Heves Megyei Hírlap, 2002. március (13. évfolyam, 51-75. szám)

2002-03-04 / 53. szám

14. OLDAL SPORT HIRDETÉS 2002. Március 4., hétfő Csapatmunka eredménye a döntetlen A csereként beállt László Tihamér főszereplésével: Nyírség-Spartacus - Eger 2-2 (1-0) László Tihamér lőtt egy kapufát, és egy gólt FOTÓ: PILISY ELEMÉR ________Labdarúgás________ NB I/B Keleti csoport A 20. fordulóban történt: Nyíregyháza, 1500 néző. V.: Világi (Hrabovszky, Koch). NYÍRSÉG: Téglási - Lakatos, Szatke, Rubint, Karkusz — Túróczi, Szabó (Fórián, 76.), Bábik, Forgó — Farkas, Kocsis (Csernyijenko, 87.). Edző: Kis Károly. EGER: Molnár - Tóth-Kovács, Földvári, Kellner, Domik - Krén (Truczka, 55.), Deme, Zahorecz, Kapcsos (Máté, 82.) — Bállá, Ba­lázs (László, 71.). Edző: Hannich Péter. A gólok története: a 33. perc­ben Kocsis megtalálta a lyukat az egri védelmi falon, tiszta helyzet­be került és a tehetetlen Molnár mellett 13 méterről a bal sarokba lőtt, 1—0. A 73. percben Farkas lö­vése után a felső lécről kipattant a labda, amit Kocsis 8 méterről az üresen maradt kapu jobb sarkába továbbított, 2-0. A 81. percben László a kapufa tövét találta el, majd a védők szögletre szabadí­tottak. A belőtt labdát Tóth- Kovács vágta kapura, az egyik ha­zai védő a gólvonalról röviden tisztázott, Zahorecz viszont kö­zelről már nem hibázott, 2-1. A 89. percben Máté végzett el sza­badrúgást az egri térfél közepé­ről. A hosszan meglőtt labdát Kellner fejjel továbbította Baliához, aki László elé tálalt. A csereként beállt játékos futtából a kimozduló kapus mellett félma- gasan a kapu közepébe bombá­zott, mintegy 12 méterről, 2-2. Sárga lap: Lakatos a 28., Forgó a 4L, Kapcsos a 49., Kellner az 58., Zahorecz a 70., Truczka a 89. percben. Szögletarány: 4:4 (4:2). Szombaton Nyíregyházán is annyi eső esett, amint országosan általában, ezért felázott mély tala­jon, kitartó permetezés mellett kezdődött a tavasz első mérkőzése. A kezdést követően az egriek vették át az irányítást és az első negyedórában határozott fölényt alakítottak ki, gól­helyzet nélkül. Már kezd­tek lábra kapni a hazaiak, amikor Kapcsos került jó helyzetbe, de szögletre tisztáztak előle. A másik oldalon Túróczi beadása zúgott el a berobbanó Ko­csis előtt, a kontrából pedig Bállá került ígéretes hely­zetbe, ám lövése lepattant a védőkről. A 27. percben Kapcsos és Deme kavarta meg a nyírségi védőket, vé­gül Téglási tisztázott. Kol­légája Molnár bravúros ve­tődéssel mentett Farkas elől. Szünet előtt ismét Molnár merészkedett tisz­tázni, az ütközés után fek­ve maradt. A játékvezető szabadrúgást ítélt a javára, közben a labda a hálóba került. A hazai nézők tün­tetése mellett vonultak pi­henőre a csapatok. Fordulás után folytató­dott az éles küzdelem. Az Eger a mezőnyben egyen­rangúnak bizonyult, kapu­ra viszont veszélyesebb volt a Nyírség. A talaj tréfát