Heves Megyei Hírlap, 1999. november (10. évfolyam, 254-279. szám)

1999-11-05 / 258. szám

12. oldal SporTTüköR 1999. november 5., péntek Nem ment a „bikáknak” Az észak-amerikai profi kosár­labda-bajnokság (NBA) máso­dik játéknapján bemutatkozott Dávid Kornél (képünkön), aki­nek csapata, a Chicago Bulls első mérkőzésén hazai pályán tízpontos vereséget szenvedett a New York Knickstől. Eredmény: Chicago Bulls - New York Knicks 74-84. Dávid összesen három percet játszott, ezalatt 1 pontot szerzett két büntetőkísérletéből. Me­zőnyből egyszer próbálkozott, sikertelenül, egy alkalommal viszont blokkolta az ellenfél dobását. A Sprite rögtön a meccs után, magyar idő szerint csütör­tök reggel hatkor kérdezte Dá­vid Kornélt:- Sajnos, elég keveset ját­szottam a mérkőzésen, ahol a pontok sorsa a harmadik ne­gyedben dőlt el, amikor is a csereként beállt Latrell Spre- well 11 pontot dobott. (Sprite-tudósítás) VÍZILABDA-Férfi OB l./B Csupán egy pont Szeged - Egri Vízmű 19-6 (4-0,1-3, 8-2,6-1) Szeged, 150 néző. V.: Kádár, Pengő. VÍZMŰ: Dombo- róczky - Denk 3, Bozsik, Csáki 1, Rüll, Busák 1, Szabó L. 1. Cs.: Molnár T. Edzők: Szász Sándor és Vecseri Sándor. A tavaly még OB /.-es sze­gediek ellen az egriek tartalé­kosán, egy cserével voltak kénytelenek j átszani. Szász Sándor: - Még komp­lett csapattal is kevés esélyünk lett volna a pontszerzésre. Egri Vízmű - Békéscsaba 5-5 (1-1, 0-0,3-2,1-2) Eger, 150 néző. V.: Horváth, Bors. VÍZMŰ: Kiss P. - Denk 1, Bozsik, Busák 1, Sustyák 1, Wolf 2, Szabó L. 1. Cs.: Csáki 1, Rüll, Milák. Edzők: Szász Sándor és Vecseri Sándor. A lelkesen játszó vendégek ellen a hazaiak több meccsre való helyzetet puskáztak el. Szász Sándor: - Katasztrofá­lis helyzetkihasználásunknak csak pontvesztés lehetett az eredménye. KOSÁRLABDA - Az NB II.-es férfi bajnokság Északi régiójának egri rangadóján Széphegyi Tamás triplája döntött Egri TK - Hész-Gépszolg SE 86-88 (50-A3) Eger, Leányka üti csarnok, 150 néző. V.: Demjén, Jobbágy. ETK: BÍRÓ B. 18/9, NAGY P. 25, Csongor 18, Balta 4, Tóth T. 8/3. Cs.: PÁSZTOR 13/3, Dudás. Edző: Cseh Kál­mán. HÉSZ: KRÉTI K. 20/6, Ká- tai 8, SZÉPHEGYI 28/18, RINGER 15, Molnár J. 6. Cs.: Vinczepap 11/3, Pap T. Edző: Irlanda Dezső. Kipontozódott: Tóth T. a 33., Molnár J. a 40. percben. Az eredmény alakulása: 5. perc: 16-12. 8. perc: 26-15. 16. perc: 46-35. 27. perc: 67-57. 36. perc: 83-73. 40. perc: 84-84. A főiskolások az előző na­pon is pályára léptek, de ez a mérkőzés elején nem látszott meg a játékukon. Bíró és Nagy P. vezérletével lendületes tá­madásokkal magabiztosan sze­reztek előnyt. A sok hibával játszó Molnárék védekezésben határozatlanok, a támadások­ban pedig rendkívül pontatla­nok voltak. Szünet után rákapcsolt a vendégcsapat, az agresszívebb védekezés nem ízlett Csongo- réknak. Cseh Kálmán időkéré­sei után azonban újra belelen­dültek a hazaiak és tartották a 8-10 pontos különbséget, sőt még könnyel műsködtek is az ellenfél palánkjánál. Többször volt esélye a felzárkózásra a Gépszolg együttesének, de ki­maradtak a ziccerek. Az utolsó két perc hihetetlen izgalmakat tartogatott, ahol Széphegyi há­rom távoli dobásával megsze­rezte a szerencsésnek mond­ható győzelmet a Hész-Gép­szolg csapata. Az ETK-s Tóth Tamás (labdával) 8 pontot dobott fotó: pilisy Cseh Kálmán: - A második félidei fegyelmezetlen csapatjá­ték miatt veszítettünk. Széphe­gyinek döntő érdemei voltak a sikerben. Irlanda Dezső: - Az első fél­időben gyengén védekeztünk, rosszul támadtunk. Szünet után a védekezésünk feljavult, a tá­voli dobások pedig bejöttek a