Heves Megyei Hírlap, 1991. október (2. évfolyam, 230-255. szám)

1991-10-14 / 241. szám

HÍRLAP, 1991. október 14., hétfő SPORT 7. Vízilabda ob I. Az egri szív megmutatkozott Petik Attila — szemben — hamar beilleszkedett új csapatába, a hét végén öt góllal segítette az Eger SE-t Labdarúgó NB II. Szüreti termés: három pont Nulla pontosnak ígérkezett a hétvége az egri uszodában, mivel az ESE olyan nehezen legyűrhe- tőnek tartott csapatokat látott vendégül, mint a Vasas és a Fra­di. Az egri fiúk azonban hadat üzentek a papírformának, s he­lyenként jó játékkal elcsentek egy pontot az FTC-től, s egy kis szerencsével ugyanezt tehették volna szombaton a Vasas ellen. Eger SE — Bp. Vasas 12-13 (1-4, 2-3, 4-4, 5-2) OB I-es vízilabda-mérkőzés, Eger, 100 néző. V: Koós, Ma­tyó. ESE: KISS P. - Ancsán 3, Bundschuh. PETIK 3, Simon, Tóth K., TOTH P. 3, Pulay, Nagy 1, Katona 1, Lőrincz 1, dr. Irmes. Edző: Pócsik Dénes és Gyulavá­ri Zoltán. Gól emberelőnyből: 13/6 ill. 15/7. Úgy indult a találkozó, hogy itt nem sok keresnivalójuk lesz a házigazdáknak. Az egriek sokat hibáztak, csak Kiss kapus védé­sei és Petik váratlan góljai tartot­ták űgy-ahogy a lelket a vendég­látókban, akik ekkor még nem találták a zónavédekezés ellen­szerét. Aztán ahogy teltek-múl- tak a percek, úgy melegedett be­le egyre jobban az ESE. A házi­gazdák nagy percei azután kö­vetkeztek, amikor Méhes biztos kézzel értékesítette az angyalföl­diek emberelőnyös helyzetét, és ezzel ötre nőtt a vendégek elő­nye. Ekkor mintha kisördög bújt volna az egri fiúkba, valósággal megtáltosodtak, és egyre csak fa­ragtak a hátrányukból. Még a csapat Benjáminja Katona Jó­zsef sem jött zavarba a kínálkozó lehetőségtől, bevágta a labdát Kósz kapujába. Akár szépségdí­jat is érdemelhetett volna a végig jól küzdó Tóth Péter látványos pöckölése a negyedik negyed elején. Az utolsó percek hallat­lan izgalmakat kínáltak. Ekkorra már Kiss Péter a mezőny leg­jobbjává nőtte ki magát, biztos gólnak látszó lövéseket hárított, elbizonytalamtva az angyalföldi pólósokat. Ancsán bombagóllal egyenlített, de az utolsó percben a válogatott center, Tóth László megint vezetéshez juttatta csa­patát. Néhány másodperccel a lefújás előtt fórba került az ESE, A labdarúgó NB III. Mátra- csoportjának 8. fordulójáról je­lentették tudósítóink: Bélapátfalvi Építők — Szolnoki Cukor 2-1 (1-1) Bélapátfalva, 300 néző. V.: Gál Építők: Tóth — Kapui, Zay, Fürjes, Pádár, Csanálosi, Szabó L., Józsa, Csanádi (Vancsi), Mi- kó (Pálinkás), Szabó A. (Sütő). Edző: Albert Csaba A gólok története: 23. perc: A kapu felé futó Mi- kót Kovács lerántotta, ezért a szolnoki játékost a bíró kiállítot­ta. A megítélt szabadrúgásból Csanádi talált a kapuba, 1-0. 24. perc: Újrakezdést követő­en Jégési L. a tétovázó védők kö­zött kiegyenlített, 1-1. 