Kelet-Magyarország, 1966. június (23. évfolyam, 128-153. szám)

1966-06-21 / 145. szám

Győzelemmel fejezte be a tavaszi idényt a Spartacus Jelentések a hétvége sporteseményeiről ..■f'2 a sportesemények käzül a labdarúgás ígérte a legtöbb Izgalmat. Elsősorban • csapatok* NB 1 B'ben es az NB ni"ban a tavaszi idény utolsó bajnoki mérkőzéseit játszották le xr«,A ,Sp°ri?,fÄ n7íref5'háfi rajongóit elsősorban a Nyíregyházi Spartacus szereplése tartotta lázban. fA,nJlík6zesv“*ta?„ lecsihapodtak a kedélyek, hiszen a Spartacus egy félidei gyengélkedés után Jce‘vállra fektet‘e nagy eIlenfeIét, a Budapesti VSC-t. Sőt, ha a nyíregyházi csatárok higgadtabbak lettek volna a befejezéseknél, úgy három-négy gólos győzelmük is reális lett volna. Győzelmével a Spartacus elkerült a veszélyes két utolsó helyről. A bajnoki táblázaton a nyíregyhá­zi csapat helyzete jelenleg eleggé biztató, hiszen az ötödik helyen lévő Komlótól mindössze három pont választja el, sjo őszi teljesítmény után aligha érheti baj az együttest. Érdekességnek számít, hogy a Debreceni VSC vereseget szenvedett Oroszlányban, de így is első helyen maradt, s ezt első­sorban annak köszönheti, hogy a Spartacus legyőzte a fővárosiakat.- rf® }* l}~as.. csapataink közül az NYVSC újabb vereséget szenvedett Kazincbarcikán, s így szinte reménytelenül leszakadva áll a bajnoki táblázat utolsó helyén. A Kisvárdai Vasas ugyancsak iz­galmas mérkőzést játszott. A találkozó 54. percében ugyanis még 3:0-ra vezetett a Miskolci Honvéd ^va^an(!>, a a mérkőzés végeredménye 4:4 lettül Ennek majdnem fordítottja történt Debrecen- P61:’.. éllén a Mátészalkai MEDOSZ a 64. percig vezetett 3:l-re, s végül ez a találkozó is döntetlenül végződött. ' A megyei I. osztályú bajnokságban még nem érkeztek el a csapatok az idény végéhez, de itt is akadt érdekes mérkőzés. A legnagyobb érdeklődés a Záhony—Nagykálló rangadót előzte meg, melyet a záhonyiak nyertek meg. A Kinizsi NB Il-es kézilabda-csapatai kielégítően szerepeltek a tavaszi idény utolsó fordulójá­ban. Női csapatunk Diósgyőrött játszott, s Nyeste nélkül — váratlanul jó játék után — egészen tisz­tes vereséget szenvedtek. Annál kellemesebb meglepetést okozott férficsapatunk Budapesten. A HBNA ellen zuhogó esőben játszva nagyszerűen hajráztak, s nagyon értékes győzelmet arattak. A Nyíregyházi Spartacus NB Il-es férfi röplabdaegyüttese ezen a vasárnapon nem játszott baj- aoki mérkőzést. NB H-es női csapatunk hazai pályán szerepelt a DVTK ellen, s ijesztő kezdés után — biztosan győzött. Érdekes falusi jellegű sporteseményre is sor került Nyíregyházán. A Nyíregyházi VSC sportte­lepén rendeztek meg a nyíregyházi járás spartakiáddöntőjét. MEGYEI I. OSZTÁLY Nyíregyházi Spartacus — BVSC 2:1 (0:1) Nyíregyháza, 3000 néző, vezet­te: Emsberger. Spartacus: Piltsuk — Divinyi, Siska, Ignéczi — Csürke, Kaskötő — Harcsa, Kovacsics, Eszenyi, Balogh, Aranyi. Edző: Móré Já­nos. BVSC: varga — Völgyi, Fekete, Tordai — Szepesi, Ádám — Krausz Murár, Horváth, Arató, Rajna II. Edző: Gyarmati János. Eléggé álmos