hajrában. Bajzát Rafael További eredmény: MEAFC II. - ETK 90-106 (34-61). Ld.: Csongor 18, Pásztor 17, Bíró 16/12, Nagy P. 16, Balta 13, Dudás 12. TÁJFUTÁS - 11. Eger Nagydíj, egyben Magyar Kupa 6. futam Öt országból hétszázötven résztvevő Finnország, Svédország, Szlo­vákia, Csehország és Magyar- ország 78 egyesületének 750 indulója - ami rekordnevezés­nek számít az Eger Nagydíjak történetében - versengett Recsk és Párád között az „Oroszlán-vár” hegy lábainál, a 11. Eger Nagydíj nemzetközi tájékozódási futóversenyen. Az Egri Spartacus SE ver­senyzői most mint rendezők bizonyíthatták tudásukat, s az indulók nem csalódtak, mert egy színvonalas versenyen vehettek részt. A recski nem­zeti emlékparknál kijelölt cél­nál gyönyörű környezetben, kiváló időjárás mellett igényes pályák és új térkép várta az in­dulókat. Szőkébb hazánkat a hatvani Bajza József Gimnázium DSK, az egri Szuperinfó SC, az Egri Spartacus SE, az Egri Test­edző Klub és a Lenkey János Honvéd Középiskola DSE ver­senyzői képviselték, mintegy 80 fővel. Közülük a spartacu- sos Gintner Márton és Dlask Róbert érdemelt aranyérmet, de dobogóra állhatott Kardos László (Lenkey), Kovács Jó­zsef, Tóth Ákos és Fonód Gá­bor (mind Egri Spartacus) is. A megyénkbeliek legjobb eredményei, F10C: 4. Kuz- mann Zsolt (ESP). F12C: 11. Káló Attila (ETC). F14B: 10. Szajkó Csaba (ETC). F14C: 3. Fonád Gábor (ESP), 6. Csóra Dániel (ESP), 7. Kovács Péter (ESP), 8. Horváth Bence (ETC), 10. Takács Máté (ESP). F16C: 1. Gintner Már­ton (ESP), 3. Tóth Ákos (ESP), 4. Kovács Dávid (ETC). F18C: 1. Dlask Ró­bert, 2. Kardos László, 5. Ju­hász Gábor (Lenkey). F40B: 3. Kovács József (ETC). N12C: 4. Veres Judit (ESP), 6. Kovács Zita (ETC), 8,. Ko­vács Kinga (ETC). N14B: 12. Daragó Zsófia (ESP). Az „E” kategóriában, a Magyar Kupa 6. futamának keretében a hazai élgárda erős nemzetközi mezőnyben ver­senyezhetett. Kiegészítésként egy külön­leges szakág, a tájkerékpáro­zás kedvelői is összemérhették tudásukat, ahol a tájfutók mel­lett hegyikerékpárosok is nye­regbe ültek. VÍZILABDA - Az OB l.-es férfi bajnokság 1. fordulójának mérkőzésén Tovább tart a máltai LENdület UTE-Taxi 2000 - ÚVMK-Bau-System Eger 6-6 (2-2, 2-2, 1-0, 1-2) Budapest, Hajós Alfréd uszoda, 250 néző. V.: Marjai, Bátori. ÚVMK: JÁSZBERÉNYI - dr. Áncsán, Csá- nyi 2, KOVÁCS R. 2, Seress, Tóth P. 1, Pszota. Cs.: Hajós, Szabó G. 1, Pulay, Jó Kovács. Edző: Gyulavári Zoltán. Gól emberelőnyből: 6/3 ill. 7/2. Négy méteresből: 1/1 ill. 1/1. Öt nappal a sikeresen zárult (az egriek 2. he­lyen jutottak tovább) máltai LEN-kupa csoport­selejtező után, a magyar bajnokság nyitányán igazolhatta jó formáját az ÚVMK. Az együttes tegnap pótolta ugyanis a kupakötelezettség mi­att szombatról elhalasztott mérkőzését. Nos, a megyeszékhelyi gárda teljesítményére ezúttal sem lehetett panasz. A részletek: Tóth Péter gyönyörű góljával a vendégek szereztek vezetést, amit az újpestiek négyméte­resből egyenlítettek ki. Jött azonban Csányi, és ismét az Egeméi volt az előny, viszont nem so­káig lehetett örülni a soványka „fórnak”. Az újbóli egál után már két góllal is elhúztak a mieink, ám a lila-fehérek nem hagyták annyi­ban a dolgot, és nemcsak hogy döntetlenre ala­kították az állást, de a negyedik negyedben már ők „mentek” két találattal. Ekkor jött Szabó Gergő treffelése, majd következett Kovács Ró­bert, aki góljával beállította a végeredményt. A hajrában mindkét csapat előtt adódott még lehe­tőség a győzelem megszerzésére, de ebben az időszakban a kapusok remekeltek. Összességé­ben reálisnak mondható a döntetlen, egri