Népújság, 1987. szeptember (38. évfolyam, 205-230. szám)

1987-09-28 / 228. szám

NÉPÚJSÁG, 1987. szeptember 28., hétfő LABDARÚGÓ NB II. Ellenállt a „vegyes” III. KÉR. TTVE— EGER SE 0-0 NB Il-es labdarúgó-mér­kőzés, Bp., Hévízi út, 800 né­ző. V.: Kurmai (Karsai, László J.). III. kér. TTVE: piel — He­gyi, Szabó, Tóth, Kovács — Szűcs, Zséli, Sólyom — Mura­közi, Fülöp, Lukács. Edző: Tajti József. ESE: Bodotai — Szert, Fegy­vernek!, Méhesi, Juhász — Vojtekovszki. Smuczer, Simon, Lengyel — László, Tatár. Edző: Kovács András. Csere: Muraközi helyett Ko­ritár a 61., Vojtekovszki he­lyett Barabás a 81. percben. Sárga lap: Szert a 70. percben. A 3. percben akár már vezetést szerezhetett volna a vendégcsapat. Simon szer­zett labdát a hazai térfél közepén, s mivel Piel kint állt a kapujából, a közép­pályás távolról átemeléssel próbálkozott. A labda ke­véssel kerülte el a bal felső sarkot. Tíz perccel később Fülöp a 11-es pont tájéká­ról fejelhetett, a jobb alsó sarokba tartó labdát Bodo- lai reflexmozdulattal ütötte ki. Az elkövetkező mezőny­játék egyik említésre méltó eseménye Tatár veszélyes szöglete, majd jó lövése volt, amit a kapus csak öklözve tudott hárítani. A 44. perc­ben kerületi akció futott a jobb szélen, végül Szűcs pró­bálkozott lövéssel, labdába Sólyom is beleért, de Fegy- verneki a gólvonal elől menteni tudott. Szünet után fokozódott az iram, a cse­reként beállt Koritár kapu­ra csavarodó szögleteivel hamar észrevétette magát. A 65. percben Smuczer egy rövid felszabadítás nyomán került lövőhely'zetbe, ke­ményen meglőtt labdáját szépen védte Piel. Remek egri támadás futott a 68. percben, ennek végén Simon balról ívelt középre, Lász­ló érkezett, jobb alsó sa­rokba tartó fejesénél azon­ban Szabó a gólvonalról a mezőnybe vágta ki a lab­dát. Nem sokkal később Szert szándékos kezezésért kapott sárga lapos figyel­meztetést. A vendéglátó kék-fehérek a 78. percben veszélyeztettek újra de Lu­kács közeli, léc alá tartó fe­jesénél Bodolai bravúrral tenyerelte fölé a labdát. Több izgalom már nem adó­dott a találkozó lefújásáig. Az újonc óbudai gárda — ha tüzetesen megnézzük az összeállítását — tulajdonkép­pen felfogható egy Újpest— MTK vegyes csapatnak is. A rutinos együttes szervezetten, jól védekezett, az ellentáma­dásaik azonban elhaltak az egriek jól alkalmazott les­taktikáján. A piros-kékek ossz játéka mindvégig átgon­doltabb, folyamatosabb volt. a győzelemhez akadtak ígé­retes helyzetek is, ám most ezek kimaradtak. A játék különösen a második fél­időben volt élvezetes, s az eredmény tulajdonképpen igazságosnak mondható. Jók: Kovács, Szabó, Piel, illetve Fegyverneki, Bodolai, Smuczar. Budavári jSándor További eredmények: Sze­ged SC—Nyíregyháza 2-0, Kazincbarcika—Ajka 0-0, Szolnok—Csepel 1-1, Kecs­kemét—Volán 5-1, Nagyka­nizsa—Szekszárd 2-1, Ózd— Diósgyőr 0-0, Veszprém— Salgótarján 1-0, Metripond— Dunaújváros 3-1, Komló— Ganz-MÄVAG 