Népújság, 1987. március (38. évfolyam, 51-76. szám)

1987-03-30 / 75. szám

NÉPÚJSÁG, 1987. március 30., hétfő EGER SE—HALADÁS . VSE0—0 NB I-es labdarúgó-mér­kőzés. Eger. 4000 néző. V.: Makó (Huták, Nagy B.). ES E: Bodolai — Csendes (Varga"az 57. percben), Fegy- verneki, Méhesi, Jávorszky — Lengyel, Barabás, Smu- czer — Fodor, László, Kiss (Csányi a 71. percben). Ed­ző: Kiss Tibor. Haladás: Kutasi — Gorög. Vörös Cs., Papp Vörös I. — Bognár, Szalay (Illés, a 70. percben), Pásztor, Topor — Dómján. Kovács (Schröter a 61. percben). Edző: Rátkai László. Hamar átvették a játék irányítását a hazaiak, a , 6. percben közvetett szabadrú­gás után Fodor mintegy 25 méterről leadott lövése ke­véssel kerülte el a bal felső sarkot. A piros-kékek a 9. percben adtak először mun­kát Kutasinak. aki Csendes mély beadását húzta le. A szombathelyiek két szöglet­rúgás kiharcolásával vála­szoltak. A jobb oldalra át­keveredett Jávorszky távoli, pattogós lövése a 13. perc­ben a vendégkapus biztos zsákmánya lett. Három perc múlva Bognár remek ütem­ben tálalt a felfutó, középen helyezkedő Görög elé, aki mellel maga elé tette a lab­dát, majd pár lépést vezette, de közeli lövésébe Bodolai bravúrosan belevetődött. A félidő legnagyobb helyzete volt. Szünetig már alig tör­tént valami. Akadt egy ve­szélytelen Csendes-fejes, az­tán a 31. percben Bognárnak kijárt a sárga lapos figyel­meztetés, amiért a félvonal közelében buktatta Méhesit. Egy ízben Jávorszky elől Vörös I. becsúszó szerelés­sel mentett a büntetőterüle­ten belül, S Fodor húszmé­teres. szabadrúgása akadt el a sorfalban. SZÜNET UTÁN az 51. percben Smuczer a 16-os sarka közeléből ballal a jobb felső sarkot célozta meg, bombája nyomán a labda az oldalhálóban kötött ki. A vendégek keveset törtek elő­re, azok viszont bonyodal­mat keltettek. Az 59. perc­ben Szalay az alapvonalig verekedte magát, középre adását Bodolai csak kive­tődve kaparintotta meg. Az egri akciók eredménye leg­jobb esetben egy, a 16-os előterében kiharcolt pont­rúgás lett. Fodor viszont a 63. percben újra a sorfalba lőtt. Ennél sokkal ígérete­sebbnek tűnt utána Lengyel lapos. jobb sarokra tartó lövése a 16-os vonaláról, de Kutasi meg tudta fogni. A 71. percben aztán Lengyel megrúgta Illést, ezért neki is kijárt a sátga lap. A Ha­ladás a hajrában kétszer is abszolút gólhelyzetet dolgo­zott ki. A 76. percben Pász­tor labdájával lépett ki Dómján, ■ aki a kifutó Bado- lai mellett is elgurított, de a hátra rohanó Jávorszky a bal sarok előtt azt ki­vágta szögletre. A balhátvéd ezt a teljesítményét később Fölény - helyzetek nélkül Barabás hozta önmagát, de nem tudott csapata karmestere lenni (Fotó: Szántó György) Észrevették A látvány szemetszúró volt. Különösképpen azok­nak, akik a múlt heti pá­lyaviszonyokkal is össze­hasonlítást tudtak tenni a városi stadionban. A „mélyszántás” helyett fris­sen kezelt salakon játsz­hattak a juniorok, s a so­kat szidott füves talaján is látszott, hogy megdol­gozták. Vettük észre mindezt azért, mert legutóbb más­ként láttuk (írtuk). A sportlétesítmény-igazgatÓ- ságtól persze hamarább is kaptunk