Heves Megyei Hírlap, 1991. június (2. évfolyam, 127-151. szám)

1991-06-03 / 128. szám

HÍRLAP, 1991. június 3 hétfő SPORT 7. Labdarúgó NB II. Most él csak a hatvani remény... Hatvan-Deko — Metripond 3-1 (1-1) Hatvan, 2800 néző. V.: Holc- zimer. Hatvan: Nagy — Nyikos, Ká­roly, Krasnyánszki, Szabados — Tuifel, Gömöri, Gephard, Oro- vecz — Borostyán, Martinenko. Edző: Tóth Dénes. Metripond: Tóth — Tolmácsi, D. Pop, Csáki, Kovács — Vas, Tasi, Bódi, Verő — V. Pop, Föld­vári. Edző: Lukács József. Csere: Földvári és Orovecz helyett Brindás, ill. Farkas a 70., Martinenko és Tóth helyett Olt­ványi a 75. percben. Góllövő: Kovács T. a 4., Martinenko a 30., Orovecz a 66., Gömöri a 71. percben. Sárga lap: Orovecz a 31., Gephard a 42., Vas az 55., a 79. percben. Kiállítva: Bódi a 70. percben. 4. perc: a hazai védők a kapu­tól 18 méterre szabálytalanul szereltek. A megítélt szabadrú­gásból Kovács T. a kimozduló Nagy fölött a jobb sarokba nye­sett, 0-1. 30. perc: Gömöri labdájával Orovecz forgolódott a 16-oson belül, Martinenko elé passzolt, aki lefordult védőjéről, és 11 mé­terről kilőtte a jobb alsó sarkot, 1-1. 47. perc: Nyikos jobb oldali beadását Gömöri alig fejelte mellé. 64. perc: Bódi 18 méteres lö­vése a kapufán csattant. 66. perc: Gömöri jobbról be­lőtte a labdát, Martinenko átlép­te, megzavarta a vendégvédőket, és Orovecz ballal 14 méterről bő- dületes erővel a jobb sarokba bombázott, 2-1. 70.perc: Bódi csúnyán felrúg­ta Borostyánt, a megítélt szabad­rúgást Gömöri 25 méterről ellőt­te, a labda a kapus előtt fölpat­tant, és a jobb sarokba vágódott, 3-1. A hazai csapat kötelező győ­zelme sokáig váratott magára. A váratlan vendéggól sokkolta Hatvant, görcsös akarásuk nem vezetett sikerre. Jött az ügyeletes gólszerző, Martinenko. A máso­dik játékrészben óriási nyomás nehezedett a vendégekre. Oro­vecz vendéggólja meghozta a ve­zetést, ezután már a két csapat nem volt egy súlycsoportban. A győzelmet igen akaró Hatvan hozta a szükséges értékes két pontot. Az egész hazai csapat dicsére­tet érdemel. Tóth Dénes: — Most kivétele­sen az akarásnak nem nyögés lett a vége. De a tűz továbbra sem aludhat ki! Lukács József: — Nem ját­szottunk rosszul, de az egyéni hi­bákra ráfizettünk. Szendi László Nyíregyháza — Eger SE 0-0 Nyíregyháza, 3000 néző. V.: Varga J. Nyíregyháza: Varga — Szobo- nya, Kertész, Drobni, Cselószki, Molnár, Cservonij, Csehi, Zuba- nics, Erdei, Nagy. Edző: Sándor István. ESE: Bodolai — Lengyel, Csendes, Csűri, Jávorszki, Voj- tekovszki, Fegyverneki, Hor­váth, Aranyos, Berecz, Nagy G. Edző: Bánkuti László. Csere: Cselószki helyett Szkunc a 28., Cservonij helyett Kovács az 56., Lengyel helyett Csőke a 90. percben. Sárga lap: Lengyel a 20., Nagy G. a 76. percben. 11. perc: Érvénytelen gólt szerzett az NYVSC. Csehi pon­tosan gurított középre, a gólba tartó labdát Zubanics beljebb se­gítette, de előzőleg lesen állt. 30. perc: Horváth beívelt lab­dáját Berecz kecsegtető helyzet­ben az oldalhálóba lőtte. 32. perc: Zubanics robbant ki a védők közül, Bodolai kifutott, a szovjet vendégmunkás azon­ban a keresztlécre emelt. 56. perc: Berecz gólt szerez­hetett volna, de kivárt, így Ker­tész az utolsó pillanatban szerel­te. 65. perc: Gyors egymásután­ban három szögletet rúghatott az ESE, a harmadiknál Varga alá­futott a labdának, de szerencsére a labda elkerülte a nyíregyházi kaput. A hazai támadók és a vendég­védők harcát hozta a találkozó. Az egri csapat jól megszervezte hátsó alakzatát, útját állta a nyír­ségi próbálkozásoknak. A máso­dik játékrészben fáradni látszot­tak a csapatok, ekkor a közönség is elégedetlen volt a látottakkal, kifütyülte csapatát. Ami a hazai­akat elmarasztalja, a vendégeket viszont dicséri: az Eger SE min­den tekintetben rászolgált a dön­tetlenre. Az eredmény igazságos. Jók: Lengyel, Csűri, Fegyver­neki. Sándor István: — Ettől rosz- szabbul már nem lehet futballoz­ni... Bánkuti Lálszló: — Tartalé­kos csapatom hősiesen harcolt, kár, hogy a játékra már nem ma­radt energiánk. Kovács György További eredmények: Csepel — Szolnok 0-0, St. Síküveg — BVSC 0-1, DVTK - Szarvas 1-1, Baja — DMTE 3-0, Kaba — KTE 3-0, KSC-Kazincbarcika 1-2. A Keleti csoport állása: 1. BVSC 28 16 9 3 41-23 41 2. DVTK 28 15 10 3 51-24 40 3. Csepel 28 18 4 6 43-26 40 4. Nyíregyh. 28 14 7 7 39-18 35 5. Kaba 28 12 8 8 41-25 32 6. K.-barcika 28 15 2 11 55-41 32 7. Baja 28 11 9 8 26-22 31 8. Eger 28 10 7 11 36-34 27 9. Kecsk. SC 28 6 13 9 30-34 25 10. Szarvas 28 8 8 12 33-45 24 11. DMTE 28 7 9 12 22-35 23 12. St. Síküveg 28 7 9 12 33-37 23 13. Hatvan 28 9 4 15 31-36 22 14. Kecsk. TE 28 7 6 15 23-53 20 15. Szolnok 28 6 7 15 25-48 19 16. Metripond 28 5 4 19 20-48 14 Az esélylatolgatáshoz 29. forduló: június 9., vasár­nap (mind 17.00): Szolnok—Hatvan-Deko, Eger—Kaba, Kecskeméti TE— DVTK, Kazincbarcika—Csepel, Salgótarjáni Síküveg—Kecske­méti SC, DMTE—Nyíregyháza, Metripond—Baja, BVSC—Szar­vas. Mátraaljai triatlon A dobogón: Szentirmay és Krajnyák A hét végén Pásztó adott ott­hont a Mátraaljai triatlon elne­vezésű hármaspróba-viadalnak. A rekordlétszámú nevezés és a hirtelen nyáriasra fordult idő sem akadályozta meg a triatlo- nistákat, hogy színvonalas vetél­kedésben döntsenek a helyezé­sek sorsáról. A festői környezet­ben fekvő pásztói strand nyolc­pályás medencéjében előbb 750 m-es úszás várt a sportolókra, majd a kissé szeles időben 20 ki­lométert kellett kerékpározniuk. Az utolsó versenyszámra, vagyis a futásra meglehetősen nehéz pályát jelöltek ki a rendezők, az öt kilométeren olykor-olykor hosszú emelkedőkkel kellett megküzdenie a versenyzőknek. A felnőtt nők mezőnyében Szent­irmay Mária az első, a felnőtt fér­fiaknál pedig Krajnyák Györgye harmadik helyet szerezte meg. Mindkét sportoló az egri tanár­képző főiskola utolsó éves hall­gatója. A szenior férfiaknál Tóth István az értékes ötödik helyet csípte el. Eszterházysok: nemcsak a részvétel a fontos... Jeleskedő főiskolások Az Eszterházy Károly Tanár­képző Főiskola hallgatói szinte minden versenyszámban képvi­seltették magukat az idei Magyar Egyetemi és Főiskolai Országos Bajnokságon. A megyeszékhely Í redagógusjelöltjei ezúttal meg- eledkeztek a mondásról, misze­rint a részvétel a fontos. Aranyérmet szerzett a 10x50 méteres férfi gyorsúszóváltó (Krajnyák György, Pásztor Pé­ter, Kecskeméti Csaba, Juhos Róbert, Zsigmond Attila, Hom- ródi Zsolt, Lukonics Gábor, Tóth Papp Tamás, Magyar Péter, Szarka Gábor. Edző: Szilva Já­nosáé). A triatlonisták vetélke­désében Krajnyák György má­sodik lett, a rérficsapat gedig az ötödik. A nők mezőnyében Szentirmay Mária másodikként, Havacs Katalin negyedikként ért a célba. A dobogoharmadik fo­kán állhatott a férfi tornászcsa­pat (Major László, Filip Attila, Sier Tamás, Homródi Zsolt, Tóth Papp Tamás, Perhács Ta­más. Edző: Rátkai István és Haj­dú Pál), míg a hölgyek a negye­dik helyet szerezték meg. Atléti­kában kiváló produkciót nyúj­tott Tapasztó Ágnes, aki elsősor­ban a súlylökésben jeleskedett, ezüstérmet szerzett. Edzéseit Petrovai József, Galambos Sán­dor és Kriston Ferencné irányí­totta. A labdajátékban is kitettek magukért a főiskolások, hiszen három csapat is az országos dön­tőbe verekedte magát. Legjob­ban a női kézilabdázók szerepel­tek, őket csupán a Testnevelési Egyetem előzte meg — amint ar­ról már részletesebben beszá­moltunk. (A csapat tagjai: Feke­te Judit, Lendvai Zsuzsa, Bóta Marianna, Jakab Zsuzsa, Lórik Kitty, Irtó Bernadett, Kulyka Mónika, Balogh Veronika, Pol­gár Melinda, Garamvölgyi Haj­nalka, Szabó Andrea, Gyerő Il­dikó, Farkas Judit, Ottó Katalin. Edző: Bocz Árpád.) A kosaras lányok és a focista fiúk csupán egy hajszállal maradtak le a do­bogóról. A lányoknál Sárosi Ju­dit, Jedlicska Judit, Lőcsei Esz­ter, Szabó Csilla, Holló Ildikó, Czuder Szilvia, Nagypál Kitti, Ottó Katalin, Gyero Ildikó har­colta ki az előkelő helyezést, míg a fiúknál Dávid Zsolt, Hegedűs Tibor, Kátai Zsolt, Kövics Csa­ba, Mester Attila, Pajtók Péter, Kalácska Ferenc, Magyar Péter, Pádár Béla, Palotás Zoltán, Bencze Zsolt, Szabó András, Ács Tibor, Mihálszky Zsolt, Győrffy Krisztián, Batki István, Kuli Sándor, Blaskó Ottó voltak a siker részesei. Az előbbi gárda edzője Kovács Gyula, míg az utóbbié Cseh Kálmán és Szalay Gábor voltak. A Hevesi SE csikócsapata a nyolcadik helyet szerezte meg a női sakk OB I. küzdelmeiben. A szerényebb helyezés ellenére is osztatlan elismerést arattak te­hetséges fiataljaik, akik Mádl- nak, Ivánkának és Porubszkynak is méltó partnerei voltak. Ä 16 éves Tóth Adrienn és a 12 éves Tóth Szilvia bizonyára még so­kat hallat magáról. A hevesiek bajnoki szereplése a Pont Mana­ger és az Agria Dataplan Kft. tá­mogatásával valósulhatott meg. * A lengyel főváros, Varsó adott otthont a különleges tantervű ál­talános iskolások diákolimpiájá­nak, amelyen jól szerepeltek a megyénket képviselő gyöngyösi Csak röviden... és egri fiatalok. A helyből távol­ugrásban Bárány i Magdolnavív- ta ki az elsőséget, Szűcsi Zoltán pedig harmadik lett a 200 m-es síkfutásban, míg Szántó István hatodiknak futott be 400 méte­ren. Teniszlabdadobásban Seres Lídia a negyedik, asztalitenisz­ben az egri Rostás Zoltán az ötö­dik helyen végzett. * A nemrégiben megrendezett megyei asztalitenisz-bajnoksá­gon színvonalas küzdelmekben dőltek el a helyezések. Az ered­mények. Férfiak: 1. Pálos Balázs (SeM-KSE), 2. Kerek (Petőfibá- nya), 3. Tóbik (Bélapátfalva) és Balog (Eger). Párosban: 1. Pálos Balázs-Kovacs György (SeM- KSE), 2. Román-Balog (SeM- KSE és Eger), 3. Kerek-Nagy (Petőfibánya) és Tóbik-Veres (Bélapátfalva). Nők: 1. Be- niczky Magdolna (Áfész VM), 2. Sibelka (Áfész VM), 3. Inan- csik Á. és Horváth (mindketten Lakszövadat). Párosban: 1. Inancsik Ágnes-Szabó Györgyi Í Lakszövadat), 2. Rudlofné- íudásné (Lakszövadat), 3. Si- belka-Újvari (Áfész VM) és Be- niczky-Horváth. Vegyes páros: 1. Balog Bóla-Sibelka Ágnes (Eger-Áfész VM), 2. Román- Beniczky, 3. Pálosi-Fajcsák (SeM-KSE-Lakszövadat) és Magyar-Inancsik Á. (SeM- KSE-Lakszövadat). Szeniorúszás Érmek Bajáról Baján ötödik alkalommal ren­dezték meg a nemzetközi ver­senynaptárban is rangos helyet elfoglaló szenior-úszóviadalt, amelyen a magyarokon kívül né­metek, osztrákok és angolok is rajtkőre léptek. Megyénket öt egri képviselte, méghozzá siker­rel, hiszen nyolc arany-, három ezüst- és két bronzérem került a tarsolyukba. Az eredmények. Nők. 30-35 évesek. 50 m pillangó: 1. Har- math 35,1. 100 m gyors: 1. Har- math 1:12,2. 100 m vegyes: 1. Harmath 1:19,3. 100 m hát: 2. Harmath 1:20,6. 45-50 évesek. 50 m gyors: 1. Szilváné 41,3. 60- 65 évesek. 50 m gyors: 1. Mada- rasné 39,7. 100 m gyors: 1. Ma- darasné 1:28,6.100 m vegyes: 1. Madarasné 1:43,3. 50 m hát: 2. Madarasné 48,8. 100 m hát: 2. Madarasné 1:49,2. Férfiak. 35- 40 évesek. 400 m gyors: 1. But- tinger 5:36,1. 50 m pillangó: 2. Buttinger 32,4 ... 3. dr. Gyenes 35,0. 100 m gyors: 3. Buttinger 1:13,1. Hagyományként Hevesen A múlt év végén alakult meg Hevesen a Réti János Diáksport- kör, Kovács Zoltán testnevelő ta­nár vezetésével. Ennek labdarú­gói hagyományteremtő szándék­kal Vándorkupát rendeztek a vá­rosban, amelyen részt vett a he­vesieken kívül az Újpest, a Vasas, a Bp. Honvéd, valamint a Fe­rencváros utánpótláscsapata is. A kupa nyertese a Bp. Hon­véd lett, amelyet dr. Hegedűs György, Heves polgármestere adott át. Emellett értékes juta­lomban részesült a legjobb ka­pus, a legjobb mezőnyjátékos, valamint a gólkirály. A kupa so­rán a csapatok között gyümöl­csöző együttműködés alakult ki. Ennek köszönhető, hogy a Fe­rencváros Budapestre hívta meg a hevesi Réti János Diáksportkör labdarúgóit. Az újpestiek pedig az idén nyáron Hevesen edzőtá­boroznak majd. A technikás Vajmi — jobbról — ezúttal is a Lendület egyik erőssé­gének bizonyult (Fotó: Gál Gábor) Megcsillant a bronzérem? A szűkös játékosállomány el­lenére hagyományaihoz hűen szerepel az országos női labdarú­gó-bajnokságban az Egri Lendü­let. Nagy Frigyes edző hétközi munkájával formában tartja az együttest, amelynek tudásából ezúttal újabb bravúrra tellett. Balázs József szakosztályvezető szerint a bajnoki hajrában — há­rom forduló, 6 pontos lehetőség — még a bronzérem megszerzése sem elképzelhetetlen. Áz viszont már a tényékhez tartozik, hogy a negyedik helyen álló Lendület szombaton a korábbi négyszeres bajnok, jelenleg is dobogós FTC László Kórházat legyőzte. Egri Lendület — FTC László Kórház 2-0 (1-0) Eger, 100 néző. V.: Ducsai. Lendület: Kollár — Haviár (Tamás), Simon, Vajmi, Szomo- lyainé — Lőj, Nagy D., Török — Lubai, Szabó, Gál. Edző: Nagy Frigyes. A nagy becsvágy fűtötte haza­iak kitűnő játékkal, jó játékveze­tés mellett megérdemelt győzel­met arattak. G.: Nagy D., Gál. A balszélső Gál Rozália újabb talá­latával megerősítette helyét a góllövőlista élmezőnyében. Jók: Vajmi, Nagy D., Simon, Gál. . A Lendület legközelebb Pes­ten, a Biovin ellen lép pályára. Röplabda Labdarúgó NB III. Patócs volt a „pecsétőr” Tarjánban Az NB III. Mátra-csoportjá- ban a tegnapi mérkőzéseken a legnagyobb örömet a GYSE okozta szurkolóinak, hiszen rang­adót nyert Salgótarjánban. Gyöngyösi SE — St. Kohász 3-2 (2-1) Salgótarján, 200 néző. V: Farkas. GYSE: Labancz — Tóth E, Borsányi, Vona, Csomós, Vajda, Bezzegh (Tóth A.), Szerdahelyi, Patócs, Baranvi, Nemoda (Már­kus). Edző: Ács János. 24. perc: a kitörő Baranyit a 16-oson belül csúnyán felvágták. A büntetőt Szerdahelyi berúgta, a játékvezető megismételtette, és a gyöngyösi játékos újból a bal sarokba rúgta, 1-0. 37. perc: Bal oldali szögletrúgás után Bódi öt méterről a kapuba sarkalt, 1-1. 39. perc: Nemoda bal oldali szögletét Szerdahelyi öt méterről a jobb sarokba rúgta, 2-1. 68. perc: Bal oldalon Patócs reme­kül tálalt Bezzegh elé, ő kilépett a lesre játszó védők közül, és a kapust is elfektetve, nyolc méter­ről a hosszú sarokba lőtt, 3-1.76. perc: Jobb oldali támadás végén Turányi kilépett, és a jobb sarok­ba lőtt, 3-2. Igen magas színvonalú, ke­mény mérkőzés volt. Főleg az el­ső félidőben igen tetszetősen ját­szott a GYSE. A második játék­részben a Kohász mindent elkö­vetett — még a durvaságokat is —, hogy megfékezze a vendég- csapatot. Ekkor a GYSE okosan játszott, és egy kontrával Patócs megpecsételte a taijániak sorsát. Jók: Labancz, Csomós, Vajda, Bezzegh, Szerdahelyi, Baranyi. Ifik: GYSE-Kohász 4-3. Patócs János Szolnoki Cukor — Nagyréde 1-0 (0-0) Szolnok, 100 néző. V: Mol­nár L. Nagyréde: Kökény — Tóth, Labáth (Szőke), Horváth, Be­kecs, Nagylaki, Kisbali, Csáki, Szabó, Mádi, Labancz (Sajtos). Edző: Stupek István és Kovács Ferenc. Az 55. percben egy ártatlan helyzetben Bekecs rossz ütem­ben csúszott be, és így buktatta a házigazdák kilencesét. A meg­ítélt büntetőt a sértett értékesí­tette, a bal alsó sarokba