Heves Megyei Népújság, 1965. június (16. évfolyam, 127-152. szám)

1965-06-01 / 127. szám

ni < 1g1 Nagyszabású sportünnepély az egri stadionban Tervezte: Nagy Dezső. 7. Fegy­veres váltófutás. 8. A Dobó Gimnázium és Szakközépisko­la, valamint a Szilágyi Erzsé­bet Gimnázium közös gyakor­lata. Tervezte: Csányi Barna és Csányi Barnáné. 9. Az Újpesti Dózsa asztalugró csapatának bemutatója. 10. A Gárdonyi Géza Gimnázium labdagyakor­lata. Tervezte: Galambos Já­nos. 11. Nyújtógyakorlatok. Bemutatják a magyar férfi tor­nász válogatott keret tagjai. 12. Az Újpesti Dózsa művészi tor­na-csapatának bemutatója. 13. Záró kép. Tervezte: Galambos János. Közreműködik: az Egri Hon­véd Helyőrség zenekara Mar­kó István százados vezetésével, valamint a Gárdonyi Gimná­zium szimfonikus zenekara, Farkas István vezetésével. íredmények NB III. OSZTÁLY: Észak: Gy. Spartacus—Hajógyár 3:1, Fe- tőfibánya—S. Kohász 0:1, Tűz­oltó Dózsa—Zagyvapálfalva 0:0, Hatvani Kinizsi—EVTK > 3:1, Statisztika Petőfi—Gyön­gyösi Honvéd 1:2, Mizserfa— BEAG 3:0, Vegyiművek—Sas­halom 2:0, Balassagyarmat— Baglyasalja 5:0. Észak-keleti csoport: Egercsehi—Nagykálló 1:0. - MEGYEI I. OSZTÁLY Egri Előre—Recsk 1:0 (0:0), Mátra- alji Bányász—Egri Spartacus 2:2 (1:2), Heves—Egri Dózsa II. 4 " (2:2), Hózsaszentmárton —MÁV HAC 2:2 (1:1), Apc, —Lőrinci 4:1 (1:1), Egri Hon­véd—Verpelét 0:0, Bélapátfal­va—GYVSE 1:3, (1:3), Sírok— Gy. Vasas Izzó 2:1 (1:1). Á bajnokság állása: A bajnokság állása: 1. MÁV HAC 11 7 3 1 18: 7 17 2. Egri. Dózsa II. 11 7 3 1 37:21 17 3. R.-márton 11 5 6 — 29:11 16 4. Verpelét 11 5 4. 2 14:10 14 5. ' Gy. V. IZZÓ 11 6 1 4 25:12 13 6. E. Honvéd 11. 4 5 2 17:10 13 7. GYVSE 11 5 3 3 22:15 13 8. Sirok 11 6 1 4 30:21 13 9. Mátraalji B. 11 4 4 3 19:13 12 10. Bélapátfalva 11 6 - 5 19:15 12 11. Heves 11 5 2 4 28:25 12 12. Recsk 11 2 2 7 15:29 6 13. Apc 11 3 - 8 15:32 6 14. Lőrinci 11 2 1 8 13:32 S 15. E. Spartacus 11 1 2 8 12:30 4 16. E. Előre 11 1 1 9 7:37 J Az MTS Heves megyei és eg­ri városi tanácsa, a városi és a megyei művelődési osztály, va­lamint a megyei és a városi KISZ-bizottság közreműködé­sével hazánk felszabadulásának ‘ 20. évfordulója és a VVT tisz­teletére nagyszabású sportün­nepélyt rendez június 5-én szombaton délután 15,30 óra­kor az egri Stadionban. A műsor a következő: 1. Nyitókép. Tervezte: Cseh Kálmán. 2. Ünnepi beszédet mond Hazai Béla, a megyei pártbizottság titkára. 3. Általá­nos iskolák közös szabadgya­korlata. Tervezte: Galambos Jánosné. 4. A Közgazdasági Technikum virágfüzér gyakor­lata. Tervezte: Juhász Antalné. 5. Korlátgyakorlatok. Bemutat­ják a magyar férfi tornászvá­logatott keret tagjai. 