mezőnyjátékkal kezdődött a mérkőzés, melynek során a Spartacus játékosai olykor egészen bosszantó hibá­kat vétettek. Nem sikerültek a leadások, a játékosok idegesen, kapkodva játszottak. A mérkő­zés 20. percében a BVSC meg­spórolható góllal jutott vezetés­hez. Ignécz! egy megszerzett lab­dát röviden adott haza, Hor­váth rácsapott, Krauszhoz továbbított, akitől a jó hely­zetben lévő Arató kapta a labdát, s a csatár nem hibá­zott, 1:0. A gól sem rázta fel különö­sebben a nyíregyháziakat. Tá­madásaikban nem volt átütő erő, s mezőnyben ekkor szemre sok­kal tetszetősebben játszott a fő­városi együttes. Szünet után mintha kicserél­ték volna a Spartacust. Nagy lendülettel rohamozta a főváro­siak kapuját, s korszerű, gyors támadásaik mindenike gólve­szélyt jelentett. Az egyenlítés sem késett sokáig. A kapura tö­rő Harcsát 20 méternyire a BVSC kapujától, szabálytalanul akadályozták. A szabadrúgáshoz Ignéczi készülődött, s ravaszul csa­vart lövése a sorfal fölött védhetctlenül vágódott a bal felső sarokba, 1:1 A gól csak fokozta a Sparta­cus lendületét, s újabb öt perc elteltével megszületett a győztes gól is. Kovacsics szép labdával szöktette Eszenyit, aki a jobb­összekötő helyéről laposan ka­pura lőtt. A labda a vetődő Varga alatt a bal kapufa éléről pat­tant vissza a mezőnybe. Eszenyi ismét rálőtte, s lö­vése nyomán a kapu köze­pébe vágódott a labda, 2:1. Egy perc múlva Kovacsics jól perdített labdája hozta tiszta helyzetben Eszenyit, aki senki­től sem zavartatva a kétségbe­esetten elfekvő Varga kezébe guritott. A 78. percben Emsberger já­tékvezető felírta Csürkét, aki egyetlen szabálytalanságát el­követve fellökte a labdát vezető Murárt. Egy perc múlva Tordai ki tudja hányadszor vágta fel Harcsát — s még a figyelmez­tetés is elmaradt. A hátralévő időszakban a nyíregyházi csatá­rok hagytak ki két hatalmas gólhelyzetet. A találkozón megérdemelt győzelmet aratott a Nyíregyházi Spartacus hiszen szünet utáni játékával lényegesen felülmúlta ellenfelét, s a találkozó tiszta gólhelyzeteit tekintve is több gó­los győzelmet arathatott volna. A csapat minden tagja dicsére­tet érdemel, hiszen szünet után nem volt gyenge pontja a nyír­egyházi együttesnek. Győzelmét teljesen jogosnak tartotta Gyar­mati János, a BVSC edzője is, aki a mérkőzés végén sportsze­rűen gratulált is a nyíregyhá­ziaknak. A hazai csapatból Sis­ka, Csürke, Kovacsics, Harcsa és Eszenyi játéka tűnt ki. A BVSC-ből Varga, Fekete, Murár nyújtott kiemelkedő teljesít­ményt. Emsberger játékvezető a sza­bálytalanságok elbírálásánál so­rozatosan a hazai csapat terhére ítélkezett# További NB I B-s eredmények: Komló—Szombathely 2:2, Egyet­értés—Miskolc 3 :0, Oroszlány— Debreceni VSC 3:1, Budafok— Győri MÁV DAC 2:1, Szegedi EAC—Kaposvári Honvéd 6:0, Ganz-MAVAG — Székesfehérvár 2:1. NB I B I. DVSC 15 8 4 3 30:20 20 2. MAVAG 15 8 3 4 24:14 19 3. BVSC 15 6 6 3 20:16 18 4. Eger 15 7 4 4 23:26 18 5. Komló 15 6 4 5 30:20 16 6. Oroszlány 15 5 6 4 13 :12 16 7. Szeged 15 7 1 7 26:24 15 8. Szállítók 15 4 7 4 11:16 15 9. Egyetértés 15 4 6 5 16:14 14 10. MÁV DAC 15 4 5 6 21:20 13 11. Szombathely 14 2 9 3 22:21 13 12. Budafok 14 5 3 6 17:18 13 13. MVSC 15 3 7 5 18:24 13 14. Nyíregyháza 15 5 3 7 18:25 13 15. Székesfv. 