Heves Megyei Népújság, 1963. április (14. évfolyam, 77-99. szám)

1963-04-02 / 77. szám

6 NÉPÚJSÁG 1963. április 2., kedd Csak röviden... —■ A labdarúgó NB I. eredmé­nyei: Ü. Dózsa—Vasas 2:0, FTC— Bp. Honvéd 1:0, MTK—Szeged 7:0, Salgótarján—Debrecen 4:0, Győr— Pécs 2:2, Szombathely—Komló 1:0, Tatabánya—Dorog 0:0. — NB Il-es eredmények. Keleti csoport: DEAC—DVTK 1:1, Özd— Nyíregyháza 4:0, Egyetértés—Bp. Spartacus 1:0, Láng—S. Kohász 3:1, Szolnok—Kecskemét 3:1, Miskolc— Bp. Előre 2:1, Szeged—Ganz- MAVAG 0:0. Nyugati csoport: BVSC—ZTE 1:0. MTE—EVTK 0:0, PVSK—Budafok 3:2, Dunaújváros— Csepel 0:0, Győri MÁV—Oroszlány 5:1, Budai Spartacus-^-Sz-fehérvár 2:0. — Ez történt még az NB IH-ban: Nagykálló—Miskolci MTE 4:1, D. GÖCS—Autóbusz 1:0, Nyíregyháza —Somsály 2:0, Hajdúszoboszló—D. Dózsa 1:0, Rudabánya—Szúha- völgy 1:0. — A THumanité hagyományos nemzetközi mezei futóversenyén a lengyel Zimny és a szovjet Babin- ceva győzött. A magyarok közül Huszár a 12., Simon A. 13., Fazekas a 17. helyen végzett, a nők cso­portjában pedig Tóth M. a 6., Sas­vári a 8. helyet szerezte meg. — Dortmundban Papp László a negyedik menetben technikai ko-val győzött, Peter Müller ellen. — Prágában negyvenezer néző előtt Csehszlovákia labdarúgó- válogatottja 1:1 arányú döntetlent ért el az NDK együttesével szem­ben. így a Nemzetek Kupájában az NDK csapata lesz Magyarország legközelebbi ellenfele. Az első mérkőzésen a keletnémetek a pá­lyaválasztók. — A bolognai nemzetközi férfi tőr egyéni versenyen nem jutott magyar versenyző a döntőbe, amelynek két szovjet és két fran­cia részvevője volt. Nagy sikert hozott viszont a budapesti nemzet­közi párbajtőr-verseny, amelynek döntőjébe Gábor, B. Nagy, Kausz dr., és a fiatal Fenyvesi jutott. Ez utóbbi — többek között — 10:6-ra nyert az esélyesnek vélt olasz Saccaro ellen. — Moszkvában a sakkvilágbaj­noki párosmérkőzésen a negyedik játszma után Botvinnik 2,5:1,5 arányban vezet Petroszjan ellen. 0 km-es Wartburg de Luxe el­adó. Kardoss Sándor, Eger, Rákó­czi u. 3. Telefon: 27-39. 1962-es Trabant Combi eladd. Cím: Gyöngyös, Gyulay Pál u. 8. Mezőgazdasági, vagy közgazdasá­gi technikumot végzett, vagy Duna oldalkocsit vennék. Sze- anyagkönyvelésben jártas munka- pesi József, Makiár, .Vasút u. 7. erőt keresünk felvételre. Megegye­-----------------------------------------------------r zés szerint. Útiköltséget felvétel A Heves megyei Tanácsi Építő- esetén térítünk. Egyetértés Tsz, ipar és Épületszerelő Vállalat par- novaj. lcettás munkákat vállal azonnali -----------------------------------------■ ■ ­ki vitelezésre. Érdeklődni: a 19-88. Felhívjuk a lakosság figyelmét, számú telefonon. A megrendelése- pogy a házi vízvezeték bekötése­ket a vállalat Eger. Sas u. 93. sz. hez horgonyzott csöveket és egyéb alatti telepére kérjük. anyagot ne vásároljanak, elegendő---------------------------------------------------—— anyag áll rendelkezésünkre. Az ál­Az egri Tanárképző Főiskola me- tala vásárolt anyagot nem építjük zögazdasági tanszéke a mezőgaz- a i5üiső vezetékhez, a főnyomó dasági kutatásokkal kapcsolatos vezetékből a vízóráig. Az órántúli kémiai vizsgálatok végzésére heti belsö vezetékhez saját anyagát be- 1,5 nap időtartamra vegyészt (eset- építheti. Heves m. Vízmüvek veze- leg nyugdíjast) keres. Fizetés a tősége, törvényes előírások szerint. fi Honvéd Zalka SE tovább növelte előnyét a megyei labdarúgó-bajnokságban A megyei labdarúgó-bajnokság vasárnapi fordulójában egyetlen meglepetés akadt, de az aztán vas­kos volt: a Szűcsi Bányász pontot rabolt Rózsaszentmárton otthoná­ból! Az éllovas Honvéd Zalka SE tovább növelte előnyét, könnyen győzött Lőrinciben, ugyanakkor a Hatvani Kinizsi erejéből csak dön­tetlenre tellett a jól játszó recs­kiekkel szemben. Tiszafüreden a hazaiak 62 percen át vezettek a Honvéd Korvin SE-vél szemben, de a hajrában összeroppantak, és a verpelétiek egymás után öt gólt rúgtak. A Hatvani VSE és Bél­apátfalva könnyen nyert az Apci Vasas, illetve az FVSC ellen, s a hevesiek is biztosan szereztek meg a két pontot az Egri Spartacus el­lenében. Jól tartotta magát Eger­ben a Gy. Bányász, amely 3:0-ról 10 emberrel szépített 3:2-re. Az Egri Előre és a GYVSE megoszto­zott a pontokon, s ebben bizonyos mértékig szerepe van a játékveze­tőnek is, aki a hazaiak javára nem adott meg egy nyilvánvaló 11-est. Eredmények: Recsk—H. Kinizsi 2:2 (0:1), Rózsaszentmárton-—Szűcsi Bányász 0:0, Egri Előre—GYVSE 1:1 (0:0), Egri Dózsa II.—Gyöngyösi Bányász 3:2 (3:0), Lőrinci—Honvéd Zalka SE 0:3 (0:2), Heves—Egri Sp. 2:0 (2:0), Bélapátfalva—Füzesabony 3:1 (1:1), Tiszafüred—Honvéd Kor­vin SE 1:5 (1:0), HVSE—Apc 3:1 (2:0). Vizsgázott ammóniákos kom- A Hajtómű- és Felvonógyár 4. presszorkezelőt és vízvezetékszere- sz. gyáregysége palástköszörűs és löket az0nnal felvesz az Egri Víz­esztergályos szakmunkasokat vesz mü vállalat. Jelentkezés az Egri fel, valamint gyakorlattal rendet- vízműveknél, Fürdő utca 3. kező szerszámszerkesztő gépész- ---------------------­-----------------------------------­mé rnököt, vagy technikust alkal- Vennék egy jó állapotban lévő máz. Jelentkezni lehet a Hajtómű- Pannóniát 10 000 km-ig. Kerék- és Felvonógyár 4. sz. Gyáregysége gyártó József, Parádfürdő, Kórház. személyzeti osztályán, Eger, Kistá- -------------------------------------------------------­ly ai u. 2. sz. Állami Fuvarozási és Kordélyo­... „ zási V. Bp., 1. sz. Üzemegysége Az O. K. G. T. Alföldi Koolaj- budapesti és vidéki munkahelyeire fúrási Üzem egri üzemegysége azonnali belépéssel felvesz: autó­azonnali belépésre felvesz 1 fő autó gén- és villanyhegesztő vizsgával villamossági szerelőt, több éves rendelkező lakatosokat, dömpersze- gyakorlattal, egri munkahellyel, relőket, autóvillanyszerelőket, gu- Jelentkezni személyesen lehet: miszerelőket és segédmunkásokat. Eger, Sas u. 3. sz. (Állomásépület), jelentkezés: reggel 8 órától 12 órá- Telefon: 23-95 vagy 24-31. ig; Budapest, xm. kér., Jász u. 38. Dóri István műszerész vezetőnél. 350-es Izs eladó. Kisfüzes, niczi. 1 Ho­125-ös Csepel kitűnő állapotban. 4500 forintért eladó. Felsőtárkány, Eger város belterületén beépít- iskola. hető üres telket keresünk, megvé- ______!_______________________________ te Lre. Ajánlatok: Füzesabonyi Ki- Rét db. Trabant Combi, 61-esj sérleti Gazdaság, Füzesabony cím- eladó. Hatvan, Balassi u. 49-50. re levélben kérjük.