MDP Szolnok Megyei Bizottsága (1954-től Végrehajtó Bizottsága) üléseinek jegyzőkönyvei 1952. október 27. - 1952. november 24.

1952-11-03 - 1. Jelentés a kunhegyesi járási pártbizottság munkájáról. Melléklet: jelentés; határozati javaslat; határozat - 2. Jelentés a mezőgazdasági termelőszövetkezetek helyzetéről, feladatairól és a zárszámadások politikai előkészítéséről. Melléklet: jelentés - 3. Jelentés a járási-városi pártbizottságok, pártszervezetek munkájáról és feladatairól, a tagkönyvcsere végrehajtása terén. Melléklet: jelentés - 4. Szóbeli jelentés a nov. 7-i ünnepségek előkészítéséről - 5. Szóbeli javaslat hét pártszervezet megalakításának engedélyezésére - 6. Szóbeli javaslat a nov. 10-i megyei pártbizottsági ülés napirendjére

utoákutoák községek ünnepelnek. N ádas elvtárs. Javaslatot tesz az aiájbi párt alapszervezetek megalakulására! Törökszentmiklósi Járási Pártbizottság kéri a Pusztapói MÁV-nál ahol 14 tag van. A Szolnoki Járási Pártbizottság kéri a Homoki Gyógypedagógiai Inté­zetnél 4 tag, 4 tagjelölt. Jászberény Járási Pártbizottság kéri a Jászfényszarui Tejüzemi Párt­szervezet alakulását 8 tag, 1 tagjelölt. Jászfényszarui Pöldmüvesszövetkezst 13 tag és 4 tagjelölt. Turkevei Pártbizottság -éri a Béke I. tipusu tsz-nél 6 taggal. A Kisújszállási Városi Pártbizottság mivel a Rendőrségen a lovasőrs külön válik igy 10 taggal javasolja a PB. uj alapszervezet alakulását. Kunszentmártoni Járási Pártbizottság kéri az l-es tipusu tsz.-nél 18 taggal 1 tagjelölttel. Az i~B. a java .latot el fogadta. Szarvas elvtárs. Az elvtársakat azért hivtuk meg a napirendek tárgyalására, hogy ezeket a munkájukban hasznosítsák a termelőszövetkezeteink megszi­lárdítása, pártszervezeteink, pártbizottságaink munkájának a megja­vítása terén. Minden erővel menjenek rá az őszi buza vetésre, hogy minél előbb befejezettnek tekinthessük. Az MB. A napirendi pontokra tett javaslatokat, mint hat á'r o z a t o t elfogadta.

Next

/
Thumbnails
Contents