reagálást, de iga­zi válaszuk a szombati kép volt. A legtermésze­tesebb . . . — 84. percben — azzal ron­totta le, hogy egy eladott labdájával a vendégek kez­deményezhettek. Bognár át­adása ismét a védők között kilépő Domjánhoz került, szerencsére azonban Bodo­lai — jó reflexeinek köszön­hetően — ujjheggyel bele tudott ütni a kapura tartó labdába. A befejezés előtti percekben nagy nyomás ne­hezedett a zöld-fehérek ka­pujára, ám az eredmény már nem módosult. A két gárda (eltérő had­rendje — 'a (hazaiak a tá­madósorban, míg jg. vendégek középpályán alakítottak ki létszámfölényt — előrevetí­tette az egri mezőnyfölényt. Ezekből a támadásokból azonban hiányzott az átütő­erő. Mindamellett a Hala­dás taktikája £em tett jót az iramnak. |mert a vasiak ke­resztirányú, sőt (hátrafelé történő adogatással tudato­san fékezték Is a 'rohamokat. Talán az ellenfél túlzott tisz­telete miatt, (amelyre ebben az összetételben nem szol­gált rá), a letámadás fegy­verét sem használta az ESE, helyette az ellenfél ,két ékje miatt a 'Szabadabb védők — elsősorban Méhesi lés Já­vorszky — csatlakoztak az akciókhoz. 'A vasutascsapat NB I-es rutinja (még ha most ‘'tartalékosán álltak is ki), abban mutatkozott meg, hogy Toporék néhányszor nagyon jól ráéreztek !a kont­ratámadások lehetőségére, s a megnyíló résekben gólve­szélyes helyzetet .alakítottak ki. Hiába volt különösképp a második félidőben „egyirá- nyúsítva" a pálya, Dómján révén a zöld-fehérek „be­hajtottak" a tilosba. A piros­kékek támadójátéka vérsze­génynek bizonyult, s ezúttal még a sorozatos kapuközeli szabadrúgások kínálta lehe­tőséget sem használták ki. Az együttes messze alul­múlta összteljesítményével az egy héttel korábban muta- tottakat, amely akkor felnőtt az élvonal nívójához, imíg ez a szombati .csak pár játékos formájában ütötte ,meg ezt a szinte*. A forduló további eredményei is úgy alakultak, hogy ez a döntetlen jnem ja­vított az Eger SE nehéz helyzetén. S még ^egy meg­jegyzés: Makó játékvezető kifogástalanul működött. Egyénileg: Bodolainak há­rom nagy védése akadt, amely leginkább összekap­csolható a pontszerzéssel. A védelemből Méhesi és Já­vorszky tűnt ki, azzal, hogy többet vállaltak, mint ami posztjukból' adódna. A kö­zéppályán Barabás önmagát hozta, de a karmesteri sze­repre nem vállalkozott. A csatársornak Vörös Cs. és Papp átjátszása meghaladta a képességeit. Kiss Tibor: ..Kár, hogy a második félideji fölényün­ket nem tudtuk góllá ér­lelni." Budavári Sándor További eredmények: Sió­fok—Debrecen 0—0, Rába ETO—Bp. Honvéd 1—2, Vi­deoton—ZTE 0—0, FTC— Tatabánya 2—0, Dunaújvá­ros—Ú. Dózsa 2—0 (!), MTK- VM—.Pécs 2—0, Vasas—Bé­késcsaba 1—0. Serdülő úszó OB Csépe: két csúcs, négy érem A hét végén rendezték meg a fővárosban, a Kom- jádi-uszodában az országos serdülő úszóbajnokságot. Amint az várható volt, me­gyénk úszói közül a gyön­gyösi Csépe Gabriella — Ta­kács László tanítványa — bizonyult a legeredménye­sebbnek, de a komoly uszo- dagöndokkal küszködő egri „vizesek" is helytálltak. Az első két nap jobb me­gyei vonatkozású eredmé­nyei. Lányok: 200 m mell: 1. Csépe Gabriella (GYSE) 2:43.26. 50 m mell: 2. Csé­pe 34.17 (új országos gyer­mekcsúcs), 100 m mell: 2. Csépe 1:14.89 (új gyermek­csúcs). 50 m pillangó: 3. Csépe 30.65. Fiúk: 50 m hát; 4. Pintér István (Eger SE) 31.13. 50 m gyors: 9. Kal­már Ferenc (ESE) 27.21 (új megyei csúcs), 4X100 m ve­gyesváltó: 4. Eger SE (Pin­tér. Szedmák A., Kiss, Kal­már) 4:28.14, 4X200 m gyorsváltó: 6. Eger SE (Utas- sy, Pintér. Kiss, Kalmár) 8:58,89. AZ NB /. ÁLLASA: 3. Nürnberg—Leverkusen l—l X 1. Hamburg—Bayern 1. MTK VM 20 13 4 3 37-14 30 München 1—2 2 2. Ü. Dózsa 20 11 5 4 35-13 27 5. Schalke 04—VfB 3. Bp. Honved 20 11 4 5 30-26 26 Stuttgart 2—1 1 4. Tatabanya 20 11 3 6 31-17 25 6. Darmstadt—Aachen 2—2 X 5. FTC 20 7 .9 4 18-12 23 7. Aschaffen burg— 6. Pécs 20 9 4 7 18-13 22 Bielefeld 1—2 2 7. Haladás 20 8 7 21-22 21 8. Stuttgarter Kickers— 8. Vasas 20 8 4 8 28-27 20 St. Pauli 1—2 2 9. Videoton 20 6 6 8 19-18 18 9. Milan—Sampdoria 0—2 2 10. DMVSC 19 6 S 7 22-26 18 10. Napoli—Juventus 2—1 1 11. Békéscsaba 20 5 8 7 19-25 18 11. Torino—Internazionale 0—0 X 12. Rába ETO 20 3 9 8 26-31 15 12. Udinese—Roma 2—1 1 13. Siófok 20 4 7 9 20-28 15 13. Taranto—Cesena 0—1 2 14. ZTE 19 3 8 8 15-23 14 Pótmérkőzések: 14. Genoa—Cremonese 1—1 X 15. Eger 20 4 6 10 16-40 14 15. Bologna—Lecce 1—1 X 16. Dunaújváros 20 3 6 11 18-38 12 16. Cagliari—Parma 1—1 X Csépe Gabriella (GYSE) 200 m mellen szerzett bajnoki címet (Fot&: Szántó György) A totó 13. heti játékszelvényén szereplő mérkőzések eredmé­nyei : 1. Dunaújváros—Ü. Dózsa 2—0 1 2. Rába ETO—Bp. Honvéd 1—2 2 NŐI KÉZILABDA NB I. ígéretes kezdés VASAS SC—EGER SE 22—18 (8—7) NB I-es női kézilabda­mérkőzés. Bp., Fáy utca. 300 néző. V.: dr. Gyöngyösi, K. Szabó. Eger: Erdődi — Pollákné, Nádassyné 8, Forgóné 1, Gergely 3, Tóth 2, Bereczky- né 3. Cs.: Csanálosiné, Jacsó 1. Edző: Brandstädter Gábor. Általában csak két-három góllal vezetett a jóval esé­lyesebb Vasas, a nagyobb tapasztalat azonban végül biztosította a két bajnoki pontot. Gyakorta csak apró hibákon múlt, hogy nem alakult szorosabban az ered­mény, mindent egybevetve azonban így is dicséret illeti az egrieket az ígéretes be­mutatkozásért. Az angyalföldiek otthonában, veresége ellenére jól kezdett az NB 1-ben az Eger. Végig igen harcosan küzdött az újonc gárda a válogatottakat felvonultató Vasassal szemben, és egyes időszakokban egyenrangú ellenfélnek is bizonyult. Va­lójában ezt remélte együttesétől az elutazás előtt a szakveze­tő — többet bárki aligha várhatott — ez erőt adhat a to­vábbi munkához. Az összeállításból is kitűnik, hogy egy ki­vétellel. a feljutást kiharcoló együttes lépett az NB I. szín­padára, és .elsőként a nagy hírű Vasassal szemben állt helyt becsülettel. Kivácsian várjuk az egri lányok első hazai NB I-es mérkőzését, melyre április 5-éri, vasárnap fél 5-kor ke­rül sor a körcsarnokban, amikor a DMVSC-t látják vende­gük (fesztbaum) Az asztalitenisz NB II. rangadóján Győzött a Lakszövadat Egri Lakszövadat— Debreceni Universitas 10—6 NB Il-es női asztalitenisz- csapatmérkőzés, Debrecen. Győzött: Vágó 4. Rudlofné 3, dr. Ruttkayné 2. Sibelka 1. A listavezető szövetkeze­ti gárda értékes győzelmet aratott a második helyen álló hajdúságiak ellen. Az egyetemisták 4—3rra vezet­tek is, innen azonban rá­kapcsolt a Lakszövadat, Vá­gó továbbra is veretlen eb­ben a mezőnyben, rajta kí­vül jól érvényesült Rudlof­né sokoldalúsága, s hosszú kihagyás után jól helytállt dr. Ruttkayné. Az utánpót­lás helyén játszó Sibelka kritikus állásnál szerezte győzelmét, segítve ezzel csa­patát. Darnyi Tamás nyerte a pontversenyt Boca Ratonben Darnyi Tamás fényesen szerepelt Boca Ratonben, az Egyesült Államok rövidpá­lyás úszóbajnokságán. A vi­lágbajnok magyar sportoló az ötödik, egyben záró ver­senynap során a 100 yardos hátúszásban (50.01 mp) har­madik helyen végzett, ezzel összpontjainak száma 210-re emelkedett, amivel megnyer­te a pontversenyt. Darnyi t egyébként az ötnapos viadal legjobb sportolójává Is meg­választották. A nőknél a 15 esztendős amerikai Janet Evans 17.0 ponttal végzett az élen. Vissza a salakra Rómában a Nemzetközi Amatőr Atlétikai Szövetség (IAAF) Tanácsának három­napos ülésén döntés született két világbajnokság helyszí­nének kijelölésében: az 1991.- es atlétikai világbajnokságot Tokíió rendezi meg; az 1990-es mezeifutó-világbaj- nokság a franciaországi Aix-les-Bains-ben kerül sor. A tanács három, az ame­rikai profi futballban szere­pelt egykori atlétának, Stau Floydnak, Mel Lattany- nek és Mark McNeilnek visszaadta versenyzési jogát. Nem kapta vissza viszont az amerikai gátfutó Willie Gault, mert ő továbbra is profi a Chicago Bearsnál. MÁTRA-CSOPORT Az Ércbányásznak a büntető sem hiányzott A területi labdarúgó-bajnok­ság hét végi fordulójának mér­kőzéseiről jelentették tudósító­ink : Bélapátfalva—Nagybátony 3—3 (2—1) Bélapátfalva. 400 néző. V.: Orosz. Építők: Horváth A. — Berecz I.. Torbavecz, Józsa, dr. Cseh. Horváth J., Berecz P. (Csaná­di), Fenyves, Kapui. Deme, Bar- ta. Edző: Fodor Pál. A vendégek Hajdara kapásgól­jával a 10. percben jutottak ve­zetéshez, ezt tíz perccel később Berecz P. egyenlítette ki, ami­kor egy védőkről lepattant lab­dát a jobb sarokba gurított. A 31. percben Horváth J. egy be­adás után. mintegy 11 méterről bombázott a bányászkapu bal oldalába, 2—1, A játékvezető a 62. percben. a Beridán elleni szabálytalanságért elhamarko­dottan ítélt büntetőt. Ezt Szőke értékesítette, 2—2. Alig egy perc­cel később Horváth J.-t vágták fel a másik oldalon, a büntető­területen belül A ll-est a sér­tett lőtte a hálóba, 3—2. A 73. percben dr. Cseh nem nézett fel, s úgy adott haza, így a labda a kimozduló Horváth mellett a kapuba jutott. 3—3 (öngól). Küzdelmes mérkőzésen, az el­ső félidőben a hazaiak, szünet után inkább a vendégek játszot­tak jobban. Az építőkből' csak Horváth J. teljesítménye emel­kedett az átlag fölé. Ifik: 0—7. Horváth Mihály Kazincbarcika—Hatvan 2—1 (1-1) Kazincbarcika, 1000 néző. V.: Gáspár. HKVSC: Kiss — Tóth, Borics. Turcsányi, Sima. Zombori. Pá­dár. Sáfrán. Gohér, Kerepesi (Pangl), Gömöri. Edző: Treiber Rudolf. A gólok története: a 12. perc­ben Gohér jobb oldali beadását Gömöri 8 méterről fejelte a jobb sarokba, 0—1. 