Heves Megyei Hírlap, 2008. szeptember (19. évfolyam, 204-229. szám)

2008-09-08 / 210. szám

SPORTTÜKÖR HEVES MEGYEI HÍRLAP - 2008. SZEPTEMBER 8., HÉTFŐ Pétervásárán leckét kapott a Nagyréde megyei i. osztály A Lőrinci ellen első győzelmét ünnepelhette a Kisköre, élre állt a hevesi gárda A labdarúgó megyei I. osztály 4. fordulójának rangadóján a hazai pá­lyán játszó Pétervására ugyan hátrányba került a Nagyrédével szemben, végül mégis otthon tartot­ta a három pontot. Tudósítóinktól Pétervására ­Nagyréde 3-2 (2-1) rciervasafa ot Szölöskert-Nagyróde SC: 1 ázár Juhász E. Pintér Debreceni Tartós Barna Érsek Kulcsár (Szabó Sz.) Molnár Gy. PulyD. Nánási Fekete T. Balázs Horváth V. Tóth P Bódis Stark Kolompár Nádasdi Ludányi N. Baranyi (Danó, Bukrán) Csomós (Hajiinger) Játékos-edző: Játekos-edzö: Bukrán Csaba Nagy Gábor Pétervására. 150 néző. Játékvezető: Tyukodi József (Lendvai G., Várallyay M.). Nagy iramú mérkőzésen az erősen tartalékos hazaia­kat még tovább sújtotta Baranyi Miklós korai sérülése. A hatalmas akarással és jól játszó címvédő 0-1-ről for­dítva magabiztos győzelmet aratott Gólszerzők Stark 2, Nádasdi, ill Ludányi N„ Hajiinger. Jók: Nánási (a mezőny legjobbja), Érsek, Stark, Tartósi, Nádasdi, Tóth R, Balázs, ill Barna, Debreceni. Hlk: 5-4. Bukrán Csaba: - Büszke vagyok a csapat minden tag­jára, mert megmutattuk az igazi arcunkat Nagy Gábor - Rossz mérkőzésen, gyengén futballoz­tunk Kovács Ferenc Gyöngyöshalász ­• FC Hatvan 2-0 (2-0) Gyöngyöshalász SE: FC Hatvan: Labancz Nagy 1. Szabó Gy. Nagy T. (Hadler) Pintér Andó Nagyfalusi Králik Karsai Fehér K. Sőregi (Tóth II. Z) Kollár Nagy I. G. Nagy Sz (Burda) Kutrucz (Nagy Gy. G.) Tari Bakondi Bitter Nagy L Abetovszki (Demcsák) Tóth I. L Győri l Játékos-edző: Játékos-edző: Labancz Róbert Győri Zoltán. Gyöngyöshalász. 210 néző. Játékvezető: Györgyi György (ürbán S„ Halgat J.). A hazaiak korai gólja alapjaiban meghatározta a mér­kőzést A szünet után a gyöngyöshalásziak kontra támadásai életveszélyesek voltok és a 93. percben végleg eldőlt a három pont sorsa Gólszerzők: Nagy L, Nagy I. G. (11-esből). Kiálitva: Nagy I. a 82. percben. Jók: Nagyfalusi, Nagy I. G., Nagy L, HL Králik, Fehér K, Kollár, Győri Z. Ifik: 1-3. labancz Róbert - Két hasonló képességű csapat játé­kának végén a győzelmünk megérdemelt Győrt Zoltán: - Egyenlő erők küzdelméből ma a Gyón­gyöshalász jött ki győztesen. Szabó Ferenc Az 5. forduló párosítása Szeptember 13., szombat, 16.30: FC Hatvan - Pétervására, Füzesabony - Felsötárkány, Bélapátfalva - Egerszaiók, Andornaktálya - Heves, Lőrinci - Gyön­gyöshalász, Verpelét - Kisköre. 18.00: Nagyréde - Besenyőtelek. Vasárnap, 16.30: Atkár - Novaj Felsőtárkányban Bocsi Zoltánékat (középen) két perc alatt kétszer mattolták a bélapátfalviak KÉPGALÉRIA: WWW.Meol.HU Havas­Verpelét 6-0 (0-0) Novaj - Andornaktálya 1-1 (1-1) Besenyőlelek - Füzesabony 4-1 (0-1) Kisköre- Lőrinci 2-1 (0-0) y ,',.i,,rii, «..., 1 ei——-. H BVBSul BítTHi BVBS. VerpefetSE: HevaEOstoros: Andonuktolya SE: Besenyőtelek SC: FensthermTüzesabeny: Kisköre SE: Lőrinci VSC: Éles Tlszolczki Csatlós Molnár R. Tóth B. Járdán Szén L. Lővey Molnár Z. (Lauheit R.) Török Oemkó Magyar Háklár Bőgős Godár Kratofil S. Somodi Katona Képes Danes Nagy E. Mencsik Csala 1. (Patkó) Kéri Jakab Varga Kispál Zs. (Miskolczi) Kiszály P Ferencz Molnár Z. Jakab Lénáit (Rózsa) Nász Péter Pozsik M. Nagylaki (Bak K.) Vassl. PókaT. Ungvári Maksa R. (Cseh) Nagy L (Ballagó) Kiss G. Porkoláb Klátyik Oláh Vojtekovszki ÁdámR Csuvikovszky Görbe (Mihics) Klaisz (Puporka) Szabó R, ÁgóF. PálfaM A Szabó L (Sallai) Mester T. Tamási Á Besenyei Zs. Csóka Csohány T. Szabó B. Miikóczky (Molnár K) Káló A Vabvics A Anöé Laubert G. Ferenczi Tuza (Bodzán K) Pápai Rézműves Bódi K. (Gulyás) Zsidó L (Vona D.) Mákos K (Móricz) Besenyei F. Szecskó Fehér R. (Forgács D.) Farkas Zs. Váradi E. (Sasvári) Kovács B. NagyJ. Nagy-Varga K Mészáros Lipták Kissi. Horváth K Baranyi Z. (Forgács) Kémeri Tamásy Kratofil Cs. Edzi: Játékos-edző: Megbízott-edzi: Játékos-edző: Játékos-edző: Megbízott-edző: Játékos-edző: Edző: Balázs Tihamér. Vinczepap Ferenc. Tóth Gábor. Molnár Róbert Nagy Endre. Szabó László. Szén László. Pásztor Zsolt Heves. 220 néző. Novai, 100 néző. Besenyőietek. 200 néző. Kisköre, 150 néző. Játékvezető: László Tamás (Varga G„ Kovács Bertold). Játékvezető: Hamos Csaba (Ducsai J„ Osváth E). Játékvezető: Rozsnaki Gábor (Domoszlai J„ Kovács Játékvezető: Czeglédi Attila (Szigetvári Zs., Orovecz T). A hazaiak a második félidőben remek játékkal szétzt A nagy hőségben tejátszott mérkőzésen, jó játékveze­Barnabás). Korrekt játékvezetés mellett, a sok helyzetet kidolgozó látták a kezdetben jól záró vendégvédelmet és ezt kő­tés mellett mindkét csapat a sok helyzetből csak Igazi presztízsmérkőzésen a második félidei gólra törő hazai csapat magának tette nehézzé a mérkőzést de vetően már tetszés szerint érték el a góljaikat egyet-egyet tudott értékesíteni, így az eredmény igaz­játékával teljesen megérdemelt győzelmet aratott a ha­így is sikerült megszerezni az idei első három pontot Gólszerzők: Mészáros 2, Besenyei Zs. 2 (mindkettőt ságosnak mondható. zai együttes. Gólszerzők: Tamási Á 2, ill Kratofil Cs. 11-esből), Besenyei F, Nagy L Góbzerzők: Szabó R., ill Ágó F. Gólszerzők: Oláh 2, Vass ., Pálfalvi A, ill Kémeri. Jók: Tamási Á, Ungvári, Vabvics A„ Nagy J, Ádám R, Jók Mészáros, Nász Besenyei F, Nagy L, ill Ferenczi, Jók: Csatlós, Szabó R„ Porkoláb, Demkó, ill senki nem Jók: Rézműves (a mezőny legjobbja) és az egész ha­ill senki. Ilik: 0-5. Szecskó, Csóka Ifik: 9-0. nyújtott átlagon felüli teljesítményi zai csapat ill Vojtekovszki, Káló Á Szón László: - A helyzetek alapján a mérkőzés lehetett Balázs Humer - Az első félidő nehezen indult igaz, lük: 2-2. Nagy Ende: - Úgy érzem, mi sokkal jobban akartuk a volna egyoldalú is, ám mivel csak ziccereink ne­jól védekeztek a vendégek. A második félidőben Tóth Gábor - Amíg a ziccereket nem rúgjuk be, addig győzelmet A második félidőben ragyogó játékkal gyedét használtuk ki, a végén örülhettünk a meg­már minden úgy alakult ahogy elterveztük. nehéz tesz meccset nyerni. Ennek ellenére értékes jó hétvégét szereztünk a szurkolóinknak. szerzett három pontnak. vínczepap Ferenci ­Fél óra alatt sikerült a fegyelmezet­egy pontot szereztünk. Szabó László: - A második félidőben mutatott akarat­Pásztor Zsolt - Akarat és szív nélkül ezt a sportágat len játékunkkal tönkretenni a mérkőzést Molnár Róbert - Isten éltesse az elnökünket 50. szüle­gyenge játékunknak köszönhetjük a vereséget •nem tehet űzni. Sok sikert Kiskörének! Balázs Tihamér tésnapja alkalmából! Tóth Gábor Sas vári Tamás Simon István Felsötárkány - Bélapátfalva 0-2 (0-0) Felsötárkány SE: Bábpáttakra SKL Bajzát D. Kovács I. Boros G. (Szász V.) Mátyás Baranyai NagyL Szarvas Mikó (Bárdos) NovákT. Csuhány BartaF. Szamosi Bocsi Bársony D. Béres Csákvári 0. Bercsényi Torbavecz (Szajlai) Nagy 1. R BartaP. Guiyás (Nagy II. P.) Ács K. (Fülep) Játékos-edző: Edző: Bocsi Zoltán. Berecz Csaba Fefcőtárkány. 130 néző. Játékvezető: Urbán Eszter (Tóth Z, Lovas N). A gyorsabb és pontosabb futballt játszó vendégcsapat két perc alatt eldöntötte a pontok sorsát A hazaiak mezőnyben igyekeztek megnehezíteni a bélapátiak dol­gát de a kapura kevés veszélyt jelentettek Gélszerzolc Szajlai, Csákvári D. Jók senki, ill Csákvári D„ Bársony D. lük 1-0. Bocsi Zoltán: - Még van tizenegy forduló, próbáljuk magunkat összeszedi Berocz Csaba: - Közepes, kapkodó játékkal úgy ér­zem, megérdemelten nyertünk. Bajzát Sándor Egerszaiók- Atkár 3-2 (2-1) Egerszaiók SE: Atkár SE: Prokaj FarkasZ. Kamízs Faikas A Takács R. Grízner Hangácsi Bordás Domoszlai László Czikó (Pallagi) Pásztor Horváth T. Csúzdi Farkas R. (Farkas 0.) Bartha P. Ficzere Benus Smuczer Vajda (Erdélyi) BataJ. (Farkas M.) Márkus Edző: Horváth Tamás. Edző: Benus Ferenc. Egerszaiók. 150 néző. Játékvezető: Dobos Attila (Farkas Á, Csikós J.). A hatalmas hőség ellenére mindkét csapat nagy erő­ket mozgósított a siker érdekében. Összességében az egygóbs hazai siker megérdemelt Gófczerzöfc Smuczer 2, Horváth T. i Bartha P 2 (egyet 11-esből). Jók Hangácsi, Horváth T, Czikó, Smuczer, il Benus, Bordás, Bartha P, Farkas Z, Grízner. Ifik 5-1. Horváth Tamás: - Negyvenfokos melegben elfogyott a szufla, szükség lett volna egy-két vödör mustra Benus Ferenc - Jól küzdött a csapat az viszont szé­gyen a megyére nézve, hogy a szomszéd megyei játékvezetők ilyen alacsony szinten vezetnek. Gra­tulálok a hazai csapatnak! Ficzere Rita A bajnokság állása 1. Heves 4 4­­20-2 12 2. Nagyréde 4 3­1 18-6 9 3. Pétervására 4 3­1 14-5 9 4. FC Hatvan 4 3­1 9-5 9 5. Bélapátfalva 4 3­1 6-4 9 6. Andornaktálya 4 2 1 1 7-2 7 7. Gyön&öshalász 4 2­2 9-7 6 8. Egerszaiók 4 2­2 6-5 6 9. Besenyőtelek 4 2­2 9-10 6 10. Füzesabony 4 2­2 8-11 6 11. Felsötárkány 4 1 1 2 2-5 4 12. Verpelét 4 1 1 2 7-13 4 13. Kisköre 4 1­3 4-18 3 14. Novaj 4­2 2 5-16 2 15. Atkár 4­1 3 4-15 1 16. lőrinci 4­­4 3-7 0 Sólymosról pontokat vittek a tarjániak Kétség sem férhetett az egri csapat győzelméhez papírforma Nem volt egy súlycsoportban a Tranzit Tüzép SC és a Hatvani Lokomotív gárdája labdarúgás A megyei II. osztá­lyú bajnokság 5. fordulójában. Keleti csoport Egercsehi - Szihalom 1-4 (1-2) Makiár-Tárnáméra 3-1 (0-0) Mátraderecske - Párád 1-1 (1-1) Szilvásvárad - Balaton 1-1 (1-0) Márkáz -Detk 4-1 (2-0) Erdőtelek - Poroszló 1-0 (0-0) Egerbakta - Egerszólát 0-1 (0-1) Tamalelesz - Noszvaj 4-0 (2-0) Nyugati csoport Hatvani Lók, - Energia SC 6-0 (2-0) Gy.solymos - Gy.tarján 1-4 (1-1) Petőfibánya-Apc 1-0 (0-0) Gyöngyöspata - Vámos&ork 0-2 (0-1) Heréd - Zafflvaszántó 2-2 (0-0) Boldog - Hort 1-1 (0-1) Rózsaszentmárton - Abasár 1-1 (1-0) Karácsond - Szűcsi 7-2 (4-1) Ecséd-Csány 4-1 0-1) asztalitenisz NB I., Kelet, nők Az 1. forduló mérkőzésén: TRANZIT TÜZÉP SC EGER - HATVANI LOKOMOTÍV 18-0 Győztek: Béresné Szabó Györ­gyi, Révészné Beniczky Magdol­na, Jónyer Mária, Barsai Emese 4-4, továbbá a Béresné Szabó Györgyi, Révészné Beniczky Magdolna, illetve a Jónyer Má­ria, Barsai Emese páros. Az előzetes várakozásoknak megfelelően, nagy fölénnyel nyerte a Hatvani Lokomotív elle­ni megyei derbit a Tranzit Tüzép SC Eger női csapata. Az NB Il-es bajnokságok legjobb harmadik­jaként ősztől immár egy osztál­lyal fentebb szereplő fiatal Zagy­Barsai Emese (balról) győztes meccsen mutatkozott be az egrieknél va-partiak képtelenek voltak ko­moly ellenállást tanúsítani. A megyeszékhelyiek két új szerze­ménye, a Salgótarjánból igazolt Barsai Emese és Jónyer Mária kiválóan mutatkozott be új csa­patában, de a két hazai védő spe­cialista, Béresné Szabó Györgyi és Révészné Beniczky Magdol­na is végig remekül teljesített. A mintegy 50 néző előtt lejátszott mérkőzésen nem volt egy súly­csoportban a két együttes. A hatvaniak részéről pénteken kaptuk a hírt, miszerint Szabó József, a csapat korábbi edzője megromlott egészségi állapotára hivatkozva a továbbiakban nem vállalja a csapat irányítását, így az első forduló mérkőzésére már Juhász László tanácsai alapján készültek a Zagyva-partiak. A zö­mében rendkívül fiatal lányok al­kotta gárda erejéből ezúttal még a szépítésre sem futotta. Salamop István, az egriek edzője: - Az előzetes várakozá­soknak megfelelően jól teljesí­tett a .csapat, a két új lány töké­letesen beilleszkedett. Mindenki remek teljesítményt nyújtott. Következik: Vecsés - Eger, ok­tóber 4., szombat, 11.00. ■ S. K. \g/ Tranzit ^ Tuzep i t » t