űzött a játékosokkal, a ha­zaiak műesésekkel hergel­ték a játékvezetőre egyéb­ként is haragos közönségüket. A 62. percben Deme került gólhely­zetbe, de kivágták előle a labdát szögletre. Utána Farkas emelése érintette a kapufát, majd egy újabb telitalálat után növelte a ki­pattanóból előnyét a Nyírség. Közben az egri cserék veszélye­sebbé tették a támadásokat, főleg Lászlót lehet ezért dicsérni, de Truczkának is volt ordító helyze­te. Az utolsó tíz percben kitáma­dott az Eger és az utolsó előtti percben egy csodálatos akció vé­gén kiegyenlített. A hazaiak mint­ha elfáradtak volna a nagy roha­násban. A mély talajon is jó színvonal jellemezte a rangadó jellegű talál­kozót. Váltakozva forogtak ve­szélyben a kapuk, miközben a szabálytalanságokat nehéz volt megítélni a játékvezetőnek, Világin egy 11-est is számon kér­tek a hazaiak, de a sípmestert nem lehetett befolyásolni. Hiába volt egyenrangú a mezőnyben az Eger, a góllövéssel adós maradt a hajráig. A cserék jóvoltából billen­tek át a holtponton az egriek, s vé­gül elcsíptek egy értékes pontot a rivális otthonából. Egyénileg Molnár a gólokról nem tehet, a védők az első gólnál hibáztak, de azért jól állták a sa­rat. A mezőnyben Zahorecz ren­geteget dolgozott, méltó társa volt a sérülten futballozó Kapcsos, Deme ugyancsak elárulta tehetsé­gét. Elől Balázs nem találta a he­lyét, Bállá több hasznot hajtott, az egyenlítés előkészítésében is érdemeket szerzett. László 20 perc alatt vált főszereplővé. Kis Károly: - Egy megnyert mérkőzést engedtünk ki a ke­zünkből, ezért csalódott vagyok. A játékvezető egy 11-estől és egy góltól fosztott meg bennünket, de erre ne fogjuk az utolsó negyed­óra rövidzárlatát. Hannich Péter: - Kemény mér­kőzésen, buta hibákból kaptuk a gólokat, főleg az elsőt. Óriási lelki tartásról tettünk tanúbizonysá­got, a döntetlen igazi csapatmun­ka volt. FESZTBAUM BÉLA További eredmények: Szolnok - ESMTK 4-1 (2-0), DVTK - REAC 2-1 (1-0), Csepel - Békés­csaba 3-1, Fót - Kecskemét 2-2, BKV Előre - Monor 0-0. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Békéscsaba 20 12 5 3 45-23 41 2. REAC 2010 5 5 40-22 35 3. Szolnok 20 10 5 5 38-23 35 4 Diósgyőr 2010 3 7 32-23 33 5. Csepel 20 9 4 7 43-36 31 6. BKV Előre 20 8 5 7 35-32 29 7. Nyíregyháza 20 8 3 9 38-36 27 8. Eger 20 7 6 7 30-35 27 9. Fót 20 5 8 7 28-37 23 10. Kecskemét 20 5 6 9 33-42 21 11. Monor 20 5 312 27-55 18 12. ESMTK 20 2 513 28-53 11 A 21. forduló párosítása. Már­cius 9., szombat, 14.30: Eger - Monor, Békéscsaba - Diósgyőr, Nyírség-Spartacus - Csepel. Va­sárnap, 14.30: Kecskemét - BKV Előre, ESMTK - Fót, REAC - Szol­nok. Simán a Siófok A Nyugati-csoport eredményei: Siófok - Nagykanizsa 4-0 (2-0), Celldömölk - Dorog 2-2 (0-2), Kaposvári Rákóczi - Százhalom­batta 2-0 (1-0), Tatabánya - Hé­víz 2-1 (1-1), Marcali - Pécsi MFC 3-4 (2-2), Büki