Lakatos Andor (szerk.): Mária-enciklopédia, Kalocsa, 1950. Forráskiadvány és adattár. - A Kalocsai Főegyházmegyei Gyűjtemények kiadványai 11. (Kalocsa, 2015-2016)
B. FORRÁSKÖZLÉS, ADATTÁR - Az egyházmegyei sematizmusok adatai és a Mária-enciklopédiához küldött jelentések szövegei - VI. KISKŐRÖSI KERÜLET (Districtus Kiskőrösensis)
A Kaskantyúi Róm. Kát. Lelkészségtől 18/1951. sz. Hív. sz.: 7549/1950. sz. É.H. Tárgy: Mária enciklopédia számára adatgyűjtés Főtisztelendő Érseki Hatóság! Hivatkozva a fent említett felszólításra, alázattal közlöm a következő adatokat: 1. ) A plébánia (lelkészség) területén 1907-ben épült az iskola végében egy kápolna a Magyarok Nagyasszonya tiszteletére. A kápolna búcsúja napját azonban Fogolykiváltó Boldogasszony napján tartjuk, hogy a szomszédos Csengődi templombúcsúval össze ne essék. Amennyiben sikerül majd templomot építeni, az a tervünk, hogy azt a templomot valóban is a Fogolykiváltó Boldogasszony tiszteletére emeljük.150 2. ) A lelkészség területén művészies kép vagy szobor nincs. Az oltáron van egy szobor (Magyarok Nagyasszonya szobor, kb. 1 m magas), olyan, amilyet ma is lehet kapni a kegytárgykereskedésekben. Valószínűleg ezt is 1907-ben szerezték be a hívek. Van még az iskolaépület falában, az utca felől is egy kis fülke, s benne egy kb. 45 cm-es kis lourdes-i szobor. 3. ) Tudtommal a lelkészség területén a B. Szűzről érdemes költeményt vagy egyebet nem írt senki. 4. ) A régi Mária kultusz oly formában található meg a hívek között, hogy a májusi és októberi ájtatosságokat szívesen látogatják. 5. ) A hívek minden szomszédos faluba járnak templombúcsúra, de különösen Páhira (Mária neve napjához legközelebb eső vasárnap) és Csengődre (Magyarok Nagyasszonya napján), valamint újabban Akasztóra is elmennek Kisboldogasszony napján. A rózsafüzéren kívül és a lourdes-i ájtatosságon kívül (melyet febr. 11-18. között végeznek) más ájtatosságot nem ismernek a hívek. Maradok a legmélyebb alázattal: Kaskantyú, 1951. január 27. Greksa József lelkész /Felzeten: érk.: 1951. jan. 29. ad 7811/1950. sz. Cultus sanctorum, Kaskantyú/ Kaskantyú jelentése a Mária-enciklopédiához 150 Később valóban így történt, a templom 1964-ben épült. B.209. „Angyali üdvözlet”-et és „Szűz Máriát a gyermek Jézussal” ábrázoló üvegablak Fogolykiváltó Boldogasszony templom. Kaskantyú B.210. Feszület. Kaskantyú 101 VI.) KISKŐRÖSI KERÜLET