Heves Megyei Hírlap, 2010. február (21. évfolyam, 26-49. szám)

2010-02-01 / 26. szám

Jól sikerült főpróba a Recco ellen különbség Öt góllal győztek az egriek a BVSC-vel szembeni bajnoki mérkőzésen A BVSC ellen aratott ötgó­los gyó'zelemmel hangolt a szerdai Euroliga talál­kozóra a ZF-Eger férfi csapata az OB I-es baj­nokság 13. fordulójának szombat esti mérkőzésén. Fenyves Balázs Cseh Tiborék (középen) többségében eredményesen állták útját a fővárosiak lövési kísérleteinek A képgalériát keresse a HEOLtlU hírportálon vízilabda - A mai meccs legna­gyobb pozitívumát mindenképp a győzelem jelentette - értékelt a szombat esti találkozót követő­en Gerendás György, a ZF-Eger csapatának vezetőedzője. - Nem igazán játszottunk jól. Elég ösz- szevissza mérkőzés volt, de ez valószínű annak tudható be, hogy az elmúlt hetekben elég kemény munkán esték át a játé­kosok. Remélem, ez a munka a Pro Recco és a Csehov ellen is visszaköszön majd. ^HUNGÁRIA Dr. Vincze Balázs, a BVSC szakvezetője így látta a mérkő­zést: - Jó dolognak tartom, hogy sikerült tisztesen helytállnunk' Egerben, pláne, ha azt vesszük alapul, hogy az első félidőben csupán egy gólra voltunk a haza­iaktól. Örülök, hogy Szécsi Zoli visszatérhetett a kapuba és an­nak is, hogy most nem sikerült „tönkretennünk” a vállát. A házigazdáknak a vasutasok­kal szembeni bajnoki találkozó jelentette a főpróbát a szerdai Euroliga-mérkőzésre, amikor is az olasz Pro Recco együttese lá­togat a megyeszékhelyre. Mind­két együttes eredményesen ké­szült a hét végi bajnoki találko­zóra, mivel a fővárosiak leg­utóbb nagy meglepetésre a Domino Honvéd gárdáját győz­ték le, míg az egriek Pécsett nyertek. Ettől függetlenül azon­ban az Eger számított a találko­zó egyértelmű esélyesének. A hazaiaktól több pólós is pi­hent, így Kevin Graham és Binder Szabolcs is, Varga II. Zsolt pedig továbbra is kellemet­len szemproblémája miatt hagy­ta ki a mérkőzést. Egy nagy visz- szatérőt ugyanakkor köszörlthe- tett a hazai publikum, ugyanis OB I., FÉRFIAK A 13. forduló mérkőzésén: ZF-EGER - BVSC-ZUGLÓ- ATLANTIS CASINO 11-6 (3-1,1-2, 3-1, 4-2) Eger, Bitskey-uszoda, 300 néző. V: Mamitz, Bátori. EGER: Szécsi - Sántavy 1, Bá­rány 1, HEGEDŰS 2, FELTHAM 3, Chilkó 1, Bims. Cs.: VAUCS - Erdélyi 1, Cseh T, Kovács G. 1, Jakab, Bundschuh, Hárai 1. EDZŐK: Gerendás György, Tóth Kálmán. BVSC: GYÖRKE - Nagy S., Kriszt, Ambrus, TÓTH Z. 3, Si­Szécsi Zoltán újra kezdőként ka­pott helyet a csapatban. Érde­kes, talán sosem látott felállás­ban kezdte az összecsapást a ZF, mon, Galambos 1. Cs.: Peez 1, Antal, Halek, Keresztes, Hop­kins 1. edző: dr. Vincze Balázs. GÓL - EMBERELŐNYBŐL: 14/6, ill. 7/3. ÖTMÉTERESBŐL: 1/1, ill. 2/1. KIPONTOZÓDOTT: Simon A. a 26., Bundschuh a 30., Amb­rus a 32. percben. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: FTC - OSC16-7, Honvéd - Szentes 16-3, Vasas - Pécs 16-10, Szeged - UTE12-5. következik: ZF-Eger - Pro Recco, Euroliga mérkőzés, Eger, Bitskey-uszoda, szerda, 19.00. amely rögtön meg is szerezte a vezetést. A folytatásban is a he­vesieknél volt az előny, ám elég álmosan csordogált a meccs. így aztán nem is csoda, hogy nem alakult izgalmasan a folytatás, még úgy sem, hogy Hegedűs Gáborék az első félidőben mind­össze egyetlen gólos előny birto­kában vonulhattak pihenőre. A második félidőre ennél még akkor is többre volt szükség, hogy ha mindenki tisztában volt azzal, az egriek fejben már a Recco elleni összecsapásra gon­dolnak. A szünetben beállt Valics Bence újabb kivédett öt­méterese bizonyosan nem köny- nyítette meg a szakvezetés hely­zetét kapuskérdést illetően. A fiatal hálóőrön kívül a me­zőnyjátékosok teljesítménye is feljavult, és bár nem rendeztek gólfiesztát az egri sárga-kékek, az utolsó negyedre magabiztos előnyt harcoltak ki. Az utolsó nyolc perc szinte rögtön egy Ge­rendás György sárga lappal in­dult. A kiváló szakember kiro­hanása a játékvezetői kettős so­kadik tévedésének volt köszön­hető. Sok izgalom ezen kívül azonban már nem akadt a vég­játékra, így összességében jól si­került a Recco elleni főpróba. A bajnokság állása 1. ZF-Eger 12 10 1 1 31 2. Vasas 12 10 1 1 31 3. FTC 12 9 1 2 28 4. Szeged 12 8 2 2 26 5. Honvéd 11 6 1 4 19 6. Szolnok 11 5 3 3 18 7. UTE 11 3 1 7 10 8. Pécs 11 2 2 7 8 9. BVSC 12 2 1 9 7 10. Szentes 