Heves Megyei Hírlap, 2009. augusztus (20. évfolyam, 179-203. szám)

2009-08-31 / 203. szám

2009. AUGUSZTUS 31., HÉTFŐ - HEVES MEGYEI HÍRLAP SPORTTUKOR 11 A hevesiek (játékosaik jobbról) a győzelem igényével léptek pályára, ám a döntetlennel inkább ők lehetnek elégedettek, mint az egriek A képgalériát keresse a HEOLhll hírportálon Hevesről egy pontot vitt az Eger nb ni., mátra-csoport A gyöngyösieknek sikerült Ózdon a győzelmet megszerezni Változatos meccsre igen, gólra viszont nem futotta a csapatoktól a Heves - Eger megyei derbin. A gyöngyösiek győztek Ózdon a 3. fordulóban. Munkatársainktól LABDARÚGÁS NB III., Mátra-csoport A 3. forduló mérkőzésein: HEVESI LSC RO-GEO GLOBAL - EGRI FUTBALL CLUB 0-0 Heves, 400 néző. V.: Demeter Miklós (Imre R, Pauló G.). HEVES: Éles - Kovács Cs., Ja­kab, Somodi, Nász - Nagy L. (Káló, 88.), Besenyei Zs., Földesi (Nagy R, 45.), Urbán (Molnár Z., 63.) - Kóczián, Besenyei F. Edző: Balázs Tihamér. EGER: Botló - Debreczeni, Hompoth, Káposzta, Szűcs - Busái, Jeney, Vígh, Mundi (Ve­réb, 61.) - Zsarnai, Balogh B. (Ér­sek M., 73.). Edző: László István. Diósgyőri csatár érkezéséről szóltak előzetesen a hírek a he­vesieknél, ám végül meghiúsult a lehetséges támadó szerződteté­se. így az összeállításban egyik csapatban sem akadt meglepe­tés a megyei rangadón, amelyet gyászszünet előzött meg. Laubert Gergő hazai labdarúgó nagymamájának emléke előtt tisztelegtek a csapatok és a né­zők. A „Harcosok” drapériát is kifeszítő hevesi közönség aztán meglepetten láthatta, hogy kez­deményezőbben az EFC játéko­sai léptek fel. Zsarnai Róbert többször is célzott, ám a támadó kísérletei elkerülték Éles Viktor kapuját. Hazai oldalról Besenyei Ferenc 30. percben megeresztett lövése jelentette az első feladatot Botló Ádám számára, akit a gól­erős hevesi támadó újabb tíz perc múltán ismét próbára tett. A fordulást követően némileg fokozódott az iram, bár igazi zic­cerig nem jutottak a csapatok. Nagy László az 55. percben nem sokkal lőtt a bal felső sarok mel­lé, mire válaszként Veréb Sza­bolcs a 63. percben kapu fölé fe­jelt. A találkozó ezen szakaszá­ban jó néhány szabálytalanság tördelte a játékot, ugyanakkor egy Nagy R, Nagy L, Besenyei F. akció végén utóbbi ollózása nagy tapsot aratott a nézők körében, mint ahogy Besenyei Zsolt 79. percben elkövetett lövése után is elismerően lehetett véleményt nyilvánítani. A meccslabdát a 84. percben Vígh Ferenc hibáz­ta el, aki ezért ugyan megróha­tó, azért viszont nem, mert ő leg­alább gólt akart szerezni az EFC- játékosok közül. Maradt a dön­tetlen, mely után inkább a haza­iak voltak elégedettebbek. Sárga lap: Káposzta a 33., Busái a 49., Somodi a 70., Nagy L. a 72. percben. Jók: az egész hazai csapat, ill. Vígh, Busái, Káposzta. Balázs Tihamér: - Ilyen csa­pat ellen, mint az Eger, pontot szerezni is bravúr. Bizonyítot­tuk, hogy ebben az osztályban is meg tudjuk állni a helyünket. László István: - Csalódott va­gyok, mert szerettünk volna győzni, de ehhez a játékosaink­nak támadásban többet kellett volna bevállalni. Természetesen el kell ismernem, hogy az ellen­fél is sokat tett a győzelem meg­szerzése érdekében. Bódi Csaba ÓZDI FC - GYÖNGYÖSI AK-YTONG 1-2 (1-1) Ózd, 200 néző. V: Varga Gábor (Katona L., Fekete L.). ÓZD: Csák - Tóth K., Tankó, Márkus R, Kiszely - Bakos, Gacsal, Balogh S. (Budai), Füleki, Jefferson, Oltyán (Szatmári). Edző: Zimmermann Tamás. GYÖNGYÖS: Szén - Tari, Szil­ágyi N., Kovács Á., Juhász B. - Csatlós Cs., Takács Gy., Csohány (Sajtos), Huszár D. (Nagy D.) - Kálmán (Kiss L), Molnár B. Edző: Májzik Zoltán. Eszményi környezetben és ki­váló pályán nagyon alacsony színvonalú első félidőt nyújtott a két csapat. A második játék­részben végig a vendégek ural­ták a játékteret, helyzetek soka­ságát dolgozták ki, illetve pus­kázták el. A győzelmük teljesen megérdemelt. A gólok története, ló. perc: a 30 méterről elvégzett bal oldali szabadrúgás után a belőtt labdát Jefferson fejelte a hálóba, 1-0. 40. perc: Csatlós Cs. 40 méterről lőtt kapura, a labda a kapus se­gítségével került a hálóba, 1-1. 85. perc: Takács bal oldali szög­lete után Molnár Balázs fejelte a labdát hálóba, 1 -2. Jók: Tankó, Kiszely, Gacsal, Balogh S, ill. Szilágyi, Kovács Á., Juhász B., Csatlós Cs. Zimmermann Tamás: - Na­gyon jól szervezett Gyöngyöstől kaptunk ki. Jelenlegi állapotunk ennyire volt elég, de remélem, hogy elindultunk fölfelé és in­nentől egy cél érdekében dolgo­zunk tovább. Majzik Zoltán: - Nehezen in­dult a mérkőzés és a nagyon lel­kes hazai csapat - amíg erővel bírta - megnehezítette a dolgun­kat. Nagy nyomás alatt tartottuk a hazai kaput, aminek meglett az eredménye. Halmóczki Ferenc A bajnokság állása 1. Maglód 3 3 - - ■ 8-1 9 2. Püspökladány 3 3 - ­8-4 9 3. Putnok • 3 3 - ­6-3 9 4. Jászberény 3 2-1 5-3 6 5. Túra 3 2-1 6-5 6 6.Gyön®ös 3 2-1 3-3 6 7. Heves 3 111 4-4 4 8. Egri FC 3 111 2-2 4 9. FTC II. 3 1-2 9-7 3 10. B.jjarmat 3 1-2 3-4 3 11. Balmazújváros 3 1-2 3-5 3 12.RAFC 3 - - 3 3-6 0 13. Ózd 3 - - 3 6-10 0 14. Dunakeszi 3 - - 3 1-10 0 További eredmények Balmazújváros - Maglód 1-4 Dunakeszi - Putnok 1-2 Jászberény - RAFC 1-0 Balassa&armat - Püspökladány 0-1 Túra - FTC II. 4-3 A 4. forduló párosítása Szeptember 5., szombat, 14.00: FTC II. ­Balmazújváros. 16.00: Balassa^armat- Ózd, RAFC - Dunakeszi, Putnok - Túra, Maglód - Hevesi LSC, Eg­ri FC - Gyöngyösi AK. Vasárnap, 16.00: Püspök­ladány - Jászberény. Könnyedén nyerte a keletiek rangadóját a Debreceni VSC labdarúgás A Bajnokok Ligája főtáblájára jutott DVSC-TEVA ha­zai pályán két góllal legyőzte a Nyíregyházát az NB 1.6. forduló­jának Keleti-rangadóján. MTK - PAKS 1-1 (0-0) Hidegkúti Nándor Stadion, 500 néző. V.: Fábián. G.: Melczer (61., 11-esből), ill. Böde (83.). VIDEOTON - ZTE 1-2 (1-1) Sóstói Stadion, 2300 néző. V.: Bognár. G.: Sitku (29.), ill. Bogunovics (34.), Balázs (81.). DEBRECEN - NYÍREGYHÁZA 3-1 (2-0) Debrecen, 7500 néző. V.: SolymosL G.: Rudolf (7., 50.), Coulibaly (22.), ill. Honma (56.). PÁPA - KECSKEMÉT 2-0 (0-0) Pápa, 2200 néző. V.: Farkas. G.: Heffler (74.), Tóth G. (89.). DIÓSGYŐR - VASAS 0-1 (0-0) Miskolc, 2500 néző. V.: Berger. G.: Lázok (58.). KAPOSVÁR - FERENCVÁROS 0-0 Kaposvár, 5500 néző. V.: Iványi. ÚJPEST - HALADÁS 3-1 (0-1) Szusza Ferenc Stadion, 3500 néző. V.: Szabó Zs. G.: Kabát (73.), Foxi (81.), Sándor Gy. (89.), ill. Rajos (28.). Rudolf Gergely (elöl) kétszer talált a rivális nyíregyháziak kapujába A bajnokság állása L MTK 6 4 2­10-5 14 2. Videoton 6 4­2 16-11 12 3. Újpest 6 3 2 1 9-7 11 4. DVSC 4 3­1 7-3 9 5. Pápa 6 3­3 6-4 9 6. Vasas 6 3­3 9-15 9 7. Nyíregyháza 6 2 2 2 11-8 8 8. Kaposvár 6 2 2 2 8-6 8 9. Paks 6 2 2 2 7-7 8 10. Győr 5 2 1 2 5-4 7 11. Diósgyőr 6 2­4 9-10 6 12. Kecskemét 6 2­4 12-16 6 13. ZTE 5 2­3 5-10 6 14. Ferencváros 6 1 3 2 8-8 6 15. Bp. Honvéd 4 1 1 2 5-6 4 16. Haladás 6 1 1 4 8-15 4 A Győr - Bp. Honvéd mérkőzés tegnap lapzártánk után ért véget. Döntetlennel kezdett a GYKK Balatonfiireden Elen a PPP és az Erdőtelek korosztályok Öregfiúk és fiatalok játszottak Besenyőn Bodnár László halálra gázolt egy kerékpárost kézilabda Tegnap a Budapest Bank Férfi Liga 2008/2009-es szezonjában ötödikként zárt Ba­latonfüredi KC vendégeként ját­szotta idei első élvonalbeli bajno­ki mérkőzését a Gyöngyösi Kézi­labda Klub együttese. A nyáron alaposan átalakult, immár Adorján Gábor edző által irányított mátraaljaiak szép szá­mú szurkolói gárda kíséretében érkeztek a Balaton partjára. Az erőviszonyok ismeretében a ba­latonfürediek számítottak a mér­kőzés esélyesének a gyöngyösi­ek, azonban lelkes játékuknak köszönhetően ponttal távoztak a bakonyikatól. Eredmény: Bala­tonfüredi KC - Gyöngyösi KK 23:23(11:11). ■ S. K. kispályás foci A besenyőtelki műfüves pályán előbb öregfiúk, másnap a fiatalabb korosztály csapatai mérték össze tudásu­kat. A végeredmény, Öregfiúk: 1. PPP (Eger), 2. Retro Bt. (Fü­zesabony), 3. Szihalom, 4. Bese­nyőtelek Öregfiúk. Különdíjak, gólkirály: Szabó Ferenc (PPP); legjobb mezőnyjátékos: Tóth László (Retro Bt.); legjobb kapus: Ézsiás Kálmán (PPP). Fiatalok: 1. Erdőtelek, 2. Boca Junior, 3. Besenyőtelek ifi, 4. Pölös és csapata. Különdíjak, gólkirály: Németh Sándor (Erdő­telek); legjobb kapus: Bozsik Bence (Besenyőtelek ifi); legjobb mezőnyjátékos: Domán Róbert (Erdőtelek). ■ A szenioroknál az egri PPP együttese szerezte meg az első helyet labdarúgás Bodnár László, a Bajnokok Ligája főtáblájára ju­tott Debreceni VSC-TEVA labda­rúgója pénteken késő este halál­ra gázolt egy kerékpárost Nyír­bátorban. A válogatott védő szü­leihez tartott Mátészalkára, ami­kor a tragikus kimenetelű bal­eset történt. „Pénteken 21 óra körül Nyír­bátor lakott területén kívül, a Császári úton személygépkocsi gázolt el egy előtte közlekedő ke­rékpárost” - olvasható a rendőr­ség honlapján a sajnálatos eset­ről. „A láthatósági mellényt vise­lő, 34 éves nyírvasvári illetősé­gű férfi a helyszínen életét vesz­tette. Az ügyben szakértők bevo­násával büntetőeljárás indult. Az autót vezető 30 éves férfit könnyű sérülésekkel szállítot­ták a kórházba.” A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei főkapitányság sajtóügye­letese szombaton arról tájékoz­tatta a Magyar Távirati Irodát, hogy „a rendőrség eddigi vizs­gálatának adatai szerint a gépko­csivezető hibája okozhatta a pén­tek esti nyírbátori halálos kerék­páros-balesetet”. Fülöp Gergely elmondta, hogy a kerékpáros lát­hatósági mellényt viselt, ami alá­támasztja az ügyben indított el­járás eddigi megállapításait, mi­szerint a gépkocsivezető nem a látási viszonyok szerinti sebes­séggel közlekedett járművével. ■ Hírlap-információ » i (