MDP Szolnok Megyei Bizottsága (1954-től Végrehajtó Bizottsága) üléseinek jegyzőkönyvei 1954. április 19. - 1954. június 19.

1954-05-10 - 1. A Megyei Tanács Végrehajtó Bizottsága jelentése a termelési bizottságok munkájáról és a növényápolási feladatokról. Melléklet: jelentés; a Tanács körlevele - 2. A jászberényi járási pártbizottság jelentése a vezető irányító munkáról, a titkárok munkamegosztásáról és az instruktorok tevékenységéről. Melléklet: jelentés; határozati javaslat - 3. Szóbeli előterjesztések káderügyekben - 4. Szóbeli javaslat a Szolnoki Mezőgazdasági Felszerelést Gyártó Kisipari Szövetkezet pártszervezete megalakulásának engedélyezésére

A községi pártbizottsági á0 pártvczctoségi ülésekre gyakrabban , kerülnek és vitatnak meg eddig'nem tárgyalt kérdéseket, mint pl. kereskedelem, a kultúra, az értelmiség kérdése. Egyes területeken helyesen alkalmazzák a vezotőségi tagok önállóságát segiti elő az a módszer, hogy pártvczctoségi üléseken, taggyűléseken egy-egy vezetőségi tag beszámol sajátos feladatairól. Amióta a JB-nck 3 titkára van minden esetben rásztveszünk városi JB. valamint járási tanács ülésén, A KV, 8 órás munkaidőre vonatkozó határozata óta leröviditettük a JB. ülések és sgyéb tanácskozások időtartamát* A JB. igyekszik a határozatnak érvény szerezni, az aparátus vala* mennyi tagjával bgtarttattni. Komoly gyengesége irányitó. műnkénk­nak az, hogy a JB. munkatársai különösen a területi munka során még nem használják ki a 1 cg megf o le lőbbon a munkaidőt. Amióta a járási bizottságon 3 titkár van a titkárok vá­rosi pártbizottság titkárainak bevonásával minden hét első napján rövid megbeszélést tartunk, amikor a közvetlen és egy-két távolabbi feladatot beszéljük meg. A JB, tagjai, munkatársai hétvégén néhány órát arra forditanak, hogy a 1 egfontosabb határozatokat, sajtócik­keket áttanulmányozzák. Összesitik a területi tapasztalataikat ás felkészülnek az osztály, vagy munkaértekezletre, A JB* részéről komoly hiányosság, hogy a feladatainkkal összefüggő klasszikusok munkáit nem tanulmányoztuk. A pértaparátus számára 2 hetenként munkaértekezletet, a közbeeső hetekben osztályértckczlctct tartunk, A munkaértekezletet a JB, egyik titkára vezeti, A munkatársak be­számolnak tapasztalataikról, a határozatok végrehajtásáról, emel­lett rendszeresen adunk szóbeli tájékoztatót a JB* ülés határozata­iról ás a feladatoknak megfelelően a JB.„egyik,titkára 3-4 főkár­dásben megszabja a soronlévő feladatokat-. A JB* titkárai eseten- , kánt személyesen is megbeszéli a feladatokat az osztályvezetőkkel, az osztályvezető a munkatársakkal. Rendszeresítettük, hogy a JB. munkatársai az instruktorok az osztályvezetők munkakörük jellegé­nek megf ele lőcn,havonként irásos összefoglaló jelentést készitc­nck munkájukról. A JB, jelenleg 1 hónapos munkaterv alapján dolgozik. A, JB. titkárok, az aparátus minden tagja heti ütemtervet is kászit. Az ütemtervek betartása, a feladatok végrehajtása terén még vannak hiányosságok. Ennek megszüntetésére a JB. már két esetben értékelt egy-egy ütemterv végrehajtását,. mindezidáig a hiányosságot teljes mártákben nem tudtuk megszüntetni.

Next

/
Thumbnails
Contents