MDP Szolnok Megyei Bizottsága (1954-től Végrehajtó Bizottsága) üléseinek jegyzőkönyvei 1955. január 3. - 1955. február 21.

1955-02-21 - 1. A falusi pártszervezetek megerősítésére vonatkozó intézkedési terv és végrehajtási utasítás megtárgyalása. Melléklet: intézkedési terv, végrehajtási utasítás - 2. Szóbeli jelentés a járási és városi pártbizottságoknál megtartott éberségi vizsgálat tapasztalatairól - 3. Jelentés a mezőgazdasági termelőszövetkezetek szarvasmarha tenyésztésének helyzetéről és feladatairól. Melléklet: jelentés, határozat - Szóbeli előterjesztés káderügyekben - Javaslat a DISZ Szolnok megyei Választmánya tagjaira - Szóbeli javaslat a függetlenített pártmunkások közül - tartalékos tiszti tanfolyamra való küldésre

t d./A nárcius havi taggyűléseken alapszervezetink egy napirendi pon­tot tárgyaljanak ngg, A Politikai Bizottság " A falusi pártpoliv tikai nunka negjavitasáról" szóló határozata és az ezzel xkap-r . csolatos alapszervezet előtt álló legfontosabb feladat „A taggyű­léseket járási-városi bizottságaink fokozott gonddal készítsék elő. Ennek érdekében nárcius 12.-ig alapszervi titkári értekezletet . kell tartani© Lehetővé kell tenni, hogy cz alapszervezetek titká­rai a titkári értekezlet előtt negisnerjék a ftolitáfckai Bizott­ság határozatát; Határidő: III.31. Felelős: Kálnán-Nádas- elvt'. JB-VB. I, titkárok. ;> ©./Az alapszervezeti vezetőségek részére tartandó egy hónapos heten­ként egyszeri előadássorozatot ki kell bővíteni a Politikai Bi­zottság határozatának isnertetésével, nelyre a pártcsoportbizal­niakat is neg kell hivni. Határidő: III.17. Felelős: Nádas elvtárs és JB-VB.I.titkárok. f./A függetlenített pártnunkások és a függetlenített tönegszerveze­ti vezetők rcszőre negyei, járási, városi szinten neg kell szer­vezni a határozat tanulnányozását és eztkövetően szenináriunsze­rüen fel kell dolgozni. A szemináriumokon a MeGye Bizottság ve­zetői, politikai munkatársai vegyenek részt. Határidő: 11.28. Felelős: Kálnán István.elvtárs. II. A Politikai Bizottság határ o zatának feldolgo zása a pártpropaganda nunkábajiv A Pártoktatásban nárcius násodik fölében kerül • feldolgozás­ra a "Párt" cimü rész. E témakör feldolgozásában amellett , hogy a kongresszusi anyagot elsajátítják, .'.rgyalják neg a Politikai Bizott­ság határozatát is. . a./A M,B. agit.prop.osztálya nárcius 5.-ig készítsen nunkatervet a .KV. ülés anyagának f a PB e határozatának a pártpropagandanunkában való feldolgozására. A határozatot dolgozzák fol negyei, járásig városi prop 0 szemináriumokon, azt követően pedig politikai iskolá­kon. A földolgozásnál figyelembe kell venni a propagandisták,hall­gatók elnéleti-poli tikai kér.-zottséjót. Határidő: nárcius 5 és Felelős: Kiss László elvtárs, folyamatos. III. A .£alus.l pártn unka jao• j ayitásával kapcsolatos agit ációs fö l adatok, A Politikai Bizottság határozatának végrehajtása érdekében el­keli érni, hogy a község lakosai a párttagsággal egyetértésben a község negerősitése, a párt, a tanács munkájának negjavitása érdekében a községből eltávozott nás munkaterületen dolgozó vei»­zetésre alkalmas párttagokat, pártonkivüli szakembereket hivjanak vissza vezető munkakörbe.

Next

/
Thumbnails
Contents