63. perc: Kapui a felezővonal­ról indulva több védőt kicsele­zett, majd Józsa-Csanádi volt a labda útja. Utóbbi a „gyengébb”, jobb lábával a jobb sarokba lőtt, 2-1. Az első perctől kezdve nagy lendülettel játszó Építők sorra alakította ki helyzeteit. Fölénye alapján megérdemelten jutott vezetéshez, a vendégek azonban gyorsan egyenlítettek. A szolno­kiak 10 emberrel is derekasan harcoltak, és csak nehezen adták meg magukat ezen az esőáztatta délutánon. Jó iramú, izgalmas mérkőzésen megérdemelten nyert az Építők. Jók: Zay, Fürjes, Szabó L., Csanádi, Mikó. Ifik: 1-1 Horváth Mihály Törökszentmiklós — Tama- lelesz 3-0 (2-0) de nem tudott élni a lehetőség­gel. Eger SE - FTC-Törley 12-12 (2-2, 4-4, 3-4, 3-2) OB I-es vízilabda-mérkőzés, Eger, 300 néző. V.: Marjai, Szé­kely. ESE: Kiss P. - ANCSÁN 4, Bundschuh, Nagy, Petik 2, TÓTH K. 3, TÓTH P. 3, Lő­rincz, Simon, Pulay, Katona. Edző: Pócsik Dénes és Gyulavá­ri Zoltán. Gól emberelőnyből: 13/5 ill. 9/3. Négyméteresből: 1/1 ill. 4/4. A vendégek kispadján új edző ült, az olimpiai bajnok dr. Mayer Mihály személyében. Nem lehe­tett túlságosan elégedett fiaival, hiszen az összecsapást ideges­kedve kezdték, s ráadásul még Miller is indiszponáltan védett. Ennek, no meg az egri szívnek volt köszönhető, hogy végig rendkívül szoros küzdelmet lát­hatott a közönség. Az első ne­gyedben különösen szép volt Ancsán gólja, aki mesterien vált le a válogatott Csizmadiáról. A második negyed is jól indult. Egy előnyös szituációban már majd­nem kiegészült a Fradi, amikor Simon remekül látta meg az elő­re lopakodó Petiket, aki a szoká­V.: KissT. Tarnalelesz: Ferencsák — Nagy (Kovács), Ivády, Suha, Sí­ké, Danó (Pakocs), Orosz G., Utassy, Szőke, Nagy Z. (Tum- pek), Órosz Z. Edző: Murányi István A gólok története: 18. perc: Nagy J. közelről ta­lált a kapuba, 1-0. 24. perc: Lóié a bizonytalan­kodó védők között a kapu köze­pébe lőtt, 2-0. 80. perc: Szögletrúgást követő kavarodásból Erdősi szerezte a hazaiak újabb gólját, 3-0. Felázott, mély talajú pályán, korrekt játékvezetés mellett, a kapu előtt határozottabb hazai­ak megérdemelten nyertek a me­zőnyben jól játszó vendégekkel szemben. Jók: Ivády, Suha, Utassy. Ifik: 6-0 Sallai Ferenc SBTC-Nagyréde 5-1 (1-0) Salgótarján, 300 néző. V.: Farkas. Nagyréde: Kosaras — Molnár, Kürtösi, Labáth (Szabó L.), Horváth, Csáki, Balogh, Nagyla­ki, Kisbali, Skoda, Mirkóczki. Edző: Kovács Ferenc. A gólok története: 22. perc: Sági, mintegy 25 mé­terről nagy lövést küldött a bal felső sarokba, 1-0. 50. perc: Nagylaki beadását követően Skoda vágta hálóba a labdát, 1-1. 65. perc: Három lesgyanús helyzetben lévő hazai játékos kö­zül Horváth Zs. szerzett gólt, 2-1. 