MDP Szolnok Megyei Választmánya (1954-től Pártbizottsága) üléseinek jegyzőkönyvei 1948. augusztus 1. - 1951. december 15.
1951-06-03 - 1. Beszámoló a mezőgazdasági munkák helyzetéről és a további feladatokról. Melléklet: beszámoló határozat - 2. Beszámoló Szolnok megye káderhelyzetéről és a további feladatokról. Melléklet: beszámoló határozat
őrködjenek a gahnna felett, nehogy az ellenéig tönkre tegye egész évi fáradságos munkájuk gyümölcsét. A tavalyi példák azt mutatják, hogyha nem vagyunk kellő éberek, az ellenség kihasználja* Pl*tavaly Susztatamáson foszforos tojást dugott az ellenség a ezórünn egyik asztagba, amely meggyulladt éa több, mint 4oo q, gabona égett el* Több helyen gyüjtőlsnosót, vagy sörös üvegnek letört alját hslyea*ték el a behordott gabonában, amely a napaugarakat összegyűjtötte' és felgyújtotta az asztagot* Több, mint 2o nagon gabonát teáz ki, arai az ellenség aljas tevékenysége folytán égett el* Tehát igen nagy figyelmet forditsonak az elvtársak e téren az éberségre* A munka megszervezésében, s a munkaerő biztosításában döntő segítséget kell nyújtani a Tanácsnak, a tömegszerveseteknek, de különösen ezen belül a Défosznak* Segítsék az elvtársak elsősorban az AMK, munkaerő szükségletének biztosítását, de nyujtsonak segítséget a termelőcsoportoknak ia, ahol lemaradás mutatkozik* Persze itt a döntő feladat a csoport tagságának a hozzátartozóinak mozgósítása, munkába val* bekapcsolódása* Nehogy az következzen be, amire az elmúlt évbe* ia több helyen volt példa, nogy a-ig as MNDSZ brigádot szervezett, hogy elősegítse a csoport lemaradását, addig a csoportok tagok feleségei odahaza hüssöltek* De jelentősen elősegíti az aratás munkáját az aratágépek megfelelő kijavítása, hogy ezeket fel tudjáj használni az aratáa munkájában* A titkárság határozata előírja, hogy a gépállomásaink segítséget kötelesek nyújtani n csoportok aratógépjelnek kijavításához* Azok az elvtársak, ahol gépállomás van n területükön, ellenőrizzék, hogy ezt a gépállomás tényleg végre is hajttfa* De ellenőriznem* azt ia az elvtársak hogy a termelőcsoportoknál, a z álla.igazdaságoknál az aratógépek váltott műszakkal éjjel is dolgozzonak* Elvtársak ! Hogy a cséplés* pedig kellő időben és megfelelő minőségbsn tudjuk elvégezni alapfeltétele, a cséplőgépek megfeleli kijavítása, Ennek a jelentőségét nem lehet eléggé aláhúzni. Minden közeégben a Tanács keretén belül agy gépellenőrzőbizottságnl van megszervezve, amelyek ellenőrzik a gépek kijavítását és bejáratását. Amelyeknek június hó 15-ig mindenütt meg kell történni. Az elvtársak igen éberek legyenek a gépek kijavításával kapcsolatban. Még több, mint -45o gép van, magándöntő többsége kulák tulajdonban* Ha a bizottság nem kellő körültekintéssel ellenőrzi a gépek kijavítása t, akkor ebből igen nagy bajok származnak, mert a kuláknak lehstőségs lesz rá, hogy ne javítsa ki megfelelően a gépét. Mán Éavaiy ia slég sok mulasztás történt ezen a tére* A cséplés ideje alatt, több mint 5o cséplőgép esett ki a munkából és igen magas volt a szesveszteség* A Megyei Tanács az aratáa éa cséplés szemveszteségét 4 #ibau állapította meg, azonban az a vélemény, hogy az annál több volt.