Heves Megyei Hírlap, 2014. április (25. évfolyam, 76-100. szám)

2014-04-07 / 81. szám

16 2014. ÁPRILIS 7., HÉTFŐ Forma-l. A brit Lewis Hamilton nyerte meg a Formula-1 történetének 900. világbajnoki futamát Bahreinben, óriási csatában megelőzve mercedeses csapattársát, a német Nico Rosberget. A dobogó legalsó fokára a Force Indiával versenyző mexikói Sergio Pérez állhatott fel. Hat játékossal győzött az Agria Szolnokon, így ismét negyedik A végén még izgulni kellett ob i A BVSC alaposan megnehezítette a ZF-Eger csapatának helyzetét röplabda A női NB II Keleti csoportja rájátszása 3. forduló­jának mérkőzésén: Szolnoki Sl- VIKSZ-Agria RC Eger 1-3 (21, -10, -23, -11) Szolnok, Tiszavirág Aréna, 10 néző. V.: Gyulai G., Halé- cius N. EGER: BENEDEK R., Nemes N., ÁRVÁI V., Nagy 0., MÉR- KŐY M., Kovács A. edző: Su­lyok István. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 1. játszma: 4-8,16-12, 23-17. 2. játszma: 4-8,7-16, 9-23.3. játszma: 6-8,10-16, 22-23. 4. játszma: 2-8, 8-16,11-23. A mindössze hat játékossal érkező egriek a győzelemnek köszönhetően visszavették negyedik helyüket a bajnoki tabellán. SULYOK ISTVÁN: - Bízom benne, hogy a győzelem kel­lő önbizalmat ad a hátralévő két mérkőzéshez. A Debrecen együttesét le kell győzni és akkor remélhetőleg meg lesz a 4. hely. A hiányzóknak, akik nem voltak sérültek, betegek, el kell gondolkodni a jövőről. Nehéz helyzetbe hozták a csa­patot, ami tarthatatlan. KÖVETKEZIK: VIKSZ-Agria RC Éger-Jászberényi RK, áp­rilis 11., péntek, Neumann szki., 17.00. ■ S. K. Az egrieknek kellett az önbizalom HIRDETÉS HUNGÁRIA A várakozásokhoz megfele­lően, nehéz mérkőzést tud­hat a háta mögött a ZF-Eger férfi vízilabdacsapata, de a lényeget jelentő győzelmet megszerezte az együttes. Fenyves Balázs A férfi OB I 25. fordulójának mérkőzésén: BVSC-Zugló-ZF-Eger 11-12 (2-3,3-4,2-1,4-4) Budapest, Szőnyi út, 100 né­ző. V.: Csizmadia Zs., Kun Gy. BVSC: GYÖRKE - Létay 3, Nagy S. 1, Ambrus F. 1, KOT- SZIDISZ 3, Szabó Bendegúz, BORSÓS 3. Cs.: Tatár, Hajek, Szabó Bence, Nagy Á., Telegdy, Mészáros, edző: Märcz Tamás. EGER: Bisztritsányi - Gra­ham 1, Bundschuh 1, BIROS 3, BÁTORI 4, Bedő, Salamon 1. Cs.: Meixner - Sántavy, Ko­vács G. 1, Varga II. Zs., Lőrincz B., Gór Nagy 1, Zalánki. edzők: Dabrowski Norbert, Petrovai Márton. GÓL - EMBERELŐNYBŐL: 8/4, ill. 6/2. ÖTMÉTERESBŐL: 4/3, ill. 3/2. kipontozódott: Sántavy a 15., Telegdy a 28. percben. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 0-3, 2-3, 3-6, 4-7, 5-8, 9-8, 9-10,10-11,11-11,11-12. Jól kezdődött, ám végül na­gyon nehezen ért véget a ZF-Eger férfi csapata számára a BVSC-Zugló elleni, fővárosi fellépés. Az OB I-es bajnok­ság alapszakaszának utolsó idegenbeli meccsén jól kezdett a címvédő, ám 3-0 után ma­gához tért a hazai gárda. A kö­vetkező időszakban leginkább két-három gólon mozgott a kü­lönbség, ameddig a zuglóiak ki nem egyenlítettek. A találkozó holtpontja egyértelműen ekkor érte el a ZF-et, ugyanis Létay Krszitián révén 9-8-ra már a Bátori Bence kiemelkedett a mezőnyből. Négy gólja közül az utolsó a győzelmet jelentette az egriek számára. BVSC vezetett. Végül azonban az utolsó negyedben Bátori Ben­ce két góljával szerencsésen dőlt el a csata. Ezzel a