78. perc.: Balról beadott lab­(Fotó: Szántó György) sós magabiztossággal juttatta ve­zetéshez az egrieket. Perceken át felváltva potyogtak a gólok mindkét oldalon, egyik csapat sem tudott komoly lépéselőnybe kerülni. A Fradi emberelőnyben is rendkívül bizonytalan volt, de nem kevesebb, mint négy bünte­tőt ítéltek a javukra a bírók, s lé­nyegében ezzel tartották magu­kat versenyben. Az utolsó ne­gyedben az egriek mesterlövé­sze, Ancsán ugyan kipontozó­dott mégis maradt remény az egyenlítésre. Egygólos vendég­vezetésnél még egy támadásnyi idő volt hátra. A kiharcolt ember­előnyből 9 másodperccel a vége előtt Tóth Péter szerezte meg az egyik pontot jelentő gólt. Harcos felfogásáért az egész csapatot di­cséret illeti. B. L. A bajnokság állása: 1. Tungsram 5 — — 72-49 10 2. Szolnok 5 — — 58-42 10 3. FTC Törley 3 1 2 67-56 7 4. Szentes 3 1 1 53-50 7 S. UTE 3 — 2 52-36 6 6. Vasas 2 1 2 62-54 5 7. Szeged 2 1 2 54-47 5 8. Eger 1 2 3 69-75 4 9. Bp. Spart. 2­3 54-61 4 10. OSC 1 — 4 57-70 2 11. BVSC 1 — 4 47-61 2 12. KSI — — 5 35-69 0 dából Horváth Zs. volt eredmé­nyes 3-1. 80. perc: Ezúttal jobbról be­adott labdát továbbított Horváth Zs. a kapuba, 4-1. 82. perc: Á gólerős Horváth Zs. beállította a végeredményt, 5-1. Egy lesgyanús gól megzavarta az 50 percen át jól játszó, három kapufát szerző és számos gól­helyzetet kihagyó vendégeket, így a végére teljesen szétesett a nagyrédei csapat. Kiállítva: Mol­nárai 81. percben beszéd, Skoda a 90. percben buktatás miatt. Jó: Balogh Ifik: 7-2. Tóth Géza Gyöngyösi SE — Rákőczifalva 3-1 (3-0) Gyöngyös, 300 néző. v.: Mo- hácsi L GYSE: Labancz - Tóth II. A., Borsányi, Nemoda, Nagy T., (Tóth I. A.), Vajda, Bezzegh, Márkus (Szekeres), Csomós, Soltész (Kovács), Vona. Edző: Ács János A gólok története: 19. perc: Soltész remek labdá­val ugratta ki Vonát, aki egy csel után Bezzegh elé gurított, és a szélső a kifutó kapust is kicselez­ve helyezett a kapuba, 1-0. 25. perc: Soltész „villant” egyet középen a 16-oson, jó lab­dát tálalt Bezzegh elé, aki mint­egy 11 méterről élesen lőtt a há­lóba, 2-0. 29. perc: Bezzegh egy mere­deken előrevágott labdával kiug­rott, lefutotta védőjét, és éles szögből kilőtte a hosszú jobb alsó sarkot, 3-0. Mesterhármas! 88. perc: Ártatlannak látszó Villám­igazolással Dr. Sikéné a francia- országi Dijonba szerződött Az Eger SE NB I-es női röp­labda csapatának kapitánya, dr. Sikéné Gadzag Zsuzsanna a következő félévben a franciaor­szági Dijónban folytatja pályafu­tását. Ezt a húrt szombaton kö­zölte dr. Seres Gábor szakosz­tályvezető. A villámigazolás hát­teréről annyit tudtunk meg, hogy ismeretlenül egy francia mene­dzser kereste meg telefonon a bajnokcsapatot csütörtökön dél­után. Elmondta, hogy egy ütőt szeretnének szerződtetni, s eh­hez kérik az egriek segítségét. A csapat edzője, Kosziba István és a szakosztályvezetés azonnyom- ban mérlegelte a helyzetet, és ezt követően hozták meg azt a dön­tést, hogy dr. Sikénét „felajánl­ják” a francia együttesnek. A menedzsernek látatlanban meg­felelt az egri játékos, így pénte­ken megkötötték a szezrődést — a telefax segítségével. Dr. Sikéné 1992. áprilisáig írt alá, és tegnap reggel játékengedélyével repü­lőn elutazott a mustáljáról híres francia városba. Újdonsült csa­patáról egyenlőre csak annyit tudni, hogy román edzője és bol­gár feladója van. A szerződésben rögzítették, hogy a passzus csak akkor lép életbe, amennyiben a röplabdás megfelel az orvosi vizsgálaton, s ebben az esetben négy részletben fizetik ki a mint­egy 300 ezer forintnyi vételárat. Dr. Sikénét Vojt Ildikó helyet­tesíti az ESE-ben, mivel a Deb­recen és az Eger egyezségre ju­tott. Perecsit megkapta a DVSC, míg a tehetséges ütő játékos Egerben marad. vendég-támadás végén Mihályi közelről szépített, 3-1. A jó napot kifogó GYSE az el­sőjátékrészben szinte leiskolázta ellenfelét. A továbbiakban is jól játszottak a hazaiak, de a helyze­teik kimaradtak. Jók: Bezzeg, Vajda, Borsányi ifi: 4-0. Szkocsovszky Tibor Sajóbábony — Heréd-Apc elmaradt A hivatalos játékvezetői küldő határozat október 13-ra, vasár­napra jelezte a mérkőzés idő­pontját, a csapatok azonban szombaton álltak készen a játék­ra. Félreértés, esetleg hanyagság miatt az érdekeltek elkerülték egymást, így a mérkőzés elma­radt. További eredmények: St. Tűzhelygyár — Jászberény 1-1, Dunakeszi — St. Kohász 3-3, Gödöllő — Balassagyarmat 2-0. A bajnokság állása: 1. Gödöllő 8 7 — 1 18-6 14 2. Jászberény 8 5 2 1 27-7 12 3. SBTC 8 5 1 2 18-13 11 4. Sz. Cukor 8 4 2 2 14-6 10 5. Gyöngyös 8 4 2 2 12-6 10 6. Dunakeszi 8 4 2 2 14-10 10 7. St.Tűzhely 8 3 3 2 10-8 9 8. St. Kohász 8 3 3 2 13-14 9 9. Töröksztm. 7 3 2 2 13-10 8 10. Bélapátf. 8 2 3 3 9-11 7 11. Nagyréde 8 2 1 5 7-13 5 12. B.gyarmat 8 2 1 5 5-21 5 13. Rákóczit. 8 1 2 5 9-17 4 14. T.lelesz 8 1 2 5 5-18 4 15. Sajóbábony 6 ­3 3 2-5 3 16. Heréd-Apc 7 1 1 5 4-15 3 Hatvan Dekó—Kaba 2-0 (1-0) Hatvan, 2000 néző. v. :Hor- nyák Hatvan: Nagy — Kelemen, Károly, Krasnyánszki, Szabados — Baranyi, Gephard, Gömöri, Orovecz — Mózner, Martinen- kó. Edző: Tóth Dénes Kaba: Vadon — Molnár, Ta­kács, Lajtos, Horváth -Dán, Ber­ki, Benyó, Dienes — Plókai, Fo­dor Edző: Garamvölgyi Lajos Csere: Lajtos helyett Póka a 60., Dienes helyett Kovács a 74., Martinenkó helyett Nyikos a 90. percben. Gólszerző: Gömöri a 32., Martinenkó a 89.percben. Sárgalap: Horváth a 32., Mózner a 47., Gömöri az 55. percben. 11. perc. Benyó kényszerítő után Dienestőlkapta vissza a lab­dát, de a 11-es pontnál Nagy le­szedte azt a lábáról. 24. perc. Martinenkó szédülé­sig forgatta meg Berkit az alap­vonalnál, de beadása egy arasz­nyival elszállt a berobbanó Móz­ner feje felett. 28. perc. Orovecz a felezővo­nalnál nyújtotta meg a labdát Martinenkónak, aki egy csel után áttette azt a ballábára, de a 16-ostól leadott lövése, ha kicsi­vel is, fölé szállt. 32. perc. A vendégek kispadja előtt Horváth leterítette Orovec- zet, de mivel a labda a hatvaniak­nál maradt, a játékvezető továb- bot intett. Mózner Gömörihez ívelt, aki a jobbösszekötő helyé­ről 17 méterről a hosszú sarokba lőtt. 1-0. 50. perc. Plókai 17 méteres szabadrúgása a jobb kapufán csattant. 51. perc. Mózner—Martinen­kó — Mózner összjáték után a jobbszélső 14 méteres lövésébe ketten dobták bele magukat. 65. perc. Plókai 19 méterről a baloldali keresztlécet találta teli­be. 79. perc. Benyó 25 méteres szabadrúgása a felső lécet súrol­va hagyta el a játékteret. 82. perc. Kovács hatméteres kapáslövését fogta Nagy. 89. perc. Mózner keresztlab­dájára Martinenkó startolt a jobb­oldalon, a 16-os előtt megállt, felnézett, és egy kőszobor nyu­galmával csavart a jobbfelső sa­rokba. 2-0. Döntetlen szagának indult a meccs. A hatvaniak tartottak a Kábától, a vendégek pedig szin­tén betartották a három lépést. Mindkét oldalon két ék porosz- kált elől, akik kezdetben nem sok vizet zavartak a kapuk előtt. A hazaiak ahányszor támadásba lendültek, a felező vonal után érthetetlen módon visszavettek az iramból, s ezzel egyértelműen a tudtára adták az ellenfélnek, hogy fő a biztonságos védekezés. Az időben jött gól valamelyest megnyugtatta a Dekót, ám a má­sodik félidő nagy kérdése az volt, hogy vajon kihúzzák-e gól nélkül a 45 percet. A vendégek gyakor­latilag átköltöztek a hatvaniak térfelére, s a hazai szurkolókat csak néha-néha a villámgyors Martinenkó trükkös .megoldásai szórakoztatták. Harcosságáért mindenképpen dicsérendő a Hatvan, bár meglehet, a hazai közönség nem egy önfeláldozó- an védekező csapatot szeretne látni hazai pályán a jövőben. Tóth Dénes: — 13-án, Fortu­nával nagyon értékes győzelmet arattunk. Garamvölgyi Lajos: — Máso­dik félidei játékunk alapján akár nyerhettünk is volna. Jók: Nagy, Károly, Kras­nyánszki, Martinenkó, illetve Takács, Horváth, Benyó Budai Ferenc Szolnoki MÁV MTE—- Eger SE 0—0 Szolnok, 1200 néző. V.: Kincses Szolnok: Ladányi — Kántor, Ágh, Pető S. — Lajkovics, Földi, Moldván, Horváth —Tóth, Ros­tás, Pető Z. Edző: Lódi László Eger SE: Bodolai — Vojte- kovszki, Csendes, Csató, Ara­nyos — Kormos, Csőke, Vadics- ka, Oláh — Berecz, Szerdahelyi. Edző:\arga Zoltán Csere: Szerdahelyi helyett Bá- der a 64., Horváth helyett Birinyi a 70., Pető Z. helyett Vadkerti a 81. percben. Sárgalap: Pető S., a 12., Kor­mos a 32., Vadicska a 35., Oláh a 70., Csendes a 72, Csató a 74., Lajkovics a 86. percben. 