12 1 1 10 4 11. OSC 12 1­1 3 Aaron Feltham hármat vállalt a 11 ZF-találatból ■ 1 S ■ Federer immár 16-szoros Grand Slam-győztes tenisz - A svájci Roger Federer nyerte az ausztrál nyílt bajnokság férfi egye­sét, miután vasárnap há­rom játszmában, ó:3, 6:4, 7:6 (13-11 )-re diadalmasko­dott a brit Andy Murray el­len. A 28 esztendős, és im­már 16-szoros Grand Slam- győztes világelső mellett a melbourne-i bajnokság 2010-es további győztesei a következők. Férfi páros: Bob Bryan, Mike Bryan (amerikai, 1.). Női egyes: Serena Williams (amerikai, 1.). Női páros: Serena Williams, Venus Williams (amerikai, 2.). Vegyespáros: Cara Black, Leander Paes (zimbabwei, indiai, 1.) Az Eszterházy Főiskola vezeti a mezőnyt sakk - Az Eger városi csa­patbajnokság harmadik for­dulójának eredményei a következők: Andornaktálya „A” - Agria Park II. 5:0, Eg­ri Vasas SE - Agria Park I. 2:3, Egri Honvéd SE - Andornaktálya „B” 1:4, Fel­sőváros - Tárkányi Pepiták 2:3, Wigner Szki. - Eszterházy Károly Főiskola 2:3. Az élcsoport: 1. Eszterházy Károly Főiskölá 11 pont, 2. Agria Park I. 9,5, 3. Andornaktálya „A” 10,5. Jótékony célt szolgált a petőfibányai esemény sportbál - A Petőfibányai Bányász Sport Kör február 13-án, szombaton 19 órától rendezi jótékonysági sport­bálját. A helyi művelődési házban lebonyolítandó ese­mény fővédnöke Illyés Mik­lós, a Miskolci VSC elnöke és a Magyar Judo Szövetség szakmai alelnöke lesz. HE0L.hu További friss sporthíreket, képgalériákat, keressen a HEOLhu hírportálon. A szlovénokkal szemben pótselejteznek a mieink Sorban harmadszor élen a spanyolok európa-bajnokság A finálé magyar résztvevője Kovács Gábor játékvezető volt kézilabda A magyar férfi váloga­tott Szlovénia legjobbjai ellen vív világbajnoki pótselejtezőt június­ban. Az első mérkőzésre idegen­ben június 12-én vagy 13-án, a magyarországi visszavágóra pe­dig egy héttel később kerül sor. A párharc győztese vehet részt a 2011. január 13. és 30. közötti, svédországi vb-n. Azért fontos a jövő évi világbaj­nokság, mert onnan már kvótát lehet szerezni a 2012-es londoni olimpiára, mely válogatott vi­szont lemarad a svédországi ese­ményről, már csak a 2012-es Eb- n való jó szereplésben bízhat. Az eddigi biztos vb-résztvevők: Svéd­ország, Franciaország, Horvátor­szág, Lengyelország és Izland. Sinka László, a magyar szövet­ség elnöke így nyilatkozott a pá­rosítás elkészülte után: - A sor­solásnál lehetett volna sokkal erősebb ellenfelet is kapni. A szlovénok nemes, jó ellenfelek. Jelenleg 50-50 százalék esélyt látok a sikerre. Az biztos, hogy pici dolgokon fog múlni a tovább­jutás. A válogatott szép és meg­oldható feladat előtt áll. ■ A vb-pótselejtezős párharcok Szlovénia - Magyarország _______ Ausztria - Hollandia N orvégia - Litvánia __ _______Németország - Görögország_________ ____________Szlovákia - Ukrajna____________ ____________S zerbia - Csehország____________ ___________Románia - Oroszország___________ _____________ __Dánia - Svájc_______________ _________Portugália - Spanyolország_________ f utsal A spanyol válogatott meg­védte címét az Eb-n, miután a debreceni döntőben 4-2-re le­győzte a portugál csapatot. A finá­léban a spanyolok már három gól­lal vezettek, de a portugálok nem adták fel. A trónkövetelő később szépített, azonban Daniel egy üreskapus góllal eldöntötte a meccset a 40. percben. A spanyolok veretlenül nyer­ték meg a tornát, a csoportküz­delmek során a fehéroroszokat (9-1) és a fináléban is felülmúlt portugálokat (6-1) győzték le, majd a negyeddöntőben gólnél­küli döntetlent követően az oro­szokat ejtették ki büntetőkkel, a legjobb négy között pedig a cse­hek felett diadalmaskodtak (8-1). Az együttes sorozatban har­madszor, összességében pedig ötödször győzött a kontinensvia­dalon. Az érmeket Michel Pia­tini, az Európai Labdarúgó Szö­vetség (UEFA) francia elnöke ad­ta át a Főnix Csarnokban. A finá­lénak volt egy magyar résztvevő­je is, ugyanis Kovács Gábor volt a három játékvezető egyike. A döntő eredménye: SPANYOLORSZÁG - PORTUGÁLIA 4- 2 (2-0) Gólszerzők: Ortiz (9.), Javi Rodriguez (13.), Lin (36.), Daniel (40.), ill. Goncalo Alves (38.), Joel Queirós (39.). A 3. helyért: CSEHORSZÁG - AZERBAJDZSÁN 5- 3 (1-2) ■ MTI 1 11. OLDAL Javi Rodrigez (középen) és társai megvédték Európa-bajnoki címüket