Heves Megyei Hírlap, 2010. november (21. évfolyam, 254-278. szám)

2010-11-22 / 271. szám

2010. NOVEMBER 22., HÉTFŐ - HEVES MEGYEI HÍRLAP SPORTTUKOR 11 Pontszegényre sikerült játéknap NB in. Az Egri FC és a Felsőtárkány döntetlenje mellett két egygólos vereség Pápán kiütéses győzelmet aratott az FTC, amely őszi harmadik Putnokon a 92. percben szerzett góllal őrizte meg veretlenségét az őszi baj­nok Egri FC csapata a labdarúgó NB III. Mátra- csoportja 14. fordulójá­ban. Pontnak még a Felsőtárkány „örülhetett”. Tudósítóinktól LABDARÚGÁS NB DL, Mátra-csoport A 14. forduló mérkőzésein: PUTNOK VSE - EGRI FC 1-1 (1-0) Putnok, 200 néző. V.: Mozsár Gergely (Mozsár G., Bodac T.). PUTNOK: Róza - Sebők, Nagy Cs., Hanász, Boczki - Madarász, Balogh D., Mészáros, Darai (Zimányi, 80.) - Sápi (Lenkey, 89.), Monyók. Edző: Koszta Péter. EGER: Illyés - Debreceni, Kis­kapusi, Bezzeg, Káposzta - Romhányi, Zováth (Kéki, 72.), Busái (Kálmán), Vén (Bardi, 62.) - Kotula, Hamar. Szakmai igaz­gató: László István. Az őszi bajnokként érkező Eg­ri FC és a harmadik helyen ta­nyázó Putnok akár rangadónak is nevezhető mérkőzésén moti­váltán játszva kezdett az egri együttes. Az EFC uralta a mérkő­zést, ám a hazaiak gólja „átírta" a forgatókönyvet. Kintebb kellett jönniük a vendégeknek, akik mezőnyfölényben futballoztak, csak éppen a gól hiányzott a já­tékukból. Az egyenlítés végül si­került is, ami nagy tartásról ad tanúbizonyságot. Putnokon az egriek pontszerző meg- mentője Kálmán József (elöl) volt A felsőtárkányi Baranyai Attiláék (balra) ismét maguknak tették nehézzé az aktuális mérkőzést A képgalériát keresse a HEOLhu hírportálon Gólszerzők: Sápi (19.), ill. Kál­mán (92.). lók: Sápi, Nagy Cs., Balogh, Mé­száros, ill. Kiskapusi, Káposzta, Kálmán, Debreceni, Romhányi. Koszta Péter: - Jó mérkőzésen a 92. percben kapott góllal vesz­tettünk két pontot. László István: - Büszke va­gyok a csapatomra, amely ezút­tal sem adta fel a küzdelmet, és ha a végén is, de tudott egyenlí­teni. A későn lőtt gól ellenére az iksz reális. B. Cs. FELSŐTÁRKÁNY SC - MONORI SE 0-0 Felsőtárkány, 100 néző. V.: Gelb Tamás (Baghy Cs., Ka­lász R). FELSŐTÁRKÁNY: Erdős - Baranyai, Hompoth, Sárosi, Bódi K. - Csóka R., Gáspár, Nagy ]., Csákvári Á. (Reményi, 46.) - Domán T., Baji Á. (Vona, 84.). Edző: Bocsi Zoltán. MONOR: Mezei - Szabó Sz., Kajli (Kelechi, 84.), Kinder, Morauszki - Lovasi, Csőke, Pet­ries, Nadlacki - Csikós (Czer- man, 89.), Simon Zs. (Rajna, 76.). látékos-edző: Erős Károly. A napokban elhunyt Bajzát Sándor köztiszteletben álló he­lyi sportbarát emlékére gyász­szünettel kezdődött a találkozó. A hazaiak ezúttal is nagy elán­nal vetették magukat a küzde­lembe, lendületes támadásaik rendre zavart keltettek. A 9. percben a kapura törő Domán Tamást kézzel