Heves Megyei Hírlap, 2000. április (11. évfolyam, 77-100. szám)

2000-04-03 / 78. szám

10. oldal - Heves Megyei Hírlap 2000. Április 3. hétfő |HI SPORTTUKOR Háromból egy már megvan EGUT RC-Eger - BSE-FCSM 3-0 (24, 15, 21) m A szoros első játszmában az egri sáncról lecsorgó labdára Jáka (balról) mozdul Röplabda Női bajnoki elődöntő, első mérkő­zés. Eger, 400 néző. V.: Csizmánk, Bodrogi. EGUT: Jáka, ORSZÁG, Tímár, SCHLÉGL, Bóta, WOLF. Edző: Kosziba István.. BSE: PETHŐ, Kastner, Fellegvá­rt, Nagy, SZTANKÓ, Szabó A. Cs.: Brecher (liberó), Forgó. Edző: Né­meth Lajos. Az eredmény alakulása, 1. játszma (22 perc): 1-4,6-4,9-12, 15-17, 18-18, 24-24. 2. játszma (17 perc): 4-1,6-6,16-10,21-13. 3. játszma (28 perc): 3-3, 8^1, 13-13,19-17,23-18. A szurkolókat nem lelkesítette különösebben, hogy már éremért játszik az Eger, szerencsére az el- szántabbak ott voltak a lelátón és biztatták is bőszen a hazaiakat. Feltűnt, hogy a bemelegítést végig vitte a műtött Fekete, valamint a vendégektől sérültnek mondott Kastner, ám csak utóbbi jelentke­zettjátékra. Kosziba István előtt az volt kérdéses a meccs előtt, hogy milyen teljesítményre lesz képes együttese. Németh Lajos úgy látta az esélyeket, hogy kevés lesz három mérkőzés a továbbjutáshoz. Jól kezdett a BSE, majd Ország nyitott az egrieknél úgy, hogy át is vették a vezetést a hazaiak. Nehe­zen szaporodtak a pontok mindkét oldalon, a vendégek azonban jobb gyűjtögetőknek bizonyultak, ami­kor Kosziba István kikérte első ide­jét. Hasznát abban láttuk, hogy az EGUT rendre utolérte a BSE-1, a ve­zetést viszont minden esetben a városmajoriak szerezték meg. Ez így tartott egészen 23 pontig, ami­kor az Eger mozdult előre. A BSE még egyenlített, de láthatólag fel­őrlődött a nagy idegi harcban, ezért vesztesként ment át a másik térfélre, 1-0. A második szettben már több­nyire az egriek kezdeményeztek, érvényesítették annak lelki erejét, hogy az első játszmából ők jöttek ki sikeresen. A városmajoriak el­vesztették a fonalat, egyre többet kapkodtak, s az a röplabdában nem vezet jóra. Németh Lajos idő­kéréssel igyekezett segíteni együt­tesén, a soraik azonban nem ren­deződtek, az Eger pedig nem enge­dett a tempóból. Ennek malmában őrlődött a BSE, amíg poraira hullt, nyolc pont előnye is volt már az eg­ri gárdának. Játszik az Eger, skan­dálta a kóms, miközben a második játékrész végén is emelt fővel for­dulhatott, 2-0. A befejező játszmában sem volt veszélyben az egriek győzelme, bár a BSE igyekezett ismét a nyo­mában maradni az egyre magabiz­tosabb hazai csapatnak A szett kö­zepén döntetlenre is álltak, így fo­kozódtak újból az izgalmak, ám az Eger diktált. A hajrában ismét na­gyobb előnyhöz jutottak Wolfék, ami aztán kitartott a végéig. Schlégl Kati bombaerős leütése adta meg a kegyelemdöfést a hiába erőlködő vendégeknek, 3-0. Pontosan egy óra kellett az Eger szombati győzelméhez, és ezzel FOTÓ: PILISY ELEMÉR már egy megvan abból a három­ból, ami a döntőbe jutáshoz szük­séges. Az EGUT biztató formát mu­tatott, a csapatból mindenki meg­tette a magáét, kitűnt viszont a me­zőnyből a megújult Ország Larissza. Játéka és személyes vará­zsa magával ragadta társait is, né­hány hónapja legfeljebb ő gondol­ta, hogy a szülés miatti kihagyás következtében nem is olyan