Heves Megyei Népújság, 1963. május (14. évfolyam, 100-125. szám)

1963-05-28 / 122. szám

6 NEPCJSAG 1963. május 28., kedd Ökölvívás Váratlan, de megérdemelt győzelmet aratott az Egri Dózsa Miskolcon Egri Dóssá—Miskolci VSC l :0 (0:0) Miskolc, 5000 néző. Vez.: Budán. Eger: Papp — Mészáros, Lisz- tóczky, Révász — Várallyay, Hanus — Handó. Bostai, Nagy I.. Üsztöke, Csizmadia. Edző: Malnár Péter. Miskolc: Miskol- czi — Homovics, Buna, Szabó — Zoller, Kovács — Marosi, Tóth, Kiss, Gyetván, Deák. — Edző: Nagy György. Ideges hangu­latban kezdődött a mindkét csapat szempontjából fontos találkozó. Az első helyzet a miskolci kapu előtt adódott, Üsztöke beadásáról azon­ban lekéstek a belsők. Rögtön utá­na Csizmadia hosszan szöktette magát és oda lett a kecsegtető al­kalom. 10 perc elteltével feljött a hazai csapat, az egri védelem azon­ban már csirájában elfojtotta a ki­bontakozó támadásokat. Miskolci támadások közepette a Dózsa sze­rezhette volna meg a vezetést Handó jól ugrott ki a védők mel­lett, de aztán a kifutó kapusba lőtte a labdát. Most negyedórán át egri akciókat láthatott a közönség, a támadók azonban rendre elhibáz­ták a helyzeteket. A félidő végén ismét az MVSC került fölénybe, de a miskolci csatárok sem jelentet­tek sok veszélyt Papp kapujára. Szünet után teljesen megváltozott a játék képe, egymást követték a gyors, korszerű egri támadások. Csizmadia labdájával Üsztöke tört előre, nagy lövése hajszállal ke­rülte el a bal felső sarkot, majd rögtön utána ismét a csatár került jó helyzetbe, már csak a kapussal állott szemben, de mellé lőtt. A nagy fölényben játszó Dózsa to­vább fokozta az iramot. Handó és Nagy I. hibáztak, végre a fölény a 68. percben góllá érett: Lisztócz- ky tértölelő szabadrúgása Nagy 1. elé'jutott, és a csatár néhány lé­A „veterán” Nagy I. lőtte az Ózd elleni egyenlítő és Miskolc elleni győztes gólt. pés után, a kifutó kapus fölött a bal felső sarokba emelte a labdát. 1:0. Nem sokkal később Zoller kulcs­csonttörést szenvedett, s ettől kezd­ve a miskolciak 10 emberrel ját­szottak tovább. A hátralevő időben még Várallyay előtt nyílott alka­lom a gólszerzésre, a fedezet azon­ban jó helyzetben fölé bombázott. Két ellentétes félidőből állott a mérkőzés. Az elsőben a miskolciak határozott fölényt harcoltak Iá, s ez javarészt annak volt köszön­hető, hogy az egri csapat néhány játékosa nem tartotta be a takti­kai utasításokat, s inkább a véde­kezésre fektette a fő súlyt. Szüne- útán azonban — most már betartva a taktikai fegyelmet — fokozatosai fölénybe került a nyílt sisakkal támadó szellemben játszó egri csa­pat és kis szerencsével akár na­gyobb arányban is legyőzhette vol­na ellenfelét. Egyénileg Papp kevés dolgát hi­bátlanul látta el. volt egy bravú­ros védése is. Mészáros és Lisz- tóczky szinte egymást múlták felül. Révász a második félidőben javult fel. A megbízható, végig egyenle­tes teljesítményt nyújtó fedezetek közül most Hanus bizonyult egy árnyalattal jobbnak. A támadósor­nak csak szünet után nyújtott já­tékával lehetünk elégedettek. Első­sorban Nagy I., Bostai és Handó érdemel dicséretet, de Csizmadia és Üsztöke is mindent megtett a győzelemért. A játékvezető a mérkőzés első részében több apró hibát vétett a vendégek terhére, szünet után azonban feladata magaslatán állott. BALOGH BÉLA Az NB II. állása: KELETI CSOPORT: Honvéd Zalka SE— Dunaújváros 12:10 Gyöngyös, barátságos, 600 néző. Vezette: Krettinger. Hosszú szünet után végre, ismét láthattak mérkőzést a gyöngyösi szurkolók, s akik elmentek erre a barátságos ta- ^ láLkozóra, nem jpv? bánták meg: /Ä■[ színvonalas, ér­dekes küzdel- f í- y-lw meknek lehet­r-sá£7V f/s tek szemtanúi. 1 / Sajnos, a ponto­m zóbírák nem áll­tak feladatuk ^ magaslatán. és néhány feltűnő téves ítélettel hívták fel magukra a figyelmet. A közönség nagy tapssal fogadta a szorítóba lépő volt válogatott Forrót, aki a tap­sot nagyszerű ökölvívással „hálál­ta meg”. Eredmények (elöl a Honvéd ökölvívói) Légsúly: Forró pontozással győ­zött Farkas ellen. A szívósan vé­dekező Farkassal szemben mind­három menetet Forró irányította- és látványos öklözéssel győzött. 2 :0. Harmatsúly: Gál pontozásos ve­reséget szenvedett Vargától. Gál a belharcot erőltette, a hosszúka­rú Varga azonban pontos egyene­seivel rendre megállította a roha­mozó gyöngyösi fiút. 2:2. Pehelysúly: Klenovics ellen Ko­vács a második menetben feladta. A technikailag sokkal képzettebb Klenovics a második menetben padlóra küldte ellenfelét, akire nyolcat számoltak, s utána felad­ta a kilátástalan harcot. KüLön ör­vendetes, hogy Klenovics eggyel magasabb súlycsoportban is kitü­nően szerepelt. 4:2. Könnyűsúly: Pampuk ellen Tóthot a harmadik menetben sé­rülés miatt leléptették. 6:2. Kisváltósúly (két mérkőzést vív^ tak): Vanó—Farkas I. döntfetlen. Vanó az első menetben némi fö­lényre tett szert, utána azonban fokozatosan visszaesett, és meg kellett elégednie a döntetlennel. 7:3. Fodor—Czinkovszki döntetlen. fűik tih íckn... Kemény ütés-váltások jellemezték a találkozót, a döntetlen minden* ben megfelel a látottaknak. 8:4. Váltósúly: Holló ellen Sípos as első menetben feladta. Nem so­káig tartott a mérkőzés, a válo­gatott Holló néhány pontos ütés« eltalálta Sípost, aki feladásra kényszerült. 10:4. Nagy váltósúly: Árvái pontozás­sal vesztett Sarkadi ellen. A kö­zönség vajmi keveset látott az ökölvívás szépségeiből, inkább dulakodás és akcióhiány jelle­mezte a küzdelmet. A második menetben mindkét versenyzőt megintették. A közönség fütty­koncerttel fogadta Sarkadi győ­zelmének kihirdetését, s valóban. Árvái döntetlent érdemelt volna, 10:6. Középsúly: Kocsis—Tóth III. dön­tetlen. Az erősebb testalkatú Tóth a harmadik menetben nagy fö­lényre tett szert, a döntetlen ki­hirdetése itt is meglepetést kel­tett. 11:7. Félnehézsúly: Vigh a harmadik menetben feladta Csabai ellen. Vigh szemmel láthatóan tartott jó­nevű ellenfelétől, aki sportszerű­en, nem törekedett kiütésre, ha­nem végigiskolázta a meneteket. Tíz másodperccel a befejezés előtt Vigh edzője szorítóba dobta a tö­rülközőt. 