Népújság, 1960. március (11. évfolyam, 51-77. szám)

1960-03-22 / 69. szám

6 népüjsAg 1960. március 22. ’ • sSfi&M Ez történt az NB Ill-ban Megyénk csapatai ezúttal kitűnően szerepeltek — Egercsehi idegenben, Gyöngyös és Petőf'ibánya otthonában győzött — Az E. Vasas és a Hatvani VSE idegenben ért el döntetlen eredményt Megyénk NB Hl-as csapatai a bajnokság vasárnapi fordulójában ugyancsak kitettek magukért. Há­rom győzelem és két döntetlen a mérleg. A legértékesebb győzel­met kétségkívül az Egercsehi Bá­nyász aratta, amely idegenben, a Debreceni Honvéd ellen diadal­maskodott. örvendetes, hogy az eddig gyengén szereplő Petöfibá- ryai Bányász most két bajnoki ponttal örvendeztette meg híveit, a Gyöngyösi Spartacus kiköszörülte az elmúlt vasárnapi csorbát, biz­tosan győzött és szilárdan tartja a táblázatban elfoglalt negyedik he­lyet. Az Egri Vasas ismét tartalé­koson volt kénytelen kiállni Nyír­egyházán az SZSE ellen, ezért a döntetlen jónak mondható. Hason­lóképpen értékesnek ta'tjuk a HVSE budapesti pontszerzését is. Petőfibányai Bányász— Zagyvapálfalvi Építők 2:0 (2:0) Fetőfibánya, 800 néző. Vez.: Vin- cze dr. petöfibánya: Novak — Veres, Sándor, Aradi - Imre, Takács - Makalicza, Alattyáni Opovszki, Szlavek, Tóth. Edző: Wämser Gy. Sáros, mély talajon került sor a mérkőzésre, a hazai csapat nagy becsvággyal vetette magát a kuz- delembe és főleg kitűnően játszó balszárnya révén veszélyeztetett. A hazaiak fölénye a 15. percben góllá érett: Opovszki jó ütemben tört ki a védők mellett és a ll-es pont tájékáról védhetetlen lövést küldött a bal alsó sarokba. 1:0. A gól után nyomasztóvá vált a petőfibányaiak fölénye, az ellenfél alig jutott át a félvonalon. Védel­mükre nagy munka hárult, külö­nösen az erélyesen és lendületesen játszó Opovszki, valamint a nagy területen mozgó Szlavek semlege­sítése volt számukra nehéz feladat. A 30. percben Makalicza nagy lendülettel futott el a szélen, majd Tóth-hoz továbbította a labdát. A balszélső két védőt is kicselezte, majd a kimozduló kapus mellett biztosan lőtt a hálóba. 2:0. Egy ellentámadás során Novak ■merész belevetődéssel tisztázott, nem sokkal később a kitörő Opovszkit csak kézzel tudtak visz- szatartani a védők. Szünet Otán folytatódtak a hazai rohamok, s egymás után több szöglet jelezte a petőfibányai fö­lényt. A vendégek védői sokszor csak szabálytalanság árán tudták tartani a hazai csatárokat. AZ 53. percben Sándor szabadrúgása nyo­mán a labda átszállt a sorfalon, de a kapus szerencsével elcsípte, majd Makalicza futott el a szélen, befelé kanyarodott, de a lövés pillanatában elnyomták és a ka­pus ismét hárított. Ezután a fá­radtság jelei mutatkoztak mindkét csapat játékosain, a hazaiak most már inkább a védekezésre fektet­ték a fősúlyt. Ezekben a percek­ben a vendégek többet támadtak, de egy kapufán kívül nem tudtak mást elérni. A petőfibányai csapat ezen a mérkőzésen küzdeni tudásból és akarásból jelesre vizsgázott. Győ­zelmük teljesen megérdemelt. Egyénileg Novák jól védett, a hátvédhármas tagjai átlagon felüli teljesítményt nyújtottak. A két fe­dezet megbízható csapatrészt alko­tott. Takács különösen