Népújság, 1975. november (26. évfolyam, 257-281. szám)

1975-11-04 / 259. szám

KÉT KAPUFÁT IS FEJELT A DÓZSA — Il-EST HIBÁZOTT A SPARTACUS — SZA­BADRÚGÁS DÖNTÖTT AZ ÓZD JAVÁRA Ey történt a labdarúgó I\B Ill-ban Leniuvarosi MTK— Kgri Dóssá 2:2 (2:1) Lenin város, J000 néző. V.: Hartmann. LMTK: Dohány — Teslér, Eomród! (Toperczer), Tardi, Szanyó. Bodolai, Varga, Haisz, Dcizséiiyi (Petro), Kiss, Nagy. Lciző: Nagy György. Dózsa: Csank — Fodor, Zsidai, Horváth (Csathó), Csuhái, Pat- varos', Barta (Póc.sik), Galántai, Martha. Vígh, Molnár. Edzó: Bánk úti László. Veszélyes Dózsa ellentámadás volt a válasz az LMTK kezdésére. Gaiántai beadásából Homródi Molnár mellére fejelte a labdat, ami a kapu közepében álló Do­hány ölében akadt el. A 4. perc­ben újból Galántai indított ak­ciót, jobbszélről keresztbe lőtt labdáját Vígh átlépte és • Barta két lépés után ballal a 16-oson belül elhamarkodottan lőtte ka­pu fölé. A hazai próbálkozáso­kat Zsidai rendre szerelte, több­ször is ügyesen segített, mindkét szélén. A 6. percben Hajsz éles szögből leadott szabadrúgáséi elorevetödve fogta Csank. A 10 és 20. pere között pontatlan át­adások sorozata oü apó sí tóttá az amugyis iram nélküli játékot Ekkor sérült meg — egy védő­vel történt összecsapásnál — Barta. A helyére beálló Pécsik mindjárt hibázott. A kaputol 1 méterre gólhelyzetben keresztbe lőtte a labdat a kapu előtt. A következő percekben rákapcsol a Dózsa, s szép góllal szerzet vezetést: Galántai tálalt a fellu tó Horváth elé, a balhátvéd be­adására Vígh jól ment fel, s hat méterről fejese a jobb felső sa­rokba hullt. 0 :l. Három perc múlva Galántai jobboldali be­adását a berobbanó Csuhái a jobb kapufára fejelte. A 26. percben Molnár 18 méteres nagy lövését csak másodszorra tudta megragadni a kapus. A 33. perc­ben a hazai jobbszélső tisztán futhatott a szélen, könnyen el­nyomta a rátámadó Csuháit,< be- gurítását Kiss 8 méterről lapo­san — a tétovázó Csank mellett — helyezte a hálóba. l:l. A szü­netig a gólt követően — többet kezdeményeztek a hazaiak. Előbb Patvaros mentett meleg helyzet­ben. majd az elkalandozó Hor­váth helyén futott ió LMTK tá­madás. A 44, percben Kiss a bal- összekötő helyén megugrott, be­csapta Zsidait, a kifutó Csank felett ívelt 14 méterről a bal sa­rokba. 2:1. X második félidő góllal kez­dődött: Csuhái jó ütemben ug­ratta ki a tömörülő védők gyű­rűjében Márthat, a csatár lövése Dohányról Molnár elé pattant, s a lila-fehér balszélső higgadtan Helyezett a hálóba, 2;2, Az egyenlítést két Galántai meg­mozdulás követte, szabadrúgását és egybőli kapura lövését is há­rította Dohány. A 70. percben Fodor később Molnár tisztázott az utolsó pillanatban kapuja elő­terében. Negyedórával a befeje­zés, előtt — talpalás miatt — az LMKT kapujától 12 méterre köz­vetett szabadrúgáshoz jutott a Dózsa. Ebből Galántai Vígh-hez emelt, akinek fejese a bal ka­pufáról került a mezőnybe. A befejezésig