1-0. A bajnoksci 7 állt isa: 1. Szolnok 10 7 2 1 21-11 16 2. Komló 10 6 2 2 19-11 11 3. Csepel 10 5 1 3 14- 9 13 4. Veszprém 10 5 2 3 12- 8 12 5. Ózd 10 4 4 2 11- 7 12 6. Szeqed 10 5 1 4 10- 8 11 7. III. kér. TTVE 10 2 7 1 10- 9 11 8. Diósgyőr 10 5 1 4 11-12 11 9. Bp. Volán 10 5 1 4 11-13 11 10. Metripond 10 4 2 4 18-15 10 11. Kecskemét 10 5 — 5 15-15 10 12. Salgótarján 10 3 3 4 13-13 9 13. Ajka 10 2 5 3 9- 9 9 14. Eger 10 2 5 3 15-16 9 15. Dunaújváros 10 4 1 5 13-14 9 16. Nyíregyháza 10 3 2 5 12-17 8 17. Nagykanizsa 10 3 1 6 6-17 7 18. Ganz-Mávag 10 2 2 6 10-12 6 19. Kazincbarcika 10 2 2 6 5- 9 6 20. Szekszárd 10 2 2 6 8-18 6 1, x, x. 2, 1, 1, 2, 2, 1, 2, 1, x, x, plusz 1: x. VÍZILABDA OB I. Csaknem „csoda” TUNGSRAM—EGER SE 9-8 (2-1, 1-2, 3-4, 3-1) OB I-es vízilabda-mérkő­zés, Eger, 100 néző. V: Vu- szek. Vindisch. Eger SE: Lipovics — Vin- cze, Kelemen. NAGY 2, Ma­daras! 1, DR. SIKE 2. Búza 1 Zalánki f, Vecseri 1. Tóth K„ Tóth II. P. Edző: Gyulavári Zoltán. Gól emberelőnyből: 9 5, ill. 10 5. Négy méteresből: 1 1. ill. 2 1. A mérkőzés elején hely­zetek tömkelegé maradt ki mindkét oldalon. A harma­dik negyed ,,vízválasztónak" tűnt. .mivel a hazaiak — „megunva” az állandó egált — három góllal megugrot­tak. Az izzósok sztárjai — Schmiedt és Keszthelyi — ezúttal nem csillogtak meg­szokott fényükkel. Az utolsó játékrészben ennek ellenére is sikerült egyen­líteniük. Ekkor Búza négyest hibázott, a végig halovány Schmiedt pedig 12 méterről „engedte el” a labdát, be­állítva a végeredményt. Tempóhátrányban Kósza gondolatok kavarogtak a fejemben az immár harmadik hazai fiaskó után. A csapat „kitette a tüdejét a partra”, szinte az izzásig hevülve hajtott és mégis . . . Egy­re inkább úgy fest. hogy sok az a kölönc, amit magával kell cipelnie. Mintha az egri pólósok melegítőbe öltözve vennék fel a vízben a küzdelmet az ellenfél úszónadrágos daliáival. Azt már ; . unalomig szajkóztuk — hovatovább már „megszokottá" (?) válik —, hogy az élvonalbeli együtte­sek közül egyedül a mieink nem rendelkeznek fedett uszo­dával. Akibe az átlagosnál nagyobb talentum szorult, az — saját jól felfogott érdékében — hátat fordít nevelő egyesületének. Elég ha csak a nyáron az FTC-be igazolt Biró Attila nevét említem. Az ő hiánya szemmel látható az együttes játékán. Az itthonmaradt, nemkülönben tehetséges, éppen ka­tonáskodó fiatalok — Tűzkő. Zalánki, Tóth K. — önhibá­jukon kívül csak hébe-hóba járnak a foglalkozásokra. Már­pedig az élvonalban .módszeres edzés nélkül képtelenség helytállni. Pedig nagy szükség lenne irájük, mivelhogy Gyu­lavári edző nem küzd a bőség zavarával a bevethető já­tékosok terén. Kinek a dolga lenne, hogy a csapat háza táján rendeződjenek ezek az ügyek? Amit másutt eredmé­nyesen megoldanak, az nálunk miért toporog hónapok óta egy helyben? Nem elég hátrányos amúgy is a helyzetünk? Bárha a lelkesedés ragályos lenne . ■ ■ (butting er) Az eső