Heves Megyei Hírlap, 1992. március (3. évfolyam, 52-77. szám)

1992-03-02 / 52. szám

HÍRLAP, 1992. március 2., hétfő SPORT 7. Labdarugó Magyar Kupa Fél tucat a Hatvannak Hatvan Deko — Ferencváros 2-6 (0-4) Magyar Kupa mérkőzés a ti­zenhat közé jutásért, Hatvan, 8000 néző V: Bognár. Hatvan: Nagy — Nyikos, Ká­roly, Krasnyánszki, Szabados — Kelemen, Gephard, Gömöri, Orovecz — Mózner, Martinen- ko. Edző: Tóth Dénes, Bóna Zoltán. FTC: Balogh — Vaszil, Telek, Szekeres, Keller — Lipcsei, Fo­dor, Szenes — Schneider, Albert, Deszatnik. Edző: Nyilasi Tibor. Csere: Gömöri helyett Bara- nyi a szünetben, Szenes helyett Nagy Zs. a 66., Albert helyett Vukovics a 78., Nyikos helyett Hutter a 84. percben. Gólszerző: Deszatnik az első, Schneider a 2., Deszatnik a 24., Deszatnik a 40., Orovecz (11-es- ből) az 50., Szenes a 60., Kras­nyánszki a 67., Fodor a 72. perc­ben. Sárgalap: Baranyi a 75. perc­ben. 1. perc: Deszatnik a tizenha­tosnál „tette-vette” a labdát, két hatvani védő is csak nézte, mire a ferencvárosi játékos hatalmas gólt lőtt a bal alsó sarokba, 0-1. 2. perc: Szabados ügyetlenke­dett az ötös jobb sarkánál. Ezt használta ki Schneider, aki el­csente a labdát, és éles szögből a léc alá bombázott, 0-2. 24. perc: Fodor jobb oldali szöglete átszállt a fejek felett, a túloldalon Deszatnik egy csellel maga elé tette a labdát, és szinte lehetetlen szögből vette be a hat­vani kaput, annak is bal felső sar­kát, 0-3. 40. perc: Schneider d jobb ösz- szekötő helyéről, mintegy tíz méterről lőtt a kapufára. A visz­Bár Lipcsei Péter (sötét mezben) nem lőtt gólt, a hatvani mérkőzé­sen is bebizonyította páratlan tehetségét, játékintelligenciáját, kifi­nomult lövőtechnikáját. szapattanó labdát a jókor érkező Deszatnik fejelte a hálóba, 0-4. 50. perc: A Fradi-térfél köze­pén Vasziltól elpattant a labda, amire Orovecz csapott rá. Indítá­sával Martinenko került gólhely­zetbe, ám a tizenhatoson belül Szekeres összeütötte a bokáját. A büntetőt Orovecz a jobb alsó sarokba helyezte, úgy, hogy Ba­logh kishíján hárított, 1-4. 60. perc: Deszatnik átadását A rendre mintegy százötven rendőr vigyázott. Még a mérkőzés előtt kitessékeltek néhány Fradi-szurkolót a stadionból, és a meccs első perceiben is akadt dolguk. Többen bántalmaztak egy idős embert, petárdák és üvegdobálások közepette kellett közbelépni a rend őreinek. (Fotó: Szántó György) Szenes a tizenegyes pontról lőtte a kapuba, 1-5. 67. perc: Orovecz jobb oldali szögletét Krasnyánszki hét mé­terről fejelte a hálóba, 2-5. 72. perc: Fodor tizenöt méte­res lapos lövése Nagy kapus keze között vánszorgott a jobb sarok­ba, 2-6. Két perc alatt eldőlt a találko­zó, a hátralévő nyolcvannyolc perc már csak formalitás volt. A hatvaniakat annyira váratlanul érte Deszatnik majd Schneider gólja, hogy az első félidőben nem is tértek magukhoz. Szinte nem fejeztek be támadást, alig jutot­tak el a Fradi kapujáig. A zöld­fehérek ugyanakkor élvezték, hogy egy teljesen alárendelt csa­pat ellen villoghatnak. A szünet