Heves Megyei Hírlap, 2000. május (11. évfolyam, 101-126. szám)

2000-05-29 / 124. szám

12. oldal - Heves Megyei Hírlap 2000. Május 29. hétfő SPORT T U K O R Vereséggel teljes hétvége A kiskőrösi védővel harcoló egri Csőke (balról) nagy helyzetet hagyott kihasználatlanul a második félidő elején fotó:gálg. Labdarúgás Az NBII. Keleti csoportjában a 28. forduló mérkőzéseit rendezték. Eredmények: FC Eger Tengely Közmű - Kiskőrös FC 0-1 (0-1) Eger, 1000 néző. V.: Kormos (Nyerges, Tóth I.) EGER: Molnár R. - Vaskó - Szobóczki, Bocsi (Javrujan, 55.), Kovács Cs. - Hajmási (Béres, 44.), Szamosi, Márton, Vígh (Ber­csényi, 63.) - Csőke, Montvai. Edző: László István. KISKŐRÖS: Mlinkó Makrickij - Kertész, Deli, Aszódi (Filus, a szünetben) - Sendula, Pecznyik, Molnár Z„ Somlyai - Baranov (Nedelea, 79.), Füleki (Mincu, 65.). Edző: Teliinger Vil­mos. Sárga lap: Kertész a 39., Deli az 51., Vaskó az 55., Pecznyik a 80. percben. 1. perc: Bal oldali akció végén Montvai Szamosi elé játszott, aki egy csel után 18 méterről a kapu mellé bombázott. 18. perc: Vígh szabadrúgására remekül érkezett Márton, de a ka­pu torkában nem találta el a lab­dát. 19. perc: Vaskó indította Haj- másit, a középpályás az alapvo­nal közeléből középre gurított, a labda az üres kapu előtt suhant el. 33. perc: Molnár Z. sarkalt Pecznyik elé, aki 16 m-ről a jobb alsó sarokba lőtt, 0-1. 40. perc: Baranov beadását Somlyai tisztán fejelhette kapura, de Molnárról kipattant a labda. 47. perc: Csőke előtt adódott 100 százalékos helyzet, ám esté­ben a kapusba lőtt. 57. perc: Baranov egyedül ve­zette a labdát az egri kapura, majd a felső kapufát találta el. 62. perc: Béres lapos lövését bravúrral ütötte ki Mlinkó. Remekül kezdett az Eger, akár már a 35. másodpercben is meg­szerezhette volna a vezetést, Sza­mosi remek lövése azonban kapu mellé szállt. A továbbiakban is az egriek játszottak mezőnyfölény­ben, Hajmási többször is meghúz­ta a jobb oldalt, az egyik esetben csak szerencsével menekült meg a góltól a kiskőrösi kapu. Látható­an tartottak egymástól a csapa­tok, inkább kóstolgatták egy­mást, főleg a Kiskőrös volt mérsé­keltebb, s várt a lehetőségre. A 30. percben Hajmási és Aszódi össze­fejelt, majd nem sokkal utána megszerezte a 3 pont sorsát eldön­tő gólt a Kiskőrös. Fordulás után ismét az Eger lépett fel támadó­lag, ám a nagy helyzetből Csőké­nek sem sikerült a kapuba talál­ni. Hajmási után Bocsi is megsé­rült, miközben Baranov növelhet­te volna a vendégek előnyét, a ka­pufánál az Egernek volt szeren­cséje. Az idő múlása mindinkább a vendégeknek kedvezett, akik re­mekül védekeztek, majd gyors megugrásokkal veszélyeztettek. Kétségbeesetten küzdött a végén az Eger, a magabiztosabb Kiskő­rös győzelme megérdemelt, ám a gólhelyzetek alapján a döntetlen jobban megfelelt volna a játék ké­pének. Jók: Vaskó, Kovács Cs., Hajmási, ül. Mlinkó, Molnár Z., Kertész, Baranov. László