Heves Megyei Hírlap, 2015. április (26. évfolyam, 77-101. szám)

2015-04-21 / 93. szám

2015. ÁPRILIS 21., KEDD SPORTTÜKÖR Gyöngyösön is pont nélkül maradt a Heves megyei ii. osztály A Visonta a második félidőben hátrányból csikarta ki a győzelmet Tarnaleleszen A 25. fordulót követően visz- szavette vezető helyét a ta­bellán az Egri Sportcentrum a labdarúgó megyei II. osztályban. A megyeszék­helyiek előzéséhez kellett a Heves gyöngyösi botlása. Tudósítóinktól Zagyvaszántó SE- Egn Sportcentrum SE 1-3 (1-2) Zagyvaszántó, 50 néző. V.: Szabó Imre (Kelemen II A., Daj- kóT.). zagyvaszántó: Molnár T. - Molnár M., Szaka I., Matula V., Koren V., Simonyai A., Fodor G. (Juhász K.), Gál B. (Szabó Sz.), Juhász Zs., Makalicza, Kratofil. játékos-edző: Kratofil Csaba. EGER: Csontos R. - Dóczi, So­mogyi, Lehóczky, Grassi (Nagy­laki), Lázár, Aux R (Csohány T.), Nagy D. (Jászberényi), Szucsik (Szász V.), Csohány G., Farkas Zs. (Tompos K.). játékos-edzők: Szabó Béla és Pápai Zoltán. gólszerzők: Gál B-, ül. Far­kas Zs. 2, Tompos, kiállítva: Somogyi (35.). JÓK: Molnár M., Matula V., Koren V., ill. az egész vendégcsapat. kratofil csaba: - Az ered­ménye nem tükrözi a látottakat. szabó Béla: - Küzdelmes mérkőzésen megérdemelt győ­zelem. Nagy Szabolcs Energia SC Gyöngyös- Hevestherm-Hevesi LSC 3-1 (1-1) Gyöngyös, 85 néző. V.: Lend- vai Gábor (Viktor F. R, Berta J.). ENERGIA: Halasi - Galó D., Ra­fael B., Cseh J., Antal L., Kábái L. (Dobos K.), Csoszánszki D., Besze B., Nádudvari A., Patócs R., Gulyás K. edző: Kiss István. heves: Nagy A. - Betenbuk Zs., Bóta B., Szabó G. (Pusoma R.), Ádám P, Kiskartali M., Be- senyei Zs., Pusoma P, Szabó R., Vadnai B. (Korsós M.), Zsidó L. játékos-edző: Besenyei Ferenc. GÓLSZERZŐK: PatÓCS, CsO- szánszki, Nádudvari, ill. Beten­buk. jók: az egész hazai csapat, ill. Ádám P, Nagy A. ifik: 0-0. Kiss István: - Félidőben ren­deztük a sorainkat, s megérde­melt győzelmet arattunk. besenyei ferenc: - Megérde­melt hazai győzelem. Kurfürst István Az Energia SC színeiben játszó Csoszánszki Dávid (jobbról) és társai a szünet után a hevesiek fölé kerekedtek, s gólokkal nyerték a rangadót Tamaleleszi MSE- Visonta SC 1-2 (1-0) Tarnalelesz, 50 néző. V.: Szabó Sándor (Bodó I. G., Farkas D.). tarnalelesz: Venczel - Szilá­gyi R., Suha Sz. (Tóth Z.), Hor­váth R, Érsek Sz., Danó R. (Bó­dog I.), Dorkó I., Lónyai, Érsek Cs., Szatmári S., Lázár G. edző: Kifusz Dénes. visonta: Kozsa - Kis M., Tóth Z., Tresó V., Bartha (Stál), Kiss Zs. (Tóth R), Tresó A., Bezzegh Zs. (Makói Á.), Vaka T., Grízner, Tresó M. edző: Dérfi Zoltán. GÓLSZERZŐK: Lónyai, ill. Tre­só A. 2. kiállítva: Szatmári S. (87.), Dorkó I. (90.), ill. Vaka (69.). JÓK: az egész hazai csapat, ill. Kozsa, Tresó M., Tresó A., Makói Á. ifik: 1-4. KIFUSZ DÉNES: - Gratulálok a csapatomnak. „Köszönjük, Sanyi”, nagyon belenyúltál a meccsbe! dérfi Zoltán: - Csapnivaló első félidő után nehéz győzel­met arattunk a lelkes és jól ját­szó Lelesz ellen. Nagy Szabolcs Mátraderecske SE- Petőfibányai SK 2-0 (0-0) Mátraderecske, 80 néző. V.: Gyetvai Béla (Kónya L, Do- moszlai L.). MÁTRADERECSKE: Kis M. ­Kocsa D., Pabolkov L, Szomo- lyai L, Nagy Z., Kóczián A., Csi­kós Zs. (Szabó M.), Kovács Gy., Bálák M., Suha B., ifj. Csikós Zs. EDZŐ: Kolozsvári Imre. PETŐFIBÁNYA: KoZSa R. - Lé- nárt R, Vas Borosi Cs., Nagy Z., Ács, Szabó M. (Papp K.), Tamási 0., Tóth M. (Juhász B.), Parádi J., MolcSán Ä., Pap Á. (Tordai G.). játékos-edző: Parádi János. gólszerzők: Kovács Gy., Su­ha B. jók: Kis M., Szomolyai L, Pabolkov, Kovács Gy, ill. senki. IFIK: 1-2. kolozsvári IMRE: - Jobb hely­zetkihasználással nagyobb arányú győzelmet is arathat­tunk volna. PARÁDI JÁNOS: - A derecskei- ek megérdemelten nyertek. Fónad István Erdőtelek.SE- Poroszló-Ökocentram 4-0 (2-0) Erdőtelek, 150 néző. V.: Bozó István (Szarvas L., Kiss G.). erdőtelek: Bóta L. - Oszlán- czi, Pusoma A., Radies M., Bat- ki, Pusoma L. (Danó L.), Balogh G. (Csóka A.), Balog B., Tóth R., Németh (Pengő), Horváth Zs. játékos-edző: Németh Sándor. poroszló: Szabó G. - Pusztai L., Horváth Farkas L., Farkas Á., Tóth I A., Kis T., Hajnal, Tóth II A., Csala A. (Kovács J.), Nagy G. játékos-edző: Csala Attila. gólszerzők: Pengő Zs. 2, Tóth R., Horváth Zs. (11-esből). JÓK: az egész hazai csapat, ill. Farkas Á., Pusztai L. ifik: 2-4. Németh Sándor: Minden szempontból ellenfelünk fölé nőttünk és ezért megérdemelt győzelmet arattunk. csala Attila: - Sajnos hetek óta létszámhiánnyal küzdünk. Köszönöm azoknak, akik eljöt­tek és gratulálok az erdőtelki csapatnak! Németh Sándor Mátraballai FK- Novaj-Ostoros SE 1-1 (1-1) Mátraballa, 70 néző. V.: Do- moszlai László (Tamasi S., Csat­hó Zs.). MÁTRABALLA: LaCZÍk A. - ROS- tás J., Pintér N., Nánási J., Dán­osok R., Forgó Cs., Horváth B., Miklós A., Porteleki J., Mező R., Hajas Z. edző: Pádár Gergő. novaj-ostoros: FIágel - Papp Zs., Kis D., Gáspár, Baatartulga, Pallagi L., Kis G., Fehér P. (Si­mon G.), Sós D. (László L.), Bert­ha Z. (Fábián B.), Farkas A. já­tékos-edző: Vinczepap Ferenc. gólszerzők: Nánási J., ill. Bertha Z. JÓK: senki, ill. az egész vendégcsapat, ifik: 2-1. pádár gergő: - Az akarat­tal nem volt gond, de magamat idézve: gól nélkül nem megy. viNCZEPAPP ferenc: - Igazsá­gos eredmény születetett. Pádárné Gyuricza Henriett Tamamérai KSzSE- Hatvani Lokomotív SE 0-0 Tárnáméra, 60 néző. V.: Já- vorszki Zoltán (Király, Daru S.). tárnáméra: Korsós I. - Bá­lint