után Baranyi beállásával határo­zottabb lett a hatvani támadójá­ték, de ez már csak arra volt ele­gendő, hogy szépítsenek az ered­ményen. A mérkőzés utolsó percében Martinenkóval szabálytalankod­tak a 16-oson belül, de csakúgy, mint 0-2-nél, ezúttal sem adta meg a tizenegyest Bognár játék­vezető. Ezzel együtt a Ferencváros rá­szolgált a továbbjutásra. Budai Ferenc Vízilabda OB I. Két pont a Fraditól Két bajnoki mérkőzésre is víz­be szállt az elmúlt hét végén az Eger SE OB I-es vízilabda-csa­pata. Szombaton kellemes meg­lepetésre az FTC otthonából hozták el a két pontot Áncsánék, de vasárnap már nem sikerült a pontszerzés Szolnokon, pedig ott is volt esélye az egrieknek leg­alább a döntetlenre, egy gólsze­gény mérkőzésen. FTC-Törley - Eger SE 10-11 (2-1, 4-5, 1-1, 3-4) Hajós Alfréd uszoda, 200 né­ző. V: Szarka, Erdős. Eger: Kiss P. — Ancsán 2, Vi- dumanszky 1, Petik 1, Tóth K. 4, Simon, BUNDSCHUH, 2, Lő­rinc 1, Pulay, Tóth P. Edző: Pó- csik Dénes, Gyulavári Zoltán. Gól — emberelőnyből: 10/4, ill. 9/3. Négyméteresből: 2/2, ill. 3/2. Szoros mérkőzésen, egy kivé­tellel rendre a vendég egriek sze­rezték meg a vezetest. Az ESE jól zónázott, így az FTC seho­gyan sem tudott kibontakozni. Nagyrészt döntetlen színezete volt a mérkőzésnek, ami már ön­magában dicséret a jóljátszó eg­rieknek, a befejezés előtt két má­sodperccel azonban a győztes gólt is megszerezték a mieink. Ritkaságnak számít ugyan, de a bírókban volt bátorság a Fradi otthonában megítélni egy sors­döntő négyméterest, amit An­csán értékesített. Ezzel a negye­dik helyen álló ferencvárosiaktól vett el két pontot az Eger, okozva így a szombati forduló legna­gyobb meglepetését. Szolnoki Vízügy — Eger SE 7-6 (1-1, 1-2, 1-1, 4-2) Szolnok, 200 néző. V: Dr. Konrád F., Székely. Eger: KISS P. - Ancsán 1, Vi- dumanszky 2, Petik, Tóth K. 1, Simon, BUNDSCHUH, Tóth P. 1, dr. Irmes, Lőrincz 1, Pu­lay. Edző: Pécsik Dénes, Gyula­vári Zoltán. Gól — emberelőnyből: 8/3, ill. 7/2. Az Eger, a szombati, főváros­ban aratott diadal után nagy te­kintélyt szerezve érkezett Szol­nokra. A hazaiak tartottak a mérkőzéstől, és félelmük jogos­nak is bizonyult. Az utolsó ne­gyedig az egriek vezettek, a ha­zaiak rendre csak egyenlíteni tudtak. Döntőnek bizonyult, hogy a harmadik negyed köze­pén Áncsánt kipontozták. Az egriek 3-2-es vezetése után Lő­rincz szerzett gólt, 4-2, de a ha­zaiak egyenlítettek. Mindkét ol­dalon ordító helyzetek maradtak ki. Az utolsó negyedben 32 má­sodperc volt hátra, amikor Vidu- manszky kiegyenlített, de a lefú­jás előtt 15 másodperccel Lukács távolról belőtte a Szolnok győz­tes gólját. Az Eger SE 14 pont­tal kilencedik a bajnoki táblán. Snyedpe, Apró kedvesség nőnapra! Óriási kedvezmények az Interag Eger Áruházban (Rákóczi út 95. Shell-kút mellett) 30-50 %-os engedménnyel vásárolja mej; az extra minőségű Palmolive, Colgate és Ajax termékeket március 2-9. között! Hétvégén is szeretettel várjuk! \ Forma-1, Dél-afrikai Nagydíj A brit Mansell nyert A dél-afrikai Kyalamiban, a 