gólveszélyes akció már nem futott egyik oldalon sem. Leninvárosban edzőváltozás történt. Az új mester sok he­lyütt újaknak adott lehetőséget, akik igyekeztek, de nem ját­szottak jól. Pontszerzésüket a Dózsának köszönhetik. A lila- fehérek ha vezető góljuk után — percekre megzavarodott az LMTK védelme — legalább a szünetig erőltetik a támadást, már ekkor eldönthették volna a pontok sorsát. A hazaiak mind­két helyzetüket értékesítették, a vendégek pedig sokat hibáztak. Egyénileg nehéz kiemelni a sok gyenge teljesítmény miatt. Csak a jól játszó Zsidai mellett feleltek meg a szélső hátvédek, a középpályán Galántai nyújtott legtöbbet, elől Vígh akarása em­líthető. Budavári Sándor Nyíregyháza—Gyöngyösi Sp. 0:0 Nyíregyháza, 3500 néző. V.: Károly falvi. Nyíregyháza: Kálmánczhelyl — Kiss, Gáspár, Szekrényes, Szik- szai. Kc.mecsei, Lakatos (Ju­hász). Major. Kozma (Korpo- nai), Nagy, Farkas. Edző: Ba­kos Béla. Gyöngyös: Varga — Bársony, Adonyi, Szonda, Rétliy. Acs, Ullmarm. Horváth, Királyhegyi (Bérencz), Gábor, Bányai. Edző: Pallagi Róbert. Kiegyenlített játék alakult ki az első percekben, sok átadási hibával. Ez alatt kétszer is a kapu közelébe került Gábor, de nem tudta befejezni a támadást. A 8. percben Farkas egy csellel lerázta a védőket, lövését Varga bravúrral ütötte szögletre. A 15. percben a gyöngyösiek szöglet- rúgása után Ácstól Gáborhoz ke­rült a labda, akinek 14 méterről rvlptt lövését Károlyfalvi ve- '’ye öklözte a mezőnybe. Nem- •’ később hibáztak a hazai ■’rhft Gábor 1 öntett, de T' *' messze elülte .lanut. \ 21. percben Bányai nagyszerű cselekkel tört be a fh.Mimim *ov ember 1* kedd kapu előterébe aztán csúnya, pontatlan megoldassál fejezte be az akciót. Négy perccel később egy távoli kellemetlenül pattogó labdát Varga kiejtett, majd tár­sai segítségével hárított. A 30. percben Varga nem ért el egy jobboldali beadást, de szerencsé­jére a hazai csatárok elügyetlen- kedtélc a helyzetet. Aztán Szek­rényes lövését ütötte ki a jobb alsó sarokból a gyöngyösi ka­puvédő. A félidő vege előtt Ba­nyai lövése suhant el a bal sa­rok mellett. Szünet után eseménytelenül hullámzott a játék a két 16-os között. Néhány hazai szögletrú­gás után a 64. percben Banyai hagyta ott a védőkét, majd vis^,- szasarkalta a labdat es Horvath Murányi i. (középen) az ózdiak Egri Vasas csatárai elől. lövése a bal kapufa tövéről pat­tant ki. Aztán Bányai jól . hely­zetből egyből küldte csúnyái* a kapu mellé a labdát. Élénkült az iram, fölénybe került a Gyön­gyös. A G7. percben Gábor 15 méterről lövés helyett hosszan tette Ferenc elé a labdát, ez a helyzet is kimaradt. Három perc múlva kavarodás alakult ki a gyöngyösi kapu előtt, a hazai játékosok egymást zavarták, vé­gül Szekrényes küldte kapu mel­lé a labdát. Ezzel a Nyíregyháza el is lőtte puskaporát. A 79< percben ismét Bányai húzott el a bal oldalon, átívelt a túloldalra Ferencz éles szögből leadott lö­vése a kapu előtt suhant el, Acs egy gondolattal maradt le a labdáról. A 81. perében' Bányai cselezgetett a 16-oson belül, majd Üllmanhoz továbbított, aki­nek lábáról leperdült a labda. A kirúgást Ferencz megzavarta, a kapus elhúzta a csatár lábát, a játékvezető 11-est ítélt s azt Ullmann a kapu mellé rúgta. Két perc múlva Horváth terem­tett helyzetet, s átadásából Fe­renc fejelt kapu fölé. Az első félidőben többet bir­tokolta a labdát a hazai ^együt­tes, a kapura mégis alig volt veszélyes. A gyöngyösiek szoro­san őrizték az ellenfél csatárait, s ha valamelyiküket átjátszot­tak, mindig akadt társ, aki se­gített. Ugyanakkor az előrevá­gott labdákkal a zöld-fehér csa­tárok helyzeteket tudtak terem­teni. Fordulás után is ez jelle­mezte egy ideig a mérkőzést. Aztán visszaesett a hazai gár­da, a gyöngyösiek egyértelmű fölénybe kerültek, egymás után dolgozták ki helyzeteiket, de ezeket elhibázták, gólt még a 11-esbői sem tudtak elérni, s így meg kellett elégedniük a dön­tetlennel, Egyinileg Varga egy-két ap­róbb hibától eltekintve megbíz­hatóan őrizte kapuját. A védők közül jól játszott Adonyi, tiszta eszközökkel tartotta a rábízott embert Szonda, akinek fej játéka külön is említést érdemel. Réthyt az első félidőben több­ször át játszották. A középpályá­sok inkább a védelmet segítet­ték. közülük senki nem nyújtott átlagon felülit. Elől Gábor és Bányai aktivitása dicsérhető. Bá­nyaitól ezúttal több szép meg­oldást lehetett látni, de a gól- lövéssel — akárcsak a többi csa­tár — ő is adós maradt. Vlrágh Tibor ózdi Kohász—Kgri Vasas 1:0 (0:0) ■Eger, 1600 néző. V.: Nagy M. Özd: Fekete (Szabó) — Mar­ton I., Murányi I., Szilágyi. Machai, Ligeti, Füko I., Xjtassy, Csuhány, Fükö II., Dolezsál (Bálint). Edző: Frenkó László. Eger: Bende — Zay, Sipos, Pázmándi, Mezei, Zajácz (Pat­varos), Barta, Sulyok, Cseh, Hajdú, Hevér (Balogh). Edző: Várallyay Miklós. Tapogatózó játékkal kezdtek a csapatok, az első esemény Feke­te sérülése volt. A 10. percben Barta szabadrúgását csak má­sodszorra tudta megszerezni az ózdiak kapusa és közben Su­lyokkal ütközött.- A továbbiak­ban nem tudta- vállalni a játé­kot így lecserélték. Kevés •em­lítésre méltó esemény: történt az első húsz percben. Fükő I. lövé­se okozta az első izgalmakat, mely egy védőt és a kapufát érve jutott az alapvonalon túl­ra. A 21. percben Hevér szöglete .után adódott gólszerzési lehető­ség. de végül Szabó felszedte a labdát. Nem sokkal ezután Bar­ta szabadrúgása foglalkoztatta Szabót. A vendegek néhány ke­rnen y belementse paprikázta a hangulatot. A félidő további ré­szeben enyhe fölénybe került a Vasas. Nehány szöglet és fejes veszelyeztette a vendégek ka­puját, de igazi gólhelyzet nem alakult ki. Szünet után a 48. percben Bar­ta. szögletrúgását követőén Su­lyok fejese a közben üresen ma­radt kapu fölött hogyta ei a já­téktérét. Továbbra is a Vasas la­in adott többet, de közben a vendegek egy-egy megugrása több gólveszélyt jelentett. A 65. percben Csuhány kiugrott és a kifutó kapusba lőtte a labdat. A másik oldalon Patvaros távoli lövését védte könnyen Szabó. A 70, percben eldőlt a mérkőzés sorsa: szabadrúgáshoz jutott a középhátvédje biztosan hárít az (Fotó: Szántó György) Kohász, melyből Fükő n. a fel­ső sorokba vágta a labdát. i:o. A 77. percben Patvaros lapos lö­vését védte Szabó előrevetődve. A 80. percben Fükő II. szabad­rúgását ezúttal Bende szögletre tisztázta. Elbizonytalanodott a Vasas játéka. A befejezés előtt Fükő n., majd Csuhány hibá­zott jó helyzetben. Az utolsó percben Hajdú lapos lövését ütötte szögletre Szabó. Nem hozott különösebben jó mérkőzést a két csapat találko­zója, sőt, időnként kimondottan alacsony volt a színvonal. A ta­pasztaltabb vendégek egy jól el­talált 'szabadrúgásnak köszönhe­tik a két pontot. A Vasas táma­dójátéka mélyen a várakozás alatt maradt, így legfeljebb a döntetlenben bízhattak. A sze­rencsésebb csapat győzött. Egyénilég Benőének á máso­dik félidőben volt csak dolga, amikor megfelelt. A védők kö­zül fokozatosan lendült játékba Mezei és így ő volt a sor leg­jobbja. A többiek változó siker­rel játszottak. A középpályán Barta - és Pázmándi fáradhatat­lan volt. de nem sok segítséget kaptak társaiktól. A támadósor eljutott a kapuig, de ott meg­állt a tudomány. A cserék sem tudták döntően javítani a Vasas játékát. Fesztbaum Béla A bajnokság állása: J. özd 14 9 2 3 27-10 20 2. Egri Dózsa 14 7 5 2 34-13 19 3. DMTE 14 6 6 2 28-12 18 4. MVSC 14 8 2 4 28-18 18 5. L.-város 14 5 6 3 26-25 16 6. Rakamaz 14 6 4 4 20-19 16 7. Rudabánya 14 7 2 5 24-25 16 8. Nyíregyháza 14 6 3 5 32-19 15 9. Hajdú V. 14 7 1 6 26-24 15 10. S.-újhely 14 6 3 5. 22-20 15 11. Borsodi B. 14 6 3 5 19-25 15 12. S. Kohász 14 4 5 5 31-25 13 13. Gyöngyös 14 4 5 5 22-21 13 14. B.-gyarmat 14 5 3 6 24-24 13 15. Egri V. 14 6 1 7 22-24 13 16. Záhony 14 6 1 7 1G-23 13 17. K.-barcika 14 4 4 6 39-30 12 18. Hejőcsaba 14 5 2 7 16-27 12 19. Borsodi V. 14 2 2 10 12-36 6 20. B.-új város 14 — 2 12 10-58 2 A soron következő, Moszkvá­ban tartandó XXII, olimpiai játékokig még öt év van hát­ra. Ez nem kis idő. De nem is tűnik oly nagynak, ha számba vesszük, hogy milyen hallatlan nagy előkészületet kell meg­térüli az olimpia sikeres lebo­nyolítására. Hol tart ez az elő­készület — kérdezte Dmitríj Tulcsinszkij, az APN tudósító­ja Szergej Pavlovot a Szovjet­unió Sportbizottságának elnö­két. — Milyen részvétel várható az ön véleménye szerint az Olimpia—80- on? A Moszkvában 1980 júliusában 16 napon át tartandó olimpiai já­tékokon előreláthatóan több mint 130 ország sportolója vesz részt. Münchenben, mint ismeretes, 1.22 ország csapata küzdött hazája színeiben. Az országos küldött­ségek létszáma, beleértve az ed­zőket, az egészségügyi és műsza­ki személyzetet, az előzetes szá­mítások szerint megközelíti a 13 000-et, éspedig Moszkvában 12 000-en, Tallinban, ahol a vi­torlaversenyeket tartják 650-en vesznek részt. Az olimpiai versenyekre kö­rülbelül három és félezer bírót jelölnek ki. A nemzetközi sport­szövetségek. a Nemzetközi Olim­piai Bizottság hivatalos mc*bi­Diáksport A legjobb nyolc között Lgri Dóssá,—Bp. Spartacus 7:6 (1:0, 2:2, 1:2, 3:2) Komjádi Kupa vízilabda-mér­kőzés, Budapest. V.: Csillag dr. Dózsa.: Papp — Juhasz, Síké, Hadobas, Somos, Vincze, Kadas. Edző: Pócsik Dénes. Góldobók.: Somos 2, Sike 2, Hadobas, Kádas, Vincze. A junior vízilabdázók legna­gyobb hazai versenysorozatán az idén 22 szakosztály csapata in­dult. A vasárnapi forduló tétje nem volt kisebb, mint az, hogy ki kerül be a végküzdelembe. Nos, az egri lila-fehérek kitűnő játékukkal érték el ezt a teljesít­ményt. A második negyedben már 3:0-ra vezettek, amikor az ellenfél — Somossy — válogatott játékosa irányításával megfordí­totta a találkozó állását. A szö­vetkezetiek. vezettek 4:3-ra. Ezt követően felváltva estek a gólok, a győzelmet jelentő gólt húsz másodperccel a- befejezés előtt szerezte meg Somos. Kitűnt: Vincze, Sike. A játéknap végén kialakult a döntő nyolcas mezőnye. Itt kör­mérkőzés formájában döntik el a csapatok a helyezéseket. Az Egri Dózsa a KSI. OSC, BVSC. Bp. Honvéd, Szolnok. FTC és az Újpesti Dózsa pólósaival fog mérkőzni. Legközelebbi ellenfe­lük a KSI lesz. Gyöngyös, Hatvan és Selyp hat kollégiumának. 350 diáksportolója vett részt a megyei kollégiumi szpartakiád. „B” területi döntőjén Gyöngyösön. Sajnálatos, hogy a mátrafüredi Erdészeti Szakmun­kásképző kollégiuma ismét nem vett részt a versenyen. Eredmények. Atlétika. Férfiak, I0o rn; 1. Laczkó László (Vak. Bottyán) 12,1, 2. Patkó 1. And­rás (Vak B.) 12,3, 3. Krisztián Jó­zsef (Selyp) 12,8. 400 m: 1. Zó­lyomi Ferenc 56,4, 2. Kovács l. László 63,0. 3. Palla Ferenc (mind. Vak B.) 63,7. 800 m: 1. Kovács. Ferenc (Selyp) 2:56,3, 2. Bakos László (Vak B.) 2:58.2. 3. Palia Karoly (Bajza) 3:04,1. 1500 m: l. Illés Dénes (Vak B.) 5:03,2, 2. Kupecz Zoltán (Vak B.) 5:10,8; 3. Németh Ferenc (Selyp) 5:11,8. Távol: 1. Szabó Sándor 491. 2. Rédi Benedek 478, 3. Sándor Ta­más (mind Selyp) 473. Magas: I. . Patkó 1 András .160,. 2. Sípos István (Selyp) 155, 3. Haboezki József (JASZK) 155. Súly: 1. Bo- lonácz István (Selyp) 11,30. 2. Ju­hász László (Vak B.) 10.63. 3. Ficzere Mihály (Selyp) 10,48. Spartakiad váltó: 1. Vak Bottyán (Patkó I. András, Laczkó László, Zólyomi Ferenc. Illés Dénes) 4,10, 2. Selyp 4:19,4. 3. JASZK 4:52,3. Nők. 100 m: 1. Krizsanyik Mária 13,1, 2. Benkocs Márta 14,6, 3, Fekete Gabriella (mind Kál­lai) 14,7. 400 m: 1. Krizsanyik 66.8, 2. Szabó Anikó (Kállai) 73,8, 3. Szabó Éva (Bajza) 77.1. 800 m: J. Nagy Dóra (Hámán) 3:00,5. 2, Jancso Ilona (Kállai) 3:06,2, 3. Csikós Zsuzsanna (Bajza) 3:12,0. Tátitól: l. Géczi Katalin (Kállai) 406. 