Heves Megyei Hírlap, 1997. október (8. évfolyam, 229-254. szám)

1997-10-20 / 245. szám

8. oldal SporTTüköR 1997. október 20., hétfő Labdarúgó NB II., Keleti-csoport Két gólt rúgott és végre nyert az FC Eger A labdarúgó NB II. Keleti­csoportjában a 11. forduló mérkőzéseit rendezték. Eredmények: FC Eger-Tengely-Közmü- FK Hajdúnánás-Tedej 2-0 (0-0) Eger, 400 néző. V.: Strehó (Drucskó, Fridély). FC Eger: Molnár (Juhász, 32. p.) - Baranyai, Zentai (Kovács Cs., 46. p.), Holtner - Hompoth (Kádár, 63. p.), Márton, Baj- záth, Telek - Markóczi, Mont- vai, Nagy P. Edző: Zsidai Jó­zsef. Hajdúnánás: Pongor - Boros S., Papp, Tóth L., Csiszár - Nagy Z., Kanál (Mikita, 71. p.), Vígh (Oborsil, 76. p.), Tar - Mangel, Vass (Boros T., 46. p.). Edzó: Albert Csaba. Gólszerző: Markóczi az 50., és a 75. percben. Sárga lap: Csiszár a 4., Tóth L. a 75. percben. 6. perc: Bajzáth kényszerítő­zött Markóczival a 16-osnál, már lőtt volna a fiatal játékos, amikor Csiszár elkanalazta előle a labdát. Rögtön ezután Hom­poth visszafejelt labdáját Mar­kóczi a felső lécre vágta. 8. perc: Nagy P. futotta le a védőket a bal oldalon, majd az öt és feles sarkáról a támadást kísérő Montvai elé passzolt, aki fölé bombázta a labdát. 11. perc: Hompoth ívelt át szabadrúgást a bal oldalra, ahonnan Telek visszabelsőzte a labdát, a játékszer nem sokkal zúgott el a kapu előtt. 28. perc: Vígh 26 méteres kö­zépre tartó lövését fogta Molnár. 48. perc: Hompoth jobb ol­dali szögletét Telek fejelte a jobb kapufa mellé. 50. perc: Gyorsan elvégzett egri szabadrúgás után Nagy P. 15 méteres bal lábas lövése Pon- gorról még kipattant, de az ér­kező Markóczi két méterről a hálóba kotorta a labdát, 1-0. 60. perc: iMíingeJ az, alap.vo-. nal közeléből Boros T. elé ját­szott, akinek 5(fliéteres emeléspml a felső lécén níegpaftanva hagyta el a játékteret. 75. perc: Baranyai vezette fel a labdát a jobb oldalon, a 16-os- hoz érve eltolta azt a becsúszó Tóth L. mellett, akinek kezéhez ért a labda. Tizenegyes! A meg­ítélt büntetőt Markóczi a jobbra vetődő kapus mellett a bal sa­rokba helyezte, 2-0. 81. perc: Nagy Z. középre adását Boros T. 8 méterről az oldalhálóba lőtte. Véget ért a hat forduló óta tartó böjti időszak, 49 nap eltel­tével ugyanis újra nyert az FC Eger csapata. A táblázat immár utolsó helyén álló Hajdúnánást úgy győzte le Zsidai József együttese, hogy negyedóra eltel­tével akár 4-O-ra is vezethettek volna az ezúttal három csatárral pályára lépő hazaiak. A helyze­tek azonban akkor még kima­radtak, sőt azt követően fél órán keresztül egyáltalán nem forog­tak veszélyben a kapuk. Az 50. percben aztán Markóczi lövése utat talált a hálóba, majd ugyanő tizenegyesből is ered­ményes volt. A közepesnél gyen­gébb színvonalú összecsapáson így az egrieknek sikerült otthon tartani a három pontot a kapura kevés veszélyt jelentő és valójá­ban szerény játékerőt képviselő nánásiak ellen. Jók: Markóczi, Bajzáth, Baranyai, ill. Csiszár, Tóth L. Ifik: 0-0. A labdát vezető egri Telekék hat forduló elteltével győztek ismét bajnoki mérkőzésen fotó: majoros tamás Zsidai József: - El sem tudom hinni, hogy 6 hét gólképtelenség után két gólt tudtunk rúgni. Albert Csaba: - Közel ha­sonló képességű csapatok küz­delméből az Eger került ki győz­tesen. Bódi Csaba Borsod Volán SE - FC Hatvan 4-2 (2-1) Miskolc, 400 néző. V.: Sápi (Kormos, Nyikos). BVSE: Grolmusz - Szűcs - Balázs (Drótos, 68. p.), Sza- niszló - Sipos, Nyeste Cs., Szabó V., Simkó - Lója (Boros 60. p.), Lehoczki (Farkas F. 86. p.), Koszta. Edző: Balázs And­rás. FC Hatvan: Nagy I.'