72 körös izgalommentes döntő végén 13 autó futott át a célon, elsőként a brit Mansell, aki ezzel a 22. nagy- díjgyőzelmét aratta. A győzelem a Williams-Renault sikere is egyben. Második az olasz Patrese, harmadik a brazil Senna lett. Labdarúgó-edzőmérkőzés Eger SE — Salgglass 1-0 (0-0) Kazár, 300 néző. V: Mohácsi. Eger: Bodolai — Lengyel, Csendes, Csapó, Aranyos, Cső­ke, Vadicska, Csűri, Berecz, Kormos, Báder. Szünet után ját­szott még: Póta, Mozgovoj, Oláh, Szmirnov, Vojtekovszki, Kanyok, Szerdahelyi. A mérkő­zés egyetlen gólja a 75. percben esett, amikor a Szerdahelyi buk­tatásáért megítélt büntetőt Oláh értékesítette. 1, X, X, X, 1, X, 1,1,1,1, X, X, X és X VIGYÁZAT! NEM DISZKONTÁR! A \ CSAK A LEGOLCSÓBB! Több ezer pár tavaszi lábbelivel a legol­csóbb árakkal várjuk vásárlóinkat. Mosószerek, öblítők, samponok, habfürdők nagykereskedelmi áron kaphatók. 1992. március 3-án 10-18 óráig Hatvan, MÁV Liszt Ferenc Művelődési Házban 1992. március 4-én 10-18 óráig Eger, MH Helyőrségi Klubban 1992. március 5-én 10-18 óráig Füzesabony, Művelődési Központban Heves, Műve­lődési Központban DOMINA GMK. Félidei zárás a HELASZ-nál Zuhanórepülésben az utánpótlás-nevelés Két éve annak, hogy az önálló labdarúgó-szövetség megyénk­ben is megalakult, s a szombati küldöttközgyűlésen ezen idő­szak sikereiről és kudarcairól hallhattak a jelenlévők dr. Vass Géza elnöktől. Bár a megye ifjú­sági válogatottja tavaly országos negyedik helyezéssel büszkél­kedhetett, mégis az egyik legfá­jóbb pont az a mozdulatlanság, ami az utánpótlás-nevelés terén tapasztalható. Maga az elnök is a legnagyobb balsikernek tartja, hogy nem sikerült elérni a front- áttörést, holott a testület jófor­mán azzal kezdte tevékenységét, hogy súlyponti kérdéssé minősí­tette a megyei labdarúgás alapja­inak kiszélesítését. A felismerés könnyen ment, hiszen vaknak kellett volna lenni ahhoz, hogy ne lássák a bajokat. Az út is kita­posottnak tűnt, mivel a Góliát FC remek szakmai és módszerta­ni programot bocsátott rendel­kezésükre. A szövetség odáig ju­tott, hogy terjesztette az anyagot, de az általános iskolai bajnokság beindítását megtorpedózta az is­kolák szinte teljes közönye: a megye 146 alsófokú tanintézeté­ből alig több, mint tíz százalék válaszolt. Bár nem csak erről szólt a szö­vetség feje — az átányi, apci bo­nyodalmakat és a Mátra-csoport versenybizottsága elnökének le­mondását is megemlítette — a küldöttek nagyrésze valahogy a fenti téma iránt mutatott fogé­konyságot, aminek következté­ben a közgyűlés kezdett utánpót­lás-fórummá válni. Dr. Ördög István Gyöngyös­halászról azonnal az okokat fir­tatta, és feltette a kérdést: miért nem sikerült előbbre lépni? El­hangzott, hogy Marseille óta a magyar foci nem csupán erejé­ből, hanem vonzerejéből is jócs­kán vesztett, és ma már nem te­kinthető olyan sikersportágnak, ahová önként és dalolva tódul­nának a nebulók. Bár vannak a megyében üdítő színfoltok — például Hevesen a Réti János DSE, Pétervására és az egri 6-os iskola