6. perc: Oláh legurítását Cső­ke 25 méterről küldte kapura, Ladányi látványos vetődéssel mentett. 9.perc. Berecz végigkígyózott a szolnoki védelmen, már az ötö­sön belül járt, amikor PetőS. be­csúszással szerelte. 17. perc: Moldván jobbról ke­resztbeívelt indítását Horváth kapásból ellőhette volna, ám ő átvétellel próbálkozott, így oda­lett a sokat ígérő helyzet. 19. perc. Rostás 26 méteres jobboldali csavart szabadrúgását Bodolai újjheggyel tolta szögletre. 40. perc. Berecz másodszor hámozta át magát a hazaiak bal­oldali védelmén, 14 méteres la­pos lövését Ladányi biztos kéz­zel fogta. 57. perc. Kántor letalpalta Bádert a kaputól 20 méterre, a pontrúgást Vadicska és Csendes az alapvonalon túlra„kombinálta.” 87. perc. Báder szabadrúgása kipattant Ladányiról, Vadkerti a kapu torkában mentett a gólraé- h'es Csőke elől. Két rapszodikus együttes ta­lálkozója jó iramban kezdődött, a kölcsönös ismeretség ellenére egyik oldalon sem maradtak el a„bemutatkozó” belépők. Ke­ményen birkóztak egymással a csapatok, igazi gólveszély azon­ban nem tellett az első játékrész­ben. A másodikban kevés volt az igazi futbalelem, az idő múlásá­val viszont egyre idegesebb lett a pályán a hangulat. Ezt az erély­telen játékvezető csak tetézte. Szerencsére komolyabb sérülés nélkül ért véget az alacsony szín­vonalú találkozó, amelyen az együtteseket alaposan„túlfizet- tek” az egy-egy ponttal. Jók: Kantor, Lajkovics, Ágh, illetve Csató, Bodolai, Csendes. Lódi László: — Küzdelmes mérkőzésen némi előrelépés ta- asztaltam igyekezetben a múlt éti mérkőzéshez képest. Varga Zoltán: — A pályán nem alakult ki szemetgyönyör- ködtető játék, de küzdeniakará­sunkkal értékes pontot szerez­tünk. Neder István További eredmények: Salgg- lass — Bag 0-2, Niske — Szeged 0-1, Kecskemét — Budafok 2-3, Hajdúnánás — Kazincbarcika 2-1, DVSC - Nyíregyháza 0-0, Szarvas — Békéscsaba 1 — 5. A Keleti csoport állása: 1. Szeged 8 6 2 — 13-2 14 2. Békéscsaba 8 5 1 2 22-8 11 3. Nyíregyháza 8 5 1 2 13-6 11 4. Hatvan-DEKO-8 4 3 1 10-5 11 5. Kaba 8 4 2 2 15-9 10 6. H. Bocskai 8 3 3 2 8 ­- 9 9 7. DVSC 8 2 4 2 14-8 8 8. Kecsk. SC 8 2 4 2 9 ­- 9 8 9. Bag 8 3 2 3 11-12 8 10. Szarvas 8 3 2 3 9-14 8 11. Eger 8 2 3 3 10-16 7 12. Kazincbarc. 8 3 — 5 10-13 6 13. BMTE-Törley 8 2 1 5 10-19 5 14. Szolnok 8 2 1 5 5-16 5 15. Salgglass 8 1 2 5 5-12 4 16. Miske 8 — 3 5 6-12 3 TELEPHONE KEY SYSTEM Telefonközpontok, amelyek ötvözik az angol precizitást és a japán csúcstechnológiát, emberközpontú telefonrendszerek. Keresse és tekintse meg a IIIR-SZ-1EL GMK-nal! HIR-SZ-TEL GMK a hivatalos DEALER Eger, Bercsényi u. 53. Tel.: 36/20-424 Kizárólagos forgalmazó a NETWORK KFT. Reklámajánlatunk: Rotiech faxpapír 240 Ft-tól r Labdarúgó NB III. Elázott a „cukor" Bélapátfalván Törökszentmiklós, 300 néző. y i '3*