Heves Megyei Népújság, 1967. augusztus (18. évfolyam, 179-205. szám)

1967-08-01 / 179. szám

Életi az egri ászók 100 in-én bajnok Csatlós Csaba és ßukolyi Edit Csak röviden... — A labdarúgó NB I. további «reclményei: Vasas—MTK 3:0 (3:0), Bp. Honvéd—SzombatiiéLy 5:0 (3:0), U. Dózsa—Csepel 2:2 (1:1), Diós­győr—Szeged 4:0 (2:0), Győr—Du­naújváros 2:1 (2:1), Salgótarján— Komló 2d) (1:0), ITC—Tatabánya la (1:1). — Nagy érdeklődés mellett zaj­lott le szombaton és vasárnap Sze­geden a bárom futamból álló nem­zetközi motorcsónak-verseny, ahol a magyarokon kívül az NDK, az osztrák és csehszlovák versenyzők is rajthoz álltak. A versenyhajók csoportjában külföldiek nyerték az első helyeket, a sporthajók cso­portjában viszont magyar ver­senyző Is a dobogó legmagasabb fokán jutott. — Válogatóversenyt rendeztek a magyar futóvadü/vő keret taglal­nak résoére a világbajnokságra való kiutazásén. Szabó Gyula, az E Dózsa SE kitűnő sportlövője ISO körrel lett első. Űj országos csúcsot ért el s jogot nyert a vi­lágbajnoki kiküldetéshez. A régi csúcsot Huszár Endre 123 körrel tartotta- Második lett Jóka Janos (Mátraháza) 146 körrel. — Egereseit! Bányász—Poroszlói TS» SK 1:0 (0:0). Megyei újonc labdarúgó elődöntő. Füzesabony. V-: Vass. A nagy iramú, színvona­las mérkőzésen a jobb erőnléttel rendelkező egercsehlek Ország b révén lőtt góllal biztosították a to­vábbjutást. — A labdarúgó NB I. góUövő- űstáján Dunai H. megtartotta hat­gólos előnyét és igy 1« góllal áll a lista élén. 2. helyet Albert 18, a 3. helyet pedig Varsányi tartja 12 góüal. Az Egri Dózsa játékosai közül 4 gólt szerzett Kovács Gy, három gólt Varga, két gólt Fali- saek, Zilahi, egy gólt pedig Sár­közi és Tátrai. J*. heti ered menve I. Tatabánya—FTC J. u. Dózsa-tGsepei 3. Győr—Dunaújváros 4. SBTC—Komló 5. DVTK—Szeged «. Bp. Spart.—Egyetért. 7. Kecskemét—^Várp. 8. BVSC—Miskolc 9. Ózd—Debrecen 10. Fűzfő—Zala. TE 11. ÉTI—Szoto. MTE 12. Budai Spart.—Pénzügy 13. Szoto. MÁV-SZVSE +1 14. Kecsk. TE—KJSTEXT X 1:1 X 2:2 1 2:1 1 2:0 1 4.0 1 3:2 1 2:1 X 3:3 1 2:1 1 2:1 2 4:5 1 8:2 1 4:0 7 •:l Eger a játékvezető téves ítéleteinek köszönheti vereségét I*écsi Dózsa—Egri Dózsa 3:1 (0:1) NB I-es bajnoki mérkőzés, Pécs, 4000 néző. V.: Magyar Z. (Vincze, dr. Tófalvi). Pécs: Rapp — Hernádi, Mó­ricz, Kincses — Vajda dr, Konrád — Györkő dr. Dunai dr, Rádi, Daka, Tötök. Edző: Teleki Gyula. Eger: Papp — Kárpáti, Kiss, Winkler — Tátrai, Berán — Faliszek, Sárközi, Tóth, Kovács Gy, Rajna, Edző: Szentmarjay Tibor. A nagy melegben a vendé­gek kezdeményezésével indult a mérkőzés. A 2. percben Ko­vács Gy. jó helyzetben kapott labdát, de lövését hárította Rapp. Az 5. percben szépen fu­tott el a jobb oldalon Faliszek, de éles szögből leadott lövése a kapus zsákmánya lett. A 7. percben vezették első veszélyes támadásukat a hazaiak: Du­nai dr. jó labdát tálalt Daka elé, aki elhamarkodottan kapu fölé bombázott. A 9. percben vezetéshez jutottak a vendé­gek. Faliszek megszerzett egy labdát. Sárközihez továbbított, aki kapu elé ívelt. A szemfüles Kovács Gy. kiugrott a védők közül és ügyesen a jobb alsó sarokba perdítette a labdát.. 