15 5 1 9 17 :20 11 16. Kap. Honv. 15 3 5 7 15:31 11 . NB II -es eredmények Keleti csoport: D. GÖCS— Szolnoki MÁV 1:3, Szolnoki MTE—Cegléd 3:2, Nagybátony— SZVSE 5:0, Miskolci Bányász- Gyula 1 :l, Jászberény—Pénz­ügyőr 1:4, Kecskemét—Békéscsa­ba 1:2, Salgótarjáni Kohász- Borsodi Bányász 2:1, Bp. Spar­tacus—Kiskunfélegyháza 0:1, KISTEXT—Bp. Előre 0:0. Mátészalka—DEAC 3:3 (2:1) Debrecen, 600 néző. Mátészalka: Végh — Bedé, R6- *zsa, Vékony — Huszti, Vánczku— Gálffy, Sustyák, Litva I„ Jakab, Uzonyi. Mátészalkai fölénnyel kezdő­dött a mérkőzés, s a 25. perc­ben a szabolcsi csapat megsze­rezte a vezetést is. Huszti jól ugratta ki Litva I-et, aki S méterről lőtt a kapuba, 1:0. Feljött a DEAC is, s a 32. percben Kéki dr. 20 méterről leadott bombája vágódott a léc alá, 1:1. A 42. percben tűzijáték alakult ki, a DEAC kapuja előtt, ennek 1866. június 21. 1. Ormosbánya 15 9 3 S 32:17 a 2. Rudabánya 3. D. Kinizsi 15 8 5 2 16: 9 21 15 10 —■ S 26:18 20 4. D. Elektr. 15 7 4 4 23:13 18 5. Mátészalka 15 6 5 4 26:27 17 6. K.-barcika 15 6 5 4 15:16 17 7. M. Honvéd 8. M. ÉMTE 15 5 6 4 25:18 16 15 6 4 5 21:19 16 9. Somsály 15 7 1 7 25:20 15 10. Hatvan 15 7 1 7 24:28 15 11. Edelény 12. D. Honvéd 15 5 3 7 13:16 13 15 5 3 7 20:26 13 13. DEAC 15 4 3 8 25:27 11 14. Egercsehi 15 5 1 9 14:19 11 15. Kisvárda 15 3 5 7 16:29 11 16. NYVSC 15 1 3 11 7:26 5 Záhonyi s yőzelem • 1. Nagyhalász 14 10 2 2 41:15 22 2. Záhonyi VSC 14 9 3 2 24: 9 21 3. Nybo Dózsa 15 8 3 4 30:16 19 4. Nyh. Honvéd 14 7 4 3 27:15 18 5. Nagykálló 14 8 2 4 18:11 18 6. Tiszalök 14 8 2 4 16:11 17 7. Nyh. Kinizsi 14 6 4 4 15:12 16 8. Rakamaz 14 6 3 5 16:15 15 9. Balkány 14 5 2 7 19:20 12 10. Nyh. Dózsa 14 3 6 5 10:14 12 11. Nyb. Spart. 14 5 2 7 14:22 12 12. B.-háza 14 2 7 5 16:19 11 13. F.-gyarraat 13 5 1 7 11:15 11 14. Nyírbogdány 14 3 4 7 9:17 10 15. Nyirmada 14 3 3 8 14:23 9 16. V.-namény 14 3 2 9 13:37 8 17. Ibrány 14 2 2 10 7:29 6 18. Nyh. Sp. H. 15 6 2 7 33:31 14 zeteit sorl'a kihagyta. A MEDOSZ valamivel közelebb állt a győze­lemhez. Jók: HuSzti (a mezőny legjobbja), Gálffy, Végh II., il­letve Kéki dr., Buglyó és Buj­dosó. M. Honvéd — Kisvárda '1:1 (0:1) Kisvárda, 400 néző. Vasas: Hajóka — Bákaí, Jerkus Sum — Herczegh, Károly — Nagy, Balázsi, Farkas, Juhász, Szal­más. Határtalan iramban kezdődött a találkozó. A 40. percben a kiugró Buczkó a vendégeknek sze­rezte í/eg a vezetést, 0:1. Szünet után a vendégek kezd­tek jobban, s a 48. percben Kiss révén nö­velték előnyüket, 0:2. Három perc múlva gyors miskolci támadás vé­gén újra a kisvárdai kapu­ban táncolt a labda, 0:3. Ekkor hatalmas lendülettel ro­hamozott a kisvárdai együttes, s az 55. percben Nagy lőtt a hálóba, 1:3. Az 59. percben Balázsi átjátszot­ta a miskolci védelmet, s szép gólt lőtt, 2:3. Az eléggé gyenge napot kifogó kisvárdai kapus jóvoltából. két perc múlva újabb gólt szerzett a vendégcsapat, 2:4. A 74. percben egyéni játék után Juhász hatalmas lövése vá­gódott a Honvéd kapujába, 3:4. 