11:9. Nehézsúly: Bánhegyi—Balatoni döntetlen. A többet kezdeménye­ző Balatoni győzelmet érdemelt volna. 12:10. 1. Diósgy. VTK 25 15 7 3 45:17 37 2. Ózdi Kohász 25 15 6 4 45:18 36 3. Miskolci VSC 25 13 6 6 37:20 32 4. Nyíregyh. Sp. 25 11 8 6 39:34 30 5. Láng 25 10 8 7 34:33 28 6. Ganz-MÁVAG 25 10 7 8 38:30 27 7. Egyetértés 25 10 7 8 34:28 27 8. Bors. Bányász 25 10 6 9 31:32 26 9. Szolnoki MÁV 25 9 5 11 24:30 23 10. Bp. Spartacus 25 9 4 12 32:42 22 11. Szegedi VSE 25 7 7 u 30:45 21 12. Bp. Előre 25 9 2 14 31:41 20 13. Kecskeméti D. 25 5 9 11 24:29 19 14. Egri Dózsa 25 8 3 14 23:33 19 15. Salgót. KSE 25 5 7 13 23:41 17 16. Debreceni EAC 25 6 4 15 26:43 16 Egercsehi és Petőfibánya bravúros győzelme a labdarúgó NB. Ill-ban — A labdarúgó NB I. eredmé­nyei: Vasas—FTC 2:2, Debrecen— Ü. Dózsa 4:1, Győr—SBTC 6:1, Pécs—Dorog 2:1, Bp. Honvéd—MTK 1:1, Komló—Tatabánya 0:0, Szeged —Szombathely 1:0. — NB Il-es eredmények. Keleti csoport: Diósgyőr—Bp. Előre 3:1, Ganz-MAVAG-S. Kohász 3:1, Szolnok—DEAC 3:2, Bp. Spartacus —SZVSE 5:3, Ózd—Láng 2:1, Nyír­egyháza—Borsodi B. 1:1, Kecske­mét—Egyetértés 1:1. Nyugati cso­port: Csepel—Kaposvár 7:0, Sz- fehérvár—Győri MÁV 2:2, MTE— Szállítók 2:2, PVSK—Budai Sparta­cus 2:1, ZTE—K. Lombik 1:1, EVTK—Oroszlány 1:1, Budafok— Csepel Autó 1:0, BVSC—Dunaúj­város 2:1. — Ez történt még az NB Ill-ban: Kazincbarcika—Nyíregyháza 2:0, Somsály—Kisvárda 5:0, MMTE—D. Dózsa 3:2, Szuhavölgy—Hajdúszo­boszló 4:3, M. Bányász—D. GÜCS 1:1. — A Kaliforniában rendezett két atlétikai versenyen három világ­csúcs született. Phiil Shinnick 833 cm-t ugrott távolba, Sternberg 505 cm-t rúddal, és Plumer 44,9-et fu­tott 440 yardon. — Az NDK—Magyarország válo­gatott női tornászviadalon a német csapat győzött, s az egyéni össze­tett versenyt is az NDK-beli Ra- dohla nyerte. A legjobb magyar, Miiller Katalin, harmadik lett. — A Vasas atlétikai versenyén Noszály 208 cm-el beállította a magasugrás országos csúcsát és három női magasugró érte el a 164 cm-es magasságot!! — A Magyar Vívó Szövetség vá­logatott jellegű kardversenyt ren­dezett, amelyen Messzéna szerezte meg az első helyet Kovács A., Szerencsés, Bakonyi és Delneki előtt. A nők tőrválogató versenyé­nek végeredménye: 1. Dömölky, 2. Juhász, 3. Kovácsné, 4. Rejtő. — A magyar kötöttfogású bir­kózó-válogatott Oberhoíban 4:4 arányú döntetlent ért el Csehszlo­vákia csapatával, és 6:2 arányban győzött az NDK második csapata ellen. — A vízilabda OB I. tavaszi fordulójának eredményei: Bp. Spartacus—Csepel Autó 4:3, Buda­pesti Honvéd—Ü. Dózsa 3:3, FTC— Vasas 4:1, Szolnok—Vasas Izzó 9:3. — Brazília veretlenül nyerte a kosárlabda világbajnokságot. A második helyet Jugoszlávia, a har­madik helyet pedig a Szovjetunió szerezte meg. — A területi ökölvívó CSB rang­adóját Petőfibánya együttese nyerte: 14:6 arányban győzött az SBTC ellen! — Az Egri Hajtóműgyári Vasas meglepő, 14:0 arányú győzelmet aratott a Káli Honvéd ellen a me­gyei II. osztályú labdarúgó-baj­nokságban. (R.) A TOTÓ eredménye 1. FTC—Vasas X 2:1 2. DVSC—Ü. Dózsa 1 4:1 3. Komló—Tatabánya X 0:0 4. Dorog—Pécs 2 l:2 5. Győr—SBTC 1 6:1 6. Szeged—Szombathely 1 1:0 7. Dunaújváros—BVSC 2 1:2 8. Csepel Autó—Budafok 2 0:1 9. EVTK—Oroszlány X 1:1 10. K. Lombik—ZTE X l:l 11. Kecskemét—Egyetértés X 1:1 12. Nyíregyháza—Borsodi B. X 1:1 inegyei labdarúgó-bajnokság meglepetése: a Szűcsi Bányász legyőzte a HVSE-t! A megyei bajnokság tavaszi 9. fordulójában két meglepetés akadt: a tavasszal kitűnően sze­replő Szűcsi Bányász a HVSE „skalpját is övére tűzte”, 1:0 arányban győzte le a vasutas-csa­patot. A másik meglepetést az Egri Spartacus szolgáltatta, amely tartalékosán is győzni tudott a Recski Bányász otthonában. A H. Zalka SE újabb győzelmével már biztos bajnoknak tekinthető, a második helyezett H. Kinizsi mér­kőzés nélkül jutott a két pont bir­tokába, mert a tiszafürediek le­mondták a találkozót. A Honvéd Korvin SE félidőben l:0-ra vezetett Gyöngyösön a Bányász elleni ta­lálkozón, szünet után azonban a hazaiak nagy fölénybe kerültek és megszerezték a két bajnoki pon­tot. Rózsaszentmárton Bélapát­falva ellen, az Egri Dózsa II. pedig Lőrinci ellen győzött könnyedén, döntetlenül végződött viszont a tartalékos Egri Előre és Heves ta­lálkozója. Eredmények: Recsk—Egri Spar­tacus 0:1 (0:1), Honvéd Zalka SE— Füzesabony 2:0 (1:0), Gy. Bányász —Honvéd Korvin SE 4:2 (0:1), Gy. Vasutas—Apc 1;0 (0:0), Szűcsi Bá­nyász—HVSE 1:0 (0:0), R-szentmár- ton—Bélapátfalva 5:1 (1:1), Egri E. —Heves 0:0, E. Dózsa II.—Lőrinci 5:0 (3:0). A H. Kinizsi—Tiszafüred mérkőzésen az utóbbi csapat nem jelent meg. Mártonffy 2:08.8*at úszott 200 gyorson az FTC úszóversenyén Az FTC vasárnapi úszóversenyén néhány egri úszó is rajthoz állott. A 200 m férfi gyorsúszásban a 2:04,4-es országos csúccsal célba* érő Dobay mögött Mártonffy Ta­más 2:08,8-as kitűnő idővel lett második, megelőzve Lenkeyt, a BVSC versenyzőjét. Hasonlóan jól szerepelt Ali Csaba a 200 m ifjú­sági gyorsúszásban. A 2:12,2-vel győző Kosztolánczi mögött bizto­san szerezte meg a második helyet 2:16,9-es idővel. A 100 m pillangóúszás jelentős egri sikert hozott! A fiatal Majo­ros Sándor 1:05,5-ös jó idővel uta­sította maga mögé a mezőnyt* míg a 200 m újonc fiú mellúszás­ban Hevesi 3:18,8-as idővel harma­dik lett. A 200 m serdülő mell­úszásban Mihalik képviselte az eg­ri színeket és a tehetséges fiú 3:02,8-al másodiknak ütött a célba, a 2:58,5-el nyerő Bányai mögött. A 400 m serdülő gyorsúszásban Csaba (FTC) győzelme nem volt vitás, de az egri Csikász is bizto­san szerezte meg 5:08,2-es idővel a második helyet. As úttörő Báthori 173 cm-t ugrott magasban Az egri városi úttörő négytusa- bajnokságon az idén 18 csapat in­dult. Megállapítható, hogy az eredmények elmaradtak az előző évek eredményeitől. A bajnokságot a legkiegyensúlyozottabb teljesít­ményt nyújtó I-es számú iskola fiú- és leánycsapata nyerte. 1. FTC 22 11 7 4 40:26 29 2. MTK 22 10 8 4 36:28 28 3. Ü. Dózsa 22 10 7 5 43:25 27 4. Bp. Honvéd 22 10 6 6 44:28 26 5. Dorogi B. 22 8 9 5 31:22 25 6. Győri ETO 22 10 4 8 35:29 24 7. Pécsi Dózsa 22 7 8 7 27:27 22 8. SZEAC 22 8 6 8 14:28 22 9. Tatabánya 22 7 7 8 22:25 21 10. Komlói B. 22 6 9 7 23:27 21 11. Vasas 22 6 8 8 29:27 20 12. DVSC 22 5 8 9 26:42 18 13. SBTC 22 5 4 13 22:35 14 14. Szombath. 22 3 5 14 15:38 11 Egri Dózsa—BVSC 5:3 (3:1, 1:0, 1:2, 0:0) Eger, 1200 néző. Vez.: Prágai. Eger: Denk — Ringelhann, Pó- csik — Frank — Katona. Utassy, Bolya. Edző: Bara­nyai György. BVSC: Kunos — Gyerő n., Molnár — Katona — Konrád I., Konrád II,. Konrád III. Edző: Laky Ká­roly. A gólok sorrendje: Utassy, Konrád III., Utassy, Pócsik, Rin- gelhann, Konrád III.s Pócsik, Konrád III. Már az első egri támadás sikerrel járt: kézről kézre szállt a labda, végül Utassy a há­lóba vágta. 1:0. A másik oldalon Konrád n. jutott nagy helyzetbe. Denk azonban bravúrral hárította lövését. Ezután Pócsik kiállítása miatt emberelőnyhöz jutott a BVSC, és az emberelőnyt Konrád III. révén hamarosan kihasználta. 1:1. Most a változatosság kedvéért a Dózsa jutott emberelőnyhöz, Utassy előbb a kapufára vágta a labdát, de aztán egy újabb táma­dás végén már nem hibázott a kö­zépcsatár. 2:1. A negyed befejezése előtt Utassy szabaddobása Pócsik- hoz szállt, aki védhetetlenül lőtt a hálóba. 3:1. A második negyedben Bolya ki­állítása keltett izgalmakat, még szerencse, hogy Konrád I. is a ki­állítás sorsára jutott, akit hamaro­san követett a szabálytalankodó Konrád HT. és az emberelőnyhöz jutó egriek Ringelhann révén 4:l-re növelték előnyüket. A BVSC Kon­rád n. kapufájával válaszolt a gólra. A harmadik negyed Ringelhann kiállításával kezdődött, s Konrád II-nek sikerült 4:2-re szépítenie, de alig telt el néhány másodperc, amikor ismét egri gólnak tapsol­A „sűrített forduló” egyik leg­eredményesebb csatára Utassy volt: ötször vette be az ellenfél kapuját. hatott a közönség: Pócsik bomba­lövése a kapus kezéből hullott a hálóba. 5:2. Közvetlenül a negyed befejezése előtt súlyos bírói tévedés előzte meg a vasutasok harmadik gólját, s ezzel 5:3-ra alakult a mérkőzés állása. A negyedik negyedben egymást érték a kiállítások. Már csak két­két mezőnyjátékos volt a vízben, amikor a játékvezető erősen vitat­ható 4-méterest ítélt a BVSC ja­vára. Katona nagy erejű lövését azonban Denk bravúrosan hárítot­ta. Az előre dobott labdával Pócsik úszott fel Kunos kapuja elé, jól eltalált lövése a hálóba jutott, - az időjelző azonban belefütyült a lövésbe és a gól nem volt érvé­nyes. Az Egri Dózsa a vártnál köny- nyebben győzte le jó képességű ellenfelét, s győzelme akár na­gyobb is lehetett volna. Egyénileg Denk ragyogóan vé­dett, válogatott formában van. Pó­csik remekül bírta erővel és gól­képesnek is bizonyult. Ringelhann tartja kitűnő formáját, jól tartotta a veszélyes