______________________________________ A lőrinci Petőfi Termelőszövet- Két szoba, lakókonyhas, kom- kezet felvételt hirdet zöldség- fortos, gyöngyösi lakásomat elcse- kertész!, állás betöltésére. Pályáz- rélném hasonló _ egriért. „Telefon hatnak technikumi végzettséggel, van” jeligére. Cím a kiaóóhivatal- legalább 5 éves nagyüzemi gyakor- óan. lattal rendelkezők. Fizetés meg­-------------------------------------------------------egyezés szerint. Lakást biztosítani Ki tűnő állapotban levő Trabant nem tudunk. Felvétel esetén úti- Llmousine negyvenezerért és egy költséget térítünk. Jelentkezni: 800-as Trabant Limousine null lú- Petőfi Termelőszövetkezetnél, Lő- lométerrel eladó. Hatvant Tízes- rinci. honvéd utca 22. Telefon: 16-63. ------------------------—-----------------------— Sa ját készítményű kárpitozott Az Egri Szociális Otthon szak- bútorok, minőségi kivitelben, ga- képzett ápolónőt felvesz. Jelent- randával, fizetési könnyítéssel; kezni lehet az intézetben, Hajdú- Győríy és Szilágyi kárpitos rae» hegy. terek, Bp., Majakovszkij u. 38'a. TőutdejMit a NÉPÚJSÁG-ban és a NÉPSZABADSÁG-ban ! A TOTÓ eredménye 13. hét: 1. Bp. Honvéd—FTC 2 0:1 2. Szombathely—Komló 1 1:0 3. Tatabánya—Dorog X 0:0 4. Pécs—Győr X 2:2 S. S-tarján—Debrecen 1 4:0 6. DEAC—DVTK X 1:1 7. SZVSE—Ganz-MAVAG X 0:0 8. Eger—Borsodi Bányász X 0:0 9. Dunaújváros—Csepel X 0:0 10. Csepel Autó—Lombik 2 0:1 11. Győri MÁV—Oroszlány 1 5:1 13. MTE—EVTK X 0:0 Értesítjük Heves megye lakosságát, hogy vállalatunk a következő új és javítási munkák elvégzését vállalja határidőre: Épület- és egyéb bádogos munkát, nikkelezést és krómozást. Autó- és motorkerékpár-javítást. Pneumatikus futózást és egyéb gumijavításokat. Órajavítást. Gépkocsitulajdonosok számára korszerű szerviz áll rendel­kezésre. Vállalunk továbbá hűtőgép-javítást és karban­tartást! FINOMMECHANIKAI VÄLLALAT. EGER A Hevesi Gépállomás felvételre keres 1 fő képesített könyvelőt legalább I éves gya­korlattal. Képesített vizsga nélkül legalább 3 éves könyvelői gyakorlattal. Jelentkezés írásban vagy személyesen a gépállomáson. NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: PAPP JANOS Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: TÓTH JÓZSEF Szerkesztőség: Eger, Beloiannisz utca 3. Telefon: 12-57, 12-73. Postafiók: 23. L sz.: 25 062. Kiadóhivatal: Eger, Bajcsy-Zsilinszky utca 1. Telefon: 24-41. Postafiók: 23. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Heves megyei Nyomda Vállalat Eger, Bródy Sándor utca 4. Igazgató; Marosán József. A CSEPEL KERÉKPÁR ÉS MOTORKERÉKPÁR NAGYKERESKEDELMI VALLALAT értesíti azokat, akik személygépkocsit szándékoznak vásárolni, hogy MOSZKVICS 407 es SKODA típusú személygépkocsikra, rövid szállí­tási határidőre MEGRENDELÉSEKET FOGAD EL. Kérjük a megrendeléseket a vállalat címére: Budapest, VI., Bajcsy-Zsilinszky út 53. sz. alá küldeni. végeredmény a Dózsára nézve volt hízelgő. „ Egyénileg Papp kitűnően védett. A hátvédhármas tagjai megbízha­tóan látták el feladatukat, Kiss 1. egy hajszállal társai fölé nőtt és örvendetesen javult Révász formá­ja Is. A két fedezet ezúttal szür­kén mozgott. A támadósorban csak Bostai és Handó teljesítmé­nyét lehet megemlíteni, bár Bostai a végén elfáradt és Handó is sok­szor elemi hibákat vétett. Usztöke rendkívül tartózkodó volt, csak egy-líét jó húzása akadt. Szásznak és Csizmadiának nem ment a já­ték. Radó játékvezető mintaszerű bíráskodást mutatott be. Az NB II. állása: KELETI CSOPORT: 1. Ózdi Kohász 17 12 3 2 32:11 27 2. Diósgy. VTK 17 10 6 1 33:11 26 3. Miskolci VSC 17 9 .4 4 30:14 22 4. Láng 17 9 4 4 29:26 22 5. Nyíregyháza 17 8 5 4 30:27 21 6. Egyetértés 17 3 4 5 28:20 20 7. Szóin. MÁV 17 8 3 6 18:17 19 8. Ganz-MAVAG 17 7 4 6 32:24 18 9. Szegedi VSE 17 5 6 6 19:30 16 10. Bors. Bányász 17 6 3 8 18:23 13 11. Debr. EAC 17 5 3 9 22:28 13 12. Egri Dózsa 17 6 1 10 18:25 13 13. Kecskemét 17 4 4 9 19:23 12 14. Bp. Spartacus 17 4 3 10 18:31 11 15. Bp. Előre 17 4 1 12 20:32 9 16. SalgÓt. KSE 17 2 4 11 13:35 8 végre szép egri támadásnak örül­hettek a nézők: Bostai lövése cen­timéterekkel kerülte el a kaput. A félidő" utolsó szakaszában há­rom nagy helyzetet hagytak ki­használatlanul a sajószentpéteri csatárok, az egrieknek ugyanak­kor egyetlen gólt Ígérő támadásuk akadt, de Handó elszalasztottá a kínálkozó lehetőséget. Szünet után feljavult az egri csapat és mintegy negyedórán ke­resztül jelentős fölényt harcolt ki. Sok gyors támadás gördült ekkor a vendégek kapuja felé. de gólt nem. sikerült elérni. Egy ízben Bostai lövését tette ártalmatlanná Veres. A 60. perctől kezdve meg­változott a helyzet: az egri csapat fokozatosan visszaesett, feljött a tervszerűbben, higgadtabban ját­szó Bányász és átvette a kezde­ményezést. Meleg helyzetek adód­tak az egri kapu előtt, egy ízben a kiugró Baranyit az utolsó má­sodpercben szerelte szögletre Kiss I. Az Egri Dózsa játéka ismét csa­lódást okozott a szurkolóknak. Főleg a támadósor játszott gyen­gén, amely a 90 perc alatt - elte­kintve a második félidő első sza­kaszától - jóformán semmi ve­szélyt nem jelentett a vendégek kapujára. Még szerencse, hogy a közvetlen védelem kitűnően állt a lábán és meg tudta akadályozni a Bányász győzelmét, s így azt kell mondanunk^ hogy a 0:0-ás Egri Dózsa— Borsodi Bányász 0:0 Eger, 3500 néző. Vez.: Radó. ■Dózsa: Papp — Mészáros, Kiss I., Revasz _ Várallyay, Hanus — Handó, Bostai, Szusz, Usztöke, Csizmadia. Edző: Molnár Péter. Bányász: Ve­^ rés — Négyesi, 'V Kovács. G. Sza­bó — Benkő. Ha- /Sí ‘ jas — Verebélyi, ■s~y ö (/áj Vécsey, Kőhalmi, Szőcs, Baranyi. , I— Edző: Holányi Béla. A hajnali eső alaposan feláz­tatta a pálya talaját, s a rendkí­vül csúszóssá vált fű alaposan megnehezítette a csapatok dolgát. Tapogatózó játékkal indult a mér­kőzés, a 3. percben Csizmadia be­adását Várallyay fejelte kapura, Veres azonban a helyén volt. A másik oldalon Vécsey lövése szállt el a kapu mellett. Nem sokkal ké­sőbb az egri védők hibájából Szőcs küldött nagy lövést Papp kapujára, a kapus azonban bra­vúrosan kiöklözte a labdát. Fel­tűnt, hogy a vendégek egysze­rűbben igyekeznek megoldani a helyzeteket és jobban alkalmaz­kodnak .a talajhoz. Az előretörő Hajas nagy ' erejű lövése hajszál­lal süvített el a léc fölött, majd Gyengén játszott a Dózsa támadósora Egri Dózsa—Borsodi Bányász 0 :0 Csak a Gyöngyösi Spartacusnak sikerült győznie ... Es történt as 1XB lll-han Kazincbarcika— Egri Honvéd 3:1 (1:0) Kazincbarcika, 400 néző. Vez.: Tamás. Honvéd: Zsilinszki — Maruzs II. Egyed, Gyetván - Gál, Szabó _! Lestál, Birinyi. Plessek. Armos, Tankőczi. Edző: Kovács László. A Honvéd tartalékosán, az idő­közben megbetegedett Józsa és Kriston nélkül kezdte a játékot. A hazaiak kaptak hamarabb lábra, az egri védelem azonban jól tömö­rült a kapu előtt. Egy ellentámadás során Lestál került jó helyzetbe, de kivárt a lövéssel és szögletre szerelték. Az első gól a 25. percben esett, ami­kor a balösszekötő labdája az elő­rehúzódott Vécsei elé került, aki közelről a hálóba lőtt. 1:0. Ezután a félidőig mezőnyjáték követke­zett. enyhe hazai fölénnyel. Nem változott a helyzet szünet után sem, az 50. percben az egri védők hibáját kihasználva, a jobbössze­kötő lövése jutott a bal felső sa­rokba. 2:0. A gólra heves egri támadások következtek, nagy iramú, változa­tos küzdelem alakult ki. Az egriek nem tudták kihasználni gólhelyze­teiket, a hazaiak viszont a 85, percben tovább növelték előnyü­ket: a lesen álló balösszekötő lőtt közelről a sarokba. 3:0. A Honvéd a 87. percben szépített: Lestál za­varta a labdát cipelő kapust, a középhátvéd belerúgott a szélsőbe. A megítélt büntetőt Gál értékesí­tette. 3:1. A Honvédban Zsilinszki nem te­het a gólokról, Maruzs II. és Egyed jól látta el feladatát, Gyetván mindhárom gólban „benne volt”. Szabó volt a jobbik fedezet, de Gál is kielégített A sok gólhely­zetet kihagyó támadósorbői csak Lestál lelkes játéka érdemel di­cséretet Tamás játékvezető a me­zőnyben jól ítélkezett, de vétett két nagy hibát: a hazaiak harma­dik gólja előtt nem bírálta felül a partjelzőt, és a középhátvédet a 11-es megadásánál ráadásul ki kel­lett volna állítania. BALOGH BÉLA j Az NB ITT. állását ÉSZAKKELET: 1. Nyíregyháza 17 10 5 2 31:16 25 2. M. Bányász 17 12 1 4 40:22 25 3. D. Dózsa 17 8 5 4 35:22 21 4. H.-szoboszló 17 9 3 5 26:23 21 5. FŐV. Aut. 17 7 6 4 27:20 20 6. NagykáUó 17 7 5 5 30:31 19 7. Egercsehi 17 9 - 8 35:29 18 8. KMTK 17 6 5 6 28:20 17 9. D. Gcs.-gyár 17 3 7 5 23:18 17 10. MMTE 17 6 4 7 27:28 16 11. Rudabánya 17 5 6 6 23:27 16 12. Kisvárda 17 6 2 9 19:32 14 13. Egri Honvéd 17 3 7 7 28:34 13 14. Gyöngyös 17 4 4 9 19:32 12 13. Szuhavölgy 17 3 4 10 16:30 10 16. Somsály 17 2 4 11 15:38 8 ÉSZAKI 1. Nagytaátony 17 14 l 2 41:12 25 2. Baglyasalja 17 11 5 1 29:12 21 3. Ikarus 17 10 4 3 32:15 24 4. KISTEXT 17 10 4 3 30:15 24 5. Tehertaxi 17 9 5 3 30:14 2: 6. Vác 17 7 3 2 27:17 2: 7. Sashalom 17 9 2 6 32:22 2( 8. Kisterenye 17 6 7 4 21:16 1! 9. Petöfibánya 17 6 4 7 25:29 11 10. Statisztika 17 5 3 9 26:28 1! 11. Chinoin 17 2 7 8 17:30 1! 12. Autótaxi 17 3 4 10 27:42 II 13. Z. Építők 17 4 2 11 15:35 11 14. Hajógyár 11 l 71 13:29 ! 15. Karlat 17 2 4 n 12:32 I 16. V- DmasM S a 3 H IZMI 1 ■osszul elmozduló kapus mellett, :0 méterről a hálóba lőtt. 1:0. Rög­ön utána Fehér szöglete után ka­varodás támadt a kapu előtt, s a védők csak nehezen szabadítottak el. Ezután Makalicza sokat ígérő ’ íelyzetben elbotlott a labdával, majd három egymás utáni szöglet - jelezte a bányászok fölényét. A 30. percben váratlanul következett a ■ hazai együttes egyenlítő gólja: kapu előtti kavarodás végén a balösszekötő lövése talált utat a hálóba. 1:1. Szünet után a vendégek belső hármasa szemmel láthatóan visz- : äzaesett, feljött az Autótaxi és Ko­vácsnak több ízben is be kellett bizonyítania, hogy jő formában van. A játék utolsó szakaszában petőfibányai rohamok követkéz- ' tek. Egy perccel a befejezés előtt Gáldi lövése a felső lécről Szarvas elé pattant, s a csatár közelről a hálóba fejelt. 2:1. Mindenld elkönyvelte Petőfi- bánya győzelmét, de az utolsó másodpercben a taxisok balszél­sője elviharzott a szélen; Kovács kapuja előtt nagy kavarodás tá­madt és a labda a hálóba jutott. 2d. Újrakezdésre mér nem volt idő... Jó iramú, élvezetes mérkőzést vívott egymással a két csapat. Első félidőben nyújtott teljesítménye alapján Petöfibánya közelebb állt a győzelemhez. Egyénileg Kovács jól védett, a hátvédhármas meg­bízható teljesítményt nyújtott. A fedezetpár alkotta a legjobb csa­patrészt, elöl a két szélső lendü­letes támadásokat vezetett, főleg Gelics. Gáldi I. a mezőnyben so­kat dolgozott, a kapura azonban nem volt veszélyes. Makalíczától és Szarvastól többet vártunk. Tóth jól vezette a mérkőzést. KULCSÁR MIHÁLY Miskolci Bányász— Egercsehi 5:1 (1:0) Pereces, 700 néző. Vez.: Szöllösi. Egercsehi: Tarczali — Balogh, Bóta, Bocsi — Horváth, Török - Takács, Dudás, frommer, Czifrik, Hidasi. Edző: Varczába Ágoston. A hazaiakat fűtötte a visszavá­gás vágya, hatalmas lendülettel vetették magukat a küzdelembe, támadás támadást követett, az egercsehiek védelme azonban 35 percen át kitűnően zárt. A 36. percben azonban megtört a jég: a középcsatár fejese mellé jutott volna, a labda azonban a menteni igyekvő Bóta kezéről a balössze­kötőhöz jutott, aki közelről a há­lóba lőtt. 1:0. Szünet • után sem változott a já­ték képe, továbbra is a hazai csa­pat irányította a játékot, és az 50. percben megszerezte a második gólt: Tarczali kapufára nyomott egy nagy erejű lövést és a vissza­pattanó labdát a balösszekötő érté­kesítette. 2:0. Ezután a szemfüles balszélső lövése jutott Tarczali hálójába, majd jobboldali támadás végén a jobbösszekötő rúgta a perecesiek negyedik gólját. A 76. percben az egercsehiek támadása bontakozott ki, amelynek végén Dudásnak sikerült szépítenie. 4:1. Néhány perccel a befejezés előtt Török .hibájából a jobbszélső vil­lámgyorsan elfutott és visszagurí­tott labdáját az előrehúzódó bal­fedezet élesen a hálóba vágta. 5:1. A nagy érdeklődéssel várt mér­kőzésen Egercsehi csapata átlagon aluli teljesítményt nyújtott. A szerdai jó játék után szinte rá sem lehetett ismerni az együttesre. Egyénileg Tarczali a gólokról nem tehetett, a hátvédhármasban Bocsi nyújtott elfogadható teljesítményt. A két fedezet formán kívül ját­szott, elöl csak Dudás és From­mer igyekezete dicsérhető. A játékvezető megfelelő módon működött. ■GYED JÓZSEF Megyénk NB Ill-as csapatainak r vasárnapi mérlege: egy győzelemi i egy döntetlen és két vereség. A 1 Gyöngyösi Spartacus végre javuló \ csatárjátékkal, megérdemelten \ nyert a Kisvárdal Vasas ellen, mig I a Petőfibányai Bányász Pestújhe- 1 lyen értékes döntetlent harcolt ki í az Autótaxival szemben. Perecesen ; a Miskolci Bányásznak alaposan i sikerült visszavágnia a tavaly i Egeresemben elszenvedett vere- i ségért és a tartalékos Egri Honvéd ' is elvérzett Kazincbarcikán. i Gyöngyösi Spartacus— Kisvárda 4:2 (3:1) Gyöngyös, 120# néző. V.t Ötvös. Gyöngyös: Csaba — Győző, Trei- ; bér, Somod! •- Szalma, Szerdahelyi *r Keszthelyi, Potye. Alaxai, Fé- czelii Kiss. Edző: Csizmánk Imre. A nappal, hátban, de széllel Szemben játszó Gyöngyös remek támadásai vezették be a mérkő- 1 zést. a fölény a 4. percben góllá érett: Szerdahelyi beadását Készt- , helyi a kitörő Alaxai elé fejelte, ' a középcsatár lövését a kapus csalt kiütni tudta és a szemfüles Potye közelről a hálóba lőtt. 1:0. Nem sokat váratott magára a második gyöngyösi gól sem: a kitörő Kisst a 16-oson belül felvágták és a megítélt büntetőt Treiber úgy vágta a jobb sarokba, hogy a lab­da közben a kapufát is érintette. , 2:0. Ezután Szerdahelyi nagy lövé­sét bravúrral ütötte a kapufára a vendégek kapusa, a másik oldalon Csaba tett ártalmatlanná egy. ve­szélyes lövést. A 25. percben újabb hazai gólnak örülhettek a nézők: Keszthelyi labdájával Alaxai fu­tott el, majd középre ívelt és a berobbanó Kiss ügyesen a hálába emelt. 3:0. A gól után Gyöngyös érthetetlenül visszaesett, feljött Kisvárda és a 35. percben gólt ért el: a jobbösszekötö lövését Csaba csak kiütni tudta, a labda ismét a csatár elé került, aki másod­szorra már nem hibázott. 3:1. Szünet után Szerdahelyi és Pá- czeli helyet cserélt egymással. Hosszas mezőnyjáték után az 57. percben esett a hazaiak negyedik gólja, amikor Szerdahelyi labdá­jával a lesgyanús helyzetben levő Kiss elfutott és a kimozduló kapus mellett a bal sarokba lőtt. 4:1. Most mintegy tíz percen keresztül gyöngyösi rohamok következtek, utána azonban feljött Kisvárda és támadásai a 88. percben sikerrel jártak. A Spartacus játéka a 4:2-es győ-' zelem ellenére sem volt megnyug­tató. Csak az első 23 percben és Szünet után mintegy 10 percen ke­resztül játszott jól az együttes. A támadősor több gólt is rúghatott volna, a védelem viszont csak sze­rencséjének köszönhette, hogy nem kapott több gólt. Egyénileg Csaba elfogadhatóan védett. A hátvédhármas végig sok hibával játszott. Szerdahelyi volt a jobbik fedezet, de Szalma is kielégített. Keszthelyi még nincs formában, a nagy területen mozgó Potye a vé­gén elfáradt. Alaxai javuló telje­sítményt nyújtott, Páczell bizo­nyult a csapat legjobb játékosá­nak. Hasonlóan kitűnő teljesít- ményt nyújtott Kiss is. Ötvös, néhány apróbb hibától el­tekintve. jól vezette a . mérkőzést. SZKOCSOVSZKY TIBOR Petöfibánya— Autótaxi 2:2 (1:1) Pestújhely. 500 néző. Vez.: Tóth, Petöfibánya: Kovács L. — Tóth n.. Juhász, Gáldi ni. - Tóth I., Takács — Fehér, Gáldi I.. Malcali- eza, Szarvas. Gelics. Edző: Takács László. Jó talajú pályán Petöfibánya ra­gadta magához a kezdeményezést és .mintegy' 30 percen át jelentős fölényt harcolt ki. Az első gól a 7, percben esett, amikor Szarvas Oboájával Gettos kiugrott t* m