9 A 85. percben a kapura húzó Juhászt gólhelyzetben vágták fel a vendégek. A megítélt büntetőt Jerkus értékesítette, 4:4. Bár döntetlen eredmény szüle­tett, Vasas győzelem is megérde­melt lett volna. További eredmények: D. Hon­véd—Hatvan 2:3, MÉMTE—D. Elektromos 1:1, KMTK—NYVSC 1:0, Egercsehi—S^msály 2:0, Ru- dabány a—Ormosbánya 3:1, D. Kinizsi—Edelény 1:0. NB m Egy győzelem egy vereség a kézilabda IMB II-foen A Nyíregyházi Kinizsi férfi NB Il-es kézilabdacsapata Bu­dapesten a HBNA ellen játszotta utolsó, tavaszi bajnoki mérkőzé­sét. A találkozót zuhogó esőben bonyolították le. A mérkőzé­sen a HBNA kezdett jobban, 6:l-re vezetett, s félidőben 10:9 volt az előnye. Szünet után is a fővárosi együttes vezetett, 16:12 is volt az előnye. Ekkor nagyszerű hajrába kezdett a Kinizsi, s nagy lelkesedéssel 16:16-ra egyenlített. Az utolsó percek izgalmait a nyíregyháziak bírták jobban ide­gekkel, pontosan védekeztek, s két nagyszerű gólt lőttek még, így nem kis meglepetésre 18:16 arányú győzelmet arattak. A nyíregyháziak értékes győzel­mükkel bebiztosították jó helye­zésüket. A Kinizsi gőllövői: Fe­kete (5), Szabó I., Félegyházi (4—4), Babolcsi, Újhelyi (2—2), Szabó II. (1). DVTK—Nyíregyházi Kinizsi 7:5 (3:1). Női mérkőzés. A Ki­nizsivel Nyeste érettségi vizslá­ja miatt nem utazott el, helyet­te Szalai védeti. A nyíregyházi lányok jól tartották magukat a hazai pályán biztos esélyes DVTK ellen, s lényegében a vártnál is kisebb arányú vere­séget szenvedtek. Góllövő: j G. Nagy I. (3), Siska, G. Nagy II. (1-1). Járási spnrfakiád 300 részi vevővel Vasárnap az NYVSC sportte­lepén került sorra a nyíregyhá­zi járás spartakiád döntője, at­létikai számokban, kézilabda, röplabda, kerékpár és teke sportágakban. Az egyes számok­ban az alábbiak szerezték meg a győzelmeket. Férfi kézilabda: Nyírbogdány. Női kézilabda: Nyírbogdány. Férfi röplabda: Kék. Női röp­labda : Nyírpazony. Női teke­csapat : Ibrány. Férfi tekecsa­pat: Oros. Férfi kerékpárcsa­pat: Sényő. Női távolugrás: Bagoly Mária (Nyírpazony) 410. Férfi gránátvetés: Szabó Géza (Demecser) 75,50. Férfi súlylö­kés: Molnár Tamás (Demecser) 11,00. Női súlylökés: Pető Éva (Nagyhalász) 9t25. Férfi távol­ugrás: Lippai Benedek (Nagyha­lász) 540. Női magasugrás: Bod­nár Mária (Nyírbogdány) 130. Női gránátvetés: Pető Éva (Nagyhalász) 45,10: Férfi magas­ugrás: Lippai Benedek (Nagyha­lász) 165 cm. Ny. Spartacus — DVTK 3:1 Az NB n-es női bajnoki mér­kőzésen, az első játszmában hihe­tetlenül gyengén kezdett a nyír­egyházi csapat. A diósgyőri lá­nyok l0:0-ra húztak el, s köny- nyedén 15:3-ra nyerték a játsz­mát. Ezután magához tért a hazai együttes, s változatos, helyenként bizony izgalmas lab­damenetek után három játsz­mát nyert, s így megszerezte 3:1 arányban a győzelmet. Mit fizet a totó ? dr. kézzel ütött kapu fölé. A 11-est Sustyák értékesi- tettv 2:1. Szünet után. a 48. percben Sustyák 16 méteres nagy lövése a kapufáról Litva