6. Általá­nos iskolák játékos gyakorlata. Labdarúgó-e NB I. OSZTÁLY: Újpesti Dó­zsa— Bp. Honvéd 3:1, Vasas— Tatabánya 2:1, Özd—Komló 2:0, Pécs—Salgótarján, 4:0, Do­rog—Győr 1:0. A bajnokságban a 15 pontos Honvéd vezet a 14 pontos Ü. Dózsa, Pécsi Dózsa, a 13 pontos FTC, a 12 pontos Vasas és MTK előtt. NB I. B. OSZTÁLY: Ganz MA VAG—BVSC 1:0, Egyetér­tés—Diósgyőr 0:0, Székesfehér­vár—Jászberény 1:1, Győri MÁV—Budafok 3:1, Mikolc— Debrecen 2:1, Oroszlány— Nyíregyháza 2:1, Dunaújváros —III. kér. 4:1, Az élen a 15 pontos Diósgyőr áll az ugyan­csak 15 pontos Szállítók, Egyet­értés, Dunaújváros, Oroszlány és Ganz MÁVAG előtt. NB II. OSZTÁLY: Keleti csoport: Szolnoki MTE—Kecs­kemét 2:1, Szolnoki MÁV—M. Bányász 2:2, Békéscsaba—Kis- terenye 2:0, Borsodi B.—Vasas Izzó 4:0, Nagybátony—Pénz­ügyőr 1:0, Kistext—Martfű 1:0, Bp. Spartacus—D. Honvéd 2:2. Nyugati csoport: Győri Dózsa—K. Honvéd 1:1, Z. Dó­zsa—Veszprém 3:0, IKARUSZ —MTE 4:0, Láng—Pécsi BTC 1:0, Pécsi VSK—Pápa 1:1, Bu­dai Spart—Várpalota 1:1, Szé­kesfehérvári MÁV—K. Kinizsi 3:1, ZTE—Pécsi Bányász 4:2. A labdarúgó NB I állás 1. Bp. Honvéd u 6 3 2 21: 9 2. Ü. Dózsa 10 7 - 3 24:11 3. Pécsi Dózsa 12 6 2 4 15:10 , 4. FTC 9 5 3 1 20:10 5. Vasas SC 10 4 4 2 16: 9 ■ 6. MTK 11 4 4 3 14:13 ; 7. Csepel SC 11 4 3 4 15:14 8. Tatabánya 11 3 5 3 9:11 9. Gyért V. ETO 10 4 2> 4 9:10 10. Ózdi Kohász 11 4 2 5 13:20- 11. Salgótarján 11 1 6 4 8:17 12. Dorogi B. 11 2 3 6 8:18 13. SZEAC 11 2 3 6 7:16 14. Komlói B. 11 3 - 8 9:20 Elmaradt mérkőzések: FTC-Ü pesti Dózsa, Gyór-Vasas, FTC—Cs, pel. Előrehozott mérkőzés: Pécs Csepel. A labdarúgó NB IB állás 1. DVTK 12 6 3 3 10: 4 : 2. Szállítók 12 5 5 2 18: 9 : 3. Egyetértés 12 4 7 1 13: 8 : 4. Dunaújváros 12 6 3 3 14: 9 : 5. Oroszlány 12 0 3 3 15:11 ] 6. Ganz-MAVAG 12 6 3 3 14:12 7. Győri MÁV 12 4 6 2 15:11 1 8. Sz.-fehérvár 12 4 5 3 23:14 ] 9. MVSC 12 5 2 5 12:14 1 10. BVSC 12 3 5 4 11:11 1 11. DVSC 12 3 5 4 7: 8 1 12. Szombathely 12 5 1 6 14:17 ] 13. Jászberény 12 4 2 6 13:21 ] 14. Budafok 12 2 5 5 10: 9 15. Nyíregyháza 12 2 2 8 8:26 16. ül. kér. 12 - 5 7 5:18 : a vezetést l-ben sa 2:1 (1:1) Zsilinszki, majd a 74. percbe: egy ártatlan elléntámadásbó Gyula megszerezte a győzte gólt: Petrovszki átfejelte a láb dát Borusznak, aki mikor meg támadták, visszaadta a labda az üresen hagyott középcsatár nak és Petrovszki kapáslövés védhetetlenül vágódott a job I sarokba. 2:1. Nem sokkal később ismé Petrovszki került nagy hely zetbe, de hibázott. A hajrába! a Dózsa beszorította ellenfeléi gólt azonban már nem sikerül elérni. Egyizben a kitörő Var gát tévesen lesen állította mei a játékvezető. Az egri csapat súlyos védel mi hibák miatt szenvedett ve1 reséget. Egyénileg Papp az el ső gólnál hibázott, a hátvéd­hármasban Révász bizonyul a legjobbnak. Kiss keménj harcot vívott „nehézsúlyú” el­lenfelével. Gál a szünet utár ügyesen mozgott, Hanus előbb védekező feladatot kapott majd a második félidőben s támadásokból is kivette ré­szét. Csizmadia volt a legve­szélyesebb csatár, Nagy K. s mezőnyben végzett munkájá­ért érdemel dicséretet. Fali- szék az elmúlt vasárnapho2 képest sokat javult, Varga ne­hézkes vojt, Handó megfelelt, A Dózsa szerdán délután 17 órakor Egerben a DVSC csa­patával játszik barátságos mér­kőzést, vasárnap délelőtt 10.30 órakor pedig Békéscsaba együttesét látja vendégül. A bajnokság állása: Keleti csoport 1. Bp. Spart. 