a focit középpontba állító nevelő tevékenysége — az iskolák zömére sajnos a befeléfordulás a jellemző, a testnevelők közül so­kan nem hajlandók a focit „neve­lési fegyvernek” tekinteni. Miért is lenne ez másképp, amikor pél­dául Gyöngyösön 35 testnevelő közül mindössze ketten rendel­keznek laDdarúgó segédedzői igazolvánnyal. Ezen okok mel­lett az elnök önkritikát is gyako­rolt a testület nevében, amikor beismerte, hogy a jövőben aligha szorítkozhatnak csupán levele­zésre, ha fejleszteni kívánják kapcsolataikat az iskolákkal. Békési József, a Sportigazga­tóság helyettes vezetője szerint az iskola nem futballistákat ne­vel, a foci ott csupán eszköz le­het. Olyan időket élünk, hogy a támogatás már az eredmények­hez sem mindig dukál, ilyen ese­tekben is külön meg kell azt sze­rezni. Lényegesen több lelemé­nyesség, fáradozás szükséges ezen a téren, mint korábban. Kevés izgalmat ígért az alap­szabály-módosítási javaslat elő­terjesztése, ám ennek kapcsán mégis egy érdekes kérdés vető- döttfel, dr. Ördög István jóvoltá­ból. Javasolta, hogy hagyják ki az alapszabályból a 38. paragrafust, amely így szól: "...amatőrnek minősül az a játékos, aki szerző­déses jogviszony nélkül folytatja a labdarúgást. ” Indítványával egyedül maradt, majd „az utolsó szó jogán” mondta: „Elfogadom a többség véleményét, de úgy ér­zem, ezen még fogunk rágódni, s ha így marad a helyzet, tíz év múlva is jajveszékelhetünk.” A küldöttek egyhangúlag el­fogadták a módosított alapsza­bályt, miként azt is, hogy dr. Csi- csai Józsefet, a Mátra-csoport versenybizottságának volt elnö­két vegyék fel a tiszteletbeli ta­gok sorába. A megye labdarúgá­sának fejlesztéséből nagy reszt magukra vállalók díszes serleget vehettek át. A jutalmazottak: Barta Gábor, Nagy Lajos, Viczi- án Zoltán és Puhl Sándor. Buttinger László jr v EUROTOTAL KFT. ITAL-NAGYKERESKEDÉS 3341 Eaercsehi-Bányatelep, Április 4. u. 26. ÁRAJÁNLAT Megnevezés 50 1. kiszerelés Helyben vásárlásnál ÁFA-val Kiszállítva ÁFA-val 1. Paszt. Balatoni Világos 1710,­1750,­2. Kanizsai Korona 1890,­1930,­3. Holsten Pilsener 2790,­2840,­4. Holsten Bier 2700,­2730,­0.5 1. palackos kiszerelés 1. Paszt. Balatoni Világos 20,70 20,70 2. Kanizsai Korona 23,90 24,30 3. Platán 22,60 23,­4. Holsten Pilsener 31,70 32,10 5. Holsten Bier 29,20 30,20 6. Májusi 24,40 24,80 7. Göcseji Barna 34,40 34,80 8. Zalai Speciál 21,60 22,00 9. Sirály 36,20 36,60 10. Kinizsi 23,00 23,40 0,33 1. kiszerelés 1. Kanizsai Korona 21,60 22,00 2. Holsten Pilsener 26,60 27,00 3. Holsten Bier 24,40 24,80 4. Holsten Prémium 27,10 27,50 Termék megnevezés Számlázási ár ÁFA-val ÜDÍTŐK 1. Sztár narancs 0,21. 6,00 2. Sztár tonik 0,2 I. 6,00 3. Coca-Cola 0,21. 7,20 4. Coca-Cola 1/1 29,00 5. Coca-Cola 2/1 84,20 6. Sprite 2/1 84,20 7. Brillant termékek Kiwi 1/1 24,33 Orange 1/1 24,33 Mangó 1/1 24,33 Nyitás: március 4.11 óra Várjuk kedves vásárlóinkat! Jelszavunk: RUGALMAS KISZOLGÁLÁS! Nyitva tartás: hétfőtől péntekig 6-18 óráig szombaton: 6-14 óráig EUROTOTAL KFT.