I. elé pattant, aki kö­zelről a hálóba lőtt, 3:1. A 65. percben Rózsa szabály­talankodása miatt szabadrúgás­hoz jutott a DEAC. Ezt Bujdosó a szétrebbenő sor­fal között lőtte kapuba, 3:2. A 72. percben Buglyó a félpá­lyáról Indult el egy labdával, Rózsa nem adta előle haza a labdát, e helyett bekísérte a 11-es pontig, s ott felvágta. A jogosan megítélt büntetőt Dévai helyezte a szálkái ka­puba, 3:3. A mátészalkai együttes külö­nösen az első félidőben ját­szott nagy fölényben, de hely­a megyei rangadón A megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokságban a Záhonyi VSC végig többet támadva, a 85. percben Kovács góljával szer­zett győzelmet a technikásabb Nagykálló! MEDOSZ 'ellen. A többi mérkőzéseken általában hazai győzelmek születtek. Ez alól a Nyíregyházi Honvéd ki­vétel, mert Baktalórántházáról is mindkét pontot meg tudta szerezni. Nagyhalász nagy küz­delem után tudta csak legyőzni a jól játszó Vásárosnaményt, s így továbbra is vezet a tábláza­ton. Eredmények: Nyíregyházi Ki­nizsi-Nyírbátori Dózsa 1:0, Nyíregyházi Spartacus II—Ib­rány 8:2, Baktalórántháza—Nyír­egyházi Honvéd 2 :3. Balkány— Nyirmada 3:0, Fehérgyarmat— Nyírbogdány 2:0, Nyírbátori Spartacus—Nyíregyházi Dózsa 2:0, Nagyhalász—Vásárosnamény 2:1, Tiszalök—Rakamaz 2:1, Zá­hony—Nagykálló 1:0. 1. Szombathely—Komló X 2:2 2. Oroszlány—Debrecen 1 3:1 3. Székesfv.—G. MAVAG 2 1:2 4. Nyíregyháza—BVSC 1 2:1 5. Egyetértés—Miskolc 1 3:0 6. Pápa—Veszprém 2 0:2 7. Kap. Kin.—Zalaeg. TE 2 2:3 8. Gy. Dózsa—Bp. Spart. 2 0:2 9. MGM Debr.—Sz. MÁV 2 1:3 10. Szóin. MTE—Cegléd 1 3:2 11. Palermo—Venezia 2 0:1 12. Novará—Verona 1 2:1 13. Pro Patria—Alessandr. 1 3:1 +1 14. Genoa—Messina 1 3a 13 és 13 plusz 1 találat nem volt. 12 találatot 20 pályázó ért el, nyereményük a nyereményille­ték levonása után 31 950 fo­rint. A 11 találatos szelvények szá­ma 279 darab, nyereményük a nyereményilleték levonása után 916 forint. 10 találatot 2524 pályázó ért el, nyereményük szelvényenkint a nyerem ényilleték levonása után 152 forint. Az looo forinton felüli nyere­mények kifizetésére június 30- tól, az 1000 forinton aluliakéra június 25-től kerül sor. Sporthírek A jugoszláviai Opatiában meg­rendezett nemzetközi motorke­rékpáros versenyen az Adria kupáért folyt a küzdelem. 20 ország legjobb motorosai in­dultak, a pontversenyt az NSZK nyerte, 13 pontiul, 2. Magyaror­szág 13 pont. Hétfőn délután Nyíregyházán rendezték meg a Szabolcs-Szat- már—Hajdú-Bihar labdarúgó-ed­zőinek barátságos visszavágó mérkőzését. A hazaiaknak nem sikerült visszavágniuk a debre­ceni vereségért, ugyanis ha szo­ros küzdelemben is, de a deb­receniek bizonyultak jobbnak és végeredményben 1:0 arányban győztek. A 23. Közép-Európa Kupa döntőjét Firenzében rendezték meg. A 10 000 néző előtt le­zajlott találkozót a Fiorentina nyerte a Jednota Trencsin el­len 1:0 (0:0)-ra. A Vasas 4:3-ra győzte le a Wiener SC csapa­tát. Az idei KK végeredménye tehát: 1. Fiorentina, 2. Jednota Trencsin, 3. Vasas, 4. Wiener SC. Befejeződtek a szabadfogású bir­kózó-világbajnokság