MDP Szolnok Megyei Bizottsága (1954-től Végrehajtó Bizottsága) üléseinek jegyzőkönyvei 1951. május 8. - 1951. június 11.
1951-05-16 - 1. Fegyelmi ügyek megtárgyalása, szóbeli előterjesztés alapján - 2. Jelentés a DISZ választmányok és bizottságok létrehozásával kapcsolatban végzett munkáról. Melléklet: jelentés; határozati javaslat - 3. Jelentés a mezőgazdasági munkák helyzetéről. Melléklet: jelentés; javaslat - 4. Jelentés az 1951. első negyedévi tervteljesítéséről, a munkaverseny helyzetéről és a munkaerő gazdálkodásról. Melléklet: jelentés; javaslat - 5. Jelentés a fémgyűjtőhét előkészítéséről. Melléklet: jelentés; javaslat - 6. Szóbeli javaslat a következő megyei pártbizottsági ülés napirendjére
Készülti 8 p Idényben Szolnok, 1951.május 15. a f.hó 16-án tartandó JíB* üiéare* l./*ezőga*datí«'gi unkák, etés, növényápolás* 2*/uépek kijavítása W^egytijtéa Vetéeak állásai A ^eaőgazdaaégi munkák alvégséas Megyénk területén as simult hát folyási is a Lég vontatottan haladt mb*>m hsaanáltunk ki minden rendelkeaésünkre álló Időt éa as esős idő e lenére is a vetéatervünk teljesítésében nem sok volt as emelkadéa* ; Srtbisottaágaink a békeiv aláírását nem kötötték öesse kellően a munkák elvégaésével, a vetés gyors bcfejezéeével.he a Járási i'«náoe -tezógaadseágl Osstályal sem követtek el mindent éa nem adták meg a kellő támogatást a lanáoeok állandó Bezőgasdaeági uiaottségainak. pl. a Ssolnoki éa fisesfüradl Járási Osaé tályok a ''egyei xunáoatól mtgakpett atámpontokat kéeőn éa hiányosan jutatták le % közaégi tanácaboz.he magák a tömegeaervezetek een moegóeitották aktíváikat éa tagságukat a vetéa befejezésének érdekében* i* gnagyobb le maradás ral a tengjen éa a takaraányf éleségek elvetésében, As egyéni dolgosé parasztok az árpának 97*-át, a zabnak 99£-ét,kukorloának 95^ét 9 burgonyának 95£-át, a lucernának 94£-*t vstték el* A legjobb Jár'sok a Jáasberényi, J azaj áti és a Törökszentmiklósi járás i-eanar«eaa v.m a eiaamí üredi ** r saan* A termelöcaoportjalnknál a vetés állása még aa egyéni djolgosóparieztokénál is rosssabs, különöaen na-^y lemaradás tapasztslható Karoag ée *eaőtur azövetkeseti vároeokb.n, ?Jicl részben a talnjviazonyok, de réazben a munka nelvtelen me saarveaéae is akadályozta a vetések előre nalsdását»lerm«lőoaoportjaink az ár^ánűk lol.W t, zab 84?—it,kukorica Gitt burgonya 111& cukorrépa lo5£» napraforgó tl/i, luoerna 96*^ át végezték el* *ll rt migasdau igáink a vttée elv égséi; eaen aa elmúlt hét folyamán igen k vaaet tettek, Itt la a legnagyobb lemaradás a taxarmáhyféleeégek elvetésénél van, ami est bizonyltja, hogy as éllsmigezdaedgok vezetői nem tanultak a téli takarmányhiányból éa nem követnak el mindent asért uo/v • vetéstervet leijoeltedh.Alisaigaadaaáaajlaj a kukarles alekréai zatn.Jc 48á-*t, tavaszi takarmány a ver éknek 85 -át. lucerna 8o^-át, lódihere 35 £át t a ziaenek 72*-át végesték al.A rizatelepek épltéae ruismigazda«iáganknál e héti folyamán befejeződnek ée ugynnoeak befejeződik a vetése is.As elmúlt hét folyamén a viMNjfa^*? rl ÍV leién vcltak zaaarok.de azt aa f•M*Ont zéaiFőoaztályán keresz oldottuk ée elkerült a esükaéges viamennyleéget c rizatelep árasstaaáhoe blstositanl* A tavaszi munkák elvégzébénél a minden talpalatnyi föld megmunkálásáért indított h«rob«n értünk el eredmény eket. A zonbaa pá rts se rv ez eteliik, törne gs« a rv eseteink nem követnek el mindent annak érdekében, hogy kösségük területén s parlagonlévő földek magmunkáléaáról gondoakodjenek.