ellenére is színes program MHSZ-nap Makiáron Csordás István helikopterén nagyszerű gya­korlatot mutatott be. Sokan meglepődtek, hogy ez a „gépmadár” még tolatni is tud a levegőben Nem fogadta szombaton kegyeibe az időjárás a mák-, lári repülőtéren megrende­zett MHSZ-nap részvevőit, mert párás, ködös, borult volt az idő, s többször el­eredt az eső is. Így a ter­vezett programból elmaradt a hőlégballon és ejtőernyős bemutató és nem kerülhe­tett sor sétarepülésre sem. Ettől függetlenül szép szá­mú közönség előtt került sor a többi lendezvénvre nme­A labdarúgó területi bajnokság hetedik fordulójának mérkőzé­seiről a következőket jelentették tudósitóink: Bélapátfalva—Hatvan 5—1 (3—0) Bélapátfalva, 500 néző. V.: Osvárt. Építők: Nagy — Zay, Zágonyi. Torbavecz, Berecz I.. Horváth J„ Agó, Horváth T., Kapui, Fenyves, Deme. Edző: Fodor Pál. HKVSC: Kiss — Hegedűs, Fü­zér, Gohér, Turcsányi, Sima, Zombori, Pádár (Bazsó), Kere­pesi, Gömöri, Oláh. Edző: Trei­ber Rudolf. A gólok története: 4. perc: Ago mintegy 20 m-ről lövésre szánta el magát, és labdája a jobb fel­ső sarokba került, 1—0. 15. perc: Agó fejesét Kiss kiütötte és Tor­bavecz közelről a kapuba emelt. 2—0. 40. perc: Horváth J. szög­letét Ágó a kapu közepébe fe­jelte, 3—0. 60. perc: Horváth T. —Horváth J. volt a labda útja. utóbbi beadásából Fenyves talált a kapuba, 4—0. 66. perc: Fenyves szerzett labdát és beadását kö­vetően Ágó könnyedén gurított a jobb sarokba, 5—0. 76. perc: Gömöri betört a kapu előterébe és nehéz szögből szépített, 5—1. A mérkőzés külön tétje — visz- szakerülni a tabella élére, illet­ve megközelíteni az élmezőnyt — győzelemre ösztönözte a csapa­tokat, ez a játékban és gondol­kodásban gyorsabb hazaiaknak sikerült. Színvonalas találkozón, ilyen különbségű Epítők-győze- lem is megérdemelt. Az 57. perc­ben Horváth J. büntetőt hibá­zott. Jók: Ágó (a mezőny leg­jobbja), Torbavecz, Horváth T.. Kapui, ill. Hegedűs. Bazsó. Ifi: 6—2. Horváth Mihály St. Síküveg—Heves 6—1 (3—0) Salgótarján, 400 néző. V.: Kál­mán. Heves: Kasza — Csintalan (Kalmár), Borics, Fülep (Patkó). Kolozsvári. Dománszki, Sasvári. Nász, Dudás, Kovács, Szabó. Edző: Várallyay Miklós. lyet ünnepélyesen Németh László, a Mátravidéki Fém­művek vezérigazgatója, a megyei repülő- és ejtőernyős klub elnöfke nyitott meg. Hangsúlyozta, hogy hagyo­mányteremtő ez az első makiári MHSZ-nap, amely 20 év után eleveníti fel a korabeli repülőnapok esemé­nyeit és csatlakozik az MHSZ megalakulásának 40. évfordulójára szervezett megemlékezésekhez is A A gólok története: 27. perc: Garai Mohácsihoz emelt, aki fe­jessel ért el gólt. 1—0. 33. perc: Garai éles szögből leadott lövés­sel növelte az előnyt, 2—0. 35. perc: Garai beadását a tarjáni Dudás fejelte a hálóba, 3—0. 51. perc: Sasvári jó indításából Ko­vács a kapufát találta el. a ki­pattanó labdát Dudás helyezte a a kapuba, 3—1. 61. perc: Mohá­csi egy beívelt labdát fejjel to­vábbított a sarokba, 4—1. 