BVSC-csatárokat. Frank megfelelt, a három csatár kitűnően szőtte akcióit, s ezek ellen csak nehezen találta meg az ellenszert a sokat szabálytalankodó vasutas­védelem. Prágai játékvezető tárgyilagossá­gát nem vitatjuk. az azonban tény, hogy a BVSC harmadik gól­jának megadásával súlyos hibát követett el az egriek terhére. (- dy) A vízilabda OB I. állása a bajnokság tavaszi fordulói után: Eredmények. Fiú csapat: 1. I-es számú iskola 1288, 2. IV-es számú iskola 1239, 3. V-ös számú iskola 1229, 4. Il-es számú iskola 1090, 5. X-es számú iskola 1086, 6. XlI-es számú iskola 1025. Leány csapat: 1. I-es számú is­kola 1155, 2. H-es számú iskola 1087, 3. V-ös számú iskola 1085, 4. xn-es számú iskola 953, 5. III-as számú iskola 945, 6. VHI-as számú iskola 868. Fiú egyéni: 1. Bátort (IV) 375, 2. Melczer (X) 300, 3. Kazai (I) 285, 4. Mező (I) 279, 5. Záhorszki (I) 269, 6-7. Csirke és Tóth (V) 260. Leány egyéni: 1. Molnár G. (V) 267, 2. Gyulai (I) 263, 3. Séra (II) 244, 4. Halmai (I) 242, 5-6. Katona (III) és Tyuskai (I) 235. Jobb egyéni eredmények. Fiúk: 60 m: Bátorl 7,4, Melczer 7,9. Tá­volugrás: Bátori 535, Kazai 486. Magasugrás: Bátori 173, Záhorszki és Mező 150. Kislabda-dobás: Csir­ke 64, Bátori 63, Tóth M. 60. Lányok: 60 m: Molnár és Gyulai 8,9. Tá­volugrás: Halmai 403, Gyulai 395. Magasugrás: Tyuskai 135, Molnár Gyulai és Séra 130. Kislabda-dobás: Molnár 42, Jaksi 40,50. * I. 1. FTC 9 6 3 _ 41:17 15 2. U. Dózsa 9 6 1 2 30:17 13 3. Szóin. Dózsa 9 5 3 1 39:28 13 4. Egri Dózsa 9 5 1 3 29:27 11 5. BVSC 9 3 3 3 28:23 9 6. Csepel Autó 9 3 3 3 28:30 9 7. Bp. Honvéd 9 3 2 4 28:27 8 8. Vasas 9 1 3 5 20:32 5 9. Bp. Spartacus 9 1 2 6 22:30 4 10. Vasas Izzó 9 — 2 7 22:46 2 NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: PAPP JANOS Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: TÓTH JÓZSEF Szerkesztőség: Eger. Beloiannisz utca 3. Telefon: 12-57. 12-73. Postafiók: 23. I. sz.: 25 062. Kiadóhivatal: Eger. Bajcsy-Zsilinszky utca 1. .Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Telefon: 24-44. Postafiók: 23. Heves megyei Nyomda Vállalat Eger. Bródy Sándor utca 4. Igazgató: Marosán József. Szarvas, Gelics. Edző: Takács L. Kissé csúszós füvön, óriási iram­ban indult a játék. Az első helyzet a vendégek kapuja előtt adódott, Tóth I. jól ugrott ki, de lövését a kapufa mentette. A másik oldalon Huszárt jó helyzetben lesen állí­totta meg a játékvezető sípja. Vál­tozatos, izgalmas küzdelem folyt a pályán, hol egyik, hol másik kapu forgott veszélyben. Negyedóra el­teltével Petőfibánya fokozatosan fölénybe került, jól gördültek az akciók a nagybátonyiak kapuja felé, gól azonban a félidő végéig nem esett. Egy ízben Szarvas sza­badrúgásába Alattyáni fejjel bele­dobta magát, de a labda hajszállal fölé jutott. Szünet után az 50. percben Csáki tisztán ugrott ki, Tóth II. azonban felvágta: vitathatatlan Csáki futott a labdának, nagy erejű lövé­sét azonban Kovács bravúros vető­déssel