Heves Megyei Népújság, 1965. július (16. évfolyam, 180-204. szám)

1965-08-03 / 181. szám

Hatalmas küzdelemben győzött az egri csapat Egri Dózsa —Szolnoki MÁV 2il (0:0) A labdarúgó NB I állása 1. Vasas SC 14 8 4 2 28:13 2< 2. Bp. Honvéd 14 7 4 3 23:11 1! 3. Ferencváros 12 7 3 2 28:1S r 4. Pécsi Dózsa 14 6 4 4 18:11 1( 5. MTK 14 3 8 3 20:17 1( «. Győri ETO 14 6 3 5 16:13 1! 7. Újpesti Dózsa 13 7 — 6 27:19 1< 8. Tatabánya 14 4 6 4 12:16 U 9. Csepel 13 5 3 5 21:17 í: 10. Ózd 14 5 2 7 16:30 lí 11. Komló 14 4 2 8 14:23 1( 12. Dorog 14 3 4 7 11:21 1( 13. Salgótarján 14 1 7 6 9:20 £ 14. Szeged 14 2 4 8 9:20 £ Elmaradt mérkőzések: FTC—Új­pesti Dózsa, FTC—Csepel. A labdarúgó NB I B állása 1. Dunaújváros 16 7 6 3 19:12 20 2. szállítók 16 6 7 3 24:14 19 3. VM Egyetért. 16 6 7 3 19:16 19 4. Miskolci VSC 16 8 3 5 20:17 19 5. Diósgyőr 16 7 4 5 14: 7 10 6. Oroszlány 16 7 4 5 20:14 18 7. Sz.-fehérv. 16 6 5 5 28:19 17 8. Szombathely 16 8 1 7 24:20 17 9. Debr. VSC 16 6 5 5 16:16 17 0. Ganz-MAVAG 16 7 3 6 16:17 17 1. Budap. VSC 16 5 6 5 19:14 16 2. Győri MÁV 16 5 6 5 17:22 16 3. Budafok 16 4 s 7 15:14 13 4. Jászberény 16 4 3 9.16:31 11 5. Nyíregyháza 16 4 3 9 11:28 11 6. III. kér. 16 1 6 9 12:30 8-rtv'y^T-r.: Szolnok, 5000 néző. V’.: Blrkóczky. Eger: Papp - Mészáros, Kiss., Ré­vész - Szabó, Hanus - Nagy K., Üsztöke. Prommer, Várag, Csizma­dia. Edző: Kemény Tibor. Szolnok: Borók — Füle, Abonyi. Tóth II. - Kar- kecz, B._ Nagy — Tóth í., Gombás, Józsa, Csábi, Do­bos I. Edző: Nágy- szatókt András. A nézőközönség hatalmas biztatá­sa közben Eger kezdte a játékot, s két perc múlva Csizmadiát csak nehezen tudták szerelni a hazaik 18-osánát. A szol­nokiak gyors ellentámadása yi- szont a kapu fölé szállt. Mindkét csapat tapogatódzó játékot folyta­tott, a kapuk gyakran kerültek ve­szélybe. A 8. percben a szolnoki balszélső átjátszotta az egri védel­met, a biztató helyzetben kapu mellé vágta a labdát. Ellentámadás során a 11. percben Prommer ment el a bal oldalon, majd középre ívelt, és a Jó ütemben érkező tisz­tüké fejesét csak üggyel-bajjal, a gólvonalon kaparintotta meg a ha­zaiak kapusa. Ezután beszorult Eger. Papp két esetben is bravúrosan védett. A 18. percben Tóth I. ügyesen húzta el Révász előtt a labdát, majd élesen lőtt a kapu előtt keresztbe, de a labda a vetődő kapus ép a rátáma­dó két szolnoki csatár előtt elsu­hant a jobb sarok mellett. Nem sokkal rá a hazaiak balösszekötője tört ki, de Mészáros az utolsó pil­lanatban menteni tudott. A 23. perctől kezdve Eger len­dült támadásba. Üsztöke és Varga lövése kétszer is hajszállal kerülte el a hazaiak kapuját, majd egy bal oldali támadás végén Csizma­dia nagy lövését a bal felső kapu­fa hárította. Egy perc múlva Nagy Károlyt szerelték szögletre. A beívelt labdát Borók csak kiöklözni tudta, és a kapu sarkáról kapu fölé lőtt. Ekkor Papp Ismét megsérült. Két percig állt a játék. A 93. percben az egriektől megszerzett labdával a szolnoki balösszekötő villámgyorsan meg­szökött és a balra vetődő Papp mellett, a jobb kapufa torkában, mellé gurította a labdát. A szolnoki csatár óriási gólhelyzetben hibá­zott. Eger ennek ellenére megérdemel­ten győzött a végig izgalmas, küz­delmes és színvonalas mérkőzésen. A Dózsa-csatárok az első félidőben akár két—három gólos vezetésre is szert tehettek volna. A hazaiak csak a második félidő felétől tá­madtak nagy erővel és gólveszélye­sen. Papp a gólról nem tehet, sok­szor bravúrosan védett. A kitűnően védekező hátvédhármasban Révász, Mészáros, Kiss I. a sorrend. A fe­dezetek közül Szabó a támadásban, Hanus a védekezésben remekelt. A csatársorban Frommer villámgyors elfutásaival, Üsztöke, Csizmadia építő csapatmunkájával, Varga góljával tűnt ki. Nagy K. nem mu­tatta szokott játékát. A játékveze­tő kitűnően bíráskodott. Az Epri Dózsa szerdán délután fél 5 órai kezdettel Egerben, a stadion­ban. edzőmérkózést játszik a Bél­apátfalvi Építők együttesével. A BAJNOKSÁG ÁLLASA Keleti csoport 1. Egri Dózsa 2. Bp. Spart. 3. Kecskemét 4. Szol. MÁV 5. Borsodi B. 6. Szol. MTE 7. Pénzügyőr 8. Bp. Előre 9. D. Honvéd 10. Miskolci B. 13. KISTEXT 14. Gyula 15. Kisterenye 16. SZVSE 17. Martfű 18. B.-csaba 18 10 18 10 18 10 18 10 18 8 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 3 81:16 25 3 34:18 25 4 30:17 24 5 27:10 23 5 26:16 21 5 20:26 21 4 23:19 20 6 28:20 19 6 20:23 18 7 22:29 18 7 15:19 16 7 19!25 16 7 18:25 16 8 19:22 15 8 15:23 14 9 28:30 12 3 11 23:38 11 4 11 18:32 10 Dorog—MTK x 1:1 SBTC—SZEAC x 1:1 Komló—Csepel 1 3:1 Pécs—Bp. Honvéd x 0:0 Győr—1Tatabánya 1 4:0 Nyíregyháza—DVTK x 0:0 III. leér—Sz.-fehérv. 1 3:1 MVSC—Oroszlány x 1:1 Dunaújv.—Szállítók x 0:0 Szolnoki -MÁV—Eger 2 1:2 Kisterenye—Bp. Spart. 2 0:1 B ékéscsa ba—P én zügy őr x 1:1 Sz-fehérvár—Pápa x 0:0 +1 Várpalota—Kap. Honv. x 0:0 Izgalmas és színvonalas versenyt hozott az országos felnőtt úszébajnokság Pontversenyben az Egri Dózsa 3. helyen végzett Csütörtökön, pénteken, szomba­ton és vasárnap rendezték meg Budapesten, a sportuszodában az országos felnőtt úszóbajnokság küzdelmeit. A verseny nagyszerű küzdelmet, izgalmas összecsapáso­kat hozott. Sok jó eredmény Is született. Különösen Turóczy Judit szerepelt, kiválóan, aki 100 m gyor­son európai csúcsbeállltással győ­zött. EREDMÉNYEK Nők KW m gyors: 1. Turóczy (BVSC) 1:01.5, 2. Szentesi (Bp. Honved) 1:03.3, 3. Erdélyi (Egri Dózsa) 1:05.0, .. . 6, Buko’lyi (Egri Dózsa) 1:01.7. 100 m pillangó: 1. Egerváry (FTC) 1:10.6, 2. Turóczy (BVSC) 1:10.8, uj országos ifjúsági csúcs. 4x100 m vegyes váltó: 1. FTC 4:53.2, 2. BVSC 4:56.1, 3. Üjpesti Dó­zsa 5:06.7, 4. Egri Dózsa 5:14.9. S00 m gyors: 1. Soltész (Vasas) 10:59.9, 2.' Elthes (FTC) 11:07.4, 3. Kosztolnlk (Egri Dózsa) 11:12.7... 6. Bukolyi (Egri Dózsa) 11:51.5, 200 m hátúszás: 1. Turóczy (BVSC) 2:36.8, új országos ifjúsági csúcs,. 2. Egerváry (FTC) 2:42.0. 200 m pillangó: 1. Gágyor (BVSC) 2:41.9, új országos felnőtt és ifjú­sági csúcs, 2. Egerváry (FTC) 2:44.4. ... 6. Várkonyi (Egri Dózsa) 3:08.2. 200 m gyors: 1. Turóczy (BVSC) 2:19.5. új országos felnőtt és ifjúsá­gi csúcs, 2. Szentesi (Bp. Honvéd) 2:26.4. 100 m hátúszás: 1. Korányi (Üj­pesti Dózsa) 1:12.0, 2. Egerváry (FTC) 1:13.8. 100 m mellúszás: l. Brandy (Bp. Honvéd) 1:22.2, 2. Kármán (Pécsi Dózsa) 1:24.2. 400 m vegyes úszás: l. Egerváry (FTC) 5:35.1, 2. Wolf (MA VAUT) 5:46.7. 400 m gyors: 1. Gágyor (BVSC) 5:11.7, 2. Soltész (Vasas) 5:12.1, 3. Elthes (FTC) 5:22.1... 5. Kosztolnlk (Egri Dózsa) 5:23.2. 200 m mellúszás: 1. Egerváry (FTC) 2:58.1, 2. Brandy (Bp. Hon­véd) 2:59.4. 4x100 m gyorsváltó: 1. BVSC 4:22.8, 2. FTC 4:28.5, 3. Bp. Hon­véd 4:36.5, 4. Egri Dózsa 4:36.8. Férfiak 100 m gyors: 1. Száll (BVSC) 55.7, 2. Dobay (Üjpesti Dózsa) 55.8. 200 m pillangó: 1. Ali Csaba (Egri Dózsa) 2:17.8, új országos csúcs, 2. Pálinkás (Bp. Építők) 2:20.9, 3. Ka­tona (Egri Dózsa) 2:21.4. 4x200 m gyorsúszó váltó: 1. FTC 8:29.5, 2, Egri Dózsa 8:32.2. 3. Új­pesti Dózsa 8:38.8. 400 m gyors: 1. Katona (Egri Dó­zsa) 4:26.3, 2. Jaczó (FTC) 4:34.8. 200 m hátúszás: 1. Cslkány (FTC) 2:20.6, 2. Kosztolánczy (Üjpesti Dó­zsa) 2:21, 3. Mártonffy (Egri Dózsa) 2:23.3. 100 m plllangóúszás: 1. Csaba (FTC) 1:01.9, 2. Gulyás (OSC) 1:02.0. 100 m mellúszás: 1. Lenkei (BVSC) 1:12.1, 2. Balássi (BVSC) 1:12.1. 4x100 m gyorsúszóváltó: 1. BVSC 3:49.3, 2. FTC 3:50.6, 3. Egri Dózsa 3:50.9. 200 m gyorsúszás: 1. Dobay (Üj­pesti Dózsá) 2:04.8, 2. Katona (Egri Dózsa) 2:05.2. 200 m mellúszás: 1. Lenkei (BVSC) 2:39.4, 2. Kiricsi (Bp. Honvéd) 2:41.3. 400 m vegyes úszás: 1. Ali Csaba (Egri Dózsa) 5:01.2, 2. Kosztolánczy (Üjpesti Dózsa) 5:05.8, 3. Katona (Egri Dózsa) 5:15.3. 1500 m gyors: 1. Katona (Egri Dó­zsa) 17:59.9, 2. Haraszti II. (Újpesti Dózsa) 18:46.2, 3. Csikasz (Egri Dó­zsa) 18:46.9... 6. Ali (Egri Dózsa) 19:05.4. íoo m hátúszás: l. Csikány (FTC) 1:04.3. 2. Kosztolánczy (Üjpesti Dó­zsa) 1:05.2. 4x100 m vegyesúszó-váltó: 1. FTC 4:17.5, 2. BVSC 4:19.7. A pontverseny végeredménye: 1. BVSC 608, 2. FTC 461. 3. Egri Dózsa S00. 4. Üjpesti Dózsa 173, 5. Buda­pesti Honvéd 122, 6. Bp. Spartacus 47, 7. Vasas 43, 8-9. MAVAUT—Bp. Építők 34, 10. Budai Spartacus 28 pont. Köszönetnyilvánítás. Ez­úton mondunk köszönetét mindazoknak, akik drága halottunk Juhász István temetésén megjelentek, sír­jára koszorút helyeztek, A GYÁSZOLÓ CSALÁD C/Kj/CrtMette*V.. Gyenge csatársora miatt vesztett Egercsehi Egri vállalat irodai gyakor­lattal rendelkező gyors és gépírónőt keres, Fizetés megegyezés szerint. „Gyakorlott” jeligére az egri Magyar Hirdetőbe. Minden szakmában