70. perc: Garai ugyancsak fejjel szerzett újabb gólt, 5—1. 83. perc; Mohácsi a bizonytalankodó védők között állította be a vég­eredményt. 6—1. Jól kezdtek a vendégek, hely­zeteik is voltak, ám egy nyolc­perces rövidzárlat három hazai gólt hozott. A továbbiakban már nem tudott igazából talpraállni a hevesi gárda. Jók: Garai (a mezőny legjobbja), Mohácsi, Mar­csók, Jaszik, Rigó, ill. Dudás. Szabó. Ifi: Heves—St. Síküveg 2—1. Országh Tibor Gyöngyös—B. Bányász 1—0 (0—0) Gyöngyös, 500. néző. V.: Ágos­ton. Gyöngyös: Szén — Jónás, Ma- di. Molnár T„ Hegyi, Soltész. Ferencz (Török), Varga. Szoko- lai. Vajda, Pásztor (Molnár A.). Edző: Bundzsák Dezső. A gól története: 77. perc: Szo- kolal remek labdával ugratta ki a jobb szélen elnyargaló Hegyit. fegyveres erők napi ünnep­ség jó alkalmat biztosít ar­ra, hogy az MHSZ tevé­kenységein túl élefcközelbe mutassák be a néphadsereg, a PV, a Munkásőrség. a rendőrség és a tűzoltóság képzési, technikai eszközeit és ízelítőt adjanak gyakor­lati munkájukból. Képeink e sokrétű ese­ményből örökítettek meg egy-egy pillanatul. aki mesterien íveit középre és a jókor érkező Pásztor felhőfejes­sel juttatta a labdát a bal sa­rokba, 1—0. Az esőtől felázott, csúszós pályán, küzdelmes mér­kőzésen, a győzelmet jobban aka­ró gyöngyösiek megérdemelten fosztották meg veretlenségétől az egyébként kitűnően játszó lista­vezetőt. Jók: Mádi, Molnár T., Hegyi, Pásztor, illetve Szabó Zs.. Lintner, Hajdú. Ifik: Gyöngyös — B. Bányász 6—2. Szkocsovszky Tibor Mád—Recsk 2—1 (l-l) Mád. 1000 néző. V.: Gáspár. Ércbányász: Hegyi — Danyi, Kolozsvári. Benesik, Nagylaki, Forgó, Horváth, Csanálosi (Ben- csok), Bódi, Csányi. Szabó. Edző: Szabó Géza. A gólok története: 14. perc: Leskó futtából, 12 méterről, a jobb alsó sarokba lőtt. 1—0. 33. perc: Csányi labdáját Csanálosi öt méterről a hálóba vágta, 1—1. 79. perc: Nagy beadása az egyik recski védő kezére pattant. a megítélt büntetőt Nagy értéke­sítette, 2—1. Nagy iramú mér­kőzésen. a gólratörőbben játszó, több helyzetet kialakító házigaz­dák megérdemelten nyertek. Jók: Hegyi, Nagylaki. Csányi. Kiál­lítva: Bódi. További eredmények: H. Papp J. SE—Romhány 2—2, Balassa­gyarmat—Nagybátony 3—1, Ede- lény—H. Köteles SE 5—0, BVSC —Sajóbábony 2—0. A bajnokság állása: 1. Bélapátfalva 7 5 1 1 18- 9 11 2. St. Síküveg 7 4 2 1 17-10 10 3. BVSC 7 5 0 2 16- 9 10 4. Edelény 7 3 3 1 17-10 9 5. B. Bányász 7 3 3 1 12- 5 9 6. Mád 7 3 3 1 5-2 9 7. Romhány 7 2 3 2 12-12 7 8. Gyöngyös 7 2 3 2 5-6 7 9. Hatvan 7 2 3 2 10-12 7 10. Recsk 7 2 2 3 6-8 6 11. H. Köteles SE 7 2 2 3 5-11 6 12. Nagybátony 7 1 3 3 8-9 5 13. Balassagyarmat 7 133 10-13 5 14. Heves 7 2 14 10-18 5 15. H. Papp J. SE 7 1 2 4 6-13 4 16. Sajóbábony 7 0 2 5 5-15 2 TENISZ OB I. Kiütéses győzelem ESE—BKSK 9-0 Immár harmadik őszi győ­zelmét könyvelhette el az Eger SE OB I-es női tenisz- csapata a bajnokság őszi fordulói