TK­Bükfürdő - Pápa 0-0. Az élcsoport: 1. Celldömölk 42 pont, 2. Marcali 38,3. Lombard 37. Jól hajrázott a Bélapátfalva Teke Szuperliga A 16. forduló eredménye: Bélapátfalvi Építők - Elmax Vasas Pápa 6:2 (5466:5332) ÉPÍTŐK: Balázs P. 899 fa, MOLNÁR CS. 948, Tősi (Mayer) 801, MOLNÁR L. 933, JUHÁSZ 931, V1NCZE Z. 954. A hazai együttes sokkal nehe­zebben szerezte meg a két pon­tot, mint azt az előzetes várakozá­sok jelezték. Az első párban jól kezdtek a vendégek és 12 fás előnyt szereztek. A betegséggel bajlódó Tősi Pál 100 gurítás után (404 fa) cserére kényszerült, de Mayer sem játszott jól. Szerencsé­re Molnár László ismét megbíz­hatóan versenyzett, így a záróem­berek pályára lépése előtt már csak egy fa volt a bélapátiak hát­ránya. Vincze Zoltán és Juhász Tibor gyorsan lehűtötte a pont­szerzést fontolgató pápaiak remé­nyeit, főként Vincze 500 feletti kezdése volt tiszteletet parancso­ló. A találkozó végére kialakult a papírformának megfelelő különb­ség, és az Építők bezsebelhette két pontot. Ifik: 1:3 (1709:1734). Vincze P. 792, VINCZE R. 917 (!). Szombaton 10 órától a Kapos­vár ellen ismét hazai környezet­ben játszik az Építők. A Sportmúzeumról ____Sportdiplomácia Tízéves a sportmúzeum címmel, a múzeumi gyűjtemény feldol­gozásának módszertani kérdése­iről tart előadást március 6-án (szerdán) 18 órától dr. Székely Ferenc, az egri Sportmúzeum igazgatója, a MOB Sport és Olim­piai Emlékeket Gyűjtő Bizottsá­gának tagja. Az olimpiai szemi­nárium harmadik foglalkozásá­nak helyszíne az egri Eszterházy Károly Főiskola Testnevelés Tan­székének első emeleti nagyelő­adója (25-ös terem) lesz. Simek verte a listavezetőt Góllal mutatkozott be a brazil Túlio Akasztón ________Labdarúgás________ N BI. A 23. forduló eredményei: Dunaferr - Újpest 1-2 (0-0) Akasztó, 4500 néző. V: Ábra­hám DUNAFERR: Németh - Sala­mon, Éger, Bagoly (Csehi, 60.), Kiss - Rósa H., Zováth, Lengyel, Rósa D. (Nikolov, a szünetben) - Sowunmi, Tököli (Baranyi, 89.). Edző: Egervári Sándor. ÚJPEST: Posza - Medgyesi, Korolovszky, Tamási, Lőw - Erős (Szélesi, 75.), Kunzo, Sloncik (Tokody, 77.), Piroska (Pető, 80.) - Túlio, Vagner. Edző: Glázer Róbert. G.: Éger (65.), ill. Túlio (53.), Sloncik (55.) Jó iramú, élvezetes, színvona­las játékot produkált a két csapat. Az Újpest kihasználta a Dunaferr védelmének két megingását és ezután már csak a szépítésre volt ereje a dunaújvárosi csapatnak. Vasas - MTK Hungária 2-0 (1-0) Illovszky-stadion, 3000 néző. V: Hanacsek. G.: Simek (5., 64.). A sereghajtó Vasas hihetetlen akarással, lelkesedéssel hajtott és jobban is játszott mint a lista­vezető, így győzelme teljesen megérdemelt. Ferencváros - Zalaegerszeg 2-0 (1-0) Üllői út, 8000 néző, V: Szabó Zs. G.: Penksa (18.), Pinte (48.). Kiállítva: Vukmir (FTC, 67.). A vendégek energikusan kezd­tek, de csupán kapufáig jutottak, míg a