13 8 3 2 29:14 19 2. Eger 13 7 4 2 21: 8 18 3. Kecskemét 13 8 1 4 22:12 17 4. Szol. MÁV 13 7 2 4 17:15 16 5. Szol. METS 13 6 4 3 15:14 16 6. Bp. Előre 13 5 4 4 21:14 14 7. Pénzügyőr 13 5 4 4 15:14 14 8. D. Honvéd 13 5 4 4 16:16 14 9. Gyula 13 4 4 5 15:14 12 10. Borsod 13 4 4 5 13:14 12 11. Nagybátony 13 4 4 5 14:18 12 12. KISTEXT 13 4 4 5 14:20 12 13. M. Bányász 13 4 4 5 16:23 12 14. Kisterenye 13 3 5 5 11:16 11 15. Békéscsaba 13 3 3 7 14:20 9 6. SZVSE 13 2 5 6 12:19 9 .7. Izzó 13 3 3 7 10:18 9 8. Martfű 13 3 2 8 17:23 8 n után megőrizte Egri Lendület :eni Kinizsi 2:1 (1:1) (elé egyenlített. Szünet után hatalmas küz­delem alakult ki, és az ember ember elleni küzdelemből Véghné hatalmas bombája biztosította a Lendület győzel­mét. Szerdán, 2-án, a tündérparti pályán a megyei vidék váloga­tott és az Egri Lendület ját­szik bemutató mérkőzést. 6-án, vasárnap délelőtt 11 órakor a Tündérparton az Egri Lendület a Debreceni Vasutas jó képességű csapatát látja vendégül NB H-es bajnoki mérkőzésen. A vízilabda OB I. eredmé­nyei: FTC—Bp. Honvéd 1:1, Szol­nok—Bp. Spartacus 4:4, Ü. Dózsa— BVSC 4:3, Vasas Izzó—Csepel Autó 3:2, Szolnok—Bp. Honvéd 4:4, Cse­pel Autó—BVSC 2:2, FTC—OSC 3:2, O. Dózsa—Bp. Spartacus 3:2. — Kulcsár Gergely egy Norman- diában megrendezett versenyen S3,SS méterre javította a gerelyha­jítás országos csúcsát. — a bukaresti, nemzetközi vívó- versenyen a magyar Bakonyi Péter nyerte a kard egyénit, Kovács A. az 5. Horváth a 6. Pézsa a 7, Meszé- na a 8. helyen végzett. — Az FTC ifjúsági csapata az olaszországi labdarúgó-tornán 1:0 arányban győzött az Interaaziona- le ellen, s ezzel bejutott a négyes döntőbe. — Labdarúgó VB-selejtező mérkő­zések: Románia-Csehszlovákia 1:0, Szovjetunió—Wales 2:1. — A kaliforniai Modestóban meg­rendezett atlétikai versenyen Con­nolly 71,06 méterre javította a kala­pácsvetés világcsúcsát, majd a tá­volugró. Boston is világcsúcsot ért el 8.35 méteres teljesítményével. — Az országos ifjúsági leány tőrvlvó bajnokságot Sas Márta (Elektromos) nyerte, az egri De- vánszki három győzelemmel az 5. helyet szerezte meg. — Magyarország férfi tekecsapata 5208:5130 arányú vereséget szenve­3 szoba, összkomfortos családi ház nagy kerttel sürgősen eladó, beköltözhető, Gyöngyös, Kassal u. 32. Octávla Super világosszürke, igé­nyesnek eladó. Cím a Népújság szerkesztőségében. Permetezőgép eladó,- Eger, Ker­tész út 133. Trabant gépkocsi eladó. Eger. XIII. kerület, Sánc köz 7. Egyedülálló férfi különbejáratú bútorozott szobát keres belváros­ban,- vagy belvároshoz közel „Hó­virág’! jeligére az Egri Hirdetőbe. dett Románia együttesétől, a mar gyár nők azonban 2408:2279 arány­ban nyertek a román nők ellen. Birkózás Ozdon országos — jellegű, H. osztá* A’/W íyú felnőtt kötött- fogású bírkózó- SV versenyt rendez* _■■■ *■::/. -y*- tek, amelyen Fó- rizs József, a Gy. Spartacus nehézsúlyú versenyzője kitűnően szerepelt: valamennyi el­lenfelét legyőzte és biztosan sze­rezte meg az első helyet! A tehetséges, fiatal, gyöngyösi birkózó a szakemberek dicséretét is kiérdemelte sorozatos, kétvállas győzelmeiért. I f »1 M 1. Bp. Honvéd—O. Dózsa 2 1 :S 2. FTC—Csepel törölve 3. Tatabánya—Vasas 2 1:2 4. Özd—Komló 1 2:0 5. Pécs—SBTC 1 4:0 6. Győr-Dorog 2 0:1 7. Egyetértés—DVTK x 0:0 8. MVSC—DVSC 1 2:1 9. Gyula—Eger 1 2:1 10. SZMTE—Kecskemét 1 2:1 11. D. Honvéd-Bp. Spart. x 2:2 12. Genoa—Milan x 0:<T 13. Varese-Juventus x 1:1 14. Triestina—Verona x 1:1 +1 15. Lecco-Padova 1 4:1 A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: PAPP JANOS Szerkesztőség: Eger. Beloiannisz utca 8. Telefon: 12-57. 12-73. Posta fiók: 8> Kiadja: Heves megvet Laokladfl Vállalat Felelős kladő: TÓTH JÓZSEF Kiadóhivatal: Eger, Balcsy-Zslllnszky utca L Telefon: 24-44. Postafiók: 23. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet« bető a helyi postahivataloknál ét kézbesítőknél. L sz.: 25 082. Heves megyei Nyomda vállalat. Eger, Bródy Sándor utca 4. Igazgatói Marosán József. I, esik nagy erejű lövése a jobb i, oldali kapufáról a kapus kéz ■i mögé vágódott, sokan gólt Iái tak, a góljelző azonban má i, véleményen volt... i, A Dózsa ezúttal fáradt csa pat benyomását kéltette. Rííl 5 a 3. gólnál hibázott, Pócsi . halványabb volt a szokottná: < Ringclhann megbízhatóan lát } ta el feladatát. Szölgyémi sze mélyében találjuk az együíte _ legjobb emberét, de Bolya é . Frank is kielégített. Utassy j bál hiányzott a robbanékony . ság. Bozsi dr. bíráskodásává . mindkét fél elégedett lehet.. ^ A bajnokság állása: j 1. FTC 7 5 2-21:12 1 2. Eger 7 3 3 1 25:21 : > 3. O. Dózsa 7 4 1 2 22:21 !- 4. Bp. Honvéd 7 2 4 1 22:18 . 5. Szolnok 7 2 3 2 22:21 6. CS. Autó 7 2 2 3 20:20- 7. BVSC 7 1 4 2 16:18 l 8. Vasas Izzó« 7 2 14 13:14 . 9. OSC 7 12 4 19:23 10. Bp. Spart. 7 1 2 4 17:27 ■ * 1 büntetőpont levonva. tacus vette á bdarúgó NB I DOSZ—Egri Dóz teni a csatárok elől, a másili oldalon Handó—Faliszek— Varga támadás végén ez utób­bi teljesen tisztán állva 11 m- ről fölé fejelt. A mind lendü­letesebben rohamozó MEDOSZ a 34. percben egyenlített: Ludaics beadása átszállt a késlekedő egri védők fölött és az üresen hagyott Jenei köz­vetlen közelről a hálóba fe­jelt: 1:1. Szünet után hosszú időn ke­resztül meddő mezőnyjátékol láthattak a nézők, egyizben Varga került jó helyzetbe, de túlságosan kivárt és a védők felszabadítottak. A 67. perctől Eger vette át a kezdeményezést, Faliszek so­kat ígérőén