szerelte a mono- riak védője, a megítélt büntetőt | azonban Baji Ádám nem tudta í értékesíteni. A folytatásban is a f tárkányiak voltak kezdeménye- | zőbbek több ígéretes helyzetet I is kialakítottak, de a góllal to­vábbra is adósak maradtak. Szü­net után kiegyenlítetté vált a küzdelem, jórészt a mezőnyben gyűrték egymást a felek. lók: Hompoth, Csóka R., Nagy I., ill. Mezei, Kajli, Petries. Bocsi Zoltán: - Ismét saját magunknak tettük nehézzé a mérkőzést. Valami átok ülhet rajtunk, most még 11-esből sem tudunk gólt lőni. Egy mérkőzés van hátra az őszből, bízom a jobb helyzetkihasználásban. Herbály Zsigmond másod­edző: - Volt már, amikor ennél jobb játékkal sem tudtunk pon­tot szerezni, most gyengébb fut­ballal is sikerült a pontszerzés. Sike Károly ÓZDI FC - GYÖNGYÖSI AK-YTONG 1-0 (1-0) Ózd, 150 néző. V: Dolnegó Bá­lint (Bogár G., Gordos Á.). ÓZD: Jakab - Esztergályos, Ba­kos (Deme, 53.), Máriási, Buku - Tankó, Csatlós Cs., Gacsal, Ko­vács Sz. (Sztraka, 80.) - Al- Mohamed, Füleki (Badalik, 76.). Játékos-edző: Máriási Zsolt. GYÖNGYÖS: Halasi - Oravecz, Nagy Á. (Csoszánszki, 46.), Szil­ágyi N., Tari - Pilinyi, Bódis, Haj­iinger, Fülöp (Czene, 76.) - Czéh, Nádudvari. Edző: Nagy Gábor. Alacsony színvonalú mérkő­zésen a vendégek támadó játéka nagyon „vérszegényesre” sike­redett. A vendégek az első játék­rész során még büntetőből sem tudtak gólt szerezni. A játék ké­pe a második félidőben sem vál­tozott, a gyöngyösiek kiábrán­dítóan futballoztak, így maradt a „monori” forma és a minimális különbségű vereség. Gólszerző: Csatlós Cs. (22.). Jók: Jakab, Buku, Csatlós Cs., ill. senki. Máriási Zsolt: - A három pont megszerzése volt a célunk, vé­gül Fortuna is mellénk állt. Gra­tulálok a játékosainknak a győ­zelemhez! 4. Tiszaújváros 14 8 2 4 34-18 26 5. Salgótarjáni BTC 14 6 7 1 19-13 25 6. Gyönfflösi AK 14 6 3 5 18-21 21 7. Vasas II. 14 6 2 6 28-23 20 8. RAFC 14 5 2 7 17-25 17 9. Túra 14 4 3 7 23-25 15 10. Felsőtárkány 14 4 3 7 20-25 15 11. Rákosmenti KSK 14 4 3 7 16-21 15 12. Balassagyarmat 14 4 3 7 11-19 15 13. Ózd 14 3 5 6 19-29 14 14. Dunakeszi 14 3 3 8 20-34 12 15. Monor 14 2 6 6 13-24 12 16. Hevesi LSC 14 3 2 9 21-29 11 A 15. forduló párosítása November 27., szombat, 13.00: Heves - Felsőtárkány, Egri FC - Ózd, RKSK - Balmazújváros, Balassa^armat - RAFC, Dunakeszi - Túra, Monor - Putnok. Vasárnap, 11.00: Vasas II. - SBTC, 13.00: Gyónffiösi AK - Tiszaújváros. _______ Na gy Gábor: - Szégyenteljes produkcióval rukkoltunk elő. Halmóczki Ferenc SBTC - HEVESI LSC 1-0 (1-0) Salgótarján, 150 néző. V: Bu­dai Balázs (Futó T., Simon J.). SALGÓTARJÁN: Lázár- Sulcz, Galbács, Bene, Kerényi - Kovács Z. (Oláh T., 76.), Csömör (Tóth M., 88.), Novák J., Stark - Csépe (Zsély, 83.), Birincsik. Edző: Horváth Gyula. HEVES: Éles - Földesi (Nagy L, 46.), Jeney, Nagy R, Kovács Á. - Káló - Forgács, Ragó (Besenyei Zs., 72.), Kóczián (Szabó G., 46.) - Ba­logh B., Besenyei F. Edző: Balázs Tihamér. Kiegyenlített első félidőt köve­tően a második játékrészben a vendégek szinte egykapuztak, de az utolsó pillanatban mindig hiba csúszott a játékba, így nem sikerült a pontszerzés. Gólszerző: Kovács Z. (44.). Jók: Novák J., Stark, Birincsik, Lázár, ill. Forgács, Nagy R, Éles. Horváth Gyula: - Az első fél­időben elhibáztunk egy-két gól­helyzetet, így a második játék­rész nagyon nehéz volt. Ha sze­rencsével is, de itthon tudtuk tartani a három pontot. Balázs Tihamér: - Sajnos ilyen ez a játék. A 42. percben a mi szabadrúgásunk a felső léc­ről a gólvonalra pattant, egy perc múlva az ellenfél szabadrúgása a kapus kezéről a hálóba. B. T. További eredmények Túra - Vasas II. 2-1, Balmazújváros - Balassa^ar­mat 1-1._______________________ A bajnokság állása_____________ 1 . Egri FC 14 11 3 - 32-12 36 2. Balmazújváros 14 9 2 3 32-13 29 3. Putnok 14 8 3 3 26-18 27 labdarúgás A Ferencváros öt­gólos győzelmet aratott Pápán az NB 1.15. fordulójában, így az őszi idényt a harmadik helyen zárta. A Bp. Honvéd hazai pályán egy­gólos vereséget szenvedett az újonc Siófoktól, így Szalai Lász­ló, a kispestiek megbízott veze­tőedzője vereséggel mutatkozott be a kispadon. Eredmények. ZTE - SZOLNOK 2-1 (1-0) Zalaegerszeg, 2354 néző. V.: Kovács J. Z. G.: Miljatovics (15.), Kamber (51.), ill. Remili (87.). Kiállítva: Pisanjuk (Szolnok, 83.). PÁPA - FERENCVÁROS 0-5 (0-3) Pápa, 4000 néző. V.: Iványi. G.: Schembri (18., 27., 76.), Heinz (40.), Morales (75.) HALADÁS - DEBRECEN 3-0 (2-0) Szombathely, 3000 néző. V: Kassai. G.: Fodrek (3., 45.), Tóth P. (71., 11-esből). KAPOSVÁR - GYŐR 3-0 (1-0) Kaposvár, 2000 néző. V: Solymosi. G.: Oláh (13., 57.), Pedro (59.) PAKS - MTK 1-1 (0-0) Paks, 1000 néző. V: Farkas Á. G.: Böde (80.), ill. Könyves (73.) BP. HONVÉD - SIÓFOK 0-1 (0-1) Bozsik-stadion, 1500 néző. V.: Andó-Szabó. G.: Délczeg (40.) KECSKEMÉT - VASAS 3-1 (1-1) Kecskemét, 3000 néző. V.: Veizer. G.: Alempijevics (9.), Litsingi (59.), Ebala (67.), ill. Németh (31.) A Videoton - Újpest mérkőzés tegnap este lapzártánk után fejeződött be. ■ A bajnokság állása 1. Videoton 14 9 3 2 30-16 30 2. ZTE 15 9 2 4 29-21 29 3. Ferencváros 15 9 1 5 27-20 28 4. Debrecen 15 8 3 4 29-21 27 5. Kaposvár 15 8 2 5 24-19 26 6. Paks 15 7 4 4 25-20 25 7. Pápa 15 7 1 7 25-27 22 8. Bp. Honvéd 15 6 3 6 19-18 21 9. Újpest 14 5 4 5 25-19 19 10. MTK 15 5 4 6 19-22 19 11. Kecskemét 15 6­9 27-35 18 12. Győr 15 4 5 6 17-19 17 13. Siófok 15 4 5 6 14-19 17 14. Vasas 15 5 1 9 23-32 16 15. Haladás 15 3 4 8 19-23 13 16. Szolnok 15 2 2 11 10-31 8 HEOLhu További friss sporthíreket, képgalériákat, keressen a HEOLhu