L, Nagy Á., Veres, Lőrincz, Kovács R., Poroszka V. (Balogh T.), Ballagó T., Laubert R., Kö- vesdi, Sági. edző: Kovács János. hatvan: Pocsaji - Bognár B., Galasi Z., Czakó, Gohér G., Pet- lánovics D., Varjú (Takács Z.), Szeifert, Abelovszki, Balázs, Fe­hér. csapatvezető: Tóth Tibor. KIÁLLÍTVA: Nagy Á. (86.). JÓK: Veres G., Bálint L, ill. Balázs L. (a mezőny legjobbja), Czakó T., Gohér G., Galasi Z. ifik: 8-1. kovács János: - Kevés já­ték, nagy küzdelem, igazságos pontosztozkodás. Tóth Tibor: - Kíméletlen bá­násmódban részesültünk a ha­zaiak részéről. Megérdemeltük a pontot. Előházi Béla Szűcsi KSK-Lőrinci VSC 5-1 (1-1) Szűcsi, 60 néző. V.: Sohajda László (Pádár Sz., Forgó Zs.). szűcsi: Nagy I. - Lázok Zs. (Farkas L.), Kovács D., Vidák T. (Farkas O.), Józsa A., Pusoma L. (Báder A.), Szekeres G., Báder S., Tamás T., Mága A. (Káposzta L), Pusoma P. (Szajkó Á.). játé­kos-edző: Káposzta István. lőrinci: Czák - Jurászik, Sze­keres Cs., Sápi J., Gulyás 0., Bordás L. (Maksa R.), Gedei G., Sápi A., Hrágyel G., Károly E., Gyetván N. edző: Károly József. gólszerzők: Mága A. 3, Ta­más T., Kovács D., ill. Gulyás 0. JÓK: Mága A. (a mezőny legjobb­ja) és az egész hazai csapat, ill. senki, ifik: 3-4. KÁPOSZTA ISTVÁN: - A kitű­zött célunk eléréséhez megtet­tük az első lépést. Gratulálok a csapatnak! KEREPESI FERENC SZakOSZ­tályvezető: - Gratulálok a hazai csapatnak a megérdemelt győ­zelemhez! Hordós Árpád szabadnapos: Egerszólát. A 26. FORDULÓ PÁROSÍTÁSA. ÁPRILIS 25., SZOMBAT, 17.00: Novaj-Ostoros-Zagyvaszántó, Egerszólát-Mátraballa, Hevesi LSC-Tarnaleleszi MSE, Petőfi- bánya-Erdőtelek, Lőrinci-Mát- raderecske, Hatvani Lokomo- tív-Szűcsi, Poroszló-Energia SC Gyöngyös, Egri Sportcent­rum SE-Tarnaméra. szabadna­pos: Visonta. A bajnokság állása 1. EgriSSE 2316 3 4 65-29 51 2. Hevesi LSC 2415 4 5 82-27 49 3. Visonta 2415 4 5 74-32 49 4. Energia SC 2414 5 5 65-37 47 5. Egerszólát 2313 5 5 55-22 44 6. Mátraderecske 2412 8 4 56-34 44 7. Poroszló 2312 4 7 43-32 40 8. Zagyvaszántó 2411 4 9 52-43 36 9. Tárnáméra 2410 3 11 37-46 33 10. Erdőtelek 2310 3 10 58-63 32 11. Mátraballa 24 8 3 13 33-49 27 12. Tarnalelesz 24 8 3 13 43-61 27 13. Hatvani Lók. 23 7 7 9 44-49 24 14. Petőfibánya 23 6 4 13 29-58 22 15. Lőrinci 23 5 2 16 27-58 17 16. Szűcsi 24 5 1 18 37-77 12 17. Novaj-Ostoros 23 ­3 20 14-97 1 Csány visszalépett Megjegyzés: a Szűcsitől és a Hatvani Lokomo­tívtól 4-4, a Novaj-Ostorostól 2, a Zagyvaszán­tótól és az Erdőtelektől 1-1 pont levonva. Az EKFSC győzelemmel zárta az alapszakaszt Ezt a győzni akarast varjuk nb ii A vereség ellenére edzői dicséretet kaptak az egri lányok vízilabda A rengeteg hiányzó ellenére győzelemmel zárta az OB I/B-s bajnokság