során. Amint az várható is volt, a sokat fej­lődött gárda — mindössze egy játszmát veszítve — minden mérkőzését meg­nyerve „kiütötte" a berety- tyóújfalusiakat. Takács Lász­ló edző lányai a sűrített program során hétfőn Bu­dapesten a BVSC otthoná­ban, majd másnap már Szombathelyen lépnek pá­lyára. A szakvezető elmond" ta hogy ezeken a mérkőzé­seken már a csapat dobo­gós helyezése a tét, (honfi) KÉZILABDA NB I. Húsz percig VASAS—EGER SE 30—17 (14—9) NB I-es női kézilabda­mérkőzés. Eger, 400 néző. V: Babos. Mózer. ESE: Gyöngyösi — Pol- lákné 2. Tóth 4. BERECZ- KYNÉ 2, Gergely, Szabóné 5, Pólyák 3. Cs: Nádassyné, Lendvai 1, Kovács. Edző: Brandstädter Gábor. Csak húsz percig tudott igazi ellenállást kifejteni az ESE, a játékidő utolsó har­mada pedig inkább edző­mér,kőzés-jelleget öltött. Mindvégig a vendég nyári klasszis teljesítményét, bal­kezes góljait (10-et szerzett) csodálhattuk. INJEKCIÓVAL .. . Tudása alapján, legjobb össze­állításában is legfeljebb megne­hezíthette volna az ESE a válo­gatottakban bővelkedő Vasas győzelmét, nem így, maródiak­kal. A műtét után gyógyuló For­gone orvosi javaslatra mégsem vállalta a játékot, Héjjáné ott­hon pihenve bizakodik, hogy el­kerüli a szikét, Bereczkyné hó­napok óta ,, összedrótozva'' lép pályára. De Edit küzd. hajt a csapatért, sokszor fogcsikorgat­va. Eltorzult arccal, a~ első já­tékrészben kétszer is cserét kért, szünetben injekcióval enyhítet­ték fájdalmait, aztán büntetőket harcolt ki önfeláldozóan. Úgy adja magát a végsőkig, hogy tudja, majdan kórházban kezdi a szezon utáni pihenőt. Sok hiá­nyossága van kézilabdásaink NB I-es szereplésének, de többek között van azért ilyen értéke is. Ami nem csekélység . . . (fesztbaum) AUTÓCROSS OB Sárdagasztás A hét végén az Eger melletti Töviskes-völgyben rendezték meg az országos autócross bajnokság I. és II. osztályú küzdelmeit. A „vas­szöcskék” pilótáit nem fo­gadták kegyeikbe az égiek, az órákig tartó esőzés igen­csak vendégmarasztalóvá formálta át a pályát. Az el­sőosztályú gépek versenyét a szegedi Nagy Sándor nyerte. Mögötte Hellinger Gusztáv (Gázművek) és Szabó Péter (Szeged) érkezett célba. A csapatverseny győztese az Autófer lett. megelőzve a Dömsöd és a Főtaxi gárdá­ját. Labdarúgó NB I. A hetedik forduló ered­ményei: MTK-VM—Bp. Honvéd 4-3, Videoton—Hala­dás 2-4, Siófok— Pécs 1-1. Ü. Dózsa—Rába ETO 3-1, Ta­tabánya-Vasas 0-0, Vác— Békéscsaba l-l, Ferencvá­ros—Kaposvár 3-0, Zalaeger­szeg—Debrecen 2-2 A tarnalcleszi úttörő fúvószenekar tagjai haj- Az egri tűzoltók pillanatok alatt darabokra nalban keltek, hogy térzenével szórakoztassák vágták az autóroncsot a közönséget (Fotó: Perl Márton) NB III. Mátra-csoport — A hatvaniakat az Ág(ó) is húzta — „Fejjel" verték a Hevest — Gyöngyösön „mélyrepülést vett” a B. Bányász Eső hozta gólzápor Sárkányvontatás motoros sárkányrepülővel. Magyar specialitás, találmány. A borsodná- dasdiak mutatták be