MDP Szolnok Megyei Bizottsága (1954-től Végrehajtó Bizottsága) üléseinek jegyzőkönyvei 1953. január 5. - 1953. március 9.
1953-01-05 - 1. Jelentés az alapfokú oktatás propagandista szeminárium vezetői és propagandistáinak munkájáról - 2. Jelentés a mezőgazdasági termelőszövetkezeti mozgalom helyzetéről és a fejlesztés feladatairól. Melléklet: jelentés; határozat - 3. Jelentés a mezőgazdasági szakoktatás helyzetéről. Melléklet: jelentés - 4. Szóbeli jelentés a tagkönyvkiosztó taggyűlések tapasztalatairól - 5. Fegyelmi és kizárási ügyek elbírálása - 6. Szóbeli javaslat a megyei pártbizottság január 12-i ülésének napirendjére
II./ Megyebizottság terve a termelőszö- vez b eke ze bi mo zgalom f ej 1 es z b és vei kapcsolatos feladatokról. előadó: Tóth elvbárs. Tó t h elvtárs szóbeli kiegészítése . A jelentésnek az elején néhánysorban arról van szó, hogy a termelőszövetkezebek általában az előző évihez viszonyitva jobban végezbék el a mezőgazdasági munkákat, azzal kiegészítve, hogy a tavaszi és nyári munkákat. Javaslattal kapcsolatbant ki kell válogatni azokat, akik a munkájukban élenjárók. A határozati javaslanál nincsen megjelölve a határinő és a felelős. A második pontban az agit.prop.osztály dolgozzon ki érveket és adjon ki népnevelőfüzetet, amely módszer és tartalmi szempontból alakul. A zárszámadás befejezésével tegyenek javaslatot a M egyebizottság mezőgazdasági osztályának a megyei tanács mezőgazd.osztálya, hogy ahol na*; gyobb arányú fejlesztést t vettek tervbe Partbizottságok adjonak segiséget a tanácsokank. Javasoljuk továbbá, hogy a határozati javaslatban vegyük bele a kulturmunkátjfilm látogatás stb, ahol nagyobbarányu fejlesztést akarunk tenni. Népszerűsítse a Néplap a fejlesztést készítsen ripportot. Külön javasoljuk^ hogy a Megyebizottsági ülést követően a hét folyamán hívjuk, össze a járási titkárok, mezőgazdasági osztály vezetőit, ahol nagyobb arányú fejlesztést akarunk elérni, továbbá a községi bitkárok is és az ott lévő nagyobb tsz. titkárokat. Ennek az értekezletnek az a célja, hogy tisztázzuk az elvtársakkal a fejlesztési feladatokat, hogy hogyan készítsék előj és hogyan folytassák le ? mint agitáció, mint fejlesztés szempontjából. Azért is fontos összehívni, mert egy sor fontos dolgot elhanyagolnak, vagy nincsennek vele eléggé tisztában. Tisztázni a fejlesztés legfontosabb kérdéseit elvi és módszerbeli hibákat. Kérdések. Kiss elvtárs: Szeretném ha '^óth elvtárs tisztázná a következő dolgot. A jelentésben a szántó terület 53»4 %% és a mult MB. jelentésben 35.2 %.-ék. Másik kérdés őszi fejlesztés gyenge eredményét miben látja, még ezenkívül amit a mezőgazdasági osztály a jelentésbe i felvebebb. Nádas elvbárs . A növekedést tudjuk-e teljesíteni, amit felvetett a megyei választmány, mit jelent ki teszi-e? Mi az elgondolása a mezőgazdasági osztálynak, hogy elég-e az erő, vagy • kívül lévő elvtársakat vészük fel. -inek alapján mérték fel az elvtársak a területet? i.l o 1 n á r elvtárs. ./.