István: - Megnyerhető meccset vesztettünk el, a helyze­teket nem tudtuk értékesíteni. Teliinger Vilmos: - Egy szimpa­tikus és jól játszó csapatot győz­tünk le, így megerősítettük első helyünket. F B. Fót - FC Hatvan 5-2 (2-1) Fót, 300 néző. V.: Nyekita. HATVAN: Bajkó - Tóth P„ Krá- lik, Balogh - Bosánszki (Molnár, 46.), Gohér, Holtner, Debreczeni (Andó, 46.), Kovács - Balázs, Claude. Edző: Szántó György. A hazaiak az első félidőben már 2-0-ra is vezettek, ám a 43. percben Balázs 11-esből a hálóba talált, és szorossá tette az állást. Tíz perc telt a második játékrész­ből amikor egyéni akció végén ugyancsak Balázs volt eredmé­nyes, így kiegyenlítettek a hatva­niak. Később még több helyzetet is kihasználatlanul hagytak a vendégek, a fótiak viszont veszé­lyes pontrúgásaik után újabb 3 gólt szereztek. A vendéglátók vé­gül fölényesen és megérdemelten nyertek a fontos pillanatokban nem eléggé koncentráló hatvani­ak ellen. Jók: Králik, Holtner, Ba­lázs. Szántó György: - Akarati ténye­zők nem játszottak szerepet a ve­reségben, ennyivel jobb csapat a Fót. További eredmények: Monor - Borsod Volán 1-1, Kunszentmárton - Jászberény 1-0, Kazincbarcika Gyomaendrőd 4-0, Nyírbátor - Dunakeszi Kinizsi 10-0, Kiskun­félegyháza - Kalocsa 0-1. Gyula szabadnapos volt. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Kiskőrös 2618 6 2 49-20 60 2. Kunszerrtm. 2618 5 3 50-21 59 3. FC Eger 26 16 2 8 55-31 50 4. PSE-Fót 26 14 7 5 43-23 49 5. Gyula 26 12 6 8 39-33 42 6. Borsod Volán26 10 10 6 34-28 40 7. Jászberény 26 12 3 11 39-24 39 8. Monor 2610 7 9 40-32 37 9. Nyírbátor 26 9 8 9 42-36 35 10. Kalocsa 27 8 7 12 304 5 31 11. Kazincbarcika26 7 8 11 32-39 29 12. FC Hatvan 26 5 8 13 3 051 23 13. Dunakeszi 26 5 4 17 36-64 19 14. Kisk.félegyh. 27 5 319 33-64 18 15. Gyomaendr. 26 2 618 15-56 12 A 29. forduló párosítása. Júni­us 4., vasárnap, 17: Kalocsa - Jászberény, Borsod Volán - Kunszentmárton, Kiskőrös - Monor, Hatvan - Nyírbátor, Gyomaendrőd - Fót, Gyula - Ka­zincbarcika, Dunakeszi Kinizsi - Eger. Szabadnapos: Kiskunfél­egyháza __________________■ E gy hír: egy mondat TORNA. Csollány Szilveszter gyűrűn ezüstérmes lett a brémai tornász Eu- rópa-bajnokságon, a görög Tambakosz mögött. Csollány egyet­len kis hibát követett el, de ennyi is elég volt ahhoz, hogy ne tudja meg­védeni címét. SupolaZoltánahetedik helyen végzett a nyújtó döntőjében. KÉZILABDA. A Dunaferr SE csapa­ta nyerte a női kézilabda Magyar Kupát, miután a váci döntőben 29:17-re győzött a Győri Graboplast FTO KC ellen. MARATON. Madridi győzelme után egy héttel Olaszországban má­sodik helyezést ért el Bogár János ultramaratonista. A futó a Firenze és Faenza közti 100 km-es viadalon az orosz Kononov mögött ért célba. HYPO. Nyolcadszor nyerte meg a női kézilabda-klubcsapatok legér­tékesebb európai kupáját a Hypo Niederösterre-ich. Az osztrák csa­pat ugyan vereséget szenvedett a