alapsza­kaszát az EKFSC férficsapata. Hódmezővásárhelyen alapo­san meg kellett szenvedni a három pontért, ami azért is számított fontosnak, mert az eredményt tovább viszik ma­gukkal a főiskolások, méghoz­zá a 13-20. helyért zajló ráját­szás mezőnyébe. A férfi OB I/B B-csoportjá- nak 18. fordulójában: Hódmezővásárhelyi VSC- Eszterházy KFSC 13-15 (4-2,3-5,3-4,3-4) Hódmezővásárhely, 100 né­ző. V.: László, Matajsz. ekfsc: Sándor D. - Schnöde­rer 1, Baróthy, MOLNÁR A. 2, BÁNHIDY 5, PÁRKÁNYI 2, FÁ­BIÁN 5. Cs.: Bognár B. edző: Tóth Péter. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 2-0, 3-2, 5-2, 6-3, 6-5, 7-6, 7-8, 8-9, 9-11, 10-12, 11-13, 12-14, 13-15. GÓL-EMBERELŐNYBŐL: 6/2, illetve 8/3. ÖTMÉTERESBŐL: 2/2, ill. 2/2. kipontozódott: Tonnes a 19., Bognár B. a 29. percben. tóth Péter: - Fontos meccs volt a rájátszás szempontjából, mert a Vásárhely elleni ered­ményeinket visszük magunk­kal. Elég kevesen is voltunk, de lényeg a győzelem. ■ F. B. A női röplabda NB II Keleti cso­portja rájátszásának 5. forduló­jában: labdát vesztettek, ahol kis sze­rencsével akár ellenfelük fölé is kerekedhettek volna. A baj­nokaspiráns kecskemétiek vendégeként hetvenöt percig tartott találkozón egy percig sem adták fel Riczkóék, ám a kispad ezúttal túl rövidnek bi­zonyult. Ha az agriások a foly­tatásban is ezt a lelkesedést és győzni akarást mutatják, a negyedik helyhez is közel ke­rülhetnek. sulyok István: - Nagyon küzdöttünk, amihez jó játék is párosult. A következőkben ez- •zel a játékkal és küzdőszellem­mel előbbre lehet lépni. következik: Agria RC-Sze- gedi TE, szombat, 12.00.B S. K. Egerszalókon számlálták a legtöbb nézőt labdarúgás A megyei I. osz­tály 23. fordulójának váloga­tottja: Bozsik (Besenyőtelek)- Csirmaz (Gyöngyöshalász), Ambrus (Borsodnádasd), Ba­ranyai (Andornaktálya), Varga Zs. (Makiár) - Fáklya (Borsod­nádasd), Horváth K. (Pétervá- sára), Dohányos (Gy.halász), Hajdú (Egerszalók) - Ludányi N. (Gy.tarján), Ivony A. (Detk). számok szerint. Össznéző- szám: 900 fő. Átlagban: 129 fő. Legtöbb néző: Egerszalók-Fü- zesabony (200 fő). Legkevesebb néző: 2 meccsen is 100 fő. Gólok száma: 19. Átlagban: 2,7. Legtöbb gól: Egerszalók-Füzesabony (5- 1). Legkevesebb gól: Maklár-An- dornaktálya (0-0). ■ S. K. Röpke SE Kecskemét- VIKSZ-Agria RC Eger 3-0 (24, 20,18) Kecskemét, 80 néző. V.: Var­jas, Talabér. EGER: Árvái, Nemes, Ricz- kó, Mocsári, Verebélyi, Nagy 0. Csere: Tóth E. edző: Sulyok István. AZ EREDMÉNY alakulása. 1. játszma: 8-7, 16-15, 23-24. | 2. játszma: 8-7, 16-12, 23-18. 'S 3. játszma: 8-7,16-12,23-17. | Az egész mérkőzésen hatal- / más lelkesedéssel küzdő eg- 1 riek az első szettben játszma- Az egriek hiába nyújtózkodtak i » t