zöld-fehérek szlovák légió­saik jó helyzetkihasználásának köszönhetően gólokat is szerez­tek. A végig küzdelmes, helyen­ként szikrázóan kemény mérkő­zésen a Ferencváros megérdemel­ten szerezte meg a 3 pontot. Haladás - Kispest-Honvéd 3-2 (2-1) Szombathely, 7000 néző. V: Kassai. G.: Preisinger (15.), Alex (20.), Tóth P. (71.), ill. Faragó (45.), Balint (68.). Kezdeti mezőnyfölényét két­szer is gólra váltotta a Haladás. A folytatásban a Kispest is belelen­dült, s a második félidő derekán utolérte a szombathelyieket. Szentes Lázár edző csapata nem hagyta annyiban a dolgot, két perc múlva ismét magához ra­gadta a vezetést, s meg is őrizte azt a jó iramú mérkőzés végéig. Videoton - Sopron 0-0 Székesfehérvár, 4000 néző. V: Bede. A mérkőzés nagy részében a Vi­deoton játszott fölényben, a kapu­ja elé betömörülő soproni védőfa­lat azonban képtelen volt áttörni, ennek következtében a Matáv szerzett meglepő egy pontot. Győr - Debrecen 2-1 (2-1) Győr, 3500 néző. V: Szarka. G.:Szanyó(12.,39.),ill. Böőr(35.). Kiállítva: Böjté (Győr, 78.) Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó hazai csapat megér­demelten szerezte meg a három pontot. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. MTK Hungária 23 17 3 3 46-15 54 2. Zalaegerszeg 23 13 4 6 44-28 43 3. Dunaferr 2310 7 6 44-25 37 4. Ferencváros 23 11 4 8 36-30 37 5. Videoton 23 10 7 6 29-26 37 6. Újpest 23 9 5 9 41 -41 32 7. Kispest 23 7 5 11 32-44 26 8. Debrecen 23 510 8 27-33 25 9. Sopron 23 6 6 11 33-42 24 10. Gyón ETO 23 5 9 9 29-39 24 11. Haladás 23 5 7 11 26-46 22 12. Vasas 23 5 315 26-44 18 A 24. forduló párosítása. Már­cius 8., péntek: Kispest-Honvéd - Ferencváros 17.45. Március 9., szombat: Debrecen - Videoton 16.30. Zalaegerszeg - Vasas 17.00. MTK Hungária - Győri ETO 18.00. Március 10., vasár­nap: Sopron - Dunaferr 14.30. Új­pest - Haladás 18.00. Gólvadászok A góllövőlista élcsoportja, 17 gó­los: Tököli (Dunaferr). 15 gólos: illés (MTK). 13 gólos: Ferenczi (MTK). 12 gólos: Egressy (Zala­egerszeg), Waltner (Zalaeger­szeg). 11 gólos: Kenesei (Zala­egerszeg), Tóth M. (Sopron). 9 gólos: Preisinger (Haladás), Sasu (Kispest-Honvéd), Térjék (Video­ton), Tokody (Újpest). Csúcsfutás a Gellérthegyre Atlétika ként rajtolnak, amelyeket korosz­tályokra bontottak. A nevezési A Budapest Sportiroda március díj március 8-ig 1000 forint, de le- 10-én rendezi meg a 9. Kristályvíz hetőség van a helyszíni jelentke- Csúcsfutást a Gellérthegyen. Az zésre is, ám március 10-én a díj indulók a Közgazdasági Egyetem már 1300 forint lesz. főbejárata mellett gyülekezhet- Bővebb információ a Budapest nek, hogy aztán a 2,5 kilométeres Sportiroda 273-0939-es telefon­táv és a 125 méteres szintkülönb- számán kérhető, vagy a ség leküzdése után a Citadella www.bpsportiroda.hu internetes melletti célban találják magukat, oldalon olvasható, ahol lehetőség A futamok 11 órától negyed órán- nyílik az on-line nevezésre ■ ŰTÍIIUTATI MUMILU liSf káoíí® UMCWfl SEGÍTSÉGÉVEL’ 0690230-391 HOROSZKÓP H€RCZ€G KRTR 1 ASZTROLÓGUS VONALA KOS »230-1 OROSZLÁN 06-90-230-4ÍB szúz mm MERLEG »23048? SKORPIÓ Mffl NYILAS 06-90-230-409 VIZONTO 06-90-230-411 HALAK 06-90-230-412 Éjjel-nappal hívható! A hívás díja 120 Ft+ófa percenként + kapcsolási díj. AS-B KB. Aodiotex 1539 Bp., PÉ591 Tel.:488-5615 On többet akar??? Mi is!!! A WÜRTH értékesítési profizmusával világelső lett a szereléstechnikában. A cég több mint 80 országban szerzett tapasztalatát értékesítési munkatársként Ön is hasznosítsa fejlődéséhez. Követelmények: • legalább középfokú végzettség, • járműipari ismeretek, • jó kapcsolatteremtő és kommunikációs képesség, • jogosítvány, egészségügyi alkalmasság, • Heves megyei lakóhely, • alkalmazás esetén erkölcsi bizonyítvány. Az értékesítési tapasztalat előnyt jelent. Feladat: • kapcsolattartás a meglévő és leendő ügyfeleinkkel, • a kiemelt partnereink ügyfélkezelése, • a cég piaci stratégiájának képviselete. Amit kínálunk: • főállású munkaviszony, • profi háttér Magyarországon, • karrierlehetőség, előmenetel, • önálló munkavégzés és döntési jogkör, • betanulási idő alatt fix fizetés, utána teljesítményarányosan növekvő jövedelem, • folyamatos továbbképzés. Kézzel írott, fényképes pályázatát bizalmasan kezeljük! ? JÖJJÖN HOZZÁNK, LÉPJÜNK ELŐRE EGYÜTT! Jelentkezését a hirdetés megjelenését követő 2 héten belül az alábbi címen várjuk : WÜRTH Szereléstechnika Kft., Bódi Gyula, x 2040 Budaörs, Gyár u. 2. Panox Fémipari Kft. üzemfenntartási feladatok ellátására 1 fő VILLANYSZERELŐ munkatársat keres. Jelentkezést írásban vagy telefonon az alábbi címre kérjük: Pásztor János igazgató 3024 Selyp, Vörösmajori út 48-50. Tel.: 37-388-326 _____________________________________(57496) L ITE NYELVISKOLA AZOKNAK, AKIKNEK NINCSENEK ÍVEIK ARRA, HOGY TUDJANAK BESZÉLNI ANGOLUL VAGY NÉMETÜL! .Két hónopjo járok a LITE Nyelviskolába, és már a szókincsem bőven gyarapodott. Ezt az iskolát azért szeretem, mert ez más minta többi, ez BESZÉLNI tanít! Aki intenzíven szeretne nyelvet tanulni, annak bátran ajónlbatom a LITE Nyelviskolát. " „A tanítási módszer számomra teljesen új volt. Minden eddiginél hatékonyabbnak tartom!" MÁRCIUS, ÁPRILISI INTENZÍV TANFOLYAMOK! DÉLELŐTTI CSOPORTOK KEDVEZMÉNNYEL! LITE AZ ELSŐ ISKOLA, AMELY BESZÉLNI TANÍT! 3300 EGER, KNÉZICH KÁROLY U. 10. http://www.lite-int.com TEL: 36/413-104 _ ELOFIZETESERE Neve:. Címe: I > Fenti címre megrendelem a Heves Megyei Hírlap Vasárnap Reggelt, 325 Ft havi díj megfizetésével. Kérjük, hogy a megrendelőlapot borítékban szíveskedjen beküldeni a kiadó címére: 3301 Eger Pf. 23 (Barkóczy u. 7.) Előfizetési szándékát jelezheti kézbesítőinknek, illetve a 06-80-513-646-os ingyenes telefonszámon is.