küzdelmei. Magyar versenyzők nem jutottak a döntőbe. Eredmények: Lepke­súlyban világbajnok: Csang Csang Sun (Dél-Korea), légsúlyban vi­lágbajnok: All Aliov (Szovjetunió) pehelysúlyban világbajnok: Na- saki Kaneko (Japán) könnyűsúly­ban világbajnok: Abdullah Moha­med (Irán), váltósúlyban világbaj­nok: Atalay Mahmut (Törökor­szág), középsűlyban világbajnok: Prodan Gardzsev (Bulgária), fél­nehézsúlyban világbajnok: Alek- szandar Medvegy (Szovjetunió), nehézsúlyban világbajnok: Alek- szandar Ivanyickij (Szovjetunió). v A Vojvodina 8 pont előnnyel szerezte meg a bajnoki címet Jugoszláviában. Az első ligából a Radnicski Belgrád és Tresnjev- ka csapata esett ki. Bukovl Márton csapata, az Olympiakosz nyerte a görög labdarugó-bajnokságot. A tava­lyi bajnok Panathinalkosz előtt. A spanyol labdarúgó-válogatott 4:1 (2:1) arányban győzött a belga Beerschot ellen. Góllövő: Marcellino (3), Peiro, illetve Mi eh el. Az NSZK labdarúgó-válogatott­ja vasárnap délután 35 ezer néző előtt 4:0 (2:0) arányban győzött az osztrák utánpótlás válogatott ellen. Góllövők: Held (2), Brü- lis és Haller. Az angliai világbajnokságra készülő uruguayi labdaruó-válo- gatott vasárnap a bukaresti Augusztus 23. stadionban 80 ezer néző előtt, Romániával mérkőzött és a hajdani kétsze­res világbajnok, nagy meglepe­tésre 1:0 (1:0) arányú veresé­get szenvedett, Párizsban a Jeanty Kupáért rendezett versenyen öt magyar női tőrvívő indult. Szalontay, Bóbis és Marosi kiesett. Szabó és Juhász bekerült a legjobb nyolc közé. Bécsben rendezték meg a magyar—osztrák férfi és nói tornászviadalt. A verseny csak szabadon választott gyakorlatok­kal folyt. Mind a férfi, mind a női csapat biztosan győzött. Nők, Magyarország-Ausztria 187,2:183,5, az egyéni összetett versenyben 1. Tréssel Mária 38,10. Férfiak, Magyarország— Ausztria 277,65:274,25, az egyéni összetett versenyben: X. Cser Győző 56,15. Kitűnő szereplés után érkezett haza vasárnap este a magyar ökölvívó utánpótlás válogatott csehszlovákiai túrájáról. Bra- tislavában 16:4-re, Povázska Bystricában pedig 18:2-re győ­zött. Ez a mérkőzéssorozat a július végi berlini olimpiai reménységek tornájára való fel­készülés céljait szolgálta. Vasárnap befejeződött a Nép­sport felnőtt versenysorozatának atlétikai versenye. Végeredmény, férfiak: Mecser Lajos (Salgótar­ján) 4810, 2. Kiss Gy .(Győr) 4664, 3. Kiss I. (Bp. Honvéd) 4590. Nők: 1. Szentelek! Sára (Szombathely) 4237, 2. Tóth M. (MTK) 4058, 3. Nagy K. (Bp. Spartacus) 3978. A legközelebbi labdarúgó-vi­lágbajnokságot — mint ismere­tes — Mexikó rendezi. Mexikó tehát az egyetlen biztos részve­vője az 1970-es VB-nek. A má­sik — az idei világbajnokság győztesé lesz. APRÓHIRDETÉSEK APRÖHIRDETESEK DÍJSZABÁSA Hétköznap: 9 szóig 10,— Ft, minden további szó 1,— Ft Vasárnap: 9 szóig 20,— Ft minden további szó 2,— Ft Azonnal beköltözhető egyszoba konyha kam­rás kertes ház eladó. Kagyló u. 13. Repülő­tér mellett. (1536) Első kézben lévő keveset futott Wart­burg de Luxe ötven­hatezerért eladó. Nagyhalász, Petőfi u. 13. (1535) Üres