tört ki a labdával, Zsilinszki elcsúszott, az össze­kötő lövése azonban elkerülte az üres kaput. Aztán Csizma­dia nagy erejű lövését védte HB III-as staink Változatos mezőnyjátékkal In­dult a küzdelem, már az első per­cekben feltűnt a hazai támadó­sor széteső játéka. A 15. percben Gáldl I. hibázott jó helyzetben, majd Horváth a kapus kezébe fe­jelte a labdát. A salgótarjáni ak­ciók mindig veszélyesebbek vol­tak. de a Bányász védelme egye­lőre jól állt a lábán. A mérkőzés sorsa a 60. percben dőlt el: a ven­dégek jobbósszekötője a hátráló védők mellett mintegy 14 m-ről a bal sarokba lőtt. 1:0. Ezután az előre húzódott Takács fejese hajszállal kerülte el a ka­put, majd a kitörő Alattyánit a 16-oson belül felvágták, a játék­vezető azonban a 16-os vonalról közvetett szabadrúgást Ítélt. A vendégek ebben a játékrészben már csak az eredmény tartására törekedtek — sikerrel. Petöíibánya szétesően játszó tá­madósora miatt szenvedett veresé­get. Egyénileg Szuhányi a gólt gyorsabb beavatkozással háríthat­ta volna. A hátvédhármasban Papp ismét a mezőny legjobbjá­nak bizonyult. A két fedezet tel­jesítménye alatta marad a várt­nak. Az újonc Laczkó elfogódót- tan mozgott, de a többi csatár sem elégítettek ki. (kulcsár) Egercsehi Bányász— Nagykállói MEDOSZ 1:0 Hatalmas küzdele veretlenségét at Egri Lendület —Debrei Egri Lendület: Szepesi — Vura, Véghné, Baranyai — Tóth, Temes, Rákos. Csere: Redele. Góldobó: Baranyai, Véghné. Már az első percek játéka azt bizonyította, hogy Bara­nyait, az egri „gólzsákot” na­gyon fogta az élelmezésiek két-három játékosa, ennek el­lenére sikerült az első félidő­ben hatalmas lövéssel meg­szereznie a vezetést. Az era- berfogásos játékra beállt Ki­nizsi ellen nehezen tudtak az egri lányok kibontakozni, sőt a helyi csapat a félidő vége 1 Eger: Rüll — Ringelhanr 1 Pócsik — Frank — Szölgyém Utassy, Bolya. Edző: Baranya György. A gólok sorrendje: Szikorc. Szölgyémi, Dancsa, Szölgyém Lepies dr., Szölgyémi. Már az első perctől láthat' volt a vendégek taktikája: szó ros emberfogással igyekeztei lelassítani az egriek támad' lendületét. Így meglehetősei sok dulakodással tarkított ál lójáték folyt a vízben. A Dó zsa nem tudta megismételn előző nap nyújtott jó teljesít ményét, az Izzó vezető góljai ra csak válaszolni tudott. J nyerési lehetőség azonban íg; is adva volt, Pócsik azonbai kapufára lőtt egy 4 méteres! majd másfél perccel a befeje zés előtt Dancsa kiállítása mi att emberelőnyhöz jutott a ha zai csapat, de ezt sem tudt; kihasználni. Közvetlenül í mérkőzés befejezése előtt Pó A Bp. Spar a lal Gyulai ME Gyula, 2000 néző. V.: Mike. Gyula: Zsilinszki — Stefa- nik, Szilágyi, Lovász — Guti, Pánczél — Ludaics, Boruzs. Petrovszki, Nagy, Jenei. Edző: Németh József. Eger: — Papp — Szász, Kiss. Révász — Gál, Hanus —Nagy K„ Faliszek, Varga, Handó, Csizmadia. Edző: Juhász Atti­la. Az első tíz perc közepes ira­mú mezőnyjátékkal telt el, az­tán egy darabig Gyula, majd Eger kezdeményezett többet, a kapuk azonban alig kerültek veszélybe. Az első gól a 18. percben esett: Varga—Faliszek volt a lab­da útja, ez utóbbi lövése a menteni akaró Guti lábáról a hálóba pattant. 0:1. öngól! A gól felrázta a hazaiakat, az egri védelem két ízben is csak üggyel-bajjal tudott men­magukért 1 rúgó-csap< pltettek, a hazai csapat a 89. perc­ben biztosította be győzelmét, amikor szögletrúgás végén Hal- móczki fejese a hálóban kötött ki. 3:1. A Spartacus mérsékelt teljesít­ményt nyújtva is biztosan győ­zött. Csaba jól védett, a gólt azon­ban háríthatta volna. Trencsényi volt a legjobb hátvéd Szalma so­kat könmyelmüäködött, Somodi megfelelt. Deli bizonyult a jobbik fedezettnek, elöl csak Péczell és időnként Nagy F. nyújtott jó tel­jesítményt. (szkocsovszky) Gyöngyösi Honvéd— Statisztika Petőfi 2:1 (1:1) Budapest, 300 néző. V.: Balázs. Honvéd: Vári — Miskolezi, Gei­ger, Borbás — Pünkösdi, Vanya — Nagy, Kovács, Tölgyes, Baranyai, Seprényi. Edző: Csizmarlk Imre. Nagy iramban indult a játék, a hevesen rohamozó Honvéd a 16. percben szerezte meg a vezetést: Seprényi ívelt szabadrúgását Ba­ranyai csukafejessel küldte a há­lóba. 1:0. Továbbra is a Honvéd maradt támadásba, a 38. percben azonban egy ártatlannak látszó ellentámadás során a hazaiak bal- szélsőjének sikerült kiegyenlíte­nie. 1:1. Szünet után tovább tartott a Honvéd enyhe fölénye sok lövés szállt a hazaiak kapujára, de a kapus kitűnően hárított. A mér­kőzés sorsa a 79. percben dőlt el: Kovács—Baranyai—Seprényi volt a labda útja és a szélső nagy ere- lű lövése védhetetlenül szállt a kapu bal sarkába. 2:1. A Honvéd nagyobb arányban is nyerhetett volna. Vári kevés dol­gát jól látta el, Geiger a mezőny legjobbjának bizonyult, de a má­sik két hátvéd is átlagon felüli teljesítményt nyújtott. A két fe­dezet sok jó labdát küldött előre. A támadósorban Baranyai, Töl­gyes, Seprényi, Nagy, Kovács volt a sorrend. Balázs jól vezette a mérkőzést. (marinka) S. Kohász—Petöíibánya 1:0 (0:0) Petöíibánya, 500 néző. V.: Barna. Bányász: Szuhányi — Kovács, Papp, Gáldl II. — Tóth I. Takács — Laczkó, Alattyáni, Horváth, Gálái I., Juhász. Edző: Léby Emil. A hét végén ismét kettői fordulóra került sor a vízilabd: OB I-ben. Az Egri Dózsa szom baton Budapesten nagyszeré győzelmet aratott az OSC ellen másnap azonban Egerben e gyengébb játékerőt képviseli Vasas ellenében váratlanul pontot vesztett. így is megtar­totta azonban 2. helyezését mivel a Honvéd is csak égj pontot tudott szerezni. Egri Dózsa—OSC 4 :2 (1:1, 1:1, 2:0, 0:0) Budapest, Sportuszoda. V. Domby. Eger: Rüll — Ringelhann, Pócsik — Frank — Bolya, Utassy, Szölgyémi. Edző: Ba­ranyai György. OSC: Szatmáry — Fuhr­mann, Csikós — Bodnár I. — Oláh, Gál, Bodnár II. Csere: Petiik. Edző: Bartalis István. A gólok sorrendje: Oláh, Utassy, Bodnár I„ Ringelhann, Szölgyémi, Utassy. Az egri csapat ezúttal is iga­zolta jó formáját, a nagy aka­rással küzdő egyetemi gárdá­val szemben — különösen a 3. negyedben —, jelentős fölényt harcolt ki és biztosan győzött. 