három ponttal még maradt minimális esélye az Egernek ahhoz, hogy első he­lyen végezzen az alapszakasz­ban, ám ez a esély gyakorlatilag egyenlő a nullával, mert amíg a mieink hétvégén a Vasast látják vendégül, addig a Szolnoknak az eddig nyeretlen Ybl ellen kel­lene pontot veszítenie. márcz tamás: - A mai vízi­labdát alapvetően meghatároz­za a kapusteljesítmény, Györke Zsolti pedig alaposan kitett ma­gáért. Hiányzóink, Nyéki Ba­lázs és Mezei Tamás nélkül is ragyogóan helytálltunk, min­denképpen pontot érdemeltünk volna az egriek ellen. DABROWSKI NORBERT: - Na­gyon jól kezdtünk, de aztán valamiért elkényelmesedtünk. Ettől függetlenül folyamatosan tartani tudtuk az előnyünket, de az tény, hogy megint nem tudtunk a megfelelő fordulat­számon pörögni. A BVSC ezért vérszemet kapott, ám amiért di­cséret illeti a fiúkat, az az, hogy közvetlen a rájátszás előtt, vert helyzetből sikerült mérkőzést nyernünk. Igaz, ez Barceloná­ban nagyon kevés lesz. A FORDULÓ TOVÁBBI EREDMÉ­NYEI: Vasas-Szeged 9-10, Deb- recen-FTC 5-6, Szolnok-Pécs 14-3, Kaposvár-KSI SE 11-7, Honvéd-OSC-Újbuda 12-9, Ybl Water Polo Club-Szentes 10-11. következik: Bajnokok Ligá­ja, CNA Barceloneta-ZF-Eger, Barcelona, szerda, 19.45. A bajnokság állása 1. Szolnok 25 23 ­2 337-189 69 2. Eget 25 22 1 2 360-185 67 3. Szeged 25 20 1 4 309-203 61 4. Honvéd 25 181 6 288-214 55 5.Vasas 2514 3 8 252-207 45 6. Debrecen 2512 3 10257-228 39 7. BVSC 25 12 2 11273-253 38 8. Kaposvár 25111 13237-263 34 9. FTC 25101 14228-244 31 10. PVSK 257 2 16210-270 23 11. KSI 25 6 2 17 233-333 20 12. Szentes 25 5 1 19204-300 16 13.0SC 25 5 1 19237-294 16 14. Ybl 25- 1 24193-435 1 Szívós Márton: egy pici rög nem állhat az utamba! TELJESEN FELÉPÜLHET SZÍVÓS Márton világbajnok Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem Városmajori Szív- és Ergyógyá- szati Klinikájának igazgatója szerint. A professzor reményei szerint folytathatja pályafutá­sát a Szegedi VE csapatának 32 éves sportolója, aki együtte­sének pénteki bajnoki mérkő­zése után kezdődő infarktus miatt került kórházba. szívós a magyar szövetség honlapjának nyilatkozva kö­zölte: - Most még két-három napig bent leszek, aztán haza­mehetek, de másfél-két hétig még nem gondolhatok az edzé­sekre. Ott leszek az Euró- pa-bajnokságon! Ez a cél lebeg előttem! Egy ilyen pici rög nem állhat az utamba, pláne, hogy már el is távolították - közölte a válogatott vízilabdázó. Másodszor is kikapott Mocsai Lajos csapata kézilabda A magyar férfi válogatott 31:24-es vereséget szenvedett a német csapattól a Lingenben rendezett szom­bati barátságos mérkőzésen. A szlovének elleni, júniusi vb-selejtezőre készülő Mo- csai-csapat pénteken Olden- burgban 28:24-re kapott ki a németektől. Varsandán Milán, a B. Braun Gyöngyös balszélsője az első össze­csapáson jutott szerephez, és két gólt szerzett. ■ S. K. Négy forduló után nyert újra a Szolnok labdarúgás Az NB II 22. fordulójában négy győzelem nélküli mérkőzés után nyert újra a Kis Károly vezette Szolnok. Meglepetésre a Cegléd hazai pályán döntet­lent ért el a toronymagasan listavezető Nyíregyháza ellen. A játéknap eredmé­nyei a következők: Gyir- mót-Dunaújváros 1-0 (0-0), Szolnok-Ajka 1-0 (0-0), Siófok-Kozármisleny 0-0, Sopron-Vasas 