soká, ilyen jó teljesítményre lesz képes. Ma 17 órakor a Városmajorban kerül sor a két együttes újabb ösz- szecsapására, dhol a BSE bizonyá­ra mindent megtesz azért, hogy edzőjét igazolja: három meccs ke­vés a továbbjutáshoz. Várható, hogy előbbiek okán még szorosabb lesz majd a küzdelem, ám remél­hetőleg jól sáfárkodnak az egriek a pillanatnyi előny által kölcsönzött lélektani többlettel. Amennyiben ma nyernek a szerdai harmadik egri találkozó akár formaság is lehet. Persze, ne rohanjunk még annyim előre. Kosziba István: - Az elődöntő első meccsén a küzdelmes és szo­ros első játszma megnyerése lélek­tani előnyhöz juttatott bennünket, s azt kihasználtuk. Németh Lajos: - Az első szett el­vesztése meghatározó volt, a lá­nyok azt gondolták, hogy azzal a meccset is elvesztették. Ebből mie­lőbb tanulni kell. A másik elődöntő első mérkőzé­sén: Szakszig NRK-Nyíregyháza - Vasas-Budai Tégla 3-0 (15,11,17). Megfakult a herendi porcelán Teke Bélapátfalvi Építők - Herendi Porcelán 6:2 (5536:5293) Szuperliga-mérkőzés, Bélapát­falva. ÉPÍTŐK: MOLNÁR CS. 949, BÓTA 938, Tősi 884, Balázs 905, JUHÁSZ 928, VINCZE 932 fa. A válogatott mérkőzések mi­atti bajnoki szünet után a haza­iak esélyeshez méltóan kezdték a találkozót. Molnár Cs. és Bóta gyorsan tudatosította a vendé­gekkel, hogy nincs sok keresni­valójuk. A bélapátiaknak nem­csak a két bajnoki pont volt fon­tos, hanem a riválisok miatt a győzelem aránya sem volt mindegy. Ifik: 3:1 (1698:1566) . Kovács L. 807, KARUK L. 891 fa. ■ Sorsdöntő volt az első negyed ÚVMK-Bau-System Eger - Szentes 6-7 (0-2, 3-2, 1-2, 2-1) Vízilabda OB I-es férfimérkőzés, Eger, Bá­rány-uszoda, 300 néző. V.: Erdős, Bátort. ÚVMK: Jászberényi - Dr. Ánc- sán, Csányi 1, Hajós 1, SERESS 1, Tóth P„ PSZOTA 2. Cs.: Farkas G. (kapus), Szabó G. 1, Pulay. Edző: Gyulavári Zoltán. SZENTES: HORVÁTH T. - KOMLÓSI, Torday 1, CSÖRGŐ 2, KISS 1.2, ZENTAI1, Szebeni 1. Cs.: Magyar, Dongó, Szabó. Edző: Fü- Jöp Tibor. Gól - emberelőnyből: 10/4, ill. 4/3. Négyméteresből: 1/1, ill. ­A Vidék legjobbja címre és a 6. melyre Szebeni kapufás bombával, valamint Csörgő 8 méteres góllal vá­laszolt. A 4-1-es vendégvezetés minden pesszimista várakozást fe­lülmúlt. A Csongrád megyeiek ka­pusa sorozatosan hárította a vérsze­gény egri lövéséket. A szépítés Csányi és Pszota akciógóljával sike­rült, 3-4. A harmadik játékrészben a bi­zonytalan Jászberényit Farkas G. váltotta a kapuban, aki sajnos bal- szerencsésen mutatkozott be, indí­tását lefülelték a vendégek és Csör­gő újra kétgólosra változtatta a kü­lönbséget. A hazai centerek elfárad­tak, hiába kapták a bejátszásokat, nem tudtak emberelőnyt kiharcol­ni. Horváth helyenként bravúrral, többször könnyűszerrel hárította az pust találta el létszámfölényes hely­zetben. Végül Hajós négyméteres­ből szépített, a vendégek pedig ügyesen kijátszották a még hátralé­vő fél percet, 6-7. Elmaradt a remélt feltámadás, az előző hetihez hasonlóan ezúttal sem sikerüli győzni az egrieknek. Az egységesebb vendégek jól hasz­nálták ki, hogy az egriek kapusai gyengébben védtek az ősszel meg­szokottnál, és az első negyedben nemcsak kétgóbs előnyt szereztek, hanem magabiztossá is vált a játé­kuk. Ráéreztek arra, hogy van keres­nivalójuk a kulcsjátékosukat nélkü­löző, egyre jobban elbizonytalanodó