hírportálon. A Hepp-kupában a nyolc közptt az EKF-Eger-HESZ Borkai Zsolt a MOB élén választás Schmitt Pál tiszteletbeli elnökként folytatja Magyar bajnoki cím a menetelés koronájaként kosárlabda A hét végén nem játszott bajnoki mérkőzést az EKF-Eger-HÉSZ férfi együttese, ám így sem maradtak játék nél­kül a Váczi Péter és Széles- Kovács Gyula által felkészített megyeszékhelyi kosarasok. A Hepp-kupa legjobb nyolc csa­pata közé jutásáért ugyanis Újbudán vendégszerepeitek az egri főiskolások. Előzetesen ne­héz mérkőzésre lehetett számíta­ni, ám a jegyzőkönyvben végül megint csak könnyed EKF-sikert lehetett rögzíteni. A szombat esti kupameccsen ezzel folytatta jó sorozatát a hevesi együttes, amely a 96-69-es végeredmény­nek köszönhetően a negyeddön­tőben folytathatja. ■ F. B. I. olimpia A Magyar Olimpiai Bi­zottság (MOB) közgyűlése Borkai Zsoltot választotta a szervezet új elnökévé. Schmitt Pál köztársasági elnök, aki au­gusztus 5-én mondott le MOB- elnöki tisztségéről, tiszteletbeli elnök lett. Az olimpiai bajnok tornász Borkai az egyeüen jelölt volt az elnöki posztra, 141 igen­nel és három nem voks mellett választották meg. Megbízatása - akárcsak az el­nökségé - 2012-ig szól. § A 45 esztendős sportember - § aki lólengésben az 1988-as szöu- g li olimpián és az 1987-es rotterda- f mi világbajnokságon lett aranyér- I mes, nyújtón pedig Európa-baj- Borkai Zsolt tudja, hogy nagy fele- nokságot nyert 1985-ben Oslóban lősséggel jár a MOB vezetése- megválasztása után elmondta, tudatában van, hogy nagy felelős­séggel jár a MOB vezetése, amely­nek eredményessége mellett tár­sadalmi elismertsége folyamato­san nőtt. Hozzátette: a sport te­rén várható változás további le­hetőséget és felelősséget jelent a MOB-nak, a sportági szövetségek­kel, köztestületekkel együtt kell kidolgozni a sportirányítás és a - támogatás új rendszerét. Borkai korábban jelezte, meg­választásakor leköszön az Or­szággyűlés rendészeti és honvé­delmi bizottsági tagságáról. A többi tisztségéről - mivel a MOB elnöke társadalmi munkában látja el feladatát - nem kíván le­mondani. ■ MTI cselgáncs Rudinszky Ádám személyében egri győztest avat­tak a serdülő magyar bajnokság 73 kilós súlycsoportjában. A Pak­son, Svájcban és Galántán szer­zett győzelmek után Szekszárdon is trónra állhatott a megyeszékhe­lyi kiválóság. Az Egri Vasas- Sportiskola 14 éves cselgán- csozója ezzel feltette a koronát második félévi teljesítményére. Horváth Tamás edző tanítvá­nya szerencsés sorsolást kapott a tolnai viadalon, ahol három küzdelem várt rá. Miután sike­rült nagy riválisát, a miskolci Balogh Zoltánt felülmúlnia, a döntőben egy kaposvári fiú várt rá, akitől szintén sokkal jobb­nak bizonyult. ■ B. Cs. A honi serdülők 73 kilós súlycsoport­jában Rudinszky Ádám a legjobb