0-0, ZTE-Ta- tabánya 2-2 (0-1), Kisvár- da-Szigetszentmiklós 2-0 (0-0), Cegléd-Nyíregyháza Spartacus 1-1 (0-0), Balma- zújváros-Békéscsaba 0-3 (0-0). Az élcsoport: 1. Nyír­egyháza Spartacus 54 pont, 2. Dunaújváros 45, 3. FGSZ Siófok 42. ■ B. Cs. TOTÓ A totó 14/2. heti eredményei 1. Augsburg-Bayern München 1-0 1 2. Nürnberg—Mönchengladbach 0-2 2 3. E. Frankfurt-Mainz 2-0 1 4. VfB Stuttgart-Freiburg 2-0 1 5. Bremen-Schalke 1-1 X 6. Dortmund-Wolfsburg 2-1 1 7. Hertha-Hoffenheim 1-1 X 8. Real Sociedad—Real Madrid 0-4 2 9. Internazionale—Bologna 2-2 X 10. Lazio-Sampdoria 2-0 1 11. Fiorentina-Udinese 2-1 1 12. Cagliari-AS Roma 1-3 2 13. Everton-Arsenal 3-0 1 Plusz egy mérkőzés 14. Parma-Napoli lapzárta után A kézilabda speciális műfaját játssza az EKFSC nb i A vendégek határozottabb védekezése döntőnek bizonyult az alsóházi rájátszás egri nyitányán A Lokinál kettőre hárommal feleltek a visontaiak A női kézilabda NB I 9-12. he­lyért zajló rájátszásának 1. for­dulójában: EKFSC-Global Safe- DVSC-TVP 33:41 (15:18) Eger, Eszterházy-csarnok, 80 néző. V: Horváth Z., Simó A. EKFSC: Fekete - Hárs 3, Gyi- mesi 3, Petrovics 3, Sári 5 (2), BÁRÁNY 6, MOLNÁR N. 8. Cs.: Ferenczi (kapus), Balázs 2, HÉJ- JAS 2, Todorovics, Németh L., Benedek 1. edző: Herczeg Béla. dvsC: Lajtos - Varsányi 4, ÁBRAHÁM 5, Kamik 3 (1), Va- lovics, KUDOR 6, Szilágyi Á. 6. Cs.: Makai (kapus), Barna 3, SISKA 5, Sopronyi 5 (4), Kara- lyos 1, Slakta 2, Bohus-Karnik, Simiskova, Vörös 1. edző: Var­ga József. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 4:6, 18. p.: 7:13, 24. p.: 10:16,36. p.: 19:20,42. p.: 21:25, 48. p.: 24:31, 54. p.: 26:38. KIÁLLÍTÁSOK: 10, ill. 10 perc. HÉTMÉTERESEK: 3/2, Ül. 6/6. A hazai védekezés ezúttal sem bizonyult határozottnak és összeszedettnek. Táma­dásban adódtak jobb és gyen­gébb szakaszok, a 36. percben (19:20) még az egyenlítéséért is támadhattak Molnárék, de a | lehetőségek kimaradtak. A fel- | javuló vendégek az 53. percben | már tízgólos előnyt (26:36) sze- J reztek, a legnagyobb különbsé- I get tizenkét találat jelentette. herczeg Béla: - A 40. perc körül négyszer is egyenlíthet­tünk volna, ilyen a bajnokság korábbi szakaszában soha nem fordult elő. Viszont a ké­zilabda egy speciális műfaját játsszuk, az úgynevezett véde­kezés nélkülit. varga József: - Védekez­tünk kétszer tíz percet, az első és a második félidő közepén. Igazából ez döntött. Amikor nagyobb előnyre tettünk szert, azt hittük, már minden megy majd magától. A MÁSIK MÉRKŐZÉSEN: MTK- Veszprém 16:27. KÖVETKEZIK: Péntek, 18.00: DVSC-MTK. Szombat, 18.00: Veszprém-EKFSC. ■ S. K. labdarúgás Az Arany Fácán megyei II. osztály 17. fordu­lójának eredményei. Keleti csoport: Mátraballa-Porosz- ló-Ökocentrum 0-1 (0-0), Egerszólát-Heves 1-0 (0-0), Tarnaméra-Erdőtelek 3-2 (2-1), Mátraderecske-Tiszaná- na 4-1 (1-1), Andornaktálya II-Novaj-Ostoros 0-4 (0-2), Abasár-Szihalom 0-2 (0-0). Nyugati csoport: Apc-Lőrinci 2-1 (1-1), Zagyvaszántó-Ecséd 5-1 (0-1), Energia SC Gyön- gyös-Csány 3-0 (1-0), Gyön- gyössolymos-Petőfibánya 5-0 (3-0), Hatvani Lokomotív-Vi- sonta 2-3 (1-0), Szűcsi-Boldog 7-0 (2-0), Vámosgyörk-Gyön- gyöstarján 0-6 (0-2). ■ B. CS. Molnár Nikolett. Az egri hetes nyolc gólt dobott.