Bajnokok Ligája döntőjének vis­szavágóján, de összesítésben így is jobbnak bizonyult a Kömétől Skopjénál SÉRÜLÉS. Combsérülést szenve­dett Lothar Matthäus, a német lab­darúgó-válogatott veterán játékosa és emiatt kénytelen kihagyni csa­pata utolsó két Eb-felkészülési mérkőzését. Erich Ribbeck szövet­ségi kapitány együttese kedden a spanyol Real Mallorca, szombaton a cseh. válogatott ellen lép pályára. TOTÓ A TOTÓ 21. heti szelvényén szereplő mérkőzések eredményei: 1. Hollandia-Románia 2-1 1 2. Norvégia-Szlovákia 2-0 1 3. Horvátor.-Franciaor. később 4. Atalanta-Femana 4-0 1 5. Cosenza-Chievo 2-0 1 6. Empoli-Alzano 2-1 1 7. Napoii-Brescia 3-0 1 8. Pescara-Pistoiese 1-0 1 9. Ravenna-Salernitana 2-0 1 10. Sampdoria-Savoia 2-1 1 11. Temana-Monza 2-2 X 12. Treviso-Genoa 1-1 X 13. Vicenza-Cesena 3-2 1 14. Anqlia-Brazília 1-1 X Labdarúgás Az NB III. Mátra-csoportja 28. for­dulójának mérkőzéseiről a követ­kezőket jelentették tudósítóink: Heves - Tiszafüred 13-0 (8-0) Heves, 600 néző. V.: Kurmai. HEVES: Tajti - Somodi (Nász), Ötvös (Tóth T.), Tari, Sági - Sza­bó Z„ Vajner, Pusoma, Grabecz - Besenyei Zs., Besenyei F. (Lóié).- Edző: Balázs Tihamér. A második percben esett gól megadta a mérkőzés alaphangját, a sportszerűen játszó, s a mérkő­zést végig becsülettel és lelkesen küzdő vendégcsapat még megne­hezíteni sem tudta a hazaiak ma­gabiztos győzelmét. G.: Grabecz 4, Besenyei Zs. 3, Besenyei F. 2, Vajner, Tari, Szabó Z„ Lóié. Jók: Tari (a mezőny legjobbja), Besenyei Zs., Besenyei F., Grabecz. Ifik: 8-2. Balázs Tihamér: - A magyar labdarúgás helyzetét tükrözte el­lenfelünk, mégis minden játékosa dicséretet érdemel. Balogh Péter St. Öblös - Gyöngyösi AK 1-3 (0-3) Salgótarján, 300 néző. V.: Kö­kény. GYAK: Somodi - Nagy Gy. T., Szilágyi, Baranyi, Juhász G. - Nagy G., Csomós, Szekrényes, Tóth II. A. (Juhász K.) - Tóth (Magyar), Bakondi (Molnár G.). Edzők: Bágyi Imre és Majzik Zoltán. A gólok története: az 5. perc­ben Baranyi partdobását követő­en a lecsorgó labdát Szilágyi lőtte a kapuba, 0-1. A12. percben Cso­mós labdájába Isdinszki ért bele kézzel a 16-oson belül. A megítélt 11-est Nagy Gy. T. értékesítette, 0-2. A 43. percben Nagy G. egyé­ni akció végén lőtt szép gólt, 0-3. Az 52. percben Lipták talált sza­badrúgásból a hálóba, 1-3. Megtört a gyöngyösiek idegen­beli nyeretlenségi sorozata, hi­szen a vendégek az első félidőben parádés játékot produkáltak. Szü­net után némileg visszaesett a színvonal, ettől függetlenül azon­ban a gyöngyösiek győzelme telje­sen megérdemelt. Jók: Szilágyi, Csomós, Baranyi, Juhász G. Ifik: 1-6. Bágyi Imre: - Sokáig vártunk erre, a legjobbkor jött idegenbeli győzelemre. Halmóczki Ferenc Besenyőtelek - Tápiószentmárton 1-1 (0-0) Besenyőtelek, 400 néző. V. Komjáti. BESENYŐTELEK: Kormos - Nagy E. - Vass, Baranyai, Henninger - Rácz, Ferencz (Mirkóczki), Csóka, Bódi (Búzái) - Horváth, Rézműves. Edző: Káló