Népújság, 1986. április (37. évfolyam, 76-101. szám)

1986-04-01 / 76. szám

NÉPÚJSÁG, 1986. óprilis 1., kedd A legszebb húsvéti ajándék EGER SE—SZEOL-DÉLÉP SE 3—2 (1—1) NB Il-es labdarúgó-mér­kőzés, Eger, 8000 néző. V: Lázin. Eger: Bodolai — Méhesi, Megyesi, Lengyel, Varga — Smuczer, Simon (Jávorszki a 64. percben), Csepregi — Fodor, Tasi, Kiss (Horváth a 66. percben). Edző: Csank János. Szeged: Csehó — Szabó Gy., Kozma, Kántor (Deák a 83. percben), Fábián — Kőhalmi, Balázs, Gruboro- vics — Szabó I. (Orosházi a 70. percben), Kun, Márton. Edző: Ondrik István. (A mérkőzés előtt mind­két szakvezető nagyon óvatosan fogalmazott, háromesélyesnek tartot­ta a találkozót. Csomány az utolsó pillanatban belázasodott, ezért csak a nézők közül figyelhet te a meccset. A hosszú idő óta betegeskedő Hor­váth játékra jelentke­zett, de egyelőre csak a kispadon foglalt he­lyet. A szegedi kapuvé­dő Csehó egy kölcsön­kért egri mezben futott ki a pályára. Talán megtévesztésnek szánta.) A szuper rangadóként be­harangozott mérkőzés hazai rohamokkal indult. Varga lódult meg a jobb szélen, középre adott, de Kiss alá­szaladt a labdának. Min­denre tippeltek a szurkolók, de arra nagyon kevesen, hogy már a 4. percben meg­szerzi a vezetést az ESE. Fodor lapos átadását közé­pen Tasi maga elé tette, 17 m-ről lőtt, s a labda a ka­pus keze mellett vágódott a bal alsó sarokba, 1—0. Ez­után sem adta alább a ha­zai együttes. Csepregi jobb oldali szögletét a hosszú sa­roknál Varga küldte kapu­ra, de Kozma még a gólvo­nal előtt a labda útját áll­ta. A kezdeti egri lendület­ből egyre többet átvett a Szeged, s váratlanul, mond­hatni gólhelyzet nélkül ki­egyenlített. A 15. percben Megyesi valósággal „elütöt­te” Mártont. 22 méterre a kaputól Gruborovics állítot­ta le a labdát, s a sorfal mellett úgy csavarta el azt, hogy a belső hálótartó vas­ról vágódott vissza, 1—1. Ez­után lehiggadtak a kedé­lyek, valamelyest csökkent az iram. Kétszer egymás után Csehónak kellett át­mozgatni végtagjait, először Fábián magas hazaadására kellett kapaszkodnia, majd Któss éles szögből beadott lö­vését védte. (Húsz perc után a já­tékosok kerülni kezdték , a kaput és annak kör­nyékét, mintha legalább­is hímes tojásból lett volna kirakva. Az Eger pillanatnyi hullámvölgy­be került, talán a nagy meleg tette, a csatárok lelassultak és többnyire állva várták az átadá­sokat. így könnyűszer­rel előzték meg őket a vendégvédők.) m A 32. perc elején Smuczer ívelt be középre, Varga kö­zeli fejese a jobb sarok mel­lett suhant el. Nem sok­kal később -Fábián valóság­gal leterítette Tasit, amiért kérhette felvételét a sárga laposok listájára. A félidő Bemegy, nem megy be? Ez olvasható az arcokon. Varga fejese végül is elkerülte a kaput (Fotó: Szántó György) végén újra erőt merített az Eger. Csepregi 21 m-es sza­badrúgása a felső lécen csat­tant, majd ezután Kiss ka­pott Smuczertől remek passzt, de ahelyett, hogy lőtt volna, a kapu torkában leállt cselezni. Mindjárt a szünet után Kun robogot el a jobbszé­len, középre adott, Márton 7 m-ről Bodolait találta te­libe. Ez volt a szegediek el­ső igazán nagy gólhelyzete. Hét perc elteltével a 16-os- nál Fodor beforgatta Fábi­ánt, lőtt, de Csehó kitolta a labdát a jobb alsó saroknál. Az 58. percben a térfél kö­zepén Varga visszahúzta Mártont, amiért ő is kapott egy sárga cédulát. Nem telt el öt perc, s vezetéshez ju­tott a Tisza-parti együttes. Kántor a lesre futó Kunt indította a felezővonalnál. Mindenki megállt, egymásra, a bíróra és a partjelzőre né­zett. A síp azonban néma maradt, Kun viszont Bodo­lait is kicselezve a kapuba gurított, 1—2. (Néhány másodpercnyi döbbent csend követke­zett a lelátón, de aztán újult hangerővel folyta­tódott a buzdítás. Nem adta fel az Eger, s jól tette. Csank edző egy­más után két friss em­bert küldött a pályára, érezte, hogy nincs vesz­ve még minden, lehet fordítani.) , Mégis a 68. percben Kun egy kontra akciót követően növelhette volna csapata elő­nyét, de Bodolai jókor lé­pett ki. A 71. perc hozta meg az egyenlítő gólt. Hor­váth—Smuczer kis szöglet után Méhesi 5 m-ről fejelt a jobb sarokba, 2—2. Most következett csak igazán az, amit a szuper rangadó jel­zővel lehetett illetni. Az eg­ri fiúk arcán látszott az el­szántság: itt ma nyerni kell! És hét perccel az egyenítő gól után ismét megrezdült a szegediek hálója. Lengyel beadását Csepregi fejjel még megtolta, ebbe Kántor bele­ért, vesztére, mert az elmoz­duló kapus mellett a labda a kapuba pottyant, 3—2. Mos már állandósultak a ha­zai rohamok, de már ez az egy gól is elég volt az üd­vösséghez. Az Egernek a feljutás szempontjából létkérdés volt legyőzni a Szeol-Délépet. Nemcsak azért, hogy pont­jaikat tekintve ismét egyen- lőek legyenek, hanem azért is, mert egy esetleges dön­tetlen vagy vereség esetén az üldözőbolyt vezető Duna­újváros könnyen vérszemet kapott volna. Az első és az utolsó húsz perc valóban szu­per rangadói színvonalat ho­zott. Közte voltak üresjára­tok, de ez egy ilyen tétmér­kőzésen is természetes. Di­cséri az egri legénységet, hogy 1—2 után sem törtek meg, volt lelkierejük nem­csak az egyenlítésre, hanem a fordításra is. A sport együtt jár a szerencsével, bár a győztes találat öngólból esett, ettől függelenül a pi­ros-kék együttes rászolgált erre a sikerre. Az egyéni értékelésnél le­hetne taglalni, hogy ' ki, mi­kor és ! miért hibázott, ki, mikor és miért játszott úgy, ahogy, összességében, a vég­eredmény tudatában csak dicsérni lehet azt a csapa­tot, amely ezen a húsvét- vasárnapon győzelemre vitte a mérkőzést. Csank János: — Rangadó­hoz méltó mérkőzést vívott a két csapat. Gratulálok a fiúknak, nagyon örülök a győzelemnek. Budai Ferenc Az NB II. további ered­ményei: Szolnok—Veszprém 0— 3, Nyíregyháza—Sopron 2—0, Metripond—Szekszárd 1— 1, Keszthely—Kazinc­barcika 3—1, D. Kinizsi— Vác 1—Ö, Diósgyőr—Nagy­kanizsa 0—0, Komló—Ganz- MÁVAG 2—1, Dunaújváros —Szabó L. SE 3—1, Baja— Salgótarján 1—0. A bajnokság állása: 1. Szeol-D. 24 15 4 5 49-23 34 2. Eger 24 11 12 1 40-18 34 3. Dunaújváros 24 13 7 4 45-21 33 4. Diósgyőr 24 11 7 6 42-31 29 5. Ganz-M. 24 9 8 7 36-29 26 6. Keszthely 23 9 8 6 26-23 26 7. Szekszárdi 23 8 9 6 24-30 25 8. Komló 23 11 2 10 40-38 24 9. Nyíregyháza 24 9 6 9 28-27 24 10. Baja 23 9 5 9 31-46 23 11. Salgótarján 24 8 6 10 25-24 22 12. Szolnok 24 9 4 11 30-38 22 13. Metripond 24 7 7 10 33-36 21 14. Sopron 24 7 7 10 28-32 21 15. Debr. Kinizsi 24 6 8 10 29-35 20 16. Veszprém 23 6 8 9 23-29 20 17. H. Szabó L. SE 24 8 4 12 29-37 20 18. Vác 23 7 5 11 21-32 19 19. Nagykanizsa 24 5 8 11 30-38 18 20. Kazincbarcika 24 4 5 15 24-46 13 ★ Az NB I. eredményei: Sió­fok—Bp. Volán 1—0, Pécs —Rába ETO 1—1, Debrecen —Haladás 1—0, FTC—Ü. Dózsa 3—1, Bp. Honvéd— Vasas 2—1, Békéscsaba— MTK-VM 1—0, Csepel—Ta­tabánya 0—3, ZTE—Video­ton 1—■-0. VÍZILABDA OB I. Hajszálon múlt a győzelem RÖPLABDA NB I. Egy játszma erejéig SZOLNOKI VEGYIMŰVEK —EGER SE 3—1 (11, —8, 3, 11) NB I-es női röplabda­mérkőzés, Szolnok, 200 né­ző. V: Szabó, Földi. ESE: Simon, Nowak, Ki- rálv. Héri, Bezzeg, Molnár. Cs: Dr. Sikéné, Pittner, Kendernai. Edző: Dr. Phan Hong Minh. Egy kis közjáték zavarta meg a bemelegítést. Len­gyelt egy erős labda gyom­ron találta, a szolnoki já­tékos elájult, kórházba kel­lett szállítani. Ez az eset valósággal. sokkolta a hazai­akat. A második játszmában 7—1-re vezetett a Vegyimű­vek, ekkor Héri nyitásai következtek és sorozatban nyolc pontot csinált az ESE. A negyedik játszmá­iban, amikor még mód volt az egyenlítésre, 7—0-ra el­húztak a piros—kékek, ám nem tudtak élni a kínálko­zó lehetőséggel, hogy kihar­colják a mérkőzés sorsát eldöntő ötödik játszmát. Az Egerből csak Héri nyújtott jó teljesítményt. A totó 13. heti szelvényének helyes tipposzlopa: x, 1, x, 2, x, 1, x, x, x, x, l, x, 2, x. ★ / A Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság közlése szerint a nye­remények az illeték levonása után a kővetkezők: a három darab 13 plusz 1 találatos szel­vény egyenként 2 millió 536 ezer 410 forintot ért. A 4 db 13 találatos szelvény nyeremé­nye egyenként 1 millió 009 ezer 191 forint A 12-esek 14 ezer 717, a 11-esek 892, a 10-esek 151 fo­rintot érnek. BVSC—EGER SE 8—7 (2—3, 3—2, 2—2, 1—0) OB I-es vízilabda-mérkő­zés, Eger, 300 néző. V: Pus­kás, Kiss O. ESE: Lipovics — Ancsán 2, dr. Sike 1, Nagy, Kele­men, VINCZE 1, BÚZA 3. Cs: Gyulavári, Bíró, Tóth. Edző: Pozsgay Zsolt. BVSC: Csánk — HELTAI 1, Éppel, Petlyánszky 2, Tóth 1, Besenysi 1, DÓCZ1 3. Cs: Varga, Győri. Edző: Molnár Endre. A mérkőzés jegyzőkönyve: Kapura lövés ESE 19 BVSC . 17 Kapus védett 7 7 Kapufa 1 2 Mellé, fölé 4 1 Védelem blokkolt 3 0 Akciógól 2 3 Eladott labda 4 4 Labdaszerzés 4 4 Ráúszásnál 4 0 Gól előnyből 6/2 12/4 Hátrányból 1 0 Négyméteresböl 2 2 1/1 Az első három negyed jó­szerivel minden izgalom nél­kül telt el. A bajnokcsapat kapott előbb lábra, de hamar felzárkózott az ESE, sőt An- csánnak, hátrányból lőtt góljával, 3—2-vel fordulha­tott. Dr. Sike és Heltai, a másik oldalon Dóczi és Vin­céé külön párharcot vívott. A folytatásban a vasutasok ledolgozták minimális hát­rányukat. Az Eger továbbra is erőltette a centerjátékot, ami nem hozta meg a várt sikert. Az átlövők keveset vállalkoztak, s néha úgy tűnt, mindenki kissámlin áll a vízben, annyira nem volt mozgás a medencében Búza akcióból egyenlített, 5—5, következhetett a har­madik játékrész. Ancsán, már nem először elhamarkodottan lőtt, fuccs az emberelőnynek! Persze a BVSC sem jeleskedett túl­zottan, egyszóval az 5. perc­ben járt az időmérő óra, amikor megrezdült ismét a háló. Vincze, Dóczi, Pet­lyánszky és Búza (időntúli négyméteresből) volt a sor­rend. Ide tartozik még, hogy Puskás játékvezető a negyed vége felé Ancsául végleg cserével kiállította. Ne firtassuk, hogy miért! A döntés, 7—7-nél az utolsó 7 percre maradt. So­káig ismét semmi, azaz nem született gól. Ahogy vésze­sen közeledett a találkozó vége, úgy forrósodott a le­vegő. Alig telt le valame­lyik egri játékos kiállítása, Kiss bíró azon nyomban kiküldött egy másikat. A BVSC pedig nem tudott mit kezdeni az emberelő­nyös helyzetekkel, sőt a kettős előnyt is elpuskáz­ták. Már-már úgy tűnik, kivédekezi a sorozatos hát­rányt az Eger, amikor Dó­czi, 10 másodperccel a du­daszó megszólalása előtt megszerezte a két pontot jelentő gólt. Az ESE mumusa maradt továbbra is a BVSC, bár ami azt illeti, most megér­demelt volna legalább egy döntetlent. MÁTRA-CSOPORT A területi labdarúgó-bajnokság Mátra-csoportjának mérkőzései­ről a következő jelentéseket kaptuk: Gyöngyös—St. Síküveggyár 5—2 (1—2) Gyöngyös, 500 néző. V: Mozgó. GYSE: Szélesi — Jónás, Hu­szár, Jerem, Vágó, Jakab, Fe- rencz. Soltész. Vajda (Tóth). Nagy G., Patócs. Edző: Szőke Barnabás. A gólok története. 30. p.: Nagy G. 20 m-es szabadrúgása a szétrebbenő sorfal között véd- hetetlenüi vágódott a bal sa­rokba, 1—0. 38. p.: Ferencz a balösszekötő helyéről mintegy 15 m-ről találta el a bal alsó sarkot, 2—0. 45. p.: A Králik buktatásáért járó 11-est Balgá értékesítette, 2—1. 47. p.: Vajda indításával Patócs először a kapusba lőtt, majd a vissza­pattanó labdát közelről bólin­totta a hálóba, 3—1. 62. p.: Bal oldali szabadrúgást követő­en a kapus kezéből kiperdülő labdát Vajda közelről fejelte a hálóba, 4—1. 75. p*: Bodor a kapufáról visszavágódó labdából szépített, 4—2. 77. p.: Nagy G. 11-esből állította be a végered­ményt. 5—2. A hazai támadósor — talán az utánpótlás-válogatottól merített ihletet — ezúttal káprázatos gó­lokat produkált. Nagyobb arány­ban is nyerhettek volna a jó támadójátékot nyújtó üveggyá­riak ellen. Jók: a teljes gyön­gyösi csapat, Illetve Garai. Bal­ga, Králik. Ifik: 4—2. SzkocSovszky Tibor BVSC—Bélapátfalva 0—0 Szőnyi út. 200 néző. V. Zvo- lenszky. Bélapátfalva: Erdős — Be­recz I. (Csanádi), Torbavecz. Józsa, Cseh L., Berecz Zs., Zsó- lyom, Horváth T., Berecz E., Bartha, Jegesi (Bóta). Edző: Kis3 Tibor. A végig nagy iramú mérkő­zésen az Építők rászolgált az egy pontra. Jellemző volt a találkozóra, hogy a hazaiak csak a 60. percben rúgták első szög­letüket. örvendetes, hogy a Bélapátfalva végre tizenegy em­berrel fejezte be a 90 percet. Jók: Berecz I., Torbavecz, Hor­váth. Ifik: 5—0. Fodor Pál Hatvan—Balassagyarmat 0—0 Hatvan. 400 néző. V: Szabó. HKVSC: Sipeki — lakatos. Hartman, Gohér, Turcsányi, He­gyi, (Erdős). Sima, (Borics), Zombori, Tóth, Juhász, Barna Edző: öze Tibor. A hazai csapat nem bírt a kitűnően védekező és mindvégig lelkesen játszó nógrádiakkal. Az eredmény a mutatott játék tü­körképe: Jók; Turcsányi, illetve Földvári, Gál, Tóth. Ifik: 1—l. Sáfrány János Sírok—Sajóbábony 0—0 Sirok, 400 néző: V. Makovinyi. Sírokí Rozsnoki — Papp, Szán­tai, Erdélyi B., Bőgős, Szabó L. (Kovács), Bujáki, Vígh, Utasi, Erdélyi I. (Doktorcsik). Palla. Edző: Kiss János. Közepes iramú és színvonalú találkozón igazságos eredmény született. Jók; Pap, Bujáki., Vígh, illetve Kerényi, Lipták. Orlóczki. Ifik: o—3. Varga Tibor Göd—Recsk 5—1 (1—I) Göd, 500 néző. V: Ágoston. Recsk: Hegyi — Kiss, Bódi, Maksó (Horváth), Nagy L., Lucza, Tóth, Bencsok, Bencsik, (Csanálosi), Csányi, Szabó. Edző: Szabó Géza. A recski gárda az első félidő elején Benc:ok révén megszerez­te a vezetést. Kiegyenlített első félidő után a folytatásban két lagjobbjámak érthetelten lecseré­lésével teljesen szétesett a Recsk és a hazaiak tetszés szerint sze­rezték góljaikat G: Csemák, Vanda, Kiss, Horváth, Juhász, illetve Bencsok Jók: Maksó, Bó­di. Bencsik, Illetve Kiss, Cser- nák. Juhász. Ifik: 4—0. Gál Mihály A további eredményen: Rom. hány— Nagy bátony 2—0, Ózd— Borsodnádasd 8—0, B. Bányász— Edelény 0—2. A bajnokság állása: 1. Ózd 19 15 3 1 56-11 33 2. H. Köteles SE 20 12 5 3 45-16 29 3. St. Síküveg. 21 13 2 6 38-27 28 4. BVSC 20 10 5 5 31-23 25 5. Hatvan 21 8 7 6 25-27 23 6. Recsk 21 8 6 7 35-32 22 • 7. Sajóbábony 20 8 6 6 22-19 22 8. Gyöngyös 21 8 5 8 28-22 21 9. Edelény 21 7 6 8 28-28 20 10. B. Bányász 20 7 6 7 19-21 20 11. Bélapátfalva 21 5 9 7 24-25 19 12. Romhány 20 7 5 8 29-36 19 13. Nagybátony 20 8 2 10 19-26 18 14. Göd 20 5 6 9 30-31 16 15. Sirok 21 4 4 13 16-41 12 16. B.gyarmat 21 3 5 13 11-39 11 17. B.nádasd 21 3 4 14 23-55 10 Eger Város Tanácsa V. B. Munkaerő­szolgálati Iroda állásajánlatai: Tejipari Vállalat: Eger, Sas út 60. Felvételt hirdet kereskedelmi és vendéglátóipari főiskolai végzettséggel kereskedelmi vezetői; vegyipari főiskolai végzettséggel laboráns munkakörre. Felvesz továbbá ter- mékleszedőt; üzemi segédmunkást és raktári rakodót. jftmoráma Szálloda és Vendéglátó V-: Eger, Bajcsy-tömbbelső 300-as Sz. Hatvani Cukrászüzemébe azonnali belépéssel felvesz cukrász dolgozót. Jelentkezés: az üzem vezetőjé­nél. Hatvan, Rákóczi út <1. u Finomszerelvénygyár: Eger Felvesz gépi forgácsoló szakmunkást; szerkezeti lakatost; géplakatost; szerszám- és készülékszerkesztőt; női dol­gozókat minőségellenőri munkakörre. HM-i ZÖLDÉRT Vállalat: Eger, Klapka u. 9. Gyöngyös város területére asztali árusokat keres felvé­telre. Gépkocsival rendelkezők előnyben. Jelentkezés: Hűtőház, Gyöngyös, Karácsondi út 1/a. AMFORA—Ü VÉRT: Eger, Cifrakapu tér 24. Gépkocsivezetőt keres felvételre ÁVA-tehergépkocsira. Fizetés kollektív szerződés szerint. KAEV 10. Sz. Gyára: Eger, Kistályai út 6. Felvételre keres gépésztechnikust üzemtechnikus munkakörbe. FIGYELEM! Értesítjük a lakosságot, hogy az iroda megkezdte számi­tógépes közvetítését a Dobó térre néző ablakában elhe­lyezett televíziós készüléken. Mindennap 9—12 óráig tájékoztatást ad a munkát keresők részére a munkalehetőségekről. __________________________________________! ________!