0:1. Ezután a hazaiak erősítettek, de a csatárok tudománya el­fogyott az Eger 16-osa előtti A 13. percben egy ellentáma­dás végén a pécsi védők fel­vágták a kitörő Kovács Gy.-t a 16-oson belül, de a játékve­zető sípja érthetetlenül néma maradt. Teljesen átvette a já­ték irányítását Eger, de a ka­pura lőtt labdák erőtleneknek bizonyultak. A 23. percben Raj. na ragyogóan ment el a bal oldalon, lefutotta őrzőit, már csak Rappal állt szemben az 5-06 vonal tájékán, amikor fel­pattant előtte a labda és a csatár döntő helyzetben elbot­lott. A 30. percben Duna dr, a 35. percben pedig Györkő került jó helyzetbe, de lövésü­ket Papp hárította. A 37. perc­ben Sárközi megsérült, kivit­ték a pályáról és csak ötperces ápolás után tért ismét vissza. Szünet után Eger tíz emberrel folytatta a játékot, mert Sárközi kisebb­fokú agyrázkódást szenvedett, rosszul lett és az orvos nem engedte pályára. A vendégek így védekezőire rendezkedtek be, míg a hazaiak a támadást erőltették, nem sok sikerrel, mert nem bírtak a kitűnően, szervezetten és önfeláldozóan játszó egri védőkkel. A 47. percben Dunai dr. kapu fölé lőtt, majd az 50. percben Daka nagy lövését védte Papp, míg a 62. percben ismét Dunai lab­dája kerülte el az egri kaput A 63. percben megsérült Fali­szek, kétperces ápolás után folytatta csak a játékot. A 70. percben Móricz belefejelt Ko­vács Gy. arcába, az egri csa­tárt három percig ápolták. Megsérült Kiss és Winkler is. Már csak hét perc volt a játék­időből hátra, amikor egyenlí­tett á Pécs. Györkő kétméte­res lesen kapta a labdát és a hálóba bombázott. 1:1. Egy perc múlva 11-eshez jutottak a hazaiak. Teljesen ártatlan helyzetben lesállásból Kiss ke­zére rúgták a pécsi csatárok a labdát és a játékvezető nagy meglepetésre ll-est ítélt, ame­lyet a pécsi kapus értékesített. 2:1. Dulakodássá fajult a játék és a 88. percben Györkő fel- vágásáért ismét büntetőhöz ju­tottak a hazaiak. Ezt Rapp a jobb sarokba lőtte. 3:1. Az egriek magabiztosan kezdték a játékot. Tervsze­rűen szőtték támadásaikat, Két mérkőzésből egy pont szerzése sikerült Egernek szoros emberfogással véde­keztek. A hazaiak körülmé- nyeskedtek és a kapura sem voltak veszélyesek, s úgy látszott, Eger több góllal nyer. Sárközi sérülése miatt azonban a második félidőben Eger az eredmény tartására rendezkedett be, s ekkor a pécsiek támadtak, de a ven­dégek szilárdan álltak lábu­kon, egymást múlták felül az emberek, a védelem szinte élő falat húzott a kapu elé. Sajnos, az utolsó percekben történt súlyos játékvezetői tévedések megfosztották a vendégeket a bajnoki pontok­tól és megtörték harci ked­vüket is. Egyénileg Papp biztos őre volt kapujának, a 2. félidőben bravúros védéseket is láttunk tőle. Kárpáti, Kiss, Winkler szinte egymást múlták felül, nehéz lenne közöttük sorren­det felállítani. Tátrai rengete­get volt játékban, szerelt és támadásokat irányított, a me­zőny legjobbjának bizonyult. Berán kitűnően helyezkedett, hasznos munkát végzett, min­denütt segített. A támadósor­ban Kovács Gy. és Sárközi volt elemében, de a dicséret hangján lehet szólni Rajna és Faliszek teljesítményéről is. Tóth az első húsz percben lám­palázzal küszködött, aztán ér­tékes tagja lett a csapatnak, s bemutatkozása jól sikerült. Magyar Z. játékvezető felké­születlenül, indiszponáltan ve­zette a találkozót. Súlyos té­vedéseivel nagymértékben be­folyásolta a mérkőzés ered­ményének ilyen alakulását. Szinte érthetetlen, mi okból nem követte megfelelően a tá­madásokat és miért ítélte az első ll-est Eger ellen. (fazekas) A bajnokság állása: Bukolyi Edit, a női 100 gyorsúszás bajnoka. Budapesten rendezték meg a BUSZ rendezésében a kétnapos ászó területi ifjúsági* bajnokságot, amelyen az Egri Dózsa versenyzőt is részt vettek. Az Egri Dózsa ver­senyzői mindkét napon jól sze­repeltek és több értékes helyezést szereztek. Különösen Csatlós Csa­ba és Bukolyi Edit volt elemé­ben, akik a 100 m-es gyorsúszás­ban szereztek bajnoki címet. Csat­lós 56,6-ot ért el, amely nagyszerű eredmény. 400 m-es gyo-rsúszásban Hevesi László került a dobogó leg­magasabb fokára. Az egriek jobb eredményei: Fér­fiak: 100 m gyorsúszás: 1. Csatlós Csaba 56,6, 400 m gyorsúszás: U Hevesi László 4:34,1, 200 m mell­úszás: 2. Szabó _2:43,3. 3. Mihalik 2:43,5, 100 m mellúszás: 3. Mihalüf 1:15.6. Nők: 400 m gyorsúszás: 2. Bu­kolyi 5:12,6, 100 m gyorsúszás: L Bukolyi 1:06.3. IRDE TES Állas A Heves megyei Patyolat Vál­lalat felvételre keres egy fő (leány) általános iskolát végzett ipari tanulót kelmefestő-vegytisztító szakmába. Jelentkezés a vállalat igazgatójánál, Eger, Tinódi út 28. Heves megyei Vízmű Vállalat, egri munkahellyel felvételre keres gépészmérnököt. Jelentkezés a Vízmű Vállalat igazgatójánál, Eger, Fürdő u. 3. A Heves megyei MÉK egy havi időtartamra, görögdinnye, sárga­dinnye árusítására árusokat fel­vesz. Jelentkezés: egri kirendeltsé­gen (Tihamér vasútállomás), min­dennap reggel 7—8 óra között. Az ÉM ÜOV Parádi Üveggyár felvesz képesített könyvelői okle­véllel, nagy gyakorlattal rendel­kező személyt, azonnali belépés­sel. Jelentkezni írásban vagy sze­mélyesen, a gyár munkaügyi iro­dáján lehet. Továbbá azon rali f öl­vételre keresünk nyugállomány­ban levő mérlegképes könyvviteli kepcsjtéssel rendelkező volt szán'\?teli dolgozót, azonrs mun­kakörbe, rendszeres havi foglal­koztatás mellett. A munkaidő alatt szállást . biztosr uníí,. Mindkét .fel­vétel esetében útiköltségét térí­tünk. INGATLAN A hót végén, szombaton és va­sárnap kettős fordulóra került sor a vízilabda OB I-ben. Az Egri Dó­zsa legénysége szombaton a fővá­rosiban játszott bajnoki mérkőzést az FTC-ved, s javuló játéka elle­nére is 7:4 arányban szenvedett vereséget* A fővárosiak; megénde­Eger, a kapu etőtt azonban az FTC szeaiemesen több helyzetet is dolgozott ki. Az első negyed befe­jezése előtt 7 mp-oel Sc^móczy dr. viham&zünietet rendelt el. A küz­delem húsz perc múlva folytató­dott. Kitűnt: Pelkai. Kárpáti dr^ B olivary, illetve Pocáik, Katona. ba ejtette a hazaiak harmadik gólját. A harmadik negyedben 4 méte­ressel kezdődött a játék s ezzel ismét éLdöntetilenre állt a talál­kozó, sőt, majdnem vezetéshez ju­tottak a vendégek, de Rusorán n. 4 méteresét Denk remek érzékkel T. Ferencváros 16(14 2 — 41:10 30 2. Győri ETO 16 9 5 2 44:16 23 U. Dózsa 16 10 3 3 44:16 23 4. Vasas 16 10 3 3 28:16 23 5. Diósgyőr 16 7 4 5 27:26 10 6. Bp. Honvéd 16 6 4 6 26:24 16 7. Szeged 16 5 6 5 17:30 16 8. Tatahánya 16 3 8 5 21:23 14 9. Pécsi Dózsa 16 4 6 6 16:19 14 16. Salgótarján. 16 6 2 8 23:30 14 11. Dunaújv. 16 4 5 7 17:25 13 12. Komló 16 5 3 8 22:37 13 13. MTK 16 2 7 7 17:25 11 14. Csepel 16 ‘2 7 7 13:26 11 15. Szomíhatih. 16 4 2 10 18:37 10 16. Egri Dózsa 16 1 5 10 13:27 7 Azonnal beköltözhető kis csa­ládi ház eladó. Érdeklődni lehet Eger, Gólya u. P/6., II. 10. Egyszobás, összkomfortos, salgó­tarjáni bérházi lakásomat elcserél­ném egri hasonlóra. Cím: Eger, Árpád utca 47. Elcserélném szegedi, 2 szoba- komfortos, garázso®, zöldövezeti, lakásomat egri hasonlóért, meg­egyezés szerint. Antalné, Üj-Sze­ged, Blaha Lujza u. 12. Eladó háromszoba-összkomfortos* új családi ház, teljesen alápincéz­ve. Azonnal beköltözhető. Gyön- gyös, Vöröshadsereg u. 68. JÁRMŰ Panorámás Opel Record sürgő­sen eladó. Kápolna, Petőfi 28; Tompa. Renault BFK—4. gépkocsi, príma állapotban, olcsón eladó. Demjém Széchenyi u. 102. 350 köbcentis Welorex, 14 000 km-t futott, eladó. Eger, Petőfi út 1. 407-es Moszkvics eladó. Eger, Eg­ri út 65. Trabant 601-es személygépkocsii kifogástalan állapotban eladó. Cím: Gyöngyös, Kossuth u. 6., I. em. 2.-, délután 5 órától. 350-es „Izs” motorkerépkár, ol­dalkocsival, sürgősen, olcsón el­adó. Gyöngyös, Vájár utca 15. Kitűnő állapotban levő 601-es Trabant személygépkocsi, sürgősen eladó. Cím: Gyöngyös, Táncsics Mihály utca 8, VEGYES Folyami homok, 0—10 szemszer­kezetű, a Káli Cementáru Üze^ műnkből beszerezhető. Megrende­lési cím: Heves megyei Építő­anyag- és Vegyesipari Vállalat. Eger, Somogyi B. u. 13. Tel.: 23—02. A szállítás saját és AKÖV célfu­varozással is megoldható. Az Egri Tanárképző Főiskola könyvjóváírással étad vaságyakat és éjjeliszekrényeket. Az igé­nyeket a gazdasági hivatalba kér­tük bejelenteni. Menyasszonyi ruha kiadó. Eger, Úttörő utca 23. Eladó két mikrofonállvány. Cím: Gyöngyös, Kossuth utca 9. Balszerencsés vereség Küzdelem a vízben az Egri Dózsa—Csepel Autó mérkőzése». Egri Dózsa—Csepel Autó 5:5 (OK), 3:2, 2:1, 0#) meflten szeretők meg a két bajno­ki pontot, mert kapu előtt hatátro- zottabbaiknak bizonyultak és job­ban kihasználták gólhelyzeteiket is. Vasárnap a Csepel Autó láto­gatott Egerbe. A mérkőzés nagy részében a lila-fehérek vezettek, de végiül meg kellett elégedniük a döntetlennel. FTC—Fsgri Dózsa 7:4 (4:2, 1:2, 1:0, 1:0) Sportuszoda, V„ Somóczy dr. FTC: Steinmetz — Bolvári, Kása« — Felkai — Dávid, Szívós, Kárpáti dr. Csere: Laukó TI., Ambrus. Ed­ző: Gyarmati Dezső. Eger: Denk — dr. Ringedhann, Pócsik — Baranyai — Bolya, dr. Halmos, Katona. Csere: Utassy. Edző: Baranyai György. A gólok sorrendje: Felkai, Bolya, Szívós, Pócsik, (4 m), Felkai, Fél­kai (4 m), Katona, Felkai (4 m), Katona. Kárpáti dr.. Felkai (4 m). A büntető pontok száma: FTC 1, Eger 2. Akciógólokban bővelkedő, sport­szerű mérkőzést vívott a két ja­vuló formát mutató együttes. A mezőnyben egyenrangú volt az Eger. 400 néző. V.: Nádai. Eger: Denk — dr. Ringelhann, Póasifc, — Baranyai — Bolya, dr. Halmos, Katona. Cs.: Utassy. Ed­ző: Baranyai György. Csepel Autó: Hohl — Minarovits. Kiss A. — dr. Kusztos — Szalai, Rusorán n., Kis® J. Csere: Gara, Regős, Márkus. Edző: Szalay Iván. A gólok sorrendje: Pócsik, Szalai, Utassy. Rusorán H., Baranyai, Ru6orán n. (4 m). Bolya, Utassy, Rusorán n.. S zalai. Büntetőpon­tok száma: Eger 3, Csepel Autó 2. Az első negyedben nagy taktikai küzdelmet vívott a két csapat, és mindkét oldalon egy-egy kapu­fa jelentett csak különösebb ese­ményt. A második negyedben már élénkült a játék és a gólok sor­rendjét Pócsik nyitotta meg szép lövésével. A vendégek egyenlí­tettek, majd Utassy remek kettő­zésével ismét vezetéshez jutott a hazai csapat. Nem sokkal később Denk hibájából újra egyenlített a Csepel Autó, majd Baranyai úszott le és a kapus fölött a jobb sarok­CFofco: Molnár 1.) hárította. Feltámadt az Eger; s. Utassy remek, ritkán látott svéd­csavarral, majd Bolya akciógóljá­val 5:3 arányban elhúztak. Az utolsó negyedben Eger lefé­kezett és a kétgólos vezetés birto­kában labda tartásra rendezkedett be. Ez a taktika azonban nem vált be, mert a Csepel Autó kihasznál­ta a hazaiak hibás leadásait, és kiegyenlített. Az utolsó percben még egy alkalom nyűt az eg­riek előtt a gólszerzésre, de Pócsdk hatalmas bombája a kapu mellé szállt. A látottak alapján Eger a 1 és 3. negyedben Játszott jobban el­lenfelénél, az utolsó negyedben azonban kiengedtek, s ez egy pont­jukba került. Az egriek közül Ringelhann dr„ Baranyai, és Bolya játszott jól. A bajnokság állása: í. U. Dózsa 13 12 1 — 63:40 25 2. Bp. Honvéd 13 11 1 1 69:45 23 3. FTC 13 9 2 2 63 :46 20 4. OSC 13 7 1 5 70:59 15 5. Csepel Autó 13 6 2 5 61:58 14 6. Szol. Dózsa 13 5 2 6 59:59 12 7. Bp. Spart. 13 3 1 9 43:52 7 8. Eger 13 2 3 8 51:66 7 9. BVSC 13 1 2 10 46:69 4 10. V. Izzó S3 l 1 11 34:64 3 Pécsi Dózsa II.—Egri Dózsa U. 3:2 (1:2) Pécs, 3000 néző. V.: Várady. Pécs: Podolák — Márton, Udvarácz, Maner — Lutz, Voj- tek, — Gór, Tüske, Freppán, Kriska, Nádasdi (Hajdú). Eger: Kovács F. — Mészá­ros, Alaxai, Szász — Szabó, Hanus — Szklenár (Prommer) Czeglédi, Zilahi, Varga, Csiz­madia. Eger kezdeményezett az első percektől többet, de Varga tá­voli lövéseit nem kísérte sze­rencse. Az első gólt a 14. perc­ben a vendégek szerezték, amikor Czeglédi labdáját Szklenár közelről vágta a há­lóba. Négy perccel később ka­pu előtti kavarodásból egyen­lítettek a hazaiak. Eger ma­radt továbbra is kezdeménye­ző s a 40 percben Csizmadia beadását Szklenár értékesítet­te. 2:1. Szünet után kétszer is gól­helyzetbe kerültek a pécsiek, de ezt nem tudták kihasznál­ni. Ezután kiegyensúlyozottá vált a találkozó és a játékve^ zető fordított ítéletein kívül alig történt jelentősebb ese­mény a pályán. Egy váratlan ellentámadás végén Gór a ki­futó Kovács fölött-jutatta a labdát a hálóba 2:2. Közben tíz főre csökkent az egri csa­pat. mert Szabót ellenfele visz- szahúzásáért kiállította a já­tékvezető. .Elkedvetlenedett az egri lila-fehér gárda s az utol­só pillanatban a hazaiak meg- szenezték a győzelmet A Fővárosi 15 éves korú, Villamosvasút felvételre keres 8 Általánost végzett fiatalokat kocsivezetőt, kalauzt, felvesz fékező-csatolót, váltóőrt, kőművest, lakatost, lemezlakatost, ácsot, 1 éves fonó-szót bádogost, tetőfedőt, villanyszerelőt, ipari tanulónak esztergályost, fényezőt, maróst, betanított 1967. IX. 1-i beiskolázás­munkást, segédmunkást sal a Magyar Pamutipar. (férfi, nő), takarítónőt, Jelentkezni: Budapest, felépítményest IV., Erkel u. 30. (pál.vahiunkást). Szakoktatási iroda. váltótisztítót, kábeles Lakást biztosítani nem tu­segédmunkást, címfestőt. dunk. Továbbá felveszünk Felvételre jelentkezés: 16 életévüket betöltött Budapest, VII., Akácfa u. 15. leányokat, gépen betanuló dolgozónak. Szeptember 1-vel induló cukorgyártási időszakra 18—60 éves férfi segédmunkásokat felvesz a Szolnoki Cukorgyár. Kereseti lehetőség: 1700—2500 Ft-ig, három műszakos, vál­tásos, folyamatos munkabeosztás mellett. Ebédet, vacsorát és munkásszállást térítés ellenében biztosítunk. Jelentkezni lehet személyesen a cukorgyár munkaügyi csoportjánál, munkanapokon 7—15 óráig, vagy levélben, j