második félidőbeli okos védőjátékával, tűnt In Makalicza a szokott formájá­ban játszott, Alattyáni nehezen boldogult védőjével, Opovszki len­dületes, gólratörő csatárjátékot mutatott be. Szlavek volt a táma­dósor motorja, Tóth sérülten is veszélyes szélsőnek bizonyult. A játékvezető kitünően műkö­dött. KULCSÁR MIHÁLY Gyöngyösi Spartacus— Goldberger SE 3:1 (1:0) Gyöngyös, 2500 néző. Vez. Tófalvi. Gyöngyös: Csokros — Túri, Far­kas, Rozgonyi - Bánhidi, Treiber - Nagy, jalka, Tapogatózó Játékkal kezdődött a mérkőzés, a vendégek vezették az első támadást, melynek végén Csokros szépen hárított, a másik oldalon Baranyi elől az utolsó pil­lanatban szögletre mentettek a védők. Feljött a gyöngyösi csapat, de csatárai feltűnően keveset lőttek kapura. Szép támadás végén Kiss elől ismét szögletre hárítottak a védők, a másik oldalon Csokros mentett szögletre. Változatos, élve­zetes volt a küzdelem. A 20. perc­ben parázs jelenetek adódtak a Goldberger kapuja előtt, majd Kiss ravaszul csavart labdáját új­ból szögletre nyomta a kapus. A 37. percben egymás után há­rom szögletet ért el a hazai csa­pat, a harmadiknál Marosvári ívelte be a labdát, a kapus mellé ütött és Baranyi az üresen maradt hálóba fejelt. 1:0. A n. félidő hazai indult. A 48. percben az egyik védőjátékos ve, a hálóba jutott, a azonban, nagy meglepetésre, nem gólt, hanem 11-est ítélt. Kiss futott a labdának, de lövését a kapus szögletre ütötte. Az 56. perc meghozta a második gyöngyösi gólt is: Marosvári szög­letét a kapus kiejtette és a befutó Kiss közelről a hálóba lőtt. 2:0. Ebben a játékrészben szemre is szépen játszott a gyöngyösi csa­pat, de a belsők továbbra is irtóz­tak a lövésektől. Jellemző, hogy szer egymás után Bánhidi tá­^ ~Marosvári, Baranyi, Bu- ~Kiss. Edző: Csizmarik Imre. rohamokkal Kiss fejese kezét érint- játékvezető voli lövése foglalkoztatta az ellen­fél kapusát. A 80. percben esett a mérkőzés legszebb gólja: Treiber átadásával Baranyi a baloldalon tört ki jés pontos beadását Bujalka 8 méter­ről a kapuba továbbította. 3:0. A másik oldalon Túri hibájából szöglethez jutottak a vendégek, a szöglet után nagy tömörülés tá­madt a gyöngyösi kapu előtt, Csokros előbb kiütötte a labdát, de a jobbszélső másodszorra már nem hibázott. 3:1. Jó iramú, élvezetes játékot ho­zott a találkozó, a csapatok végig sportszerűen küzdöttek. Nagyobb szerencsével, nagyobb gólarányú győzelem is születhetett volna. Egyénileg Csokros jól védett, a gólról nem tehet. A hátvédhármas­ban Rozgonyi volt a legjobb, Farkas és Túri valamivel halvá­nyabb volt a szokottnál. A két fe­dezet alkotta a legjobb csapat­részt, elöl a k.ét szélső volt a tá­madósor lendítője. A belső hármas ezúttal sokat körülményeskedett és főleg a lövésekkel maradt adós. Tófalvi jól kézben tartotta a mérkőzést, a ll-esnél azonban sze­rintünk műhibát vétett. RADNAI ANDRÁS Egri Vasas— Nyíregyházi SZSE 1:1 (0:0) 800 néző. Nyíregyháza, 800 néző. Vezette: Szőllősi. Eger; Szűcs — Hídvégi, Lisztócz- ky, Boros — Váraljai, Baranyai — Kalina, Nagy IV., Ivádi, Nagy I., Bocsi. Edző: Juhász Imre. Tapogatózó játékkal teltek el az első percek, mindkét csapat hosz- szan előre vágott labdákkal pró­bálkozott, általában pontatlan lab­daátadások jellemezték a küzdel­met. Később fokozatosan egri fö­lény alakult ki, egy szép támadás végén Nagy IV. lövését biztosan védte a kapus. A másik oldalon Váraljai rossz hazaadása nyomán parázs jelenetek adódtak az egri kapu előtt, Szűcs az utolsó pilla­natban szedte fel a labdát a kitörő középcsatár elől. A 13. percben gyors egri táma­dás végén Bocsi jól ívelt középre, de Nagy I. lekésett az átadásról, s oda lett a helyzet. Most egy ne­gyedórán keresztül unalmas me­zőnyjáték folyt, egyik kapu sem forgott igazán veszélyben. A félidő utolsó perceiben feljött a hazai együttes, nagy munka há­rult az egriek védelmére. A 42. percben az üresen álló középcsa­tár Szűcs fölött átívelte a labdát, és Váraljai a gólvonalon hárított. A II. félidőt hazai szöglet vezette be, amely nyomán ismét parázs jelenetek játszódtak le az egri ka­pu előtt, s a védelem csak némi szerencsével hárított. A 49. perc­ben gólt ért el az egri csapat. Kalina az üresen álló Nagy ív­hez továbbította a labdát, aki mintegy 8 méterről a kapu jobb alsó sarkába lőtt. 1:0. A gól után fokozatosan fölénybe került az egri csapat, csatárai sok szép helycserés támadásokat ve­zettek. Az 58. percben Nagy IV. beadását Ivádi a kapu torkából fölé rúgta, majd feljött a hazai együttes és veszélyes támadások­kal közelítette meg az egriek ka­puját. Egy ilyen támadás végén a jobbösszekötő a 16-os vonaláról kapura lőtt, a menteni akaró Lisz- tóczky a lövésbe beletette a lá­bát, s a labda a vetődő Szűcs mel­lett az ellenkező sarokba vágódott, öngól! 1:1. Ezután Eger többször is megsze­rezhette volna a győztes gólt, de csatárai közvetlen közelről sem tudták bevenni a hazaiak kapuját. Szűcs a gólról nem tehet, de labdafogása nem volt magabiztos. A hátvédhármasban Hídvégi és Boros jó teljesítményt nyújtott, Lisztóczky mélyen formája alatt játszott. Váraljai a mezőny leg­jobbjának bizonyult, de a fiatal Baranyai is beváltotta a hozzá fű­zött reményeket. Kalina a máso­dik félidőben jött fel. Nagy IV. végig jól játszott, ivádi szürkén mozgott, Nagy I. kitűnő építőmun­kával vonta magára a figyelmet. Bocsi gyengébb teljesítményt nyúj­tott. TÓTH ZOLTÁN Egercsehi Bányász— Debreceni Honvéd 1:0 (1:0) Debrecen, 2000 néző. Vez.: Kaposi. Egercsehi; Selmeczi — Balogh, Szűcs, Nagy I. — Török, Bárdos — Egyed, Ócskán, Dudás, S. Kovács, Bóta. Edző: Túrán István. A vendégcsapat lépett fel táma­dólag és az 5. percben megszerez­te a mérkőzést eldöntő egyetlen gólt: Dudás a félpályáról indult el a labdával, átcselezte magát a vé­dőkön, majd a kimozduló kapus mellett is elhúzta a labdát és mint­egy 8 méterről a hálóba gurította. 1:0. A gól után élénkült a játék ira­ma. egy ellentámadás során Sel­meczi a levegőben úszva, védett egy nagy lövést, majd Egyed szo­rongatott helyzetben Bótához to­vábbította a labdát és a szélső fejese a kapufát súrolva hagyta el a játékteret. A 31. percben tovább növelhette volna előnyét az egercsehi csapat. Egy szögletrúgás után a kapus ki­ejtette a labdát, amely Bóta elé pattant, de a szélső mintegy hat méterről az üres kapu fölé lőtt. A II. félidőt heves hazai roha­mok vezették be. A 60. percben Selmeczi vakmerő lábravetődéssel hárított, amiért méltán kapott nagy tapsot a közönségtől. A 65. perc­ben egy S. Kovacs-Bóta támadást szögletre szerelt a védelem. Nem sokkal kérőbb szabadrú­gáshoz jutott a hazai csapat, mely­nek végén a balösszekötő közeli nagy lövését Selmeczi ujjheggyel nyomta szögletre. A 80. percben Egyed a középen tört ki, jó helyzetbe került, de az­tán lágyan a kapus kezébe ívelte a labdát. A 82. percben a hazaiak­nak támadt óriási gólhelyzetük: egy támadás végén nagy kavaro­dás támadt a vendégek kapuja előtt, Selmeczi is kifutott kapujá­ból, közben a labda a tisztán álló balösszekötőhöz került, aki három méterről az üres kapu fölé bom­bázott. A 86. percben Selmeczi ritkán látható bravúros védése ragadtat­ta tapsra ismét a közönséget. A két csapat találkozóján nem volt szép a játék, inkább küzde­lem folyt mindkét félidőben. Az első 45 percben valamivel az eger- csehieknek volt több helyzetük, a támadósorból azonban hiányzott a gólra törő lendület. A II. félidő­ben még jobban visszaesett ez a sor. s ekkor a hősiesen küzdő és kitűnően játszó bányászvédelemre nagy nyomás nehezedett. ■ Egyénileg Selmeczi a mezőny ■legjobbjának bizonyult, több biz­tos góltól mentette meg kapuját. A hátvédhármas magabiztosan,' ke­ményen verte vissza a meg-meg- újuló rohamokat. A két fedezet hatalmas munkát végzett, közülük Török játéka volt a színesebb. A támadósorban csak Dudást lehet maradéktalanul dicsérni, Egyed halványabb volt a szokottnál. Ócs­kán lassúnak bizonyult. S. Kovács igyekezett, de még mindig nincs formában. Bóta nem ismerte fel a hpl vzpfpkpf­A játékvezető kifogástalanul lát- ta el feladatát. PAPP IMRE Vasas Dinamó— Hatvani VSE 1:1 (1:0) Gyömrői út, 500 néző. V.: Bende. Hatvan: Berényi - Kiss, Tóth, Adám — Rékasi, Lovász — Szabó, Katona, Fehér, Sáfrán I., Sáfrán II. Edző: Somogyi Károly. A játék elején heves rohamokat vezetett a hatvani csapat, de a Vasas védelme kitűnően rombolt. Tíz perc elteltével feljött a hazai együttes és élvezetes, jó iramú küzdelem alakult ki. A 15. percben Berényi minden tudására szükség volt, hogy megmentse kapuját a góltól. A hatvaniaknak a 20. percben támadt az első gólhelyzetük: Ré­kasi, Fehér. Sáfrán I. volt a labda útja, az összekötő kiugratta Sza­bót, de a szélső nagy lövése a ka­pufa fölé szállt. A 25. percben egy veszélytelen­nek látszó Vasas Dinamó támadás­ból megszületett a mérkőzés első gólja: a hazaiak középcsatára mintegy 20 méterről lövésre szán­ta el magát, Berényi az erős lö­vést csak kiütni tudta, és a befutó középhátvéd másodszorra -már nem hibázott. 1:0. A másik oldalon ismét nagy helyzetet hagytak ki a vendégek: szép támadás végén Katona fakép­nél hagyta a védelmet, majd az üresen álló Fehéi’hez továbbította a labdát. A középcsatár kapura lőtt, de a berohanó jobbhátvéd a gólvonalon hárított. A második félidőt a Dinamó he­ves rohamai vezették be. Egy el­lentámadás során Szabó hatalmas lövése a kapufán csattant. Az egyenlítő gól a 72. percben esett, amikor Sáfrán I. jobboldal­ról leadott, nagyerejű lövése a kapus kezét érintve, jutott a há­lóba. 1:1. A hátralevő időben kiegyensú­lyozott mezőnyjáték folyt. A mutatott játék alapján a hat­vani csapat győzelmet érdemelt volna, s ettől csak a csatársor erőtlen játéka fosztotta meg. Egyénileg Berényi jól látta el feladatát, a hátvédhármasban Tóth, Adám, Kiss a sorrend, a fe­dezetpár sok jó támadást indított el. A támadósor főleg lelkes já­tékáért érdemel dicséretet. NAGY ANTAL Csak röviden... — A labdarúgó NB L eredmé­nyei: Csepel—Vasas 1:0, Ferencvá­ros—Tatabánya 4:2, Honvéd—Diós­győr 2:0, Ü. Dózsa—BVSC 2:0, Pécs—MTK 3:3, Szeged—Dorog 1:1, Salgótarján—Szombathely 1:1. — NB Il-es eredmények. Keleti csoport: Egyetértés—Debrecen 1:1, SZVSE—Nagybátony 1:0, Bp. Spar­tacus—Orosháza 4:0, Szolnok—Bor­sodi B. 1:0, Pénzügyőr—Jászbe­rény 1:0, Kecskemét—Ózd 0:0. Nyugati csoport: Vác—Győr 0:0, Pápa—Szállítók 0:0, Láng—Pécsi VSK 0:0, Kaposvár—Budai Sparta­cus 2:0, Komló—Székesfehérvár 3:1, EVTK—Oroszlány 2:0, Sztálin- város—Budafok 0:0, Mosonmagyar­óvár— ZTE 4:1. — Ez történt még az NB ni-ban. Északi csoport: Kisterenye—K. Lombik 0:0, S. Kohász—Baglyasal- ja 1:0, Ikarusz—B. Mechanika 1:0, Generátor—Autótaxi 1:0. Északke­let: Miskolci MTE—Ny. Spartacus 0:0, D. Göcs—Putnok 1:1, M. Bá- nyász-DVTK II. 4:0. D. Kinizsi- Somsály 2:1, Tiszalök—Ormosbá­nya 2:0. — Stanfordban egy meghívásos atlétikai versenyen William Nieder 19.45 méterről újabb súlylökő vi­lágcsúcsot állított fel. — Nemzetközi labdarúgó-mérkő­zések: Olaszország—Spanyolország ifjúsági válogatottak 3:0 (1:0). Madrid. Peking válogatott—Spartak Moszkva 1:0. Peking. — Az országos bányász mezei futóbajnokságot Salgótarjánban rendezték meg. A férfi felnőttek versenyében a gyöngyösi Kiss An­tal a tatabányai Szalai mögött ér­tékes második helyezést szerzett. — A budapesti nemzetközi egyéni asztalitenisz-versenyen Bérezik és Kóczián Éva diadalmaskodott. Győzelmük némi vigasz a szom­bati súlyos csapatvereségre. — A Magyar Népköztársaság 1960. évi ifjúsági asztalitenisz baj­nokai: Rózsás Péter, Friesenhahn Júlia. — A világbajnoki páros sakk­mérkőzés harmadik játszmájában döntetlen eredmény született Bot- vinnlk és Tál között. — Jégkorong felszabadulási ku­pamérkőzés: Bp. Építők—FTC 6:1 (2:0, 2:0, 2:1). — A megyei labdarúgó-bajnokság eredményei: Rózsaszentmártoni Bányász—Lőrinci Erőmű 1:0, Egri Spartacus—Bélapátfalvi Építők 2:0, Honvéd Dobó István SE—Bükk- szenterzsébeti KSK 9:0, Egri Előre —Hevesi MEDOSZ 4:1, Gy. Bányász —Honvéd Zalka SE 1:3, Honvéd Korvin Ottó SE—Recsk 1:0, Selyo -Gy. Vasutas 2:1, Ape—H. Kinizsi 1:2. A TOTO eredménye 12. HÉT: 1. Csepel—Vasas 1 l.*0 2. Ü. Dózsa—BVSC 1 2:0 3. Tatabánya-Ferencváros 2 2:4 4. Pécs—MTK X 3:3 5. Diósgyőr—Bp. Honvéd 2 6:2 6. Salgótarján—Szombathely X 1:1 7. Dorog—Szeged X 1:1 8. Vác—Győr X o.-o 9. Pápa—Szállítók X 6:0 10. Egyetértés—Debrecen X 1:1 11. Atalanta—Fiorentina 2 1:3 12. Udinese—Milan X 2:2 Mo Egerben ülésezik az OISB elnöksége Ma délelőtt Egerben a Megyei Művelődési Ház ifjúsági klubjában ülést tart az Országos Ifjúsági Sport Bizottság elnöksége. Az ülés napirendi pontjai a következők: . A Heves megyei Diák Sport Tanács 1960. évi munkájának érté­kelése. Előadó: Gerzovich József. !. Az egri Pedagógiai Főiskola sportkörének munkája. 3. Az olimpiai jelvényszerző-ver­senyek állása Hatvanban és a hat­vani járásban; 4 Jászberényi Vasas Gyöngyösön Szerdán délután Gyöngyösön, a Spartacus sporttelepen barátságos labdarúgó-mérkőzésre kerül sor a Jászberény Vasas NB Il-es és a Gy. Spartacus NB III-as csapatai között. A mérkőzés négy órakor kezdődik. Vízilabda Szünet után biztatóan mozgott az egri csapat EGRI VASAS—BP. VTSK 13:3 (4:1» Eger, barátságos. V: Kertaj dr. Eger: Denk — Szepesi, Frank — Tassi — Bodnár, Utassy, Bolya. Mintegy 300 főnyi közönség előtt került sor az egri csapat második előkészületi mérkőzésére. Rögtön egri góllal kezdődött a játék: Bodnár remek átadását Bolya biz­tosan lőfte a hálóba: 1:0. Ezután Tassi a kiállítás sorsára jutott, majd partra került egy vendégjátékos is. Utassy közeli lö­vése hozta meg a második gólt, nem sokkal később Bodnár nagy­erejű lövése jutott a hálóba. 3:0. Ezután Bodnárt állította ki a já­tékvezető és a pestiek Gallyas ré­vén szépítettek. 3:1. A félidő utolsó gólját szép egri támadás végén Tassi dobta. 4:1. Szünet után emberelőnyhöz ju­tott az egri együttes, amit Bolya rövidesen kihasznált. 5:1. Ezután ismét Bolya volt eredményes, 6:1, majd Bodnár lövése talált utat a hálóba. 7:1. Innen kezdve a VTSK teljesen visszaesett és sűrűn potyogtak a gólok. Utassy két, valamint Tassi és Bodnár lövéseivel 11:1 arány­ban elhúzott az egri együttes. Az utolsó percekben már nem folyt komoly játék, a VTSK így két íz­ben is be tudta venni Denk kapu­ját, míg az egriek részéről Tassi, majd Bodnár volt a gólszerző. Így alakult ki a 13:3-as végeredmény. Az egri csapat az első félidőben eléggé gyenge teljesítményt nyúj­tott, erősen meglátszott, hogy fel­készülése elején tart. Szünet után azonban már láttunk néhány jó mozzanatot, néhány formás táma­dást, szellemes elgondolást, és a lövésekkel sem maradtak adósak a csatárok. Mindent egybevetve, a csapat teljesítménye biztatónak mondható és remélhető, hogy az olimpiai kerettag Pócsikkal, vala­mint a sérült Rlngelhannal kiegé­szítve sok kellemes percet okoz majd szurkolóinak az OB I. küz­delmei során. Kertai dr. jól vezette a mérkő­zést, a legkisebb szabálytalanságot is megtorolta; pooooooocx»oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooocxx»oooooo AZ EGRI VENDÉGLÁTÓIPARI VÄLLALAT az Országos Vendéglátóipari Napok alkalmából 1960. március 23-án (szerdán) cukrászati bemutatót tart (a 6-os és 15-ös) a Széchenyi utcában levő két cukrászdában. A bemutatásra kerülő cukrászkészítmények a helyszínen megvásárolhatók. SZERETETTEL VÁRJUK KEDVES VENDÉGEINKET! yxx»00000000000000000cx300c0000000000000000000000cx30000000000000000000000cx»0co0c0í 9 ©■© ©© e©©© © © o s o© ©Ö®© ÉPÍTKEZŐ MEZŐGAZDASÁGI TERMELŐSZÖVETKEZETEK, FIGYELEM! Építkezéshez szükséges különböző méretű BETONGÖMBACÉLOK, SZEGLETACÉLOK, T-ACÉLOK, FEKETE- ÉS HORGANYZOTT LÁGYHUZALOK, szegek állnak rendelkezésükre, melynek szállítá­sát megrendelésük esetén azonnal eszközöljük. HEVES MEGYEI MEZŐS ZÖV VÁLLAL AT, EGER Dobó tér 6. Telefon: