Népújság, 1976. november (27. évfolyam, 259-283. szám)

1976-11-02 / 259. szám

Az első pont idegenből Egri Dózsa— Szolnoki MÁV 1—1 (1—0) Labdarúgó NB III. Félsiker NB II-es labdarúgó-mér­kőzés, Szolnok, 2500 néző. Vezette: Mile. Eger: Rozsnaki (Flak az 57. percben) — Birincsik, Zsidai, Patvaros, Csathó — Galántai, Molnár, Csuhay — Barta, Vígh, Dudás. Edző: Bánkuti László. Sz. MÁV: Fehér — Cson­tos, Árvái, Repka, Holler — Szabó Gy., Nagy II. — N. Szabó, Sugár, Molnár, Papp. Edző: Zeigler János. A találkozó — a hálók vizsgálata és rögzítése miatt két perc késéssel — orkán­szerű szélben kezdődött. A vendégek indították útjára a labdát, de azt Csuhay azon­nal az oldalvonalon túlra lőtte. Az első perc végén Patvaros szabálytalankodá­sa miatt szabadrúgáshoz ju­tottak a szolnokiak. A lab­da a sorfalról lepattant, majd Rozsnaki lába között tovább gurult, s végül a gól­vonalnál szögletre hárította lila-fehér védelem. A 2. percben Barta 30 m-es jobb­oldali szabadrúgása a kapu fölött hagyta el a játékteret. A szél többször alaposan megtréfálta a játékosokat, s ez mindkét csapatot nehéz helyzet elé állította. A 9. percben Barta szögletét Csu­hay fejelte kapu felé, a vé­dők azonban felszabadítot­tak. A 10. percben gólt ér­tek el a dózsások: gyors eg­ri támadás után Barta ka­pott labdát — Rep kát is érintette —. amellyel a leál­ló hazai védők közül előre­tört, s a kifutó Fehér mel­lett 18 méterről a kapu kö­zepébe lőtt, I—0. A 14. perc­ben tovább növelhette volna előnyét az Eger. Dudás ki­tűnő átadás után a balössze­kötő helyéről a kapust talál­ta el, ellentámadás végén pedig Zsidaj szögletre men­tett. A 18. percben szöglet­rúgás után Barta fordulás­ból a léc fölé lőtt. A 24. percben Barta egy 20 méte­res szabadrúgást csúnyán a jobb kapufa mellé küldte. Unalmas, gyenge mezőny­játék következett ezután. A 30. percben bal oldali sza­badrúgás végén Sugár nagy helyzetben hibázott, végül az egriek szögletre mentet­tek. A 40. percben gyors és ígéretes vendégakció végén túlkombináltak a lila-fehé­rek és a védők szerelni tud­tak. SZÜNET UTÁN gyorsan egyenlítettek avas­utasok. A 47. percben a ha­zai Molnár jobbról ívelt kö­zépre és a felugró Sugár fe­je búbjáról a jobb alsó sa­rokba perdült a labda, 1—1. Az 50. percben a felfutó Csathó Bartához továbbított, akinek lövését ügyesen véd­te Fehér. Az 55. percben Birincsik a gólvonalról fe­jelte ki a kapuba tartó lab­dát. Az 57. percben tömörü­lés támadt az egri kapunál, Rozsnaki magasan felugorva elöklözte a labdát, majd földre zuhant az egyik hazai csatárral, aki közben fejbe rúgta, s az egri kapust a mentők szállították a kór­házba. Ezután parázs bele- menések tarkították az egyébként alacsony színvo­nalú találkozót, ráadásul a játékvezető is mindkét együttes terhére sokat hibá­zott. A 60. percben Csontos 30 méteres szabadrúgása a sorfalról pattant vissza. A 70. percben a szolnoki Mol­nár szabadrúgása a jobb sa­roknál zúgott el, a 73. perc­ben ugyancsak az ő lövését hárította másodszorra Flak. A 78. percben megszerez­hette volna a győzelmet a Dózsa: Barta már csak a ka­pussal állt szemben, de 17 méterrőlívelt <■ lövését ve­tődve kaparintotta meg Fe­hér. Élénkebb és még kemé­nyebb lett a játék a hajrá­ban. A 82 percben Csathó tört előre, őt ugyan szerel­ték, de a labda Barta elé 1976. november 2., kedd Karonfogva: harc a labdáért. pattant, aki egyből lőtt, bom­bája a bal kapufánál vágó­dott az alapvonalon túlra. A 85. percben a lesen feledke­zett Holler mérgében föld­höz vágta a labdát, a játék­vezető kiállította. A 84. percben sípszó után Molnár rúgta el a labdát, ő is a ki­állítás sorsára jutott. A 89. percben Barta szabadrúgá­sa a jobb sarokban hullott le. Az első félidőben' megle­pően gyenge iramú és szín­vonalú találkozót láttak a nézők, akik egyébként kí­váncsiak voltak arra, rr.it tud nyújtani Szolnokon az a gárda, amelyik az SZMTE-nek hat gólt rúgott Egerben? Nos — igaz, ebben a nagy szél is közrejátszott — az egriek idei leggyen­gébb teljesítményüket pro­dukálták, szerencsére viszont a hazaiak is „bizonyították”, nerh véletlenül állnak a táb­lázat végén kullogok között. Alig akadt egy-egy épkéz­láb akció, esemény a pá­lyán, a 22 ember hibát hi­bára halmozott, egyik csapat sem érdemelt volna győzel­met. Ám ilyen a labdarú­gás: idei leggyengébb telje­sítményével szerezte első idegenbeli pontját a Dózsa és végső soron ezt írják fel a táblázatra... Az Egrj Dózsa csapatából ez alkalommal senkit sem Budapesten a Komjádi uszodában a Magyarország— Szovjetunió barátságos nem­zetközi vízilabda-találkozó — szombaton 5—4-re, va­sárnap pedig 6—4-re győztek a magyarok — előmérkőzé- seként rendezték meg az OB l-es osztályozó visszavágó­ját. Egri Dózsa—BSE 5—3 (0—0, 2—3, 2—0, 1—0) 500 néző. Vezette: Vuszek. Eger: Kácsor — Kelemen A., Kovács T., Gyulavári, Krajcsovics, Kovács R., Vin- cze. Csere: Kun, Kelemen L., Sike. Edző: Pócsik Dé­n8BSE: Szűcs — Hibái, György, Rabb, Dobrossy, To- gyeriska, Gulyás. Csere: Kiss. Edző: Kiss Attila. A gólok sorrendje: Kraj­csovics (4 m), György (e), Gulyás, Krajcsovics (4 m), Gulyás, Kovács T, (e), Kraj­csovics (4 m), Krajcsovics (e). Az első két percben sem­mi említésre méltó nem tör­tént, aztán Rabb megúszott, Előadja N. Szabó és Patvaros. (Fotó: Gyurkó Géza) lehet kiemelni jó teljesítmé­nyéért. Valamennyien gyen­gén játszottak. Mile játék­vezető erélytelennek bizo­nyult, saját magának tette nehézzé a nem annak indu­ló mérkőzést. ★ Itt említjük meg, hogy Rozsnaki, az egriek kapusa a Szolnoki Kórházba került agyrázkódással. Tegnapi te­lefonérdeklődésünkre el­mondották: az egri játékos visszanyerte eszméletét, szer­dáig kivizsgálás miatt a kórház lakója marad. To­vábbi intézkedésről ezen a napon döntenek majd az or­vosok. Fazekas István Az NB II. állása: I. PMSC 13 7 5 1 28- 7 19 2. Szív. MÁV 13 7 4 2 20-14 18 S'. BVSC 13 6 4 3 26-18 16 4. Budafok 13 7 2 4 31-26 16 5. Szekszárd 13 7 2 4 16-16 16 6. SZMTE 13 7 1 5 25-23 15 7. Volán 13 5 4 4 23-16 14 8. Vasas I. 13 6 2 5 27-21 14 9. Debrecen 13 6 2 5 20-18 14 10. Ganz-M. 13 5 4 4 21-21 14 II. Eger 13 5 3 5 27-27 13 12. MÁV DAC 13 6 1 6 24-24 13 13. N.-kanizsa 13 4 4 5 16-20 12 14. Várpalota 13 4 3 6 17-17 11 15. Komló 13 4 3 6 12-16 11 16. KKFSE 13 4 2 7 19-21 10 17. Fűzfő 13 3 4 6 15-23 10 18. Ózd 13 3 3 7 16-24 9 19. Oroszlány 13 1 6 6 12-31 8 20. Szóin. MÁV 13 2 3 8 9-21 7 de Kácsorba lőtte a labdát. Mindkét csapat kihagyott egy-egy emberelőnyt. A má­sodik negyed elején Kraj­csovics találta el közelről a kapust, majd Kovács R. vé­dőjét beforgatva büntetőt harcolt ki, ebből szerezte meg a vezetést a Dózsa. Kovács T. kiállítását György torolta meg egyenlítő góllal, a következő emberelőnyt azonban nem tudta kihasz­nálni a BSE. Kovács R., mi­után jól elmozgott védőjétől kapu fölé lőtt, a másik olda­lon pedig Gulyás ejtése a kapufáról került a gólvona­lon túlra. Nem sokáig veze­tett a BSE, mert Gyulavárit visszahúzták s a 4 méterest Krajcsovics ekkor sem hi­bázta el. Kun azonban nem tudta tartani Gulyást, aki a kapu közepébe csavarta a labdát. A harmadik negyed­ben Gulyás újabb ejtését csak szerencsével, hárította Kácsor, Kelemen L. lövését a másik oldalon Szűcs tolta a kapufára. A BSE ezután 4 méteredhez jutott, Dobros­Hatvani Kinizsi—Kisvárda 3—2 (2—2) Hatvan, 1000 néző. V.: Bog­nár. Kinizsi: Takács — Nyéki, Dombi. Ludvig. Baranyi, Gu­lyás. Nyizsnyi (Tómács), Sza­bó (Varga). Horváth. Bóna, Ke­rek. Edző: Szimcsák István. Kisvárda: Mosolygó — Takács (Nagy), Gál. Koponyás, Komá­romi, Gólyán, Batári, Bori, Dajka, Cziffra (Tóth). Török. Edző: Oláh Tibor. Ideges hangulatban kezdődött a mérkőzés, vendéghelyzettel. Dombi rossz hazaadását Takács nem érte el. Török a kínálkozó lehetőségből kapufára lőtt. A 6. percben Kerek becsapta a KSE egész jobb oldali védel­mét, jó visszaadását Nyizsnyi senkitől sem zavartatva 8 mé­terről a kaDusba lőtte. A követ­kező percben Baranyi jót át­adásával Horváth elfutott a bal- összekötő helyén» 10 méteres lövése a jobb felső sarokban kötött ki, 1—o. Nem sokáig örülhetett a Kinizsi a vezetés­nek. A kezdést követően Török bal oldali jó beadására Takács rosszul jött ki és Cziffra 7 mé­terről a hálóba fejelt, 1—1. A 23. percben a kaputól 18 méter­re szabadrúgáshoz jutottak a vendégek. Gólyán jól eltalált lövését Takács kiejtette, így a befutó Bori 6 méterről az üres kapuba tudóit továbbítani, 1—2. A 30. percben Bóna bal oldali szögletét Gulyás 7 méterről fe­jelte a hálóba, 2—2. A 40. perc­ben Horváth cselezte ki a ven­dégvédelmet, kapura tartó lö­vését Mosolygó szögletre ütöt­te. A 43. percben Kerek kitűnő begurítását Horváth pörgette mellé, mintegy öt méterről. A második félidő elején Nyéki könnyelműsködött és Török 17 méteres lövését csak a kapufa tisztázta az alapvonalra túlra. A 66. percben Bóna szögletét Gu­lyás fejelhette á bal felső sa­rokra, a vendégkapus bravúrral hárított. A 68. percben 17 mé­terre a kaputól az ellenfél jobb- hátvédje fejbe rúgta Tómácsot, a fiatal balszélsőt kórházba kel­lett szállítani. A megítélt sza­badrúgást Baranyi kapura lőt­te, a labda a kapus kezéről a bal felső sarokba került, 3—2. Ezután a Kinizsi 10 emberrel lát­szott — miután cserelehetőtégét már kimerítette — s az ered­mény tartására törekedett. A 84. percben mégis a Kinizsi sze­rezhetett volna újabb gólt. Hor­váth cselsorozat után lőtt kapu­ra. a labdát csak bravúrral hárí­totta Mosolygó. Végeredményben a Kinizsi lel­kesedésével, helyenként jó játé­kával Is megérdemelten győzött a szervezetten védekező vendé­gekkel szemben. Egyénileg Takács kapus mind­két gólnál hibázott, A hátvéd­négyesből Ludvlg és Gulyás já­téka emelkedett ki. A középpá­lyás sorból Baranyi szervező- készsége és győztes gólja érde­mel említést. Elől Horváth és Kerek jelentette a legtöbb ve­szélyt. Sáfrán János Egri Vasas—Borsodi B. 2—2 (0—1) Eger, 300 néző. V.: Szendrő. Vasas: Magyar (Bende) — Zay, Rási. Balogh. Mezei. Páz- mándi. Béta, Cseh, Berecz (Nagy), Sulyok. Szabó. Edző: Várallyay Miklós. Bányász: soltész — Völgy esi* Csipke. Balogh, Kovács T.. Pin- csák, Krémer, Burger, Kovács II., Mayer, Fazekas. Edző: Bcn- kő István. Bányász-támadással kezdődött a mérkőzés, majd fokozatosan átvette a Vasas az irányítást. A 7. percben Sulyok került jó helyzetbe, de elkapkodta a kí­nálkozó lehetőséget. Az erős szél zavarta a játékot, sok volt a pontatlanság. A 15. percben Sulyok Berecz elé fejelte Bóta szögletét. Berecz gyengén ta­lálta el a labdát. így Soltész a gólvonal előtt utolérte, öt egv- másutáni szöglet jelezte a Va­sas fölényét. A Bányász ját­szott széllel hátban, de így is a Dózsa sy lövését azonban Kácsor kivédte. A hátralevő időben a Dózsa nemcsak egyenlí­tett, hanem a vezetést is át­vette. Az utolsó negyedben előbb Rabb, majd Gyulavári labdája akadt el a kapufá­ban, végül Krajcsovics érté­kesített egy emberelőnyt. Az egy pillanatig sem volt kétséges, hogy a BSE nem tudja ledolgozni hétgólos hátrányát. A győzelmet a vártnál nehezebben szerezte meg a Dózsa, mégpedig azért, mert játékosai keve­sebbet mozogtak, nem hasz­nálták ki gyorsaságukat, sez a budapestieknek kedvezett. Az alacsony színvonalú ösz- szecsapást végül is azzal nyerte meg a Dózsa, hogy az utolsó két negyedben el­fáradt az ellenfele. Az egri­ek közül csak Gyulavári tel­jesítménye érdemel említést, összesítésben a Dózsa négy ponttal, 15—6-os gólkülönb­séggel szerezte meg a jogot a jövő évi OB l-es szerep­léshez. (virágh) Jövőre is OB l-ben A visszavágón is nyert Horváth (jobbról) egymaga eldöntbette volna a mérkőzést, ha helyzeteit kihasználja. (Fotó: Dózsa Balázs) tatlan helyzetben kiejtette a labdát. Krémer fejelhetett az üres kapura és Rási kézzel men­tett. Kovács I. büntetőjével 0—2. A 72. percben Pázmándi ívelt középre egy szabadrúgást cs Ba­logh magasra emelkedve . fejelte a hálóba, 1—2. Újrakezdés után Máver megütötte Pázmándit, ezért kiállították. Eldurvult a mérkőzés. A 80. percben Rasi kemény belemenését büntette kiállítással a játékvezető. A kö­vetkező akciónál Cseht leterí­tették, de a játékvezető már csak szabadrúgással büntetett. A 84. percben előrevágott labdá­ra ugrott fel Sulyok. Megzavar­ta a kapust és Szabó az üres kapuba fejelhetett, 2—2. A győz­tes gól megszerzésére is volt még helyzete a Vasasnak, de az eredmény már nem változott. Lagymatag első félidő után lett élénkebb a sok hibával tar­kított mérkőzés. Szabályos gól­lal egyenlíthetett volna a Va­sas, de a játékvezető másképp látta az esetet. Az újabb Ma­gyar-bizonytalankodás után minden veszni látszott. Végül parázs hangulatú hajrában sike­rült megmenteni az egyik pon­tot az időnként nagy fölényben játszó Vasasnak. Egyénileg Magyar döntő hibá­kat vétett. Zay és Mezei meg­felelt, Balogh kijavította hibá­ját. pázmándi nagy harcot ví­vott. Bóta elől. hátul feltűnt. A sokat ' mozgó Cseh ellenfele csak a játékvezető jóvoltából játszhatott végig. Sulyoknak felvillanásai voltak, Szabó ügyeskedett. . Fcsztbaum Béla Sátoraljaújhely— Gyöngyösi Spartacus 1—0 (1—0) Gyöngyös, 1000 néző. v.: Eőry. Sátoraljaújhely: Vakles — A1-. mágyi. Forgács, Szűcs I., Ri- sovszki. Sütő (Simanovics I.), Csongrádi. Kiss. Sztankó. Tokár, Szűcs II. (Kovács). Edző: Sza­kái Miklós. váth jól fejelte a bal felső sa­rokra, de Vakles ismét bravú­rosan ütötte szögletre a labdát. Állandóan a vendégek térfelén pattogott a labda, a gyöngyösi csatárok tudománya azonban a 16-os környékén elfogyott. A 36. percben Kupi 18 m-es lövése a felső lécről lepattant. Horváth nagy helyzetből a bal alsó sarok mellé fejelt. Nem sokkal ké­sőbb Gábor emelt mintegy 13 m-ről a bal sarok mellé. A má­sodik félidőben folytatódtak a hazai támadások, de a befeje­zésbe rendre hiba csúszott. Egy szöglet után például előbb Bár­sony, majd Gábor fejelt kapu mellé. Barkóczi alighogy beállt Kupi helyére. Ferencz beadása a kapus fölött átszállva elé ke­rült, azonban az üres kapu tor­kából ő is mellé fejelt. A 76.' percben Szabó sz.ólózott, majd^ a jobb felső sarok mellé lőtt. A vendégek alig-alig jutottak túl a felező vonalon, mégis a 86. percben Bársony hibája után Kovács csak bravúrral tudta megakadályozni, hogy előnyü­ket tovább növeljék. A 89. perc­ben már-már úgy tűnt, hogy Barkóczi nagy erővel meglőtt labdája a jobb felső sarokba kerül, de Vakles ismét szöglet­re hárított. Ezúttal is bebizonyosodott, hogy a gólhelyzeteket nem lehet büntetlenül kihagyni. A gyön­gyösiek már az első negyedórá­ban tetemes előnyre tehettek volna szert, ha csak helyzeteik felét értékesítik. A meddő tá­madójáték a két pont elveszté­sébe került. Egyénileg Kovács­nak kevés dolga akadt, a hátvé­dek közül Acs biztosan rom­bolt és többször is előretört. A középpályán Horváth volt a legjobb, de sok helyzetet kiha­bár volt néhány jó beadásuk. Gábor mérsékelt teljesítményt gyott. Mindkét szélső öncélúan és feleslegesen sokat cselezett, nyújtott. Szkocsovszky Tibor LABBARŰ GŐ-fúttád 6­Az NB 1. állása a li. forduló után: l. ü. Dózsa 12 10 — 2 39­■17 20 2. FTC 12 7 4 1 30­•10 18 3. Haladás 12 8 1 3 24­•13 17 4. Honvéd 12 7 2 3 16­■15 16 5. Vasas 12 7 1 4 30­•17 15 6. Békéscsaba 12 4 5 3 18­■16 13 7. ZTE 12 5 3 4 16­•14 13 8. Tatabánya 12 6 1 5 18­■15 13 9. Videoton 12 5 1 6 29­■21 11 10. DVTK 12 5 1 6 14­•21 11 11. Kaposvár 12 3 4 5 14­■18 10 12. Rába ETO 12 4 2 6 14­20 10 13. SZEOIj 12 3 4 5 12­■26 12 34. MTK-VM 12 4 1 7 17­■20 15. D.-újváros 12 3 3 6 15­-22 9 16. SBTC 12 4 1 7 17­■28 9 17. Csepel 12 2 3 7 12­•22 7 18. Dorog 12 1 3 8 7­■24 5 ★ Az NB III. Észak-keleti cso­portjának további eredményei: Vasas Ikarus—Kazincbarcikai Vegyész 1—1 (0—1), Papp J. SE —Rudabányai Ércbányász 1—1 (1—1), Debreceni MTE—Nyíregy­házi Spartacus 2—2 (1—1), Le­ninvárosi MTK—Miskolci VSC 3—1 (0—1), Hajdúszoboszlói Bocskay—Záhonyi VSC 3—2 (1—1), Nagybátonyi Bányász- Salgótarjáni KSE 3—3 (1—1), Salgótarjáni Síküveggyár—Ba­lassagyarmati SE 2—1 (2—0). A bajnokság állása: 1. DMTE 13 11 2 — 37- 6 24 •2. K.-barcika 13 9 3 1 36-14 21 3. N.-bátony 13 6 U 28-17 16 4. B.-gyarmat 13 7 2 4 23­■14 18 5. S.-újhely 13 7 2 4 19­■20 16 6. Ikarus 13 5 4 4 21­-12 14 7. Papp J. SE 13 5 4 4 21­■19 14 8. Ny.-háza 13 5 4 4 16­■16 14 9. Gyöngyös 13 5 4 4 15­-16 14 10. Leninváros 13 5 4 4 14­-1(5 14 11. SKSE 13 4 5 4 18­-18 13 12. MVSC 13 3 6 4 18­-16 12 13. H. Kinizsi 13 4 4 5 16­-23 12 14. Egri V. 13 4 2 7 14­■15 10 15. Rudabánya 13 3 4 6 12­-17 10 16. Hsz.-boszló 13 3 4 6 15­■23 10 17. Borsodi B. 13 2 5 6 12­■22 9 18. Záhony 13 3 2 8 13­■32 8 19. Kisvárda 13 2 3 8 15­■34 7 20. S. Síküveg 13 3 — 10 18­■32 6 A gyöngyösi járási bajnokság mérkőzéseinek eredményei: „A** osztály: Gyöngyössoly^ mos—Nagyréde 6—0, Boldog- Selyp 0—2, Heréd—Visznek 2—2* Gyöngyöspata—Adács 2—0* Gyöngyöshalász—Márkáz 0—U Domoszló—Ecséd 3—2, Kará- csond—Szűcsi 4—0. A bajnokság állása: 1. Ecséd 2. Domoszló 3. Adács 4. Márkáz 5. Gy.-pata 6. Gy.-halász 7. Heréd 8. Gy.-solymos 9. Karácsond 10. Selypi É. 11. Szűcsi 12. Nagyréde 13. Visznek II-, Boldog csak ritkán jutottak el Magyar kapujáig. A 28. percben Kovács I. szabadrúgását hárította köny- nyedén a Vasas kapusa, míg a másik oldalon Balogh lőtt alig fölé. A 32. percben Rási labdá­ját Zay javította ki hazaadással. A 35. percben Sulyok jó ütem­ben indította Bereczet. de Sol­tész gyors kifutással mentett. A 45. percben Mayer az alapvo­nalról adott középre. Magyar kifejelte a labdát és a menteni akaró Balogh saját kapujába vezette azt. öngól, 0—1. Újra­kezdésre már nem volt idő. ^ Fordulás után még nagyobb erővel támadott a Vasas. Cseh lendületét gyakori szabálytalan­sággal állították meg a védők. Az 55. percben Bóta lövése ke­rülte el a felső sarkot. A 63. percben érvénytelen gólt ért el a Vasas. A szabadrúgásnak le­tett labdát Sulyok Pázmándi elé emelte, aki védhetetlenül bom­bázott a hálóba. A játékvezető, nem tudni mi okból, megismé­teltette a szabadrúgást! Fokoza­tosan eldurvult a játék. A já­tékvezetőt megzavarta az előbbi eset, ezért össze-vissza ítélke­zett. A 70. nercben Magvar ár­Gyöngyös: Kovács — Bár­sony, Ács , Mikitovics, Huszár (Sípos), Horváth, Ferencz, Ku­pi (Barkóczi). Gábor, Galgóczi dr. Szabó. Edző: Nagy János. Alig kezdődött el a játék, a 30. másodpercben Galgóczi dr. balról jól ívelt középre, Vakles a felugró Kupiba öklözte a lab­dát. de az a csatárról a bal sa­rok mellé perdült. Az 5. perc­ben a védőkről gólhelyzetben ál­ló Gábor elé került a labda. de ő közelről a kivetődő Vaklest találta el. Kevéssel később Hor­váth fejesét bravúrral ütötte szögletre a bal sarokból Vakles, maid a szöglet után újból Hor­váth fejelt nagy helyzetből a jobb sarok mellé. A 9. percben már az ötödik gyöngyösi gól­helyzet maradt kihasználatlanul. Ferencz remek elfutás után Vakles mellett az oldalhálóba talált. Hazai támadások köze­pette a 18. percben váratlanul a vendégek szereztek vezetést. Egy bal oldalon vezetett akció végén a gyöngyösi védők nem tudtak közveavatkozni és Tokár közelről nagy erővel lőtt a jobb sarokba, l—o. A 27. percben Szabó bal oldali szöpwét Hor-