodzey Tamás, Láda Berta­lan, Ling Attila, Mészáros László, Pataki Sándor, Szász Simon, Varga Lásafó. ÜGYELETES MUNKATÁR­SUNK: Dankó Mihály és Ko­vács György. dott, valósággal ajándékba adta a labdákat, s élve a lehetőséggel Krocskó percek alatt kiegyenlí­tette a ját.szmaarányt. A harma­dik szettben megint Markovits vezetett 4:1-re, de Krocskó még innen is fordítani tudott, sőt, 6:5-ös előnyénél a játszmagyő­zelemért adogatott, ezt a gémet azonban figyelmetlenségei miatt simán elveszítette. A rövidített játékban ismét Markovits szer­zett előnyt, de 4:3-nál már megint Krocskó kezében volt a lehetőség. Végül Markovits há­rom technikás megoldással meg­nyerte a játszmát, lélegtanilag' egyértelműen fölénybe került, s a negyedórás pihenő sem zök­kentette ki korábbi ritmusából. A negyedik szettben már az tör­tént a pályán, amit Markovit» akart. így a Vasas 20 éves teni­szezője meggyőző játékával tel­jesen megérdemelten hódította el a bajnoki címet, s a vele járó 25 800 forintot. Férfi egyes. Döntő: Markovits László (Vasas, 2.)—Krocskó Jó­zsef (NYVSC, 1.) 6:3, 1:6, 7:6, 6:3. A 3. helyért: Gulyás István (O. Dózsa, 4.)— Csizmarik Árpád (Ű. PiSzsa. 8.) 3:2 — Csizmartk fel­adta. TOTO x, 2, 1, 2, X, X, 1, 2, 2, x, 1, x, x, 2. Szabolcs-Szatmar Sereg társadalmi-poHt> a napilapé Főszerkesztő: DR. ANGYAL SÁNDOR. Főszerkesztő-helyettes: MARIK SÁNDOR Kiadja a Szabolcs Megyei Lapkiadó VáHalat. Felelős kiadó: DR. KÁRPA H IMRE. Szerkesztőség és kiadóhivatal: fi 111 t< 111! IKm’' 111 Nyíregyháza, Zrínyi u. 3-5 4401. Szerkesztőségi postafiók: 47 Lapkiadó postatiókszárr. 25 Telefon: 11-277. Telefax: 16-624. Sportrovat (éjszakai üzenetrögzítő): 10-329. Hirdetés gy ben: 10-150. Telex: 73-344. Készült a Nyírségi Nyomdában Nyíregyháza Árok u. 15. Felelős vezető: JÁGER ZOLTÁN. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető minden postahivatalban és hírlapkézbesítőnél. Budapesten: XIII. Lehel u. 10/a. 1900. Előfizetési díj egy hónapra 105 forint, negyedév: , , 5 forint, tél évre 630 forint, egy évre 1260 lohnt. Megnem rendelt kéziratokat nem őrzünk meg és nem küldünk vissza. INDEXSZÁM: 25059 HU te JN 0133-2058