albérleti szobát keres házaspár egy évre. Cím a Kiadó­ban. (1539) A Nyíregyházi Járá­si Rendőrkapitányság­ra 1 db talált női pu­lóvert szolgáltattak be. Igazolt tulajdono­sa fenti kapitánysá­gon átveheti. Jurás János, Bö­köny, Makarenko utca 4. szám alatti lakóé 3 éves piros pej kanca lovának járlatlevelét elvesztette. A járlatle- velet a Bökönyi Köz­ségi Tanács körözteti és egyben megsemmi­síti. 350 köbcentis „IZS” oldalkocsis motorke­rékpár eladd. Bocskai utca 5. (U37) Nagykálló határában 1 db kerékpárt talál­tak. Igazolt tulajdo­nosa a Nagykállói Járási Rendőrkapi­tányságon átveheti. Megvételre keresek 2x2 méteres polcos állványt. Lenin tér 7. Szilágyi. (77149) Vitamindús fekete ribizke kapható. Már­tírok tere 4. (77952) Különbé járatú búto­rozott szobába lakó­társnőt keresek. Tűz­oltó u. 6. Kora tavasztól ké­ső őszig összkomfor­tos házban állandóan szobák kaphatók. Ba- loghné, Fonyód, Man­dulás utca 19. (77846) Június 19-én vasár­nap a vasútállomás és MÁV bérház kö­zötti villamosvonalon a villamoson hagytam aktatáskámat személyi irataimmal. Megtalá­ló jutalom ellenében adja le a Lapkiadóba. (1544) Azonnali belépésre fel* veszünk műszaki vezetői munkakörbe építőipari tech­nikust, vagy képesített kő­műves mesteri végzettség­gel rendelkező személyt Fi­zetés megegyezés szerint. Jelentkezés: a Tarpai Ve­gyes Ktsz irodájában. Tar- pa, Kossuth u. 1. sz. (196) Építőipari technikust, vagy kőműves mestervizs­gával rendelkezőt műszaki vezetőnek keres a Deme- mecseri Vegyes Ktsz. Fi­zetés megegyezés szerint. Jelentkezés a ktsz vezető­ségénél. A GYŰRTELEK ES VIDÉKE KÖRZETI FMSZ-NEK 1 db. ÜJ BEJARATOTT RAP1TOX, III. lóvontatású PERME­TEZŐGÉPE könyvjóvá­írással (Tizenháromezer Ft- ért) 1 db. Betoncserép­gyártógép 1 db. Kupacserép­gyártógép, 1 db. Cementgyártó­gép ÁRON ALUL ELADÓ Érdeklődni lehet: Föld­művesszövetkezet GYŰRTE­LEK, Telefon: 5. A MÉH VÁLLALAT Nyíregyháza Kállai út 2. számú telepére karbantartó lakatosnak hegesztő és géplakatosi szakbizonyítvánnyal rendel­kező géplakatost keresünk. Köszönetét monliunk mind­azoknak, akik szeretett édes­anyánk özv. SZABÓ MIHALYNÉ temetésén részt vettek, sírjá­ra virágot helyeztek és együtt­érzésükkel bánatunkat igye­keztek enyhíteni. Gyermekei ___________________________(1541) | Mély fájdalommal, megtört szívvel tudatjuk, hogy a drá­ga jó férj, édesapa, nagyapa DOMBRADY LÁSZLÓ 71 éves korában elhunyt. Te­metése f. hó 2l-én du. 2 óra­kor lesz az Északi temető ra­vatalozójából. Gyászoló esalád Mély fájdalomtól megtört R szívvel tudatjuk, hogy a fe- ’i lejthetetlen drága jó férj, n szeretett édesapa y LOVÁSZ SÁNDOR tragikus körülmények között elhunyt. Temetése f. hó 21-én * du. 3 órakor lesz az £szaki temető ravatalozójából. ú Gyászoló esalád i Nyugati csoport: Vasas Izzó —Székesfehérvári MÁV 1:1, Pé­csi VSK—III. kér. TTVE 2:0, Várpalota—Dombóvár 5:0, Z. Dózsa—Esztergom 3:0, Pécsi Bá­nyász—Soproni Textiles 1:1, Bu­dai Spartacus—Győri Dózsa 2:0, Pápa—Veszprém 0:2, Autóbusz— Mosonmagyaróvár 4:0, ZTE—Ka­posvári Kinizsi 3:2.