Népújság, 1977. augusztus (28. évfolyam, 180-204. szám)

1977-08-30 / 203. szám

Az Eger közelebb állt a győzelemhez Eger SE—Nagykanizsa 0—0 Nfe Il-es labdarúgó-mér­kőzés. Eger 4000 néző, V: Hartmann. Eger: Kakas—Martis, Zsi- dai, Patvaros, Csathó—Csu- hay, Galántai, Ambrus— Barta, Méhesi (Pócsik a 44 percben), Dudás T. Edző: Bánkúti László. Nagykanizsa: Vlaszák— Kovácshegyi Doszpod. Mül­ler, Simon—Pávlicz, Simo- netz, Savanyó—Kozma (Ke­lemen a 60. percben), Bogá- ti (Készéi a szünetben), Söj- tör. Edző: Kerekes Imre. Egri rohamokkal kezdő­dött a mérkőzés. A 2. perc­ben Csathó átadásával Du­dás T. ment el a bal olda­lon, lövését a jobb saroknál fogta Vlaszák. A 3. percben két egri szöglelrúgás követ­kezett, amelynek végén Csu- hay pörgetése a felső ka­pufáról hullt vissza a me­zőnybe. <A 6. percben újból a kapufa hárított, ekkor Ga- tiptái 22 m-es szabadrúgása a védőkről Barta elé pat­tant, akinek nagy lövése a jobb kapufáról vágódott vissza. A 7. percben Bogáti 24 m-es szabadrúgása a ka­pu fölött szállt el. . Mezőnyjáték után a 21. percben Csuhay—Ambrus Volt a labda útja, majd Du­dás T. nagy helyzetűén egyből a kapu fölé bombá­zott. A 30. percben Dudás T. bal oldali beadását Me- hesi négy- méterről „küny- nyedén” a kapus kezébe emelte. A 40. percben Bo­gát! elől az utolsó pillanat­ban mentett szögletre Zsi- dai. A 44. percben Barta élesen belőtt szögielet a ka­pus kiütötte, Csuháy egyedi fejelt, de Vlaszák ismét bra­vúrosan kiöklözte a labdat. Szünet után továbbra is a hazaiak kez­deményeztek többet. A 48. percben nagy kavarodás közben az egyik védő kézzel ért a labdához, amely Amo- rus elé került, akinek nagy erejű lapos lövése a jobb al­só kapufa tövén csattant. Egy perc múlva Kozma már átjátszotta Kakast is, lövését azonban Martis a gólvonal előtt hárította, majd Kakas megszerezte a labdát Készéi elől. Az 56. percben Pávlicz nagy lövését ütötte szöglet­re Kakas. A 62. percben Barta két emberen- is átve- rekedte magát, aztán elha­markodottan a hosszú sarok mellé bombázott. A 66. perc­ben Pócsik átadásával Pat­varos tört középen előre, emelése a felső lécről pat­tant az alapvonalon túlra. Néhány taktikai szabályta­lanság következett ezután a vendégek részéről, majd a 65. percben jobb oldali szög­let végén Savanyó egyből a kapu fölé durrantott. A 86. percben Kelemen 15 méter­ről emelt a kapu fölé. Jó iramú, élvezetes, izgal­mas mérkőzést hozott a két csapat találkozója. Mindvé­gig az egriek voltak a kez­deményezők, de a 90 perc nem volt elegendő arra, hogy egyszer is be tudják venni a vendégek kapuját, mert az Olajbányász a terülétvédal- met jól párosította a szoros emberfogással. Sok taktikai szabálytalansággal igyekez­tek a hazaiak lendületét megtörni, jól kihasználták a játékvezető erélytelenségét, aki rendre elnézte Müller és Doszpod kíméletlen harcmo­dorát. Ezúttal a kanizsaiak a szerencsével sem álltak hadilábon, mert négyszer a kapufa sietett segítségükre, amikor már a védelmük is „verve” volt. Az igazsághoz tartozik az is. hogy ha az egriek valamivel nyngod'ab- ban játszanak, nem kapkod­jál: el a kínálkozó alkalma­kat, több góllá’ nyerhettek volna. A látottak alapján mindeneseire a piros-kékek így is győzelmet érdemeltek volna. Egyénileg, Kakas bemu­tatkozása jól sikerült. A vé­delemben Zsidai biztos pont volt, de nagyszerűen játszott Patvaros is. Csathó és Mar­tis elfogadható teljesítményt HorgászverstBffty . A Magyar Országos Hor­gász Szövetség Heves megyei Intéző Bizottsága vasárnap Poroszló térségében rendezte meg sporthorgászversenyét. A nagyon kellemes környe­zetben minden feltétel bizto­sítva volt a nyugodt ver­senyzéshez. amelyen 16 egye­sület 80 versenyzője vett részt. A feltételek biztosítá­sa mellett, program szerint történt az előkészület. A Versenyzők és k ísérök részé­ről fegyelmezett magatartás nyilvánult meg kezdettő' egészen a díjkiosztásig. A verseny 8 órától 41 óráig tar tott. A sikerek kezdetben alatta maradtak a várakozás OJMfJfi \Z >7. augusztus 30.. kedd nak. a befejezésre azért ki alakult a sorrend; Felnőtt egyéni: 1. Babcsányi István (Selypi Cukorgyár). 2. Szilá­gyi András (Eger és vidéke), 3. Bauer József (Selypi Cu­korgyár). Ifjúsági egyéni: 1. Ocsovai Péter (Hatvani Le­nin Tsz), 2. Juhász Attila (Mátravidéki Erőmű). 3. Kiss László (Gyöngyösi Építők). Csapatversenyben: 1. Hat­vani Lenin Tsz. (128 db hal 5744 pont 16 helyezési s/ám). 2, Eger és Vidéke (109 db hal 5854 pont 16 helyezési s7,ám), 3. Selypi Cukorgyár 20 db hal 7339 pont 20 he­lyezési szám). A győztesek a MOHOSZ ás az intéző bizottság ván­dorserlege mellé pénz- és tárgyjutalmat is kaptak. A díjakat dr. Nagy Sándor, az intéző 'bizottság elnöké a'dtá át. nyújtott. Középen Ambrus kitűnően szervezett, indítót!, csatárként már nem ment neki ennyire jól a játék. Galántai vegyes benyomáso­kat keltett, Csuhay pedig halványabb volt a szokott­nál. Elől Dudás T-. Barta volt a sorrend. Méhesi ko­rán megsérült, a helyére be­állt Pócsilc igyekezett. Fazekas István Az NB II. állása: t. V. Izzó 4 3 — 1 10- 3 6 2. Komló 4 3 — 1 10- 5 6 3. Volán 4 3 — 1 9- 4 6 4. Dorog 4 3 — 1 6- 3 6 5. KKFSE 4 2 2 — 6- 4 6 6, N.-kanizsa 4 2. 2 — 4- 2 6 7. Budafok 4 2 1 1 9- 5 5 fi. BKV Előre 4 2 1 1 7- 5 3 9. DVSC 4 2 1 1 6- 4 5 10. Vác 4 2 1 1 5- 4 5 11. Fűzfő 4 2 — 2 6- 4 4 12. s.-tarján 4 2 — 2 5- 4 4 13. K.-barcika 4 1 2 1 4- 4 4 14. SZMTE 4 1 1 3 5- 6 3 13. B. TASK 4 1 1 2 4- 7 3 16. Eger 4 1 1 2 5-10 3 17. BVSC 4 — 1 3 5- 9 1 18. Szekszárd 4 — 1 3 1- 6 1 19. Várpalota 4 — 1 3 3-11 1 20. MÁV DAC 4 — 4 2-12 — 1 SZÓFIA. A diákolimpia „falujában”, egy modern la­kótelepen az Universiade szervezői már elkészítették a küldöttségek elutazásának menetrendjét, de a színpom­pás záróünnepélyig még mindenhol magasan lobogott az egyetemi vígjátékok Öt­csillagos lobogója. Az Universiade kedves, kellemes ünnepély volt, jó eredményekkel. A versenyek légköre azokat a várva várt testnevelési órákat idézte, ahová örömmel járnak a diá­kok mert kedvükre játsza­dozhatnak. s a kötetlenség egyben jó teljesítményre sar­kallja őket. Mert ebben nem volt, hiány, a kubai atléták világcsúcsai de valamennyi tartánszám kiélezett és lát­ványos küzdelme, az úszók és vízilabdázók magas szín­vonalú vetélkedései, a birkó­zók rámenős stílusa, a kosár­labda művészeinek brilliro- zása, a pengeforgatók csa­tája az eddigi legjobb Uni- versiádékat, a budapesti, a Porto Allegre-i és a moszk­vai összejövetelt idézte azzal a különbséggel, hogy a ma­gyar diáksportolók korábban jobb eredményeket mulattak fel. A versenyzők érthető örömmel vettek részt a ka- valkádon, de ahogy a végle­ges éremtáblázatra, s az egyes viadalokon mutatott teljesítményükre gondolunk, ismét érzékeibe! jiik, hogy időnként a diákos bohém- ság talán túlontúl jellemez­te magatartásukat, összesen háromszázliar- minekilenc érmet osztottak ki, s ahogy várni lehetett, a feltűnően fiatal és egész sor ismeretlen sportolót felvo­nultató szovjet küldöttség harminckét arany-, harminc­öt ezüst- és huszonkilenc bronzérmet (96 pont) szállít­hat haza. A 2—4. helyet az Egyesült Államok (19. 11, 13. összesen 43 pont), a házigaz­da Bulgária (15, 10, 12, — 37) és Románia (11, 10, 14 — 35) foglalta el. A középcsoport­ban Japánt, Csehszlovákiát, Kubát. Kanadát és Lengyel- országot követi Magyarország három arany-, négy ezüst- és négy bronzérmével, tizenegy pontjával. összesen huszonhat or­szág szerzett érmet (ebből öl csak bronzot), s a magyar csapat után következett meg tizenhat válogatott. Szófiában senki sem vitá­zott arról, hogy milyen az Universiade sportértéke. Ál­talános vélemény volt: a di­ákverseny ismét beváltotta a hozzáfűzött reményeket, ar­ra volt hivatott, hogy felvo­nultassa egy ország sportoló utánpótlásának nagy részét a rutinszerzésért. A versenyzők a pályán is barátok maradtak, de azért nem mondtak le a rivalizá­lásról. azaz játékosan is vir- tuskodtak. Komolyan vették a játékot. Ezt jelzi egyébként az éremtáblázat alakulása is. Ugyanakkor dicséretet érde­mel Verrasztó, Hargitay, Ma­gyar. Taróczy, a vízilabda- és kardcsapat, Vágási, Tordasi, Bodó — az érmesek, abból a magyar csapatból, amely kilencvenöt versenyzővel képviseltette magát Szófiá­ban. Viszontlátásra két év múl­va Mexikóban! Qk@lwlirés Zalka SE—Cjpfesti Dózsa 10:12 NB I-es CsB-mérkőzés. Gyöngyös, 600 néző, vezette: Nagy K., Sárkány, pontoz­tak: Erős, Horváth, Pogány, Srej. A péntek esti mérlegelés­nél a hazaiak minden súly­csoportban indítottak ver­senyzőt, az újpestiek pehely­súlyban nem adtak ellenfe­let Lukácsnak.' Hiányoztak a mérlegelésnél a válogatott­ban szereplő félnehézsúlyú Götz és a nehézsúlyban ne­vezett Jakab I. A vasárnap reggeli orvosi vizsgálat a gyöngyösi Hollót nem enged­te indulni, mivel belázaso­dott. A szorítóban csupán hét mérkőzést bonyolítottak le. Három mérkőzés volt három menetes, de a feladott mér­kőzések is nagy küzdelmeket hoztak. Országh nagy aka­rata dicséretes, de ez kevés­nek bizonyult. Színvonalas, mérkőzésen Péter a finisre Ez történt a labdarúgó NB III-ban Kcleli csoport: újoocbravúr Recski Ércbányász— Sátoraljaújhely 2—0 (0—0) Sátoraljaújhely, 890 nézó. V.: Király. Recsk: Kuncsik — Bódi I.. Meggyes!, Maksó. Kiss, Gáspár, Horváth (Korcsog). Percze (Ba_ lák), Jakab, Bódi 11.. Szabó. Ed­ző: Péczely Szabolcs. Sátoraljaújhely: Vakles — Vaj­da, Forgács. Csongrádi, Sütő, Perecsi. Suller. Szánkó (Kiss), Telenkó. Dutkievitz. Szües (Ko­vács). Edző: Cserépy László. Hazai támadásokkal kezdődött a játék, s Koncsiknak két eset­ben is mentenie kellett Dutkie­vitz lövését. Az első támadást az 5. percben vezette a recski csa- •pat, Gáspár áttört a védőkön, de a kapu előtt szögletre szerelték. A 22. percben Telenkó 20 mé­teres lövése foglalkoztatta Kon- csikot. Tíz perccel később. Mak­só Futott fel egy vendégtáma­dással. de 8 méterről az oldal­hálót találta el. Az első félidei, alacsony szín­vonalú játék a szünet utánra sem változott. Az Ércbányász enyhe fölényét a hazaiak ke­mény. esetenként durva játék­kal próbálták ellensúlyozni. Az 57. percben Bódi II. megugrott a jobb oldalon, amikor felvág­ták.' A szabadrúgásból Bódi I. kapu fölé lőtt. A Recsk a 76. percben kettős cserét hajtott vég­re. Élénkebb lett a játék, a 80. percben megszületett az első gól: Bálák jobbról ívelt kapu elé. a labdát Jakab fejje' továbbcsúsz­tatta. végül Bódi JI. a jobb fel­ső sarokba bornbázoti. 1—0. Két perccel a befejezés előtt Koncsik bravúrral védte Telenkó szabad­ni gását. A no. nerc hozta a vég­eredményt beállító gólt: Szabó átadásából Gáspár 30 méterről talált a. sátoraljaújhelyi kapuba, C —0. Az úlonc csapat egy pontért utazott a határszéli varosba. Az első félidőben ennek megfelel* en, elsősorban a védekezéssel tö­rődteka második 45 percbev mutatott bátrabb támadójáték és a hasznos cserék a győzelmet je­lentették. Egyénileg Koncsik jó formáról tett tanúbizonyságot. A védelem legjobbja Bódi I. volt. A közén ‘pályán Gáspár társai fölé nőtt. A támadósorban — a gólok elle­nére — változatlanul kevés az átütőerő. Gál Mihály További eredmények: Nyíregy­háza—LMTK 1—0 (0—0), S. Sík­üveg—DMTE 1—3 (0—2). M VSC— Szarvas 3—1 (1—0), SZMVSE— Borsodi B. 2—3 (2—2), Gyula— Papp .1. SE 2—1 (0—1). Szabó L. SE—Lehel SC 2—0 (0—0). Hajdú­szoboszló—Hódmezővásárhely 2— 2 (0—1) Ózd—Kisvárda l—1 (0—1). középcsoporl: a Mik helyzet is kevés volt. Dunakeszi—Gyöngyösi Sn, 4—2 (2—1) 2100 néző. V. Gyöngyös, Maczkó. DVSE: Leboniczki — Görgicze. Szabadi. Bazsonyi, Kiss. Dévai, Lőrincz, Bertha (Liponiczk’), Só­lyom, Lerner, Nazáth. Edző: Ko­vács György. Spartacus: Kovács — Nagy, Adonyi, Ács, Tóth. Huszár (Cseh), Baráth, Galgóczi dr.. Ferenc/, Si­pos T. (Berecz), Szabó. Edző: Nagy János. Korai góllal kezdett a szövet­kezeti gárda. A 3. percben Sza­bó kapu elé iveit szabadrúgásai a védők röviden mentették és Ferenc.'. 20 méterről, egyből n bal felső sarokba talált, 0—1. A in. percben két. ízben is szerencse mentette meg az ellenfél kapu­ját a góltól. Előbb Szabó átadá­sával Sípos tört kapura, de ka_ pu mellé perdített. majd Baráth — egyéni játék után — közelről gurított a jobb kapufa mellé. A 16. percben Sípos fejese kerül­te el a kaput. A 20. percben, szabadrúgást követően a labda kiperdült Kovács kezéből cs Bertha kiegyenlített. 1—1. A 45. percben a felvonod tájékán cse­lezgető Baráth hibájából veszé­lyes ellentámadást, indított a Du­nakeszi. amelyet Súlyom góllal fejezeti be, 2—1. Egyenlítési alkalom maradt ki Huszár jóvoltából a 48. percben, majd három perccel később Adc- nyi és Tóth közös hibáját ki­használva, Sólyom újra eredmé­nyes tudott lenni, 3—1. A 60 percben Sípos fejelt közelről a kapu fölé. A 62. percben kettős csere lehetőségével élt Nagy ed­ző. Ezt követően javult mezőny­játékban a Spartacus és a 69. percben szépíteni tudott: Bárdi!■ beadáséit Ferencz fejelte a kapu közepébe. 3—2. A 83. percben végleg eldőlt a találkozó sorsa: egy jobb oldgli „beadásra kifutót Kovács megtorpant cs Nazáfli V halóba gurított, 4—2. A gólhelyzeteket büntetlenül nem szabad kihagyni (!) — ez a megállapítás most is beigazo­lódott. Mindamellett azért vesz­tett a Spartacus, mert védelme átjár óház volt. Egyénileg Kovács, bravúros be_ avatkozásai ellenére, két gólban is ludas. Sem a védősorban, sem a középpályán nem akadt átlagos teljesítmény. Elöl Ferencz gól­jaiért. Szabó Paciig »lelkes játé­káért érdemel említést. Szkocsovszky Tibor További eredmények: Auras SE—V. Ikarus 2—1 (1—1). D. Épí­tők—Láng 3—2 (1—1). ESMTK— Balassagyarmat 2—2 (2—0). Bem SE—KSC 0—2 (0—2), Ganz­MAVAG—Bp. Építők 2—0 (0—0). KTE—CVSE 2—1 (1—0). 22-es Vo­lán—Pénzügyőr 1—1 (0—0). Per­bál—Bp. Spartacus 2—1 (1—1). Enying—ÉGSZÖV MEDOSZ 0—3 (0—1). A bajnokság állása. Keleti csoport: 1. Nyíregyháza 2. Kisvárda .3. Papp J. SE 4. Szabó SE 5. Borsodi B, 6. DMTE 3 1-4-17 2 2-9-66 2 1 18-35 2 119-75 2 1 1 9-10 5 6- 1 4 17. Gyula 18. H.-szoboszló 19. S.-újhely 20. Salg. Síküv. 4 1 4112 6-*7 3 4 1 1 26-9 3 4 — 2 2 5- 8 2 4 — 2 2 7-11 2 A bajnokság állása. , Középcsoport: 1. Ganz-M. 4 3 1 — t?.- ?. 1 ". ÉGSZÖV 4 3 1 — 9- 1 7 ", B.-gyarmat 4 3 1 — 10- 3 7 4. F«.-bai 4 3 1 7- 4 6 5. KSC 4 1 3 — 6- 4 5 6. Auras 4 2 1 1 5- 4 5 7. Pénzügvőr 4 2 1 i 4- 3 5 8. Bp. Sp. 4 2 — 2 5- 4 4 9. Ikarus 4 2 — 2 7- 7 4 10. Láng 4 2 — 2 7- 7 4 11. Bp. Építők 4 2 — 2 5- 5 4 12. Gyöngyös 4 2 — 2 8- 9 4 13. D.-újv. Ép. \ 1 1 2 5- 7 3 14. Dunakes/' 1 i 2 5- 7 3 15. ESMTK 1 1 2 5- 8 3 KTE 1 1 2 3- 6 3 17. Bem Se \ 1 — 3 3- 6 2 3 8. 22i Volá­\ — 2 2 2- 7 2 in. Erfvin"' 1 — 3 2- 9 2 20. Cegléd \ — — 4 3-10 Ü tartogatta erejét, s majdnem ráfizetett, igaz fergeteges hajrájában megcsillogtatta tudását, de csak 3:1 arány­ban nyert. Ács a tőle meg­szokott lendülettel öklözött a válogatott, olimpiát meg­jár Jakab 14. ellen. Nem ját­szott alárendelt szerepet, cie a II. menetben Jakab ellen­állhatatlan rohamai után Ács edzője leladta a mérkőzést. Varga magabiztos üldözésé­nek Keller nem talalta meg ellenszerét. Feri a kellemet­len „stílusban” öklöző Szép ellen nem tudott kibontakoz­ni. Pereszlényi kiütéses ve­resége gyorsan jött, igaz, el­lenfele sorozatban szerzi ki­ütéses győzelmeit. Takács ke- Vfesébbel, de pontosabban, erőteljesebben öklözött és 3:2 arányban d pontozók őt látták jobbnak. Eredmények. Papír súly: Országh II. m. fa. Brezsnyík ellen 0:2. Légsúiy: Péter p. gy. Kovács ellen 2:2 Harmal- súly: Ács III. m. fa. Jakab II. ellen 2:4. Pehelysúly: Lu­kács mérkőzés nélkül nyer 4:4. Könnyüsúly: Varga II. m. d. f. győz Kellner ellen 6:4. Kisvallósúly: Feri p. v. sz.r Szép ellen 6:6. Váltó- súly: Pereszlényi I. m. k. o. szenved Virágútól 6:8 Nagy- váltósúly: Takács p. gy. Jambrik ellen 8:8. Középsúly: Hollót az orvos nem engedte indulni mérkőzés nélkül nyer Csjet 8:10. Félnehézsúly: Götz m. n. gy., mert Richter feladta a mérkőzést 8:12. Nehézsúly: Jakab v. feladta Juhász L. ellen, így Juhász mérkőzés nélkül nyert 10:12. (Rozgonyi Róbert) Debreceni MTE— Petőfibányai Bányás* 16:16 Petőfibánya, 300 néző. V: Pejer, Rigó. P: Barabás. Be- ke, Cselkó, Gábor. A hazai együttes csak kilenc verseny­zővel állt ki. A bajnokság állása: 7, Szarvas 8. MVSC 4 4 1 2 1 8- 7 6- 5 4 4 J. 0. Dózsa 2. Csepel 6 6 6 — 4 — — 97:31 82:46 12 8 P. Rnrsk 4 1 2 l 5- 4 4 3. Zalka SE 6 4 — 2 0J :5i 8 10. Szeg°di D. 4 1 2 1 7- 7 4 4. Debr, MTE 6 3 — 3 60:72 6 <1. SZVSE 4 1 2 1 5- 5 4 5. Petöfíb. B. 6 1 — 5 34:98 2 12. O/d 4 l 2 1 4- 1 4 6. Kecském. SC 6 — 6 38:94 — 13. Sz. MÁV 4 1 2 1 7- 8 4 14. Lehel 4 2 — 2 4- 5 4 13. Hód. MSE 4 — 3 1 7- 8 3 1. Vác—Dorog 2. K.-barcika—SZMTE 3. Vasas Izzó—BKV E. 4. Debrecen—SBTC 3. Eger- Nagykanizsa 6, .BVSC—Volán 7 KOMÉP—Pécsi VSK 8. MÁV NTE—KisS SE 9. Rákóczi SE—Oroszlán: 10. Bem ,T. SE—KSC 11. Enying—ÉGSZÖV 12. Gyula—Papp J. SE 13. Síküveg.—DMTE +1 14. AURAS—Ikarus 2—1 1 A totó nyereményei: 13+1 és 13 találat nem voll. 12 találat (57 db) =30 325 Ft. 11 találat (823 db> =840 Ft 10 találat (6962 db)^-il3 Ft. 'tetgr El búcsúzott a diákolimpia Szófiától Á hosszú „kényszerszünet” után újra játszó Csathó négy kanizsai játékos között viszi el a labdát. (Fotó: Szántó György)