hárította. Petőfibánya nagy becsvággyal vetette magát a küz­delembe, Fehér beadása a kapufán gurult végig, majd a nyomás a 75. percben góllá érett: kavarodás vé­gén Alattyáni közelről a hálóba lőtt. 1:0. Nagybátony heves ellen- támadásokkal válaszolt, Kovácsnak néhány esetben minden tudására szükség volt, hogy megőrizze kapu­ját a góltól. Magas színvonalú mérkőzésen, a gólra törőbben játszó hazaiak győ­zelme megérdemelt. Az egész csa­pat dicséretet érdemel átlagon fe­lüli teljesítményéért, külön ki kell azonban emelni Kovácsot, aki a mezőny legjobbjának bizonyult és Makaliczát, aki kitűnő hátvédj áté- kot mutatott be. Sipos nagyvonalúan vezette a mérkőzést. KULCSÁR MIHÁLY Fővárosi Autóbusz— Egri Honvéd 1:0 (1:0) Kispest, 300 néző. Eper: Zsilinszki — Maruzs n., Egyed. Gyetván - Dezső, Józsa - Urvári, Gál. Birinyi, Gulyás, Vág- völgyi. Edző: Kovács László. Heves Honvéd-rohamok vezették be a találkozót, a 8. percben Gu­lyás bomba-szabadrúgása centimé­terekkel süvített el a léc mellett, majd fokozatosan kiegyensúlyo­zottá vált a küzdelem és a 25. perc­ben szerencsés véletlen segítette elő a hazaiak győzelmet jelentő gólját: a 16-os vonaláról lövés szállt Zsilinszki kapujára, a kapus jó ütemben mozdult el balra, a labda azonban valamelyik védő lábán irányt változtatott és az ellenkező sarokba gurult. 1:0. A másik olda­lon a kiugró Birinyi már csak a kapussal állott szemben, de hibá­zott. Szünet után a Honvéd nagy erő­feszítéseket tett az egyenlítésre, negyedóra elteltével azonban fel­jött a hazai csapat, és enyhe me­zőnyfölényben játszott a hajráig. Az utolsó percekben még egyszer fellángolt a Honvéd, a csatárok lö­véseit azonban nem kísérte sze­rencse. A döntetlen jobban megfelelt volna a játék képének. Egyénileg Zsilinszki megbízha­tóan látta el feladatát, a gólról nem tehet. A hátvédhármasban Maruzs II. és Egyed jó teljesít­ményt nyújtott, Gyetván halvá­nyabb volt a szokottnál. Az újonc Dezső beváltotta a hozzáfűzött re- ; ményeket, Józsa csak időnként ; csillogtatta tudását. Urvári a várt- : nál jobban játszott, Gál védőfel­adatát csak részben tudta megol­dani. Birinyi lelkesen harcolt, de 1 kihagyott egy ordító gólhelyzetet. > Gulyás fáradhatatlanul harcolt 3 1 mezőnyben és jól irányított. Vdg- völgyi megfelelt. A labdarúgó NB 111. vasárnapi forduló jában Eger csehi és Petőfi­bánya bravúros győzelemmel ör­vendeztették meg híveiket: az Eger- csehi Bányász Rudabányán 5:1 arányban lelépte a hazaiak jó ké­pességű együttesét, Petőfibánya pe­dig az éllovas Nagybátony ellené­ben szerezte meg a bajnoki -ponto­kat. Az Egri Honvéd a Fővárosi Autóbusz otthonában minimális, 1:0 arányú vereséget szenvedeti, a dön­tetlen azonban jobban megfelelt volna a látottaknak. Továbbra sem tud magára találni a Gyöngyösi Spartacus, amely most Nagykálló­ban „vérzett el”, Egercsehi—Rudabánya 5:1 (2:1) Rudabánya, 1000 néző. Vezette: Szöllősi. Egercsehi: Selmeczi — Balogh, Szűcs, Bocsi — Horváth, Nagy I. — Takács, Egyed, Prommer, Dudás, Bóta. Edző: varczába Ágoston. Már az első perctől kezdve a ven­dégek irányították a játékot és a 13. percben megszerezték a veze­tést Is: Dudás labdájával Egyed ugrott ki és a kifutó kapus mel­lett a hálóba lőtte. 