-Krato- fil - Bagócsi, Gephard, Pessek - Kata, Orovecz,i>Gohér, Bre- zovszky - Zvara, Pálinkás. Megbízott edző: Varga Illés. Gólszerzők: Lehoczki az 5., Zvara all., Simkó a 17., Koszta a 47., Koszta az 51., Gohér az 57. percben. 5. perc: Szaniszló jobb oldali szögletét az ötösön álló Le­hoczki a kapu jobb alsó sarkába fejelte, 1-0. 11. perc: Zvara a hazai térfél közepén, a jobb oldalvonalnál kapott labdát, majd felnézett és a kapujából kint álló Grolmusz fölött 35 méterről a hálóba lőtt. 1-1. 17. perc: Lehoczki jobb oldali beadását a lendületből érkező Simkó 10 méterről lőtte a jobb alsó sarokba, 2-1. 47. perc: Lehoczki a bal ösz- szekötő helyén Koszta elé pöc­költe a labdát, s a hazaiak csa­tára egy lepattanás után hatal­mas gólt lőtt a kapu jobb felső sarkába, 3-1. 51. perc: Koszta 15 méteres lövésével szemben volt tehetet­len Nagy I., 4-1. 57. perc: Gohér 22 méterről a kaputól nagy gólt ragasztott a léc alá, 4-2. 68. perc: Nyeste Cs.-t buktat­ták a 16-oson belül. A megítélt büntetőt Koszta lőtte, ám lövé­sét Nagy I. kiütötte. A hazaiak három csatáros já­téka számos gólhelyzetet ered­ményezett, de az első félidőben még jól tartotta magát a ven­dégcsapat, hiszen a borsodiak csak egy góllal tudtak vezetni. A folytatásban azonban, ha a Vo­lán játékosai jobban összponto­sítanak, akkor sokkal nagyobb gólkülönbséggel is nyerhettek volna. A hatvaniak összjátéka akadozott, sok volt a pontatlan átadás, így nehezen jutottak előre a Zagyva-partiak. Ezek után nem is meglepetés, hogy a vendégek mindössze a két átlö- vésböl szerzett gól miatt érde­melnek dicséretet. Jók: Le­hoczki, Koszta, Nyeste Cs., Simkó, ill. Orovecz, Zvara. Ifik: 1-2. Balázs András: - Végre jól játszottunk és megérdemelten nyertünk. Varga Illés: - A több helyze­tet kialakító és a győzelmet job­ban akaró csapat nyert. Ez a mai mérkőzés >hűeiv tükröztea jelen­legi hatvani állapotokat. (É. M.) További eredmények: Palotás - Kiskunfélegyháza 1-0, Sorok­sár - Dunakeszi 0-0, SZEAC - Rákospalotai EAC 4-1, Deme- cser - Tiszafüred 5-2, Kalocsa - Nyírbátor 2-0, Kazincbarcika - Kiskőrös 5-1. A bajnokság állása: 1. Demecser 11 8 2 1 20-7 26 2. Soroksár 11 5 5 1 11-7 20 3. B. Volán 11 5 4 2 19-16 19 4. REAC 11 5 4 2 15-13 19 5. K.barcika 11 5 3 3 19-10 18 6. Kalocsa 11 4 3 4 16-18 15 7. FC Hatvan 11 4 3 4 14-16 15 8. Kiskőrös 11 4 3 4 13-15 15 9. Palotás 11 4 2 5 13-13 14 10. Nyírbátor 11 3 4 4 15-15 13 11. FC Eger 11 2 6 3 7-7 12 12. Kk.f.háza 11 3 3 5 7-12 12 13. Dunakeszi 11 2 5 4 14-14 11 14. SZEAC 11 3 2 6 5-13 11 15. Tiszafüred 11 3 1 7 17-25 10 16. Hajdúnánás 11 2 2 7 14-21 8 A 12. forduló párosítása, ok­tóber 25., szombat 14.30: Nyír­bátor - Demecser, Kiskunfél­egyháza - SZEAC, FC Hatvan - Soroksár. Október 26., vasár­nap 13.30: Kalocsa - Kazinc­barcika, Tiszafüred - Palotás, Rákospalotai EAC - FC Eger, Hajdúnánás - Borsod Volán, Dunakeszi - Kiskőrös. Szövetkeztek a sportegyesületek Az Egerben rendezett sportkon­ferencia előtt megyénk sport­egyesületeinek képviselői Kiss Imrének, a NOB alelnökének és a Sportegyesületek Országos Szövetsége elnökének jelenlété­ben megalakították a Heves Megyei Sportegyesületek Szö­vetségét. Elnöknek dr. Seress Gábort választották. Az elnök­ség tagjai: dr. Nagy Árpád, Dallos Andor, Forgó János, Gyulavári Zoltán. A Számvizs­gáló Bizottság elnöki tisztének ellátásával Sonkádi Jánost bízta meg az alakuló közgyűlés. Férfi kosárlabda NB II. A Martos jobban célzott HÉSZ-Gépszolg. SE - MAFC Martos 74:92 (43:45) NB II.-es férfi kosárlabda-mér­kőzés. Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 100 néző. V.: Kertész, Pór. HÉSZ-Gépszolg.: Kréti 13/6, Széphegyi 7/3, Molnár 9, NÁ- DAI 12, MENTUSZ 19. Cs.: Kátai 8, Papp L., Balogh 6/3. Edző: Irlanda Dezső. Bizonytalan kezdés után fo­kozatosan magára talált az egri gárda és átvette a vezetést, (30:23). Akkor úgy tűnt, hogy tartja a lépést az Eger (34:27), de egyre inkább felzárkózott az egyetemi csapat és 40:39 után váltott. A második félidő közepén (61:80) már biztosra vehető volt a fővárosiak sikere, amikor még egyszer felzárkózott az Eger (68:82), de a nagy igyekezetben több hibát is elkövettek Széphe- gyiék és a Martos már nem ke­gyelmezett. Pontosabb dobásai jóvoltából megérdemelten nyert a vendég­csapat, a különbség azonban túlzott. (fb) Háromszázan a Barokk futóparádén EGER - Az Egri Testedző Club - hagyományteremtő szándékkal - első alkalommal rendezte meg az utcai futóver­senyt. Dr. Nagy Árpád főszer­vező és munkatársai úgy állítot­ták össze az útvonalat, hogy az a barokk belváros szépségeit is érintse. A célban várakozva el­sőként a rövidtávos apróságok érkezését láthattuk: mindenki előtt Komjáti Péter gyöngyös­halászi legényke ért a táv vé­gére. A szülők érdeklődve vár­ták csemetéiket, de néhány perc múltán nyilvánvalóvá vált, hogy a Lufifutó zöld rajtszámo­sok közül többen a sárgákkal haladva 7 kilométert futottak. Ez volt az egyetlen kellemetlen meglepetése az egyébként jól szervezett eseménynek.- Megmozdulhatna már végre valami ebben a diákvá­rosban - mondta Bíró József önkormányzati képviselő, mi­után lefutotta a 7 kilométert. A hosszabb távra vállalkozó atlétáknak a Diófakút út és a Leányka utca okozta az igazi nehézséget: az emelkedők ala­posan próbára tették a mezőnyt, de azért nem volt jelentős a szó­ródás. Fiatalok és idősebbek egyaránt jó tempót választottak maguknak, így a rendezők tud­ták tartani a program időrend­jét. Akik végigfutották a távot, aerobik-bemutatót láthattak, sőt - az egészséges életmód tárgy­körében - totózhattak is. Eredmények, Lufifutás, lá­nyok: 1. Csizmadia Réka, 2. Márton Réka, 3. Dobi Edina (mindhárom Kemény Ferenc ált. isk., Eger.) Fiúk: 1. Komjáti Péter, 2. Molnár Ákos (mind­kettő Gyöngyöshalász), 3. Varga Lajos (Kemény F. ált. isk.) 7 km. nők: 1. Horváthné Varga Mónika (Lenkey János Gimn. Eger), 2. Szabó Ágnes (Vác), 3. dr. Wolski Éva (Eger). Férfiak: 1. Szász Mi­hály (Egri TK), 2. Tóth Tibor (Rudabánya), 3. Hászler Tamás (Gyöngyös). 