hazaiak ellen. Összesen 15 egri lö­vést hatástalanított a vendégek há­lóőre nagy szerepet vállalva ezzel a hely megszerzésére pályázó csapa- egri lövéseket. Kiss emberelőnyből tok készülődtek a rangadóra. Végre 6-3-ra módosította az állást, majd győzelemben, de ez a szám azt is mulatja, hogy rendkívül pontatla­nul és gyengén lőttek a hazaiak. Az egri centereket mozdulni sem en­gedték Komlósiék, kiszorítva és tá­A SZÁMOK TÜKRÉBEN: Név, kapuralövés/gól, labdaszerzés,eladott labda. kiállítás Dr. Ancsán András: 1/0 1 0 0 voli dobásokra késztetve ezzel Csányi György: 4/1 0 1 1 Csányiékat. A vendéglátóknál Hajós Péter: 3/1 1 2 2 Seress harcossága és labdaszerzésá, Seress Tibor: 4/1 6 0 1 Pszota pedig góljai miatt emelkedett Szabó Gergő: 5/1 0 0 Ö ki társai közüí Tóth Péter: 2/0 1 1 0 Gyulavári Zoltán: - Lövőerőben Pszota László 4/2 2 0 0 fölénk kerekedett az ellenfél. Hiába Pulay Gábor 1/0 0 2 0 dobtunk hússzor kapura, ha nincs eredménye. Több játékosomnak Kapusok (kapuralövés/gól) formajavulásra van szüksége. Jászberényi Gábor: 6/4 Fülöp Tibor: - Ez volt a szentesi­Farkas Gergő: 5/3 ek áprilisi tréfája. Egységes csapa­Szabó G. szépített. A dudaszó pilla­natában ismét gólt kapnak az egri­ek, de a játékvezetők ezt szerencsé­re nem adták meg, 4-6. Az első három negyed játéka után kevés esély volt a fordulatra az utolsó hét percben. Az első na­gyobb felzárkózási esélyt Szabó G. puskázta el, majd az egyedül meg­úszó Pulay kezéről szedték le a lab­dát. Az újabb egri emberelőnyt Pszota váltotta gólra egy találatra csökkentve a különbséget. Talán meglesz a döntetlen - bizakodtak többen, de Zentai könyörtelenül belőtte a vendégek heteítik gólját. Két és fél perc alatt nem lehetett le­dolgozni a kétgólos hátrányt, főleg úgy, hogy Szabó G. kétszer is a ka­ben győzni. Örülök, hogy megismé­teltük az elmúlt heti FTC elleni jó já­tékot. További eredmények UTE - Va­sas 11-12, Csanádi Árpád KSI - Szol­noki MTE14-8, BEAC-BVSC 7-16 A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. BVSC-Brendon12 11 0 1 134-72 22 2. FTC 11 10 0 1 105-56 20 3. Vasas-Ptaket 12 8 2 2 128*88 18 4. HonvédDominoll 7 0 4 101-78 14 5. Szentes 12 5 1 6 86-104 Ü 6. UTE-Taxi 11 3 4 4 89-89 10 7. ÚVMK-Eger 11 3 3 5 73-85 9 8. Szolnok-VSI 12 3 0 9 79-135 6 9. KSI 12 Ü:: 1 9 77-114 5 10. BEAC 12 0 1 11 69-120 1 ■ nyárias időben, előbb dr. Ancsán András kapott tapsot, akinek az el­múlt heti jó játékáért átnyújtották a Tesco Áruház ajándékát, majd a szép számú közönség együttérzéssel figyelte Kovács Róbertét, amint be­gipszelt kézzel átvette az előző heti mérkőzés egyik legjobbjának a Daragó Óm és Ékszer által felaján- lott órát. - Remélem most jobban kezdünk mint a BEAC ellen - biza­kodott Gyulavári edző. A kezdés előtt némi gondot je­lentett, hogy milyen labdákkal játsszák le a találkozót, ebben az eg­riek akarata érvényesült. Érdekes módon a ráúszásnál nem az alap-, hanem a kétméteres vonaltól indul­tak a játékosok, de mindez nem za­varta meg Seresst, aki meg­szokott módon biztosan hozta el a labdát, az első egri akció azonban sikerte­lenül zárult. A szentesiek támadása már-már lejárt, amikor Kiss I. minden­mindegy alapon az utolsó másodpercben kapura lőtt, a labda pedig a jobb sarok­ban kötött ki. A peches ta­lálat