1:0. Nem sokáig örülhettek azonban a vezetésnek, mert néhány perc múlva a hazai középcsatár kiegyen­lített. 1:1. Mezőnyjátékkal folytató­dott ezután a küzdelem, amelyben a 38. percben Prommer gólja jelen­tett eseményt. 2:1. A félidő befeje­zése előtt 11-eshez jutott a hazai csapat, Selmeczi azonban gyors ve­tődéssel a kapufára nyomta a bün­tetőt! Ezt követően Dudás megsé­rült, de továbbra Is vállalta a já­tékot. Szünet után jelentős fölénybe ke­rült a vendégcsapat és az 55. perc­ben végleg eldőlt a mérkőzés sor­sa: Egyed nehéz szögből a jobb felső sarokba bombázott. 3:1. A ha­zaiakat megzavarta a kapott gól, és a vendégek rövidesen tovább növelték előnyüket: Takács kicse­lezte a védőket, majd elhúzta a labdát a kapus mellett is, alti azon­ban utána vetődve, szabálytalansá­got követett el. A megítélt bünte­tőt Horváth értékesítette. 4:1. A 78. percben esett az utolsó gól: Bocsi—Egyed—Prommer—Takács volt a labda útja és a szélső lövése a hálóba vágódott. 5:1. A hátra levő időben ellaposodott a játék, mind­két fél belenyugodott az ered­ménybe. Egercsehi küzdőképességből, tak­tikai fegyelemből és gólképességből jelesre vizsgázva, biztosan győzött a sokszor kíméletlenül játszó ha­zaiak ellen. Valamennyi játékos átlagon felüli teljesítményt nyúj­tott. EGYED JÓZSEF Petőfibánya— Nagybátony 1:0 (0:0) Petőfibánya, 1200 néző. V.: Sípos. Petőfibánya: Kovács — Makahcza. íóth n.. Gáldi II. - Gáldi I., Ta­kács — Fehér, Alattyáni, Tóth I*. A LABDARÚGÓ NB I. ALLASA: A játékvezető különösebb hiba nélkül vezette a mérkőzést. Nagykálló— Gyöngyösi Spartacus 2:0 (1:0) Az NB. III. állása: ÉSZAKKELET: 1. M. Bányász 24 17 2 5 57:29 36 2. Nyíregyháza 24 12 8 4 40:2ő 32 3. F. Autóbusz 24 12 8 4 41:26 32 4. D. Dózsa 24 10 7 7 42:31 27 5. D. Gcs.-gyár 24 6 13 5 40:25 25 6. KMTK 24 9 7 8 37:27 25 7. Egercsehi 24 11 3 10 48:36 25 8. Rudabánya 24 8 8 8 33:34 24 9. Nagy kalló 24 9 6 9 36:41 24 10. H. Spartacus 24 9 6 9 34:40 24 11. MMTE 24 8 5 11 40:46 21 12. Egri Honvéd 24 5 9 10 34:43 19 13. Kisvárda 24 8 3 13 25:45 19 14. Szuhavölgy 24 6 6 12 28:42 18 15. Somsály 24 6 5 13 27:46 17 16. Gyöngyös 24 5 6 13 25:51 16 ÉSZAK: 1. Nagybátony 24 17 3 4 48:16 37 2. KtSTEXT 24 14 7 3 40:19 35 3. Baglyasalja 24 14 6 4 37:19 34 4. Tehertaxi 24 13 7 4 50:26 33 5. IKARUS 24 14 5 5 45:24 33 6. Kisterenye 24 12 8 4 42:22 32 7. Vác 24 9 11 4 35:26 29 8. Petőfibánya 24 7 8 9 30:36 22 9. Sashalom 24 9 3 12 39:39 21 10. Statisztika 24 8 4 12 36:42 20 11. Autótaxi 24 6 5 13 43:61 17 12. Kartal 24 4 8 12 20:38 16 13. Hajógyár 24 3 9 12 26:42 15 14. Chinoln 24 3 8 13 32:45 14 15. Z. Építők 24 6 2 16 21:53 14 16. V. Dinamó 24 3 6 15 18:54 12 A Tártnál könnyebben győzött az Egri Dózsa TÍzifabda-csapata