21 km, nők: Nagy Olga (Karcag), 2. Szalai Nóra (Miskolc). Férfiak: 1. Bánhegyi Tamás (Egri TK), 2. Szilágyi Zsolt (Miskolc), 3. Póczos Gyula (Gyöngyös). A legidősebb versenyzőnek járó különdíjat Zbiskó Lász- lóné, Sárika néni kapta. Külön­díjat kapott dr. Martinovits Já­nos is, ugyancsak Egerből. A legtöbb versenyzőt mozgósító tanintézetnek felajánlott 50 ezer forintot a Lenkey János Gimnázium nyerte. F. B. Férfi vízilabda Medicor-kupa A Fradi ellen nem ment rosszul, de csak az OSC-t előzte meg az tJVMK FTC-Vitalin - ÚVMK-Egervin 12-9 (3-1, 2-2, 5-2, 2-4) Medicor-kupa, férfi vízilabda­mérkőzés. Szőnyi út, 200 néző. V.: Császár, dr. Kiss O. Egervin: Sűrű - Dr. Áncsán, HAJÓS 2, Gérusz, Wolf, Pszota, FAZEKAS 4. Cs.: Ma­daras 1, Szabó G., Seress 1, Csáki. Edző: Szilágyi Péter. Gól emberelőnyből: 7/3, ill. 4/2. A péntek esti tv-mérkőzésen jól kezdett az FTC, az Eger azonban a harmadik negyedben 5-5-re „igazította” az ered­ményt. Az esélyesebb zöld-fe­hérek végül megszerezték a győzelmet, de a vártnál jóval nehezebben. Szilágyi Péter: - Ma csak ennyire futotta, de remélem szombaton jobbak leszünk. Bp. Spartacus -ÚVMK-Egervin 14-4 (2-2,4-0,4-0,4-2) Medicor-kupa, férfi vízilabda mérkőzés. Kőér utca, 100 néző. V.: dr Kiss O., dr. Konrád. Egervin: Sűrű - dr. Áncsán, Hajós 2, Gérusz, Seress, Pszota, FAZEKAS 2. Cs.: Ma­daras, Szabó, WOLF, Csáki, Rajna. Edző: Szilágyi Péter. Gól emberelőnyből: 8/3, ill. 9/3. A szombati mérkőzés máso­dik negyedében eldőlt a tovább­jutás sorsa, a harmadik negyed végén pedig már 10-2-re veze­tett a Spartacus. Szilágyi Péter: - Három­kettő után összeomlott a csapat. ÚVMK-Egervin - OSC 11-8 (4-2, 4-2, 2-2,1-2) További eredmények: Bp. Spartacus - OSC 12-5, FTC - OSC 14-4, FTC - Bp. Sparta­cus 8-5. A csoport végeredménye: 1. FTC 6, 2. Bp. Spartacus 4, 3. ÚVMK-Egervin 2. 4. OSC 0 ponttal. Az első két helyezett jutott tovább a nyolc közé. Női kézilabdabda NB I.B Besöpörték a kötelező pontokat Topker-FSC - Gyulai KC 23:18(12:11) NB I./B-s női kézilabda-mér­kőzés, Füzesabony, 200 néző V.: Fábri, Kovács. Topker-FSC: Szűcs - KO­VÁCS 2, Bene 5, Klenkina, Simái 3, Atkári 5, Pásztor 2. Cs.: SZABÓ (kapus), VARGA SZ. 1, Varga Cs. 5, Szalai, Kóródi, Bótáné, Kara- nyicz. Edző: Atkári Lajos. A vendégek kezdtek job­ban, az ötödik percben 3:0-ra vezettek a gyulaiak. Tíz perc elteltével, 5.5-nél már egyenlő volt az állás. A haza­iaknál Bernét keresték labdá­val, aki jó százalékkal lőtt ka­pura. A félidő vége felé át­szervezték csapatukat a haza­iak: Simái helyett Varga Cs. állt be, Klenkina pedig a jobb­szélső posztra került. Szünet után az egygólos előnyt jó védekezéssel, Szabó kapus védéseivel, pontos támadá­sokkal 18:12-re növelték az abonyiak. A hajrában már nem tudott újítani a viharsarki együttes, a hazaiaknál játéklehetőséget kapott az ifjúsági Karanyicz és Szalai. Összességében ma­gabiztosan szerezte meg a fontos két pontot a hazai gárda. Atkári Lajos: - Most az a