szem­pontból pedig rendkívül örvendetesnek, még úgy is, hogy dr. Ancsánék közel álltak a bravúrt jelentő két pont megszerzéséhez is. Gyulavári Zoltán: - Lelkes játékunkkal min­denképpen rászolgáltunk az egy pontra, sőt még akár győzhettünk is volna. Egy hír: egy mondat PNB. A labdarúgó PNB 12. fordulójának keretében ma 20 órától (MTV1) rendezik az Új­pest TE - Szeged LC mérkő­zést (jv.: Szarka). MTK. A Manchester United vezeti a labdarúgás történeté­vel és statisztikáival foglal­kozó nemzetközi szervezet, az IFFHS klubvilágranglistáját. A legjobb magyar csapat, az MTK, a 95. helyre ugrott előre. KÖZVETÍTÉS. Az Eurosport televíziós csatorna - az atlanta­ihoz hasonlóan - a sydneyi nyári olimpiai játékokról is napi 24 órás közvetítést tervez. „Pihi” Verekedésbe keveredett egy diszkó előtt Síig Rasch, a német első osztályú férfi ké­zilabda-bajnokságban sze­replő HC Wuppertal norvég idegenlégiósa. A válogatott játékost úgy megverték, hogy hat hétig nem játszhat. Csihi-puhi után kényszer- pihi. SZUPER­EXPRESSZ Ha 15 óráig feladja, másnap olvashatja Ford Tranzit 2.5 D 9 szem. magasított mikrobusz friss műszaki vizsgával eladó. T: 06-20/9420-303 (63609) Labdarúgás - BL Zaccheroni marad A Bajnokok Ligája szerdai 6. játéknapjának legnagyobb meg­lepetését az olasz AC Milan ki­esése jelentette. Az.olasz együt­tes Isztambulban a Galatasaray ellen az utolsó öt percben ka­pott két góllal szenvedett vere­séget, és még az UEFA-kupá- ban sem szerepelhet. A lefújás után Silvio Berlus­coni, a Milan elnöke bejelen­tette, hogy a nem várt kudarc ellenére nem gondol edzőcse­rére, továbbra is Alberto Zacc­heroni irányítja a szakmai munkát. Eredmények. E-csoport: Olympiakosz Pi­reusz - FC Porto 1-0, FK Molde - Real Madrid 0-1. A végeredmény 1. Real Madrid 6 4 1 1 15- 7 13 2. FC Porto 6 4 0 2 9- 6 12 3. Olympiakosz P. 6 2 1 3 9-12 7 4. FK Molde 6 1 0 5 6-14 3 Sevcsenkóék (jobbra) vereséget szenvedtek Isztambulban Az F-csoport két mérkőzésé­nek eredménye: FC Bayern München - Glasgow Rangers 1-0, FC Valencia - Philips SV Eindhoven 1-0. A vegeredmeny 1. FC Valencia 2. Bayern München 3. G. Rangers 4. PSV Eindhoven 6 3 3 0 8- 4 12 6 2 3 1 7- 6 9 6 2 1 3 7- 7 7 6 114 5-10 4 G-csoport: Sparta Praha - Szpartak Moszkva 5-2, Willem II Tilburg - Girondins Borde­aux 0-0. A végeredmény 1. Sparta Praha 6 3 3 0 14- 6 12 2. Bordeaux 6 3 3 0 7- 4 12 3. SzpartakM. 6 1 2 3 9-12 5 4. WillemII 6 0 2 4 7-15 2 H-csoport: Chelsea - Hertha BSC 2—0, Galatasaray - AC Milan 3-2. A végeredmény 1. Chelsea 6 3 2 1 10- 3 11 2. Hertha 6 2 2 2 7-10 8 3. Galatas. 6 2 13 10-13 7 4. Milan 6 1 3 2 6- 7 6 Az első két helyezett jut be a legjobb 16 csapat közé, a cso­portmérkőzések második szaka­szába. Holtverseny esetén - eb­ben az erősorrendben - az egymás elleni mérkőzéseken szerzett több pont rangsorol. A 3. helyezettek az UEFA-kupá- ban folytatják. Változtatni kell A NAT bevezetését köve­tően 47 százalékkal csök­kent az iskolai testnevelés­órák száma, ezen minden­képpen változtatni kell - je­lentette be Deutsch Tamás az Országgyűlés Oktatási és Tudományos Bizottságának csütörtöki ülésén. Deutsch ismertette: 1999-2002 között a Nemzeti Atlétikai Program keretében 250 ezer dollárt fordít a tárca gyermek- és ifjúsági atléti­kára. Jövő évtől kosárlabda­fejlesztési program is indul, amelynek finanszírozására 400 ezer dollár áll rendelke­zésre. Elhangzott, hogy 2000-től kikerül a közoktatási norma­tívából az iskolai diáksport támogatását célzó norma­tíva, amelynek összege diá­konként 1200, vagyis össze­sen 1,7 milliárd forint.