Mihály. A gólok története: a 64. perc­ben bal oldali beadást követően Gulácsy fejelt a hosszú sarokba, 0-1. A 90. percben Csóka szabad­rúgását Vass 5 m-ről fejelte a rö­vid felső sarokba, 1-1. Közepes színvonalú, küzdel­mes mérkőzésen, mindkét csapat nagy akarással, de sok hibával játszott. A vendégek előtt adódott több lehetőség, ám a hazaiakat dicséri, hogy az utolsó percig küz­döttek az egyenlítésért, lók: Kor­mos, Nagy E., Vass, Baranyai. Ifik: 6-0. Káló Mihály: - Az első félidőben nekünk volt több helyzetünk, a második félidőben az ellenfélnek, így az eredmény igazságos. Szabó Zoltán Karancslapujtő - Poroszló 3-0 (1-0) Karancslapujtő, 600 néző. V.: Ledvényi. POROSZLÓ: Magi - Horváth, Kaszonyi, Tóth F„ Farkas Z. ­Penti, Szabó S., Dajka (Báder), Rontó - Fatul (Papp), Krasznai. Edző: Virovecz Pál A gólok története: a 12. percben egy védőkről visszapattanó labdát Fekete 10 m-ről lőtte a kapuba, 1-0. A 82. percben Hegedűs 5 m-ről so­dorta hálóba a labdát, 2-0. A 87. percben Fekete lövése a kapufáról az érkező Muzsik elé pattant, aki közelről nem hibázott, 3-0. Egyenlő erők küzdelmében a job­ban győzni akaró hazaiak megér­demelten tartották otthon a 3 pon­tot. Jók: Tóth. Ifik: elmaradt, mert a vendégek nem jelentek meg. Virovecz Pál: - A futballt gólra játsszák, megérdemelten nyertek a hazaiak. Fejes Kálmán További eredmények: Balassa­gyarmat - Karcag 1-0, SBTC - Ujszász 3-0, Mezőkövesd - Gö­döllő 1-2, Ózd - Pásztó 2-4. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA t. Karcag 28 21 3 4 76-22 66 2. Tápiószentm. 28 14 8 6 70-32 50 3. Gödöllő 28 13 11 4 46-26 50 4. Heves 2812 8 8 51-28 44 5. B.gyamnat 28 13 4 11 43-35 43 6. B.telek 28 12 610 50-38 42 7. Gyöngyös 28 11 8 9 52-33 41 8. Poroszló 28 10 9 9 49-37 39 9. K.lapujtö 28 12 2 14 41-49 38 10. St. Öblös 28 10 7 11 34-36 37 11. SBTC 28 9 8 11 3342 35 12. Pásztó 28 9 7 12 37-38 34 13. Újszász 28 8 6 14 50-56 30 14. Ózd 28 9 316 43-62 30 15. Mezőkövesd 28 9 217 36-54 29 16. Tiszafüred 28 4 4 20 15-139 16 A 29. forduló párosítása. Jú­nius 3., szombat, 17: Karcag - He­ves. Vasárnap, 17: Tápiószent­márton - St. Öblös, Poroszló - Ba­lassagyarmat, Pásztó - Gyöngyösi AK, Ózd - Mezőkövesd, Gödöllő - Karancslapujtő, Tiszafüred - SBTC, Újszász - Besenyőtelek. ■ Egy dáliám, három előadásmód Budapest Bank vállalati forint folyószámlák: a Budapest Bank az eddigi sikeres, Standard vállalati folyószámlája mellett új, egyedi igényeket is kielégítő vállalati folyószámla-csomagokat fejlesztett ki. A Piano rendkívül kedvező számlavezetési kon­strukciót nyújt a nagy számlaforgalommal rendelkező ügyfeleink részére, míg a Forte kiemelt folyószámla kamatot kínál a kevésszámú tranzakciót igénylő ügyfeleink számára. * min. 225 Ft/tétel Sikerre visszük vállalkozását! BUDAPEST BANK Budapest TeleBank : (06-40) 477-777 www.budapestbank.hu A GE Capital Affiliate Hűsítőként hevesi gólzápor