lőtt, 1-0. Változatos, jó iramú mérkőzésen a döntetlen igazságosabb lett volna. Jók: Tóth, Bekecs. Tóth Géza Bélapátfalva—Dány 4-0 (2-0) Bélapátfalva, 300 néző. V: Ágoston. Építők: Nagy — Kapui, Zay, Csanádi, Pádár, Csanálosi, Sza­bó L., Horváth, Józsa, Szilágyi, Lehnert(Sűrű). Edző: Várallyay Miklós. A gólok története: a 39. perc­ben Szilágyi 30 méteres átadását Lehnert vette át, s mintegy tíz méterről a jobb sarokba gurította a labdát, 1-0.42. perc: Csanálosi cselezte be magát a 16-oson be­lülre, és 12 méterről a bal felső sarokba lőtt, 2-0.49. perc: Szilá­gyit buktatták a büntetőterüle­ten, a jogos 11-esből Horváth a bal sarokba helyezett, 3-0. 53. perc: Lehnert több védőt kicse­lezett, s nagy szólója végén éles szögből, úgy nyolc méterről ta­lált a kapuba, 4-0. Mintegy harminc percen át a Dány egyenrangú ellenfélnek bi­zonyult, sőt, helyzeteket is kidol­gozott, de azokat csatárai elron­tották. Fél óra után az Építők át­vette a játék irányítását, s külö­nösen szünet utáni magabiztos teljesítményével az ilyen gólkü­lönbségű győzelemre is rászol­gált. Jók: Csanádi, Csanálosi, Lehnert. Ifik: Bélapátfalva­Dány3-2. Horváth Mihály Salgótarjáni Öblösüveggyár - Apc 1-0 (1-0) Apc, 300 néző. V.: Bozsóki. Apc: Kozsa — Turcsányi, Sző­ke, Csorba, Farkas, Szakolczai (Makó), Kovács II., Varga, Ko­vács I. (Kovács III.), Fekete, Kiss. Edző: Rezsnyák László. A gól története: 36. perc: egy ártatlannak látszó támadás vé­gén a beadás kicsúszott Kozsa kezeiből, és Simon a hálóba bó­lintott, 1-0. A hazai csapat ismét bebizo­nyította, hogy az otthoni környe­zet nem előny számára. Vérlází- tóan gyenge játékot produkált a Vasas, és a nézők szemlesütve tá­voztak az alacsony színvonalú és iramú mérkőzésről. Érthetetlen az apciak gyenge hazai teljesít­ménye. A hazai csapatból senki nem ütötte meg az átlagot. Ifik: 3-2. Rezsnyák András A további eredmények: Balas- sagyarmat-SBTC 2-3, Jászbe- rény-Rákóczifalva 4-0, Török- szentmiklós-Pásztó 3-0, Bor- sodnádasd-Bag 2-3. A bajnokság állása: 1. Bag 28 16 11 1 57-21 43 2. St. Kohász 28 16 7 5 41-24 39 3. Gyöngyös 28 11 12 5 31-20 34 4. Rákóczit. 28 14 4 10 52-40 32 5. SBTC 28 11 10 7 33-22 32 6. Sz. Cukor 28 10 11 7 39-31 31 7. Bélapátf. 28 12 6 10 50-48 30 8. Töröksztm. 28 12 5 11 51-33 29 9. B.-gyarm. 28 11 6 11 43-42 28 10. Jászb. 28 12 6 10 51-37 26 11. Dány 28 7 9 12 33-42 23 12. Nagyréde 28 8 7 13 28-44 23 13. Apc 28 6 9 13 27-41 21 14. B.-nádasd 28 8 5 15 26-42 21 15. Pásztó 28 7 6 15 27-57 20 16. St. Öblös 28 6- 22 20-68 10 Megjegyzés: a Jászberénytől 4. az St. Öb­lösüvegtől 2 büntetőpont levonva. Egriek a vb-selejtezőn A lengyelországi Mielecbe utazott szombaton a magyar női ifjúsági röplabda-válogatott, hogy lejátssza első mérkőzését a házigazdákkal. A tét az őszi ifjúsági vb-döntő mezőnyébe jutás. A csapat vezető edzője az egri Molnár Endre, és helyet kapott a legjobbak között az ESE két röplabdázója, Kurucz és Tímár is.