2. Benkocs Márta 397, 3. Boye Edit (Hámán) 371. Magas: 1. Nagy Dóra 125, 2. Szabó Anna 125, 3. Mészáros Edit (Bajza) 120. Súly: 1. Tóth Maria (Kállai) 761, 2. Bernát Róza (Hámán) 720, 3. Tóth Judit (Bajza) 609. Sportolj­ad váltó: 1. Kállai (Kraszqaö Zsuzsa, Lányi Erzsébet, Jancsé Hona. Krizsanyik Mária) 3:314» 2. Hámán 3:36,9. Asztalitenisz. Fiú csapat: 1. Vak Bottyán, 2. Kállai, 3. Selyp. Fiú egyéni: 1. Kovács János (JASZK). 2 Szabó Antal (Bajza), 3. Kelemen József (Selyp). Not csapat: 1. Bajza, 2. Kállai! Női egyéni: 1. Kelemen Ágnes, 2, Al­mádi Judit. 3. Peter Anikó, (mind Bajza), Labdarúgás: 1. Vak Boty- tyári 4, 2. Selyp 2. 3. JASZK n ponttal. Kézilabda. Fiuk: 1. Vak Bottyán 4, 2. Selyp 2, 3. JASZK 0 ponttal. Lányok: t. Kállai 2. 2. Bajza 0 ponttal. Röplabda. Fiúk: 3. Vak Bottyán 2, 2. JASZK 0 ponttal. Lányok: 1. Kállai 4, Ä. Hámán 3, 3. Bajza 2 ponttal. Sakk. Fiúk. Egyéni: 1. Veres Zoltán (Bajza) 4.5, 2. Szabó Jó­zsef (Selyp) 3.5. 3. Kassa János (Bajza) 3.5 ponttal. Csapatban: 1. Bajza (Veres Zoltán, Kassa János. Kovács János) 10, 2. Vak Bottyán 8.5, 3. Selyp 7.5 ponttal. Lányok. Egyéni: 1. Fazekas Zsu­zsa (Kállai) 5, 2. Csáki Éva (Há- man) 3, 3. Juhász Zsuzsa (Bajza) 3 ponttal. Csapatban: 1. Kallai (Fazekas Zs., Vincze M., Hege­dűs A.) 8, 2. Bajza 7, 3. Hamán 5 ponttal. Úszás. Fiúk. 100 gyors: 1. Kiss István (Vak B.) I :18,8, 2. Nagy László (JASZK) 1:24,2. 3. Takács Tamas; (Vak B.) 1:46,4. 100 mell: 1. Kiss István 1:51,4, 2. Nagy Sándor íVák B.) 1:57,9. 3. Barta Pál (Vak B.) 2:02,8. Lányok. 100 gyors: 1. Huszka Dóra (Hámán) 2:17,2. 100 mell: 1. Huszka 2:26.4 összesített pontverseny. Fiúk: 1. Vak Bottyán 191, 2. Selyp 121. 3. József Attila 65, 4. Bajza 38, 5. Kállai 19 ponttal. Lányok: 1. Kállai 140. 2. Bajza 95, Hámán 84 ponttal. Úttörősport A füzesabonyi járási úttö­rő elnökség, az AISB, a mű­velődési osztály és a Járási Sportfelügyelőség közös ren­dezésében Kápolnán és Fü­zesabonyban kézilabda vil- lámtomát rendeztek az út­törőszövetség megalakulásá­nak 30. évfordulója és Nő- vember 7. tiszteletére. A lá­nyok Kápolnán játszottak csoport-, majd helyosztó mérkőzéseket. Eredmények: I. helyért: Füzesabony II. sz. isk.—Kál 7:0 (4:0), III. he­lyért: Füzesabony I. sz. isk.— Besenyőtelek 5:2 (4:0), V. helyért: Kápolna—Mezősze­mere 2:1 (1:0). A fiúk Füzesabonyban pá­lyaavató keretében mérték össze tudásukat. Ezúttal ad­ták át rendeltetésének a füzesabonyi II. számú . Álta­lános Iskola udvarán létesí­tett új bitumenes kézilabda­játékteret, mely a megye; tanács 330 ezer forintos tá­mogatásával készült el. Itt a következő sorrend alakult ki: I. helyért: Besenyőtelek —Kál 3:2 (3:0), III. helyért: Füzesabony I. sz. isk.—Fü­zesabony II. sz. isk. 2:1 (1:0), V. helyért: Mezőszemere— Feldebről 3:1 (2:1). A labdarúgó NB H. legutóbbi fordulójának eredményei: Dorog —Dunaújváros 0:0. Komló—Nagy- bátony 2:1. Várpalota—MÁV DAC 3:2, Szolnok—Nagykanizsa 3:0, Budafok—Kossuth KFSE 3:2. Va­sas Izzó—Volán 1:1, BVSC—Szek- szárd 1:1, Debrecen—Pécs 2:1, Oroszlány—Bp. Spartacus 0:0. Szállítók—Bábolna 2:1. A baj­nokságban a Dunaújváros vezet 23 ponttal, 2. a Budafok 21, 3. a Dorog 20 ponttal. * A selypl Ipari Szakmunkás­képző Intézet felnőt dolgozói kispuska és sportpisztoíy lövő- versenyt rendeztek. Eredmények. Kispuska: 1. Zseleznyik Zoltán, 2. Dorogi István. 3. Tóth Mihail', 4. Babcsány József. 5. Juhász Gábor. Pisztoly: 1. Rabecz János, 2. Burda Sándor, 3. Tóth Mihály, 4! Földi Gyula, 5. Szalóczi Zsig- mond. Az egri járási labdarúgó baj­noki mérkőzések eredményei: I. osztály: Nagytály a—Erdőkövesd 2:2, Bélapátfalva—Egerszalók 4:4, Egerbakta—Mátraderecske 1:1, Hevesaranyos—Egerszólát 2:0, Is­tenmezeje—Mátraballa 4:1, An- dornaktálya—Felsőtárkány 1:3. A bajnokságban a Bélapátfalva ve­zet 16 ponttal, 2. Istenmezeje 13, 3. Egerbakta 12 ponttal. Ifjúsá­giak: Nagytálya—Erdőkövésd 2:3, Bélapátfalva—Egerszalók 2:1, Egerbakta—Mátraderecske 4:0, Csak röviden Hevesaranyos—Egerszólát 1:1. Is­tenmezeje—Mátraballa 7:0, An- dornaktálya—Felsőtárkány 0:7. A bajnokságban a Bélapátfalva ve­zet 18 ponttal, Z. PAKÜSE 15, 3. Egerszalók 14 ponttal. II. osztály: Recsk n.—Bodony 3:2, Szajla— Noszvaj 3:1, Váraszó—Pétervásá- ra 0:0, Balaton—Kerecsend 2:4, Ivád—Mikófalva 2:2, Verpelét— Makiár 2:1. A bajnokságban a Szajla vezet 17 ponttal, 2. Mi- kofalva 15, 3. Ivád 13 ponttal. « A recski Ércbányász SC tájé­kozódási futószakosztálya sikeres tagtoborzó, terepfutó versenyt rendezett Parádfürdön, az álta­lános iskolás korúak részére, amelyen 55 fiatal vett részt. Az egri járási serülő labdarú­gó-bajnokság I. csoportjának eredm ényei: PAKÜ SE—Sírok 5:1, PAKÜSE—Recsk 1:0, Recsk —Mátraderecske 1:4, Sírok—Mát­raderecske 2:2, Sírok—Recsk 3:0, PAKÜSE—Mátraderecske 2:1. A bajnokság őszi végeredménye: 1. PAKÜSE 6, 2, Mátraderecske 3, 3. Sírok 3, 4. Recsk o ponttal. A bajnokság tavasszal folytató­dik. * A Testnevelési Főiskola - - To,- vábbképző Intézete,, gyorsított ütemű, rendkívüli^ e<fzoi! íanfo- lyamot rendez atlétikai és úszás sportágban, valamint kellő szá­mú jelentkezés esetén birkózás, c=elgáncs, ökölvívás és súlyeme­lés sportágakban. Erre a tanfo­lyamra kizárólag a Testnevelési Főiskolán, vagy a tanárképző főiskolákon végzett testnevelő tanárok jelentkezhetnek novem­ber 15-ig, A tanfolyam díja 1000 forint, mely két részletben is fi­zethető. A tanfolyam tanulmányi ideje: 1975. december 1—1976. jú­lius 31. A tanfolyamot eredmé­nyesen elvégző hallgatók közép­fokú edzői oklevelet és igazol­ványt kapnak, mely edzői tevé­kenységre jogosít. * A füzesabonyi járási labdarú­gó-bajnokság kilencedik fordu­lójának eredményei: Sarud— Kompolt 1:3, Besenyőtelek—Fel- debrő 4:1, Füzesabony—Mezősze­mere 3:0, Poroszló—Honvéd Stromfeld SE 5:2, Mezőtárkány— Dormánd 1:2, Szihalom—K.ál-Ká- polna II. 3:0. Az élmezőny állá­sa: 1. Kompolt 14, 2. Besenyőte­lek 13, 3. Sarud 13 ponttal. Ifjú­ságiak: Sarud—Kompolt 0:5, Be­senyőtelek—Feldebrő 5:1, Füzes­abony—Mezőszemere 3:0, Mező­tárkány—Dormánd 4:1, Szihalom —Kál-Kápolna 3:0. Az élmezőny: 1. Kompolt 15, 2. Szihalom 12, 3. Poroszló 11 ponttal. Moszkva készül az Olimpia-80-ra zottainak, valamint a tisztelet­beli vendégek száma eleri a 80U- at. Az olimpiai játékokról mint­egy hetezer külföldi és másfél­ezer belföldi újságíró fog tudó­sítani. I — Milyen sportletesitmenyek felépítését tervezik? Moszkvának 6l stadionja, 1340 sportterme, 22 úszómedencéje, 2300 sportpályája, 8 sportpalota- ja van. Tehát annyi a létesítmé­nye, hogy bármily szintű ver­seny megrendezhető. Am az olim­piai játékok sikeres lebonyolítá­sához egész sor új létesítmény építését vették tervbe. így pél­dául egy 40—50 000 férőhelyes új fedett stadion várja majd a ver­senyzőket. Ugyancsak fedett lesz a kerékpárverseny-pálya. Az új úszómedence tízezer férőhelyes lelátóval készül. Mindezek a sportlétesítmények felszerelésü­ket, kényelmüket tekintve min­den igényt kielégítenek. — A vendégek várható számá­ra vonatkozóan tud-c némi felvilágosítást ad ra hiszen ez sok tényezőtől függ. Kétségtelenül abból kell minde­nek előtt kiindulnunk, hogy Moszkva összes sportlétesítmé­nyei "egyszerre 350 ezer néző be­fogadására képesek. Elsősorban a sportolók, a sport- küldöttségeket kísérő személyzet, a nemzetközi sportszövetségek megbízottéinak, a sajtó, a rádió,' televízió munkatársainak, vala­mint más, az olimpiai játékok rendezését intéző személyek megfelelő elhelyezéséről történik- gondoskodás. Az országunkra jellemző hagyományos vendég- szeretettel fogadjuk és várjuk mindazokat, akik meg akarják majd tekinteni az olimpiai ver­senyeket. — Vajon nem okoz-e majd nagy gondot e hatalmas tu­ristaáradat elszállásolása egy olyan városban, mint Moszkva, ahol tudvalevőleg nem bővelkednek szállodai helyekben? szállodákat. Emellett újakat is építenek, körülbelül 40 ezer férő­hellyel. S hogy minden esetleges fennakadást elkerüljenek, Moszk­va környékén is rendelkezésre bocsátják a meglévő és épülő szállodákat, szállásokat, üdülő­ket, penziókat, új moteleket, kernpmgeket, ugyanis azzal is számolnak, hogy sok turista ko­csival látogat e! a Szovjetunió­ba. — Figyelembe veszik-e az eWh zó olimpiák, így például a müncheni versenyek szerve­zőinek tapasztalatait? Feltétlenül. Már jó ideje ta­nulmányozzuk azokat. Hiszen manapság igen bonyolult és nagy körültekintést igényel egy ilyen világméretű rendezvény megszer­vezése. Jól tudjuk, milyen sok műszaki és szervezési nehézség­gel kellett megküzdeni annak idején a helsinki, a melbournei, a római, a tokiói, a mexikói, és a müncheni olimpiai szervezői­nek. Ezért kell figyelembe ven­nünk különösen a müncheniek tapasztalatait. Bízunk benne, hogy a moszkvai Olimpia—80 si­keres itt*»» Természetesen, most még le- Az olimpiai vendégek elkel ye- betetle» posatoa számadatot adni, résére igénybe veszik az össze*