legfontosabb, hogy begyűjtöt­tük a kötelező két pontot. Már-már magam is elhiszem, hogy a lányok csak akkor ját­szanak jól, ha durván beszé­lek velük... Kurczweil István Labdarúgó NB l./B Óbudai vereség Nagykanizsán Ökölvívás Pesti ringben a világ Szombaton délután az ünnepé­lyes megnyitóval Budapesten hivatalosan is megkezdődött a 9. amatőr ökölvívó világbaj­nokság. A rajtnál 64 ország 350 bok- szolója jutott túl a kötelező mérlegelésen. Teljes csapattal nevezett Oroszország, Török­ország, Ukrajna, Kuba, az Egyesült Államok, Üzbegisztán és Magyarország. Kuncze Gábor, sportot fel­ügyelő belügyminiszter beszé­dében köszöntötte a sportág nemzetközi vezetőit, valamint Papp László háromszoros olimpiai bajnokot és Kovács István olimpiai, világ- és Eu- rópa-bajnokot. A két kiváló sportembert a nézőközönség nagy tapssal üdvözölte. Anwar Chowdhry, a Nemzetközi Ama­tőr Ökölvívó Szövetség elnöke nyitó beszédében méltatta a szervezők munkáját. A bokszo­lok fogadalomtételét Kovács István, míg a versenybírókét Nacsa József mondta el. A ceremónia után már való­ban a bokszolóké lett a fősze­rep. A Budapest Sportcsarnok­ban két ringben elrajtolt a vb. A magyarok közül elsőként a 48 kg-os Lakatos Pál lépett szorí- tóba. A Vasas bokszolója nagy adok-kapok után 16-15-ös pon­tozással nyert a kolumbiai Val­des ellen. A mezőkövesdi Ba­logh Vilmos a fehérorosz Bu- kovszkijjal csatázott a 63.5 ki- logramosoknál. A második me­netben Bukovszkij megsérült, így az orvos beszüntette a csa­tát és leléptették afehéroroszt. A 81 kg-ban ringbe szállt Gáspár Sándor a francia Fre­deric Serrât ellen próbálkozott, de 9-4-re alulmaradt. Tegnap lapzárta után mutat­kozott be Kovács István a ko­reai Kim Csang Hjun ellen, Er­dei Zsolt pedig a a grúz Szulta- novval. Az NB I./B-s labdarúgó-baj­nokság 13. fordulójában Nagy­kanizsára látogatott a listave­zető III. kér. TVE csapata, ahol elszenvedte idei első vereségét Gergely Károly együttese. Meglepetés a szolnokiak fölé­nyes győzelme a salgótarjániak ellen. Eredmények: Alkaloida SÉ Tiszavasvári - Kábái Cukor FC Hajdúszo­boszló 0-1, Soproni FAC - Ma­táv SC Sopron 0-0, Pécsi MFC - Komlói Bányász 0-0, Dorogi SE - Nyíregyháza 2-2, Kecs­keméti TE - Tiszaújváros 3-1, Csepel SC - Érdi VSE 2-2, Szolnoki MÁV-Neusidler - Salgótarjáni BTC 5-0, Paksi ASE - Rákóczi Kaposcukor 1-0, Nagykanizsa - III. kér. TVE 3-2, Dunaferr - Szeged- Dorozsma 2-2. A bajnokság állása: 1. lll.ker.TVE 13 7 5 1 30-11 26 2. Nyíregyháza 13 6 6 1 21-10 24 3. M. Sopron 13 6 4 3 21-10 22 4. Dunaferr 13 6 3 4 19-13 21 5. Kábái CFC 13 6 3 4 15-13 21 6. Szeged D. 13 5 5 3 25-19 20 7. Szolnok 13 5 5 3 19-14 20 8.KTE 13 6 2 5 13-18 20 9. Nagykanizsa 12 6 1 5 21-17 19 10. Pécsi MFC 13 4 6 3 15-11 18 11. Soproni FAC 13 4 6 3 11-13 18 12. Rákóczi FC 12 5 3 4 15-18 18 13. Érdi VSE 13 4 5 4 20-17 17 14. Paksi ASE 13 5 4 4 10-11 17 15.SBTC 13 4 3 6 12-20 15 16. Dorog 13 2 5 6 13-14 11 17. Komló 13 3 2 8 10-23 11 18. Tiszaújváros 13 3 1 9 11-27 10 19. Tiszavasvári 13­8 5 5-14 8 20. Csepel 13 1 5 7 8-19 8 Megjegyzés: J A Pakstól 2 pont levonva, a Kaposvár - Nagykanizsa meccs elmaradt. i i