elbizonytalanította a hazaiakat, és nem váltot­ták gólra emberelőnyüket. Csányi kapufája után a vendégek nem tétováztak, Torday révén kétgólosra növelték előnyüket, 0-2. A második negyedben egy gyors akció végén Az egri Tóth Péterrel (8-as sapkában) szemben többnyire sikeresen védekezett a szentesi Seress volt eredményes, Komlósi ________________________________________________fotó: pilist elemér A Nyírség megnyirbálta a Fradit Puhl Sándor egri játékvezető újabb csúcsot ért el. Azon túl, hogy négyszer válasz­tották a világ leg­jobb sípmesteré­nek, ő vezette a 1994-es világbaj­nokság döntőjét, továbbá az 1996- os BEK, és az 1993-as UEFA-ku- pa fináléját, a Vác - Haladás mérkő­zésen 216. ma­gyar élvonalbeli mérkőzésén bírás­kodott, és ezzel megdöntötte Palo­tai Károly rekord­ját. Gratulálunk! Labdarúgás A Professzionális Nemzeti Bajnok­ság 24. fordulójának eredményei: Nyírség-Sp. - Ferencváros 3-0 (3-0) Nyíregyháza, 12.000 néző. V.: Szabó Zs. G.: Lakos (öngól - 21.), Csernyijenko (39., 43.). Kiállítva: Tóth M. (FTC, 83.). A hazaiak remekül játszottak és ilyen különbséggel is teljesen megérdemelten nyertek. Vác - Haladás 2-4 (0-4) Vác, 600 néző. V.: Puhl. G.: Nagy T. (61. - 11-esből), Gasparik (82.), ill. Bodor (5.), Halmosi (23.), Somfalvi (28., 38. - mindkettőt 11-esből). Kiállítva: Bárány (28.). A kiesés ellen küzdő csapatok találkozóján a Haladás a vártnál könnyebben szerezte meg a há­rom pontot. Z’l'E - Vasas 0-0 Zalaegerszeg, 4000 néző. V.: Hanacsek. Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen a látottak alapján a döntetlen igazságos. Dunaferr - Kispest-HFC2-0 (0-0) Dunaújváros, 4000 néző. V.: Ábrahám. G.: Jaki (54.), Kiss Gy. (59.). A gyenge napot kifogó listave­zető támadójátéka a második já­tékrészben némileg javult, ennek köszönhetően szerezte meg a há­rom pontot. Diósgyőr - Siófok 0-0 Diósgyőr, 3000 néző. V.: Dubraviczky. A csapatok egymás hibáiból él­tek, egyik fél sem érdemelt volna győzelmet. Pécs - Győr 1-1 (0-1) Pécs, 20Ó0 néző. V.: Juhos. G.: Gera (67.), ill. Ferenczi (16.). A mezőnyben sokkal jobban játszott a Pécs, több helyzete is adódott, mégsem tudott nyerni. Debrecen - Nagykanizsa 3-0 (2-0) Debrecen, 2500 néző. V.: Hanyecz. G.: Kerekes (20., 28., 75.). Kiállítva: Szalai (42.). A Nagykanizsa az első perctől kezdve alárendelt szerepet ját­szott, s az első félidőben ráadásul még emberhátrányba is került. Újpest FC - Lombard FC 0-1 (0-0) Szőnyi út, 2000 néző. V.: Hajdó. G.: Vincze (56.). A végig szervezettebben, job­ban és kulturáltabban futballozó Lombard teljesen megérdemelten szerezte meg a győzelmet. Az MTK szabadnapos volt. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Dunaferr 23 15 7 1 51-19 52 2. Vasas ,22 14 3 5 44-20 3. MTK 22 12 7 3 42-19 43 4. Debrecen 2310 7 6 33-26 37 5. FTC 23 9 7 7 43-28 34 6. Lombard FC 23 810 5 23-28 34 7. Újpest 23 9 6 8 41-32 33 8. Nyírség-Sp. 23 9 5 9 27-33 32 9. Győr 22 8 7 7 35-23 31 10.ZTE 22 7 10 5 23-14 31 11. Kispest-HFC 23 7 610 21-31 27 12. Pécs 22 6 9 7 24-35 27 13. Nagykanizsa 23 5 7 11 19-31 23 14. Haladás 22 6 313 24-36 21 15. Diósgyőr 23 5 6 12 21-39 21 16. Siófok 23 5 513 16-37 17 17. Vác 22 2 5 15 19-55 11 Megjegyzés: A Szeged LC-t kizár­ták, és eddigi eredményeit törölték. A Siófoktól 3 pontot levontak.