MDP Szolnok Megyei Bizottsága (1954-től Végrehajtó Bizottsága) üléseinek jegyzőkönyvei 1952. augusztus 11. - 1952. szeptember 8.

1952-09-08 - 1. Jelentés a DISZ Szolnok megyei Bizottsága munkájáról - 2. A megyei pártbizottság III. békekölcsön jegyzésre vonatkozó munkatervének megtárgyalása. Melléklet: munkaterv - 3. Jelentés az 1952. első félévi tag-tagjelölt felvétel helyzetéről. Melléklet: jelentés - 4. Jelentés a 3 hónapos pártiskolai hallgatók kiválogatásáról. Melléklet: jelentés; névsor - 5. Szóbeli előterjesztés káderügyekben

Készült 1952.szeptember 6. 2o.példányban. J e l e n t é s _ A 3 h ónapos Pártiskolára .javasolt káderek kiválogatásáról. Az M.B. 1952 szept. 1. ülésén a 3 hónapos pártiskolára javasolt loo elvtárs közül 12 elvtársat nom fogadott 'el,mert 24 éven aluli elvtársak voltak és fiatal párttagsággal rendelkeztek. M.B. határozata alapján a Párt és Tömegszcrozetek osztálya a többi osztályok bevonásával.A megye terüle­tén járási - városi pártbizottságaknái megnéztek 3o elvtársat,melyből meg­>felelőnok találtak 23 elvtársat. Az utólagos kiválogatásnál súlyt helyeztünk az üzemi munkások és az értelmiség fokozotabb bevonására. Ennél a kérdésnél értünk el oredménye­ket.Az iskolára javasolva van 52 üzemi munkás és 13 értelmisógi%ányosság hogy a nők %-ék arány számai? az utólagos javaslatnál sem tudtuk biztositani Egyes pártbizottságoknál az utólagos .javaslatoknál sem tudták biztositani a 3 hónapos pártiskolára a aogaddtt kéretett pl. Kunhegyes, Jászapáti és Kunmárton± járásokban,Ez abból adódótt,higy a káder munk nom vált a pártbizottságoknak egységes feladatává,mert a káder kiválogatásnál legnagyobb részben maguk xa sscrvozofcő titkár elvtársak foglalkoztak. * Hiányosság mutatkozik a M.B. egyes osztályai részéről pl. a­Szövetkezeti Politikai osztály, a Párt és Tömcgszervezoti osztály negbes* szóltOjhogy Turkeve,Kisujszállás varosoknál az iskolára javasolt kádarakat megnézik,do ezt a feladatot nem hajtották végre és a két pártbizottság utólagos javaslatát az M.B, meg sen nézte, A háron hónapos pártiskolára a járási és városi pártbizottság­gal ós Tömegszorvezetek területéiről 111 elvtársak javasoltunk. ./.

Next

/
Thumbnails
Contents