MDP Szolnok Megyei Bizottsága (1954-től Végrehajtó Bizottsága) üléseinek jegyzőkönyvei 1952. augusztus 11. - 1952. szeptember 8.
1952-08-18 - 1. Jelentés a Jászapáti járás pártszervezeteinek munkájáról. Melléklet: jelentés - 2. Jelentés a Jászapáti járási Pártbizottság munkájáról. Melléklet: jelentés; határozati javaslat - 3. Jelentés az 1952/53 évi pártoktatás előkészítésének tapasztalatairól. Melléklet: jelentés - 4. Jelentés a mezőgazdasági termelőszövetkezeti mozgalom fejlesztéséről, a tagosítás eredményeiről - 5. Fegyelmi ügyek megtárgyalása
II. Jelentrés az'19 52/53 évi okbabás elokészi béséről és az ezzel kapcsolatos bovábbi fe ladatokról . Előadó: Busi Lajssné elvbársnő. B u s iné elvbársnő kiegészítése: A propagandista tanfolyamokon a propagandisták egy része megértette a propagandamunka jelentőségét. A tanfolyamokról kikerült elvtársak bekapcsolódták a munkába. A tanfolyamok mozgósítanak a feladatok elvégzésére , Szolnokon esti iskola van beütemezve, ezt Karcagon is tervbe vesszük. A propagandistákat az Sz.B. határozata alapján felül kell vizsgálni. Ezt a munkát az MB, segiti és részt vesz benne. . Az oktatási munkához segibségeb ad a Pártokbabók Háza, de az okbatás szinvonaláb máris akadályozza azzal, hogy az Előadói Irodát nem állította fel.kérdések: Tóth elvbárs : 1./ Vizsgálták-e már azt, hogy mi az oka az értelmiség terén mutatkozó lemaradásnak'? Molnár elvtárs : 1, / Az esti tanfolyamokon hány %-a jelenik meg a propagandistáknak és hány %-a nem megfelelő ? 2, / Ellenőrzik-e rendszeresen az esti tanfolyamokat ? Nádas elvtárs : 1,/ Honná kell a propagandistákat biztosibani a tsz. városokba ? B u s i n é elvtársnő : Megyei viszonylatban a propagandistáknak 6 '/S-a értelmiség. A pártbizottságok sem megfelelően foglalkoztak ezzel a kérdéssel, Áz esti tanfolyamokon a megjelenés legutóbb 50-55 %-os volt. A propagandisták között nagyszámban van képzetlen elvtárs. Véleményünk szerint 65-70 % lesz megfelelő. Hetenként rendszeresen ellenőrizzük az esti tanfolyamokat, á tapasztalatokat a helyszinen megbeszéljük. Vasárnap tapasztalatcserét tartottunk. Tsz. városokba a propagandistákat nem más városból, hanem más alapszervezetből visszük.Csáki elvtárs : Az előkészítésben nemcsák lemaradás, hanem mulasztás is van, egyben az MB, részéről, de a Pártbizottságok részéről is. Pl: Karcagon, Kisújszálláson későn indult meg a kiválogatás. A hiba az, hogy nem értjük még mi sem az oktatás jelentőségét. Feladat:, hogy nagyobb követelményeket kell hogy állítsunk propagandistáink fele.0 1 á h elvtárs : Kunhegyes. A hallgatók kiválogatását a szocialista szektorokban kezdtük meg. A gépállomásoknál van is eredmény, A tzsek-ben lemaradás van. Területi szervezeteknél a munka nem megy. Disz oktatást nenf tudtuk megfelelően segiteni. Szegediné elvtársnő: