Heves Megyei Hírlap, 2002. szeptember (13. évfolyam, 204-228. szám)

2002-09-16 / 216. szám

12. OLDAL 2002. Szeptember 16., hétfő | SPORT TÜKÖR Heves, Gyöngyös és Egerszalók vigadhat A Gödöllő ellen szerezték meg első góljaikat és első győzelmüket az egerszalókiak - A Mezőkövesd nem bírt a Tuzsérral Labdarúgás NB III. Mátra-csoport A 6. forduló eredményei: Heves - Gyöngyöshalász 4-3 (2-1) Heves, 350 néző. V.: Ihász (Oláh, Katona). HEVES: Magi - Kolozsvári (Lajer), Horváth, Sági - Somodi K„ Tari, Besenyei Zs., Besenyei F., Bódi K. - Oláh (Somodi G.), Puso- ma (Szabó B.). Edző: Balázs Tiha­mér. GYÖNGYÖSHALÁSZ: Csütör­töki - Szabó Gy., Bordás, Marázi (Cserta), Varga T. (Nagy Gy. T.) - Csiba, Nagy II. G., Baranyi (Nagy Gy. G.), Tóth A. - Varga N., Nagy I. G. Játékos-edző: Nagyi. Gábor. A hazaiak nagyon lendületesen és jól kezdték a mérkőzést, mégis a vendégek szereztek vezetést egy hazaadásszerű szabadrúgásból. A hevesiek aztán 10 perc alatt meg­fordították az állást, és a második félidőben növelni is tudták elő­nyüket. A már 3-1-re és 4-2-re is vezető házigazdák győzelme na­gyobb arányú is lehetett volna, de a védekezésre nem igazán figyel­tek, így a masszívnak tűnő gyöngyöshalásziak a végén szo­rossá tudták tenni a végered­ményt. G.: Horváth, Oláh, Besenyei F., Besenyei Zs., ill. Baranyi, Csiba, Tóth A. Kiállítva: Nagy Gy. T. (2. sárga lap után) a 72. percben. Jók: Somodi K., Oláh, Besenyei Zs., Besenyei E, ill. Nagy I. G., Tóth A., Csiba, Bor­dás. Balázs Tihamér: - Hoztuk a kö­telező győzelmet, bár a védekezé­sünkről lesz mit beszélni a jövő héten. Nagy I. Gábor: - Egy kétes já­tékvezetői ítélet döntően befolyá­solta a mérkőzést, mert ember­előny helyett hátrányba kerül­tünk. B. T. Gyöngyösi AK-Ytong - Besenyőtelek 2-0 (0-0) Gyöngyös, 300 néző. V.: Nagy B. (Márton, Futó). GYAK: Labancz - Molnár, Nagyfalusi, Szilágyi, Karsai - Nagy G. (Mikola), Takács, Szekré­A hevesi megyei rangadón a gyöngyöshalászi Nagy II. Gábor (a labdával) és társai csak a végén tudták szorossá tenni az eredményt Besenyei Zsoltékkal szemben FOTÓ: ÖTVÖS IMRE nyes, Agócs - Bartha (Bakondi), Tóth Z. Szakmai vezető: Benus Fe­renc. BESENYŐTELEK: Tóth B - Lehotai, Baranyai A., Dorgai (Baranyi) - Szombati, Bódi R., Ágó, Rácz (Veres), Barva - Kasza, Rézműves. Edző: Orlóczki Tibor. Mivel a vendégcsapat autóbu­sza Gyöngyös közelében meghi­básodott, így a mérkőzés 15 per­ces késéssel kezdődött. A megyei rangadó sportszerű, változatos és jó iramú összecsapást hozott. A vendégek nagy helyzetekben rúgtak három kapufát, míg a há­zigazdák a hálóba találtak be, így a hazaiak a jobb helyzetkihasz­nálásuknak köszönhetik a győ­zelmet. A GYAK a 85. percben biztosította be a három pontot. G.: Karsai, Takács. Jók: Takács, Nagyfalusi, Karsai, Szilágyi, Nagy G„ ill. Lehotai, Baranyai, Rézműves. . Labancz Róbert, a gyöngyösiek kapusa: - Megérdemelten nyer­tük meg a mérkőzést, mert a csa­pat összes tagja akarta a sikert. gyártást. Szünet után lendületbe jött a fiatalokból álló vendégcsa­pat, és közel állt az egyenlítéshez. G.: Béres, Jánosi, ill. Pásztor. Jók: Nagy P., Kelemen, Blaga, Jánosi, Varga, ill. Csernyák, Várszegi, Früchzeitig. Horváth Tamás: - Tűzijátékos első félidő után nyögvenyelős má­sodik, de ami fontos, az első győ­zelem. , . Veres Attila: - Pontokat hagy­tunk Egerszalókon. F. B. BVSC - Agria FC Eger 4-0 (1-0) Budapest, Szőnyi út, 100 néző. V.: Tóth I. BVSC: Riedel - Szeles, Milo- vanovics (Máté), Lenti - Tóth T. (Hámori), Lippai, Selenka, Vágó - Nagy B. (Rakonczai), Lukács, Tasnádi. Edző: Dzurják József. AGRIA: Molnár - Endre - Fülep, Csanádi - Kaknics (Deme­ter), Kaszás, Danes, Horváth Cs., Busái (Szabó B.) - Szőke, Hege­Híic Tí'rl'rn- Ifnrmrtc Tmro A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Tápiószecső 6 4 1 1 15-6 13 2. Dunakeszi 6 4 1 1 13-6 13 3. Vecsés 6 4 1 1 11-8 13 4. Salgótarján 6 4 1 1 10-8 13 5. Gyöngyösi AK 6 4 0 2 11-6 12 6. Heves 6 4 0 2 12-11 12 1, BVSC 6 3 2 1 13-7 11 8. Agria FC 6 2 3 1 8-8 9 9. Besenyőtelek 6 1 4 1 6-6 7 10. Nagykáta 6 2 1 3 11-12 7 11. Karancslapujtő 6 2 0 4 8-13 6 12. Egerszalók 6 1 2 3 2-6 5 13. Gyöngyöshalász 6 1 .1 4 1418 4 14. Veresegyház 6 1 1 4 7-11 4 15. Túra 6 1 0 5 7-11 3 16. Gödöllő 6 0 2 4 3-14 2 A 7. forduló párosítása. Szeptem­ber 21., szombat, 16.00: Besenyőte­lek - Dunakeszi VSE, Agria FC Eger - Salgótarjáni FC. Vasárnap, 16.00: Gyöngyöshalász - Vecsés, Veresegy­ház - Gyöngyös, Karancslapujtő - Tápiószecső, Túra - Egerszalók, Gö­döllő - BVSC, Nagykáta - Heves. NB III. Tisza-csoport A 6. forduló eredménye: Mezőkövesd - Tuzsér 0-0 Mezőkövesd, 400 néző. V.: Buczkó {Lengyel, Faragó). MEZŐKÖVESD: Varga L. - Fe- rencz, Szabó V., Árvái (Kovács) - Soltész (Forgács), Szabó L., Nyes­te, Farkas, Ragó - Báder (Kada), Varga Z. Edző: Kálmán Vilmos. TUZSÉR: Szőr - Kosztyu, Herczku, Lakatos (Danes A) - Szabó, Lupcsa, Danes B. (Kovács), Cseke (Pogol), Tóth - Iván, Petró. Edző: Révész Attila. Gyenge színvonalú mérkőzé­sen a mezőkövesdi csapat végig a kezében tartotta az irányítást. En­nek ellenére az első félidő első perceiben kihagyott helyzetek után csak kapufára tellett a házi­gazdák erejéből, amivel csalódást okoztak szurkolóiknak. Jók: Nyeste, Varga L., Árvái, ill. Her­czku, Lakatos, Cseke. Kálmán Vilmos: - A játékban némi javulás tapasztalható, de rú­gott gól nélkül nehéz mérkőzést nyerni és sajnos ez történt ma is. Révész Attila: - Egy durván ját­szó ellenfél otthonában sikerült értékes pontot szerezni. V.L. VOLVO forife ERŐSEBB MOTOR, 1 100 000 FT ÁRELŐNY. a>> LÁTOGASSON EL CSALÁDJÁVAL A 75 ÉVES VOLVO SZÜLETÉS- NAPI RENDEZVÉNYÉRE! ÜNNEPI MEGLEPETÉSKÉNT A VOLVO <► S40 2.0 ÉS V40 2.0 MODELLEKET AZ 1.6 LITERES VÁLTOZATOK of ÁRÁÉRT KlNÁUUK, VÁRJUK HATVANBAN, SZEPTEMBER 20-ÂN 10 ÓRÁTÓL A MIKSZÁTH TÉRI PARKOLÓBAN. ILLETVE GYÖNGYÖSÖN SZEPTEMBER 21-ÉN 10 ÓRÁTÓL A FÓ TÉREN, AHOL MEGISMERKEDHET A VOLVO TOVÁBBI MODELLJEIVEL IS. WWW.VOLVOCARS.H U FOGYASZTÁS VEGYES ClZEMÚ HASZNÁLAT ESETÉN 8,1-8,9 1/100 KM. C02 KIBOCSÁTÁSUK 194-213 G/KM 2 ÉV GARANCIA KIL NÉLKÜL ÉS 3 ÉV VOLVO ASSISTANCE SZOLGÁLT ATAS. SZELECZKY KFT. 3200 GYÖNGYÖS, SZURDOKPART ÚT 13. TELEFON: (37) 500 235 FAX: (37) 500 230 (69815-70612) ÓÉTER KORLÁTOZÁS MOVVQ ÜHKIPHáP ítm Egy hír: egy mondat VÍZILABDA. Az egri Bárány­uszodában befejeződött a há­romnapos ZF Hungária-kupa nemzetközi férfitorna, ami kiválóan szolgálta a bajnoki idényre való felkészülést. A dön­tőben a Szeged végig vezetve, 8-6-ra verte a házigazda ZF Hungária-Egri VK csapatát. A végeredmény: 1. Szeged, 2. Eger, 3. Szentes, 4. Cegléd, 5. Esslingen (német), 6. Lódz (len­gyel), 7. Kassa (szlovák), 8. Galatasaray (török). A legjobb kapusnak az egri Jászberényi Gá­bort választották. A részletes be­számolót - az anyagtorlódás mi­att kimaradt egyéb tudósítások­kal együtt - későbbi számunkban közöljük. FORMA-1. A brazil Rubens Barrichello (Ferrari) nyerte a Forma-l-es Olasz Nagydíjat az ötszörös világbajnok német Michael Schumacher (Ferrari) és az ír Eddie Irvine (Jaguar) előtt. A dél-amerikai versenyző pályafutása 4. futamgyőzelmét aratta. . LABDARÚGÁS. Az NB I. 7. for­dulójának eredményei: Újpest - Ferencváros 3-0 (0-0). G.: Ko­vács Z. 2, Rósa H. (A mérkőzés során a IV. Kerületi Rendőrkapi­tányság 12 szurkolót állított elő csoportos garázdaság bűntette miatt.) MTK - Siófok 1-0 (0-0). G.: Rednic. Dunaferr - Kispest­Honvéd 1-3 (1-3). G.: Alex, ill. Torghelle, Hercegfalvi, Piroska. Debrecen - Zalaegerszeg 2-1 (2-0). G.: Vincze G., Dombi, ill. Egressy. Kiállítva: Flavio Pim, ill. Csóka. Videoton - Győr 1-4 (0-1). G.: Hamar, ül. Peric 2, Hucika, Nicsenko. Sopron - Bé­késcsaba 3-1 (2-1). G.: Tóth M„ Somogyi (11-esből), Sira, ill. Megyesi (11-esből). Az élcsoport állása: 1. MTK Hungária 18 pont, 2. Győri ETO 16, 3. Fe­rencváros 13 (13-6), 4. Siófok 13 (11-7), 5. Debrecen 13 (15-15). BÚVÁRSPORT. A patraszi uszo­nyos- és búvárúszó világbajnok­ságon az 50 m-es uszonyos úszásban Székely Lilla (Mátrai Erőmű BK) 19.73 mp-es idővel az 5. helyen végzett. A 4x200 m-es váltóban a Lábodi, Székely