Népújság, 1981. március (32. évfolyam, 51-76. szám)

1981-03-03 / 52. szám

JUBILEUM! KÖSZÖNTŐ - ÖTEZER CSENDES NÉZŐ - MEDDŐ TAKTIKÁZÁS - AZ ELSŐ GÓL: ULLMANNTÓL ULLMANNIG - FISCHLI TELITALÁLATA - MIT MONDTAK A SZÜNETBEN - MÉG KÉT HELYZET - ELŐKERÜLT A SÁRGA KÁRTYA IS Az esélfeseftfe diktált A meteorológiai tavas* kegyesen jó idővel köszöntötte a meejei labdarúgó-rangadó résztvevőit, az egyébként is vonzó NB Il-es találkozó iránt így tovább nőtt az. érdek­lődés. A gyöngyösi Sport utcai sporttelep füves játékterét a kezdésre mintegy ötezren vették körül. A GYSE elnök­sége nevében köszöntötték a szurkolókat az első tavaszi hazai bajnoki mérkőzés alkalmából, és emlékeztettek a város egyesületi sportéletének 15 éves jubileumára. Meg­köszönték mindazok segítségét, aktivitását, akik az elmúlt háromnegyed század során hozzájárultak a város sport­életének eredményeihez. A kezdéshez Tompa játékvezető sípjelére állt fel a két csapat. A nézősereg mindeddig in­kább csendes szemlélőként vette tudomásul az NB Il-es bajnoki 90 perc kezdetét. GYÖNGYÖSI SE—EGER SE 3—0 (3—0) Gyöngyös: Kovács — Szá­lai, Bársony, Budai. Nagy G. — Huszár (Törő a szü­netben!. Tóth Gy., Ullmann — Fischli, Gombos, Vágó. Edző: Péczely Szabolcs. Eger: Baár — Birincsik, Zsidai, Fegyverneki, Zágo- nyi — Fitala, Móricz (Be- recz a 86. percben), Farkas — Horváth I., Fenyves, Krisztián. Edző: Bánkúti László. A hazaiak nappal szem­ben kezdtek. Az első ne­gyedórában alig történt em­lítésre méltó. Igaz, előbb Zsidai engedett el egy elő- reivelt labdát, s Gombos elől Baár öklözött, majd Fegy­vernek kapkodása miatt majdnem Ullmartn került helyzetbe. Akadozó mezőny­játék folyt a két 16-os kö­zött. A 20. percben Huszár beadását Zágonyi rúgta el a kapu előteréből. Aztán Vá­gó beadását Baár az alap­vonal mögé ejtette. A 25. percben az első formásán kibontakozó egri támadást állították meg tévesen, les címén. A 30. percben Zsidai elhamarkodottan hajtott vég­re egy szabadrúgást. Ull­mann rácsapott a. labdára, villámgyorsan indította Vá­gót, aki jobbról ível' közép­re. Gombos fejelt a felső lécre, s a messzire kipatta­nó labdát Ullmann küldte a kapv bal oldalába. 1—0. (Ullmann: „A második hullámban érkeztem, pont. elém került a labda, ráfu- tóttám és jól eltaláltam. Na­gyon kellett ez a gól.”) A kezdés után Horváth I. balról lőtte be a labdát, s Huszár kétségbeesetten köz­beavatkozva saját kapuja fölé vágta.. A 42. percben Gombos lágyan emelte a labdát Fischlihez, aki 17 m-röl. kapásból olyan re­mekül találta el, hogy Baár csak nézni tudta, hogyan csapódik a bal kapufa mel­lett á halóba, 2—0. (Fischli: „Nem tüdőm ki-, töl jött az átadás, de mikor láttám, hogy ritmusban ér­kezik elém a labda, már el­döntöttem: egyből rászúrom. Ballal megkülsöztem és benn ts volt. Meg csak annyit, szerintem veletlen gól nincs.”) SZÜNETBEN Péczely Szabolcs, miután a játékosok helyet foglaltak az öltözőben, a cserét jelentet­te be. A gyengébben játszó Huszár helyére Törő került. Kérte, hogy Gombos és Vá­gó jobban húzódjon vissza, de ne hozzák rá saját vé­delmükre ellenfelüket. Utalt arra, hogy eddig mindenki jól alkalmazta a megbeszél­teket, de felhívta a figyel­met Krisztián mozgékonysá­gára és arra is. hogy akadá­lyozzák meg Móricz és Hor­váth I. kapcsolatteremtését a játékban. A hangulat tük­rözte a kétgólos előnyt. Csak a középhátvéd Bársony ar­ca volt komor, a vállát fáj­lalta. ink, aztán kétszer is ma­gunk kínáltuk fel a gólszer­zésre a lehetőséget, Fitalát és Farkast keressetek az át­adásokkal. ók tűnnek lab- dabiztosabbnak. Pontosabb, folyamatosabb játékra kell törekedni a középpályán, Móricztól jóval nagyobb aktivitást kért a szakvezető, Zsidaitól pedig azt, hogy mé­lyebben hátrahúzódva biz­tosítson társai mögött. Az első gól után öröm a pályán: Ullmann és Tóth.. a második félidőt nagyobb lendülettel kezdték az egriek, dé csak a 16-os közelébe jutottak el. Az 52. percben Törő indította Fisch- lit, a beadás zavart keltett, végül Gombos lövését láb­bal védte Baár. A másik ka­punál Krisztián és Fitala labdája sem tette próbára Kovács képességeit. A 63. percben egy előrevágott lab­da az egyedül hagyott Gom­bos elé került, de ő 12 m-ről gólhelyzetből a kapu fölé lőtt. A 70. percben Farkas szögletét öklözte a kapu mö­gé Kovács. A 74. percben az egymással feleslegesen ka­kaskodó Fischli nek és Hor­váth I-nek mutatta fel a sárga lapot a játékvezető. Nem sokkal később Fegy- vemekit Törő leszerelte, az egri játékos a 16-os oldal­vonalánál buktatta ellenfelét. Szalai laposan belőtt szabad­rúgásával Fischli a bal kapufa közelében nem tudott mit kezdeni. A 85. percben Vá­gó sípszó után rúgta el a labdát, ezért öt is sárga lap­pal figyelmeztette Tompa. Jó időben, jó talajon száll, tak szembe egymással a pon ­tokért a csapatok. Eleinlc úgy tűnt, az egriek higgad­tabbak, nem hagylak kihon- takozni egyetlen gyöngyösi akciót sem. Azonban már a kezdeti időszak is azt mutat , ta, hogy a hazai védelem megbízhatóbban zár. niíg az ESE hátsó sorában előfordul­nak pillanatnyi rövidzárla­Zágonyi becsúszva igyekszik szerelni Fischlit, a háttérben Ullmann és Farkas ző, az ellenfél sebezhető pont­jait felismerő hazai együttes megérdemelten nyerte a ran­gadót. Egyénileg a GYSE-ben Kovács kapus kevés dolgát hibátlanul látta él. Ugyanez mondható el a hátvédné­gyes teljesítményéről, színe­sebb megoldásaiért Szalai és Bársony dicsérhető. A közép­pályások . közül Ullmann szervezőképességével és gól­jával szerzett nagy érdeme­ket a győzelemből. A csatá­rok elmaradtak a múlt hé­ten Szarvason látottaktól. Fischlit gólja emeli társai fölé. Az Eger védelmében Bi­rincsik kivételével minden­kinek akadtak kisebb-na- gyobb hibái. A középpályán Móricz nem tudott kapcso­latot teremteni társaival, megadta magát, gyengén ját­szott. Fitala és Farkas igye­kezetét az első félidőben va­lamivel több siker kísérte. Elöl Krisztián néhány sza­badrúgást harcolt ki. Feny­ves nem tudott elszakadni őrzőjétől. Horváth csak nagy bedobásaival vétette észre magát. tok. pedig a vendégek vá­lasztották a szorosabb őrize­tet, a követő emberfogást. A párók közötti küzdelem volt a jellemző, folyamatos játék nem alakult ki. A GYSE el­ső formás, gyors akciója meghozta az eredményt. El­lő! kezdve a vezetés birtoká­ban a mindegyre higgadtabb gyöngyösi játékosok diktál­lak, az Eger jobbára rpmbol és néha kontraakciókkal kí­sérletezett. A vendégcsapat a második félidőben se tu­dott igazi góllal kecsegtető helyzetet teremteni, a Gyön­gyös viszont igen. A hazai közönség elsősorban az. ered­ménnyel, csapata igyekezeté­vel lehet elégedett. A talál­kozó nagy részében a játék színvonala, a sok labdakeze lesi hiba. pontatlan átadá1 idény eleji formáról árulko dott még. összességében az egységesebb, jobban védeke­Budavári Sándor Virágh Tibor A keleti csoport további eredményei: MVSC—STC 2—1, Özd—Debreceni Kini­zsi 1—0. Kazincbarcika— Gyula n—n. DUSE—Szolnoki MÁV MTE 2—0. Szabó L. SE—Szarvas 1—0. Hódmező­vásárhely—Papp J. SE • 4—0. Lehel SC—Karcaa 3—0. Asz­talos SE—Hajdúböszörmény 2—1, Nagybátony—Borsodi Volán 1—2. A bajnokság állása: t. Ózd 22 15 3 4 36­15 33 9 Gyöngyös 22 13 5 4 30­17 31 3. STC 99 10 20 4. Asztalos Sít 22 9 7 fi 31­25 25 5. Gyula 22 8 9 3 28­23 25 6. Eger 22 10 5 7 28­■27 25 7. Papp J. SE 22 8 8 fi 31­30 24 8. Szolnok 22 0 5 8 36­32 23 9. DUSE 22 8 fi 8 27­21 22 10. HIY1SE 22 8 fi 8 26­21 22 11. Szabó U. SE 22 7 8 7 31­18 12. MVSC 22 9 4 9 36­■36 22 13. Lehel SC 22 fi 9 7 25­■23 21 14. D. Kinizsi 22 8 5 9 33­34 21 15. K.-harci ka 22 fi 8 8 32­33 20 Ifi. Szarvas 22 7 5 10 22­-25 19 17. Karcag "22 6 1 12 21­40 16 1«. Nagybátony ?*2 5 4 13 25­■39 H 10. B. Volán 99 3 8 11 23­■ 46 14 20. H,-böszörm. 22 3 fi 13 14-36 12 Az egriek öltözőjében Bánkúti László szavai tör­ték meg a csendet. — Ne rúgjunk magunknak több gólt — mondta a vezető ed­ző. — Az első félórában megvalósultak elképzelése­(Szárvtó György felvételei) OíMémsön um. MWKMi im kettő ,s a visszhang a lelátón Kupagyőztes a Borsodi Bányász Befejeződött Egerben a Kemény Ferenc Sportcsar­nokban az Eger Kupa nem­zetközi női kézilabdatorna. Szombaton délután már úgy tűnt. hogy gazdára talált a serleg, a pontveszteség nél­küliek összecsapásán ugyan­is a BHG egy góllal nyert a Borsodi Bányász ellen. így egyedül került az élre. Nem kis meglepetést okozott, hogy a Nyíregyházi Volán végig vezetve, magabiztosan győz - te le az NB I-es Dunaújvá­rost. Az egriek szoros küz­delmet vívtak ugyan a tor­na egyetlen külföldi részt­vevőiével. a Balé Maré együttesével, de végül a ro­mán lányok bizonyultak jobbnak két góllal. Az utolsó forduló mind­járt meglepetéssel indult, és­pedig azzal, hogy a nyír­egyháziak újabb NB I-es csapat ' „skalpját” szerezték meg. S ez az együttes ép­pen a már kupagyőztesnek kikiáltott BHG volt. A nyír­egyháziak végig higgadtab­ban játszottak, jól védekez­tek, s kapusuk, Nyeste is remek napot fogott ki. Ez­zel elkezdődött ismét a szá­molgatás. A Borsodi Bá­nyász és a Baie Maré is esé­lyessé lépett elő. Igaz, a románok reményeit csökken­tette, hogy ekkorra több já­tékosuk is sérüléssel bajló­dott. A hajrára a borsodiak tartalékoltak több erőt, volt olyan' szakasza a találkozó­nak, amikor 6—1-re. majd 7—2-re vezettek, s bár elő­nyük a későbbiekben csök­kent. győzelmüket nem fe­nyegette már veszély. A torna a két nveretlen csa­pat. az Eger és a Dunaúj­város találkozójával zá­rult. a gyengélkedő hazaiak a védekezésben nem találták meg a Dunaújváros begya­korolt figuráinak ellenszerét Eredmények: BHG—Bor­sodi Bányász 14—13 (8—4). V: Keinspack, Péntek. Ld: Szabó 4, Varga 3, illetve Bodnár S-né 3, Bodnár J-né 3, Enginé 3. Nyíregyházi Volán—Dunaújvárosi Ko­hász 26—19 (16—11). V: Lá­zár, Veszter. Ld: Simonné 9. Bodnárné 6, Szántó 5, ill Nagy 5, Háhn 4. Bálint 4. Baie Maré—Eger SE 23—21 (12—12), V: Reinspack, Pén­tek. Ld: Popescu 11, Ilut 9, ill. Vincze 7, Mucha 6, Ve- rebélyi 4. Nyíregyházi Volán— BHG 18—16 (10—6) V: Lázár, Veszter. Nyír­egyháza: Nyeste — Bodnár­né 4, Simonné 7, Majoros 5, Szántó 1, Nagy, Szilágyi í, Baloghné. Edző: Csellovszki László. BHG: Karakainé — Sturm 1, Szabó 5. Baragsó 2, Kiss 2, Jeles, Varga 4, Tovbesz. Cs: Csányi 2, Pin­tér. Edző: Nádori Pál. Borsodi Bányász—Baie Maré 13—11 (8—5) V: Reinspack, Péntek. Bor­sodi B.: Kovácsné — Ger­gely 1, Kerti 1. Bodnár S-né 5, Enginé 5, Bodnár I-né 1, Zsuponvóné. Cs: Szabó. Var- koly, Kupeczné. Edző: Pe­csenye András. Baie Maré: L. Pop — Tusena 2, Popes­cu, E. Pop 1, Veinert 1, Ilut 4, Fejér. Cs: Makovszki 3. Edző: Tegen János. Dunaújvárosi Kohász— Eger SE 30—12 (15—6) V: Lázár, Veszter. Ko­hász: Keszthelyi — Varga 5, Mucsi 3, Gelencsérné 5, Nagy, Háhn 1, Burainé 12. Cs: Baranyi, Hajdú 3, Bá­lint 1. Edző: Kajcsa And- rás. Eger: Szeder — Seffer 1, Vincze 6, Verebéiyi, Bo- zsikné 2, Szabó. Mucha 2. Cs: Juhász 1. Nácsa, Major. Edző: Bereczky György. Az F.ger Kupa végeredménye: 1. Borsodi B. 5 4 — 1 110- 92 8 2. BHG 5 4 — 1 82- 74 8 3. Baie Maré 5 3 — 2 97- 91 fi 4. Ny. Volán 5 3 — 2 120-118 fi 5. Dunaújv. 5 1 — 4 98-10? 2 fi. Eger 5-------5 95-125 — A vádorserleg védőjét, va­lamint a 2. és 3. helyezett csapatot is különdíjjal ju­talmazták, ugyancsak kü- löndíjat kapott a torna leg- sportszerűbb csapata, a Nyíregyházi Volán, a leg­technikásabb játékos, Maria- na Ilut (Baie Maré), a leg­jobb kapus, Kovácsné Bozó Éva (Borsodi Bányász) és a tornán a legtöbb gólt dobó játékos, . Vincze Éva (Eger SE). A Borsodi Bányász—Baie Ma re találkozón dőlt el az első hely (Fotó: Szántó György) Csak röviden... Március 4-én, szerdán 14.30 órakor a megyei bajnokság­ban szereplő Hatvani KVSC labdarúgó-csapata a magyar utánpótlás-válogatottal ját­szik barátságos mérkőzést Hatvanban a volt MÁV-pá- lyán. ★ Eredményesen fejezték be szereplésüket a magyar asz­taliteniszezők Wroclawban. a lengyel nemzetközi baj­nokságon. A férfi egyesben Molnár János a döntőt meg­nyerte. így első lett. Vég­eredményben a magyar csa­pat győzelmet aratott a fér­fi egyesben és csapatban, második lett a női váloga­tott, harmadik a férfi egyes­ben Takács, a férfi páros­ban a Molnai', Kreaez és a vegyes párosban a Takács, Balogh és Kriston, Urbán kettős. A verseny legered­ményesebb játékosa a szov­jet Valentyina Popova volt, aki 100 százalékos eredményt ért el, négy aranyérmet nyert. ★ A labdarúgó NB I. tava­szi fordulójának eredmé­nyei: FTC—Videoton 3—1, Vasas—Diósgyőr 2—1. Cse­pel—Pécs. 1 — 1. Békéscsaba —MTK VM 1—0. ,Kaposvár —Tatabánya 0—3. Rába ETO —ZTE 1—0, Debrecen—Bp. Honvéd 0—0, Nyíregyháza— Dunaújváros 0—0. Volán— Ú. Dózsa 3—1. A bajnokság­ban az FTC vezet 31 pont­tal. 2. Vasas, 3. Videoton egy­aránt 30 pontul.