építőipari szakmunkásokat, valamint ku­bikusokat és segédmunkásokat keresünk azonnali belépéssel, erőmű- épitkézésre. Dolgozóink részére szállást és üzemi étkezést térí­tés mellett, a környékbeli dol­gozóknak, kellő számú jelent­kezés esetén napi szállítást biz­tosítunk. Jelentkezés: ÉM. 22. sz. Állami Építőipari Vállalat építésvezetőségén, Visonta, Té­vén tanya, vagy a vállalat munkacrőgazd., Budapest, V„ Irányi u. 17. sz. AJ IR DE TES Szép hálószobabútor eladó. Eger. Csákány u. 10/a. Forgács-. Az ÉM U. O, V. Parádi Üveg­gyár pályázatot hirdet elektromű­szerész állás betöltésére. Jelentke­zéseket írásban, a gyár műszaki irodájára kérjük küldeni. Külön bejáratú, bútorozott szoba 2 személy részére kiadó. Eger, Ko­szorú u. 23* Elcserélném egri két szoba, össz­komfortos lakásomat két ’ nagy, vagy három kisebb szobás, fürdő­szobás gyöngyösiért. Érdeklődni: Szabó, Klapka u. 5/a. 18—20 óra között 9 000-et futott, újszerű állapot­ban levő 600-as Trabant Combi el­adó. Érdeklődni délután 4 órától, Eger, Könyök u. 26. Tihaméron, az állomáshoz 5 percre, közvetlen a műút mellett kb. 400 négyzetméter alapterületű pince eladó. Eger, Üjsor u. 32. Eladó Csán£ községben levő nő­gyógyászati vizsgálóasztal, gördít­hető műszerasztal, stfa. Megtekin­tés ideje megbeszélhető levélbeli megkeresésre, doktor Mészáros# Budapest, tizennyolc kerület. Nap­fürdő utca húsz. Jó állapotban levő, halványzöld# négysebes séges Moszkvics eladó. Harka, Ti szász öli ős. 500-as „Trabant” eladó. Gyön­gyös, ÜttörŐ utca 5. A Gyöngyösi Vízművek keres azonnali belépésre 1 fő villanysze­relőt. Jelentkezés: Jókai utca 25. szám alatt. Eladó 250 köbcentis kiskerekű ..Jáva” Füleki Géza. Gyöngyös- solymos, Szabadság út 56. Fizessen elő a Népújságra! Hatvani Konzervgyár azonnali belépésre felvesz idényre segéd m u nkasokat” Hirdetési tájékoztató Adás—vétel, lakáscsere, ingatlan, állás, gyászközle­mény és köszönetnyilvánítás, valamint egyéb hirdetések feladhatók az alábbi helyeken: He?es megyei Lapkiadó Vállalat Eger, Bajcsy Zs. u. 1. Magyar Hirdető Vállalat Eger. Széchenyi u. 8. Magyar Hirdető Vállalat Gyöngyös, Marx K. n. 6. Magyar Hirdető Vállalat, Hatvan Apróhirdetések dija hétköznap szavanként 1, __ Ft, va sárnap 2,— Ft. Az első szó vastag szedés miatt 2 szó­nak számít Soros közlemény hétköznap 6,— Ft, vasárnap 12,— Ft soronként. Gyászközlemény, köszönetnyilvánítás hétköznap 1,50 Ft, vasárnap 2,50 Ft hasáb mm-kénfc Keretes hirdetés: hasáb mm-ként hétköznap 2,50 Ft, vasárnap 3,— Ft. Vállalatok, ktsz-ek, mezőgazdasági tsz-ek, állami gaz­daságok keretes hirdetéseiket írásban rendeljék meg és postán a Heves megyei Lapkiadó Vállalat címére küldjék. A borítékra írják rá: hirdetés. A hirdetés díját megjele­nés után számlázzuk. a népújság hirdetései eredményesek! FIGYELEM! FIGYELEM! A 4. sz. Autóközlekedési Vállalat valamennyi szolgálati és fuvarvállaló helye délutáni, esti, éjszakai és munka-szünnapi időre is szerződéses, esetenkénti és magánfuvarokat vállal VJLV DEAC—EGERCSEHI BÁNYÁSZ 4:1 (4:1) Debrecen, 300 néznő. Egercsehi: Molnár — Balogh,- Horváth, Stoff — Nagy T., Ipacs — Erdei, Ccifrrk, Sütő, Albert, Ko­vács. Edző: Vékony László. Egercsehi kezdett jobban, s már a 3. perc végén két gólhelyzetet hagyott, kihasználatlanul. Először Erdei futotta le a védőket, de a kapu mellé gurított, majd Kovács ismételte meg ugyanezt. A 17. percben váratlanul esett a hazaiak gólja: Távoli lövés szállt Molnár kapujára, a labdát a védőjátéko­soktól nem látta a kapus, s az érintés nélkül hullott a hálóba: 1:0. Két perc múlva egyenlített Egercsehi. Kovács a félpályáról tört ki, és a kifutó Karsai dr. mellett laposan lőtt a hálóba: 1:1. A 21. percben szabadrúgáshoz ju­tott a DEAC. A 16-os sarkáról be­ívelt labdát a hazaiak csatára az ötösről, senkitől nem zavartatva továbbította a kapuba. 2:1. A 28. percben a hazaiak közép­csatára átcselezte magát Horváton, és a kivetődő Molnárba lőtte a lab­dát, de a labda így is a hálóba hullt. 3:1. A 35. percben alakult ki a végeredmény: a jobbszélső elfutott az alapvonalig, onnét visszagurított és a berohanó kö­zépcsatár nagy gólt lőtt. 4:1. A második félidőben Egercsehi átszervezett védelemmel lépett a pályára. A megerősített védelem jól állt a lóbán, de a csatársor rendire elhibázta, kihagyta helyze­teit. Albert, Sütő, két-két, Kovács és Erdei egy-egy tiszta és biztos gólhelyzetet nem tudott értékesíte­ni. a gyenge napot kifogó bá- nyászegyüttesből Baloghot, Ko­vácsot és Nagy Tibort lehet di­csérni. HíIpBJSAG 7 A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: PAPP JANOS. Szerkesztőség: Eger, Beloiannisz utca 3. Telefon: 12-57. 12-73. Postafiók: 23 Kiadja: a Heves megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: TÓTH JÓZSEF. Kiadóhivatal: Eger. Bajcsy-Zslilnszky utca t. Telefon: 22-44. Postafiók: 23. Index: 25 062. Heves megyei Nyomda Vállalat, Eger, Bródy Sándor utca 4. Igazgató: Marosán József. AUGUSZTUS 2-TOL ra_ ___ 21-IG SOK FELE RUHÁZATI CIKK % ES €5CJ>%-OS ÁRENGEDMÉNNYEL a kijelölt áruházakban és boltokban ! — Az NB I. eredményei: Ferenc­város—Újpesti Dózsa 3:1 (2:1),' Komló—Csepel 3:1 (1:1), MTK—Do­rog 1:1 (1:0), Szeged—Salgótarján 1:1 (1:0) Pécs—Budapesti. Honvéd 0:0, Győr—Tatabánya 4:0 (1:0), Va­sas—Ózd 4:1 (2:1). — Az NB I. B. eredményei: Debreceni VSC—Budafoki MTE Ki­nizsi 2:1, Szombathely—Jászberény 5:1, HI. kér. TTVE—Székesfehér­vár 3:1, Dunaújváros—Szállítók 0:0, Nyíregyháza—DVTK 0:0, Egyetér­tés—Ganz-MAVAG 2:0, Miskolci VSE—Oroszlány 1:1, BVSC—Győrt MÁV DAC 5:0. — NB II. Keleti csoport: KIS- TEXT—Szegedi VSE 3:1, Vasas Izzó—Kecskeméti Dózsa 0:0, Buda­pesti Előre—Gyula 2:1, Borsodi Bá­nyász—Nagybátony 3:0, Bp. Spar­tacus—Klsterenye 1:0, Békéscsaba —Pénzügyőr 1:1, Miskolci B.—Deb­receni Honvéd 2:0, Szolnoki MTE— Martfű 2:0. Nyugati csoport: Pécs: VSK—Ikarus 1:0, Pécsi BTC—Esz­tergom 4:2, Pécsi Bányász—Láng 2:1, Kaposvári Kinizsi—F. Autó­busz 4:1. Budai Spartacus—Zala­egerszegi TE 4:0, Zalaegerszegi Dó­zsa—Győri Dózsa 1:0, Székesfehér­vár—Pápa 0:0, Várpalota—Kapós- vári Honvéd 0:0, Veszprém—Mo­sonmagyaróvár 4:1. — Kettős szovjet atlétikai győze­lem született Kijevben az ameri­kaiak ellen ... A férfi viadal vég­eredménye: Szovnjetunló—Egyesüli Államok 121:112, nők: Szovjetünk —Egyestilt Államok -63,5:43,5. Ai összesített viadal végeredménye: Szovjetunió—Egyesült Államok 184,5:155,5. — Nyári Kupa. NB Hl. Alföldi csoport. Gyöngyösi Honvéd—Hat­vani Kinizsi 4:0 (0:0), Gyöngyös, 100 néző. G.: Kovács 2, Kulcsár. Nagy. Elektromos—Ercsi Kinizsi 2:1 (1:0. V. Cs. Traktorgyár—Sashalmi Elektromos 3:0 (2:0). A kupa véd- eredménye: 1. Elektromos, 2. Traktorgyár, 3. Sashalom, 4. Gyöngyösi H„- 5. Ercsi, 6. Hatvan. • kavarodásban Hanus az ötös­• ríiJSpüra 1<3tt’ de az esyik hazai védőjátékos a gólvonalról mentem ■ tudott. A 38. percben Szabó tört előre, nagy erejű lövése azonban elszállt a kapu mellett. Két perc­• Cél az első félidő befejezése előtt . Prommer-Üsztöke adogatás után a ■ hazaiak kapusa lábra vetődve tlsz­■ tázott.- A második félidő egri rohamok­■ kai kezdődött, s már a 46. perc vé- 1 gen a szolnokiak hálójában táncolt a labda: Mészáros. Szabó. Frommer volt a labda útja. A csatár jó ütemben szöktette Naoy Károlyt. A szélső a kapu felé sodródva ügyesen játszott a berohanó Varga elé, aki a kifutó kapus mellett élesen lőtt a hálóba. 1:0. A gól felrázta az elfáradni látszó hazaiakat és megújuló rohamokat vezettek. Az adogató egriektől el­csípték a labdát és a kitámadó vé­dők között a gyors Józsa, a meg­dermedt Papp mellett laposan lőtt a jobb sarokba. 1:1. Két perccel ké­sőbb azonban megszületett a mér­kőzés sorsát eldöntő egri gól Is: a szolnokiak rohamoztak. Révász, a gólvonalról mentett, és hatalmas erővel előre vágta a labdát, amely Szabó, Csizmadia után Vsztökéhez kerüli, és a csatár a rátámadó vé­dők és a kapus mellett, a ll-es pont magasságából lőtt a hálóba. 2:1. Szolnok nem adta fel a küzdel­met. hatalmas erővel támadott. Eger beszorult. Papp hálóját né­hányszor csak a szerencse mentet­te meg a góltól. Eger fékezni igye­kezett a hazaiak rohamát ebben az időben, ezért a bíró egy perccel hosszabbított. Az egyik szolnoki támadás végén Papp megsérült. Két percig ápolták, majd üjabb tá­madás végén Papp bravúrosan ütötte szögletre a szolnoki csatár közeli, nagy erejű lövését. Szöglet­rúgás után kétszer is az egriek gólvonala előtt táncolt a labda, de az egriek menteni tudtak. Nagy ka­varodás végén egy üresen maradt szolnoki játékoshoz került a labda, aki biztos helyzetben, a 16-os