L, Somossy, Debreczeni kvartett 6:34.64 perces eredménnyel (új országos csúcsot elérve) a 3. he­lyet szerezte meg. RÖPLABDA. Az olasz válogatott nyerte a németországi női vüág- bajnokságot, miután óriási csatá­ban, 3-2-re legyőzte az Egyesült Államok csapatát. TOTÓ. A 37. heti szelvényen sze­replő mérkőzések helyes tippjei: 2, 1, 1, 2, 1, 2, 2, X, 2, X, X, 2, 2. Plusz egy mérkőzés: 1. AGIP ŐSZI AKCIÓ Az Agip kenőanyagai és üzemanyagai a haszongepek hűséges védelmezői. Használatukkal a motor hosszabb eiettortamoi, Ön kisebb fogyasztású, és nagyobb teljesítményű haszongépeket nyer. De az igazi nyertes az Ön pénztárcája lesz, mert 2002. szeptember 16. és 2002. október 11. között árengedménnyel vásárolhat az Agip márkakereskedőinél és viszonteladóinál. Információ: 06 23 505 500 E-mail: oilservice@agip.hu ( Az akcióban csak meghatározott 'S termekek vesznek részt, rrug a Készlet tart. Az akcióban az Agip toltoallomasok akció csak a sajat tartállyal rendelkező vásárlók részére érvényes. Kutyával őrzött terület Orlóczki Tibor: - A helyzeteit jobban kihasználó csapat nyert. Halmóczki Ferenc Egerszalók - Gödöllő 2-1 (2-0) Egerszalók, 150 néző. V.: Jármer (Vida, Nyekita J.). EGERSZALÓK: Nagy P. - Nagy L, Kelemen, Kovács J. - Nagy J„ Bajzáth, Blaga, Béres (Horváth), Miskolczi (Jánosi) - Csákvári, Smuczer (Varga). Játékos-edző: Horváth Tamás. GÖDÖLLŐ: Bíró - Szamir, Cser­nyák, Várszegi, Frühzeitig - Ko­vács (Szabó), Bencsik (Pásztor), Korponai, Nagy P. - Tóth, Bondár (Maim). Edző: Veres Attila. Az első gólhelyzetet a vendé­gek hagyták ki, Tóth ziccerben gurított kapu mellé. A 21. percben szereztek vezetést a hazaiak, Bé­res 18 méteres szabadrúgásból lőtt a léc alá, ez volt az Egerszalók őszi első gólja. A többet támadó szalókiak egy 20 méteres felsősar- kos bombával növelték előnyü­ket, de azzal be is fejezték a gól­A nagy erőkkel támadó BVSC rohamait a 30. percig állták az egriek. Egy szögletrúgás után a hazaiak megszerezték a vezetést. A bátortalanul futballozó Agria FC-nek voltak fellángolásai, de a jogtalan kiállítás után megpecsé­telődött a sorsuk. A hazaiak gon­dolkodásban és futásban is gyor­sabban futballoztak az egrieknél, és megérdemelten nyertek. G.: Lukács 2 (egyet 11-esből), Selenka, Rakonczai. Kiállítva: Horváth Cs. (2. sárga lap után) a 80. percben. Jók: Milovanovics, Lippai, Selenka, Lukács, ill. Fülep, Endre, Horváth, Szőke Dzurják József: - Ilyen arány- • ban is megérdemelten nyertünk. Kormos Imre: - Teljesen meg­érdemelt hazai győzelem szüle­tett. E. L. További eredmények: Tápiószecső - Túra 0-2, Dunake­szi VSE - Karancslapujtő 4-0, Ve- csés - Veresegyház 1-0, Salgótar­jáni FC - Nagykáta 2-1.