40. perc: egy vé­dőkről lepattanó labdát Sztahon 15 méterről bombázott a háJó­ba. 1—1. 86. perc: a hazaiak bal­ról íveltek középre, egy valaki még érintette a labdát, amely végül Orlóczki fejéről, 4 mé­terről a kapuban kötött ki. 2—1. A Vegyész végigtámadta a mérkőzést. A HKVSC a 20. perc­től — Zombori kiállítása után — tíz emberrel, hősiesen véde­kezett. Sőt a 80. percben, 1—1- nél Pádár a kapufát találta el. Jók: Sáfrán (a mezőny leg­jobbja), Kiss. Gömöri. Ifik: 1 —1. Szendi László Sajóbábony—Apc 4—1 (2—0) Sajóbábony. 800 néző. V.: Szűcs. Apc: Németh — Gyetvai. Kiss. Szőke, Illés, Varga, Eckert, Fo­dor, Kovács J., Kovács L., Nagy- (Jambrik). Edző: Országh Já­nos. A vendégcsapat 3—0 után tu­dott szépíteni. A 70. percben, védelmi hiba után, Kovács L. a kifutó kapus mellett a bal al­só sarokba lptt. A hazaiak gól­szerzői: Kovács 3. Haubergei. Élvezetes, jó iramú mérkőzésen, a hazai csapat valamennyi hely­zetét kihasználta. Az Apcból Kovács J. és Kiss játszott átla­gon felül. Kolodzey Tamás Recski Ércbányász— Gyöngyösi SE 1—0 (1—0) Recsk, 500 néző. V.: Zvo­lenszky. Recsk: Szén L. — Danyi, Bó- di. Kolozsvári, Nagylaki, Ben* csők. Csanálosi, Bencsik. Kiss (Szén J.), Horváth Zs.. Szabó (Klement). Edző: Szabó Géza GYSE: Szélesi — Molnár. Má- di, Jerem. Hegyi, Jakab, Pász­tor. Varga, Jónás, Molnár T.. Vágó. Edző: Szőke Barnabás. A gól története: a 37. perc­ben Szabó húzott el a bal ol­dalon és beadását a jókor érke­ző Szén J. lőtte a kapu jobb sarkába, l—o. Végig jó iramú, változatos, iz­galmakban bővelkedő mérkőzé­sen, helyzetei alapján megérde­melten nyert az Ércbányász. A 66. percben Horváth Zs. bünte­tőt hibázott. Jók: Szén L.. Bódi. Bencsok. Bencsik, Szén J., illet­ve Szélesi (a mezőny legjobbja). Varga, Jónás. Vágó. Ifik: 0—5. Lehnert Zoltán További eredmények: B. Ép Volán—B. Bányász 0—0. H. Papp J. SE—St. Kohász 3—1. St. Sík­üveg-Olefin SC 2—0, Romhány —Edelény 2—0. ' A bajnokság állasa :m J. H. Papp J. SE 20 11 8 1 32-16 30 2. K.-barcika 20 12 4 4 36-15 28 3. Nagybátony 20 8 9 3 27-16 25 4. Recsk 20 9 6 5 33-26 24 5. St. Síküveg 20 10 4 6 26-21 24 6. Bélapátfalva 20 8 5 7 33-23 21 7. Romhány* 20 8 6 6 26-20 20 8. Edelény 20 7 6 7 35-31 20 9. Sajóbábony 20 7 6 7 28-27 20 10. B. Bányász 20 7 6 7 32-35 20 11. Hatvan 20 7 5 8 24-22 19 12. Gyöngyös 20 6 6 8 26-23 18 13. Olefin SC 20 6 6 8 27-33 18 14. St. Kohász 20 5 5 10 19-31 15 15. B. Ep. Vólán 20 3 4 13 18-36 10 16. Apc 20 2 2 16 11-58 6 Megjegyzés: * — 2 büntetőpont levonva. Együtt a csalód Játékos vetélkedő Füzesabonyban A Füzesabony Városi Jogú Nagyközségi Tanács műve­lődési. egészségügyi, ifjúsági és sportosztálya, valamint a Vöröskereszt rendezésében „Együtt a család” elnevezé­sű játékos vetélkedőt rende­zett. A 2-es Számú Általá­nos Iskola tornatermében különböző ügyességi számok­ban (labdázás, bordásfal- mászás, futás stb.) álltak rajthoz a szülők, nevelők és a családok ifjabb tagjai. VoLt egészségügyi és sport­totó is. Minden tippelő tárgy- jutalmat kapott. A nagy­községben ez volt az első ilyen esemény. Lehetett vol­na a résztvevők száma na­gyobb is, de akik ott voltak, legközelebb sikert ígértek.