2:2-es állásnál Rüll 4 m-est hárított. Az OSC az utolsó ne­gyedben emberelőnyhöz jutott, Pócsikék azonban kiválóan vé­dekeztek és tartották a kétgó­los előnyt. Az eredmény igaz­ságos. Egyénileg Rüll jól vé­dett, Pócsik és Ringelhann a szokott, megbízható játékát nyújtotta. Frank rengeteget úszott, a legtöbb gólveszélyt Utassy jelentette az OSC ka­pujára. Szölgyémi és Bolya végig hasznos munkát vég­zett. A játékvezető sokat téve­dett az egri csapat terhére. Vasas Izzó— Egri Dózsa 3:3 (1:0, 1:1, 1:2, 0:0) Eger, 400 néző. V.: Bozsi dr. Izzó: Füzesi — Dancsa, Le­pies dr. — Kiss A. — Szikora, köröshegyi. Kovács. Csere: Mohácsi. Edző: Pataki Imre. Kitettek i labda A labdarúgó NB III. vasárna­pi fordulójában öt megyei csa­patunk közül négynek sikerült győznie, csupán a Petőfibányai Bányász szenvedett vereséget az éllovas S. Kohásztól. Hatvani Kinizsi—EVTK 3:1 (0:1) Hatvan, 1500 néző V.: Tóth. Hatvan: Bacsa — Koczka, Schmidt, Gubis — Karácsony, Ba­logh — Simon, Boronkai, Kris­ty án. Tóth. Román. Edző: Szaion- tai Béla. Kezdés után enyhe Kinizsi fö­lény alakult ki, az első gólit még­is a vendégek érték el: a 18. percben szabadrúgás után a jobb­összekötő közelről a hálóba lőtt. 0:1. A hazaiak a szünet utáni el­ső percekben egyenlítettek: Simon jó elfutás után középre ívelt és a befutó Boronkai nem hibázott. 1:1. A hazaiak fokozatosan átvet­ték az irányítást és az 55. perc­ben újabb gólt értek el: ismét Si­mon futott e a szélen és beadását Kristyán élesen a bal felső sarok­ba fejelte. 2:1. Ezután heves EVTK rohamok következtek, mégis a 89. percben egy gyors ellenakció vé­gén Simon labdáját Román a jobb felső sarokba fejelte. 3:1. Jó iramú színvonalas mérkőzé­sen, megérdemeltein nyert a Ki­nizsi. Bacsa kevés dolgát megbíz­hatóan látta el, a hátvédhármas­ban Koczka, Schmidt, Gubis volt a sorrend. A két fedezet nagy munká végzett, elöl Simon a me­zőny legjobbjának bizonyult, de jól játszott Boronkai és Kristyán is. (szendi) Gyöngyösi Spartacus— Hajógyár 3:1 (1:0) Gyöngyös, 1000 néző. V.: Hart­mann . Gyöngyös: Csaba — Trencsényi, Szalma, Somodi — Treiber, Deli — Szatmári, Halmóczki, Nagy F., Pé- czeil, Kiss. Edző: Ali István. Kezdetben a Spartacus táma­dott többet a vendégelt ellenak­ciói azonban veszélyesebbek vol­tak. Az első gól a 32. percben esett: Treiber szabadrúgása a ka­pus kezéből kipattant és a szem­füles Kiss a hálóba fejelt. 1:0. Az 50. perczen Péczeli jó cselek után Nagy F-hez továbbított és a kö­zépcsatár kapáslövése a bal sarok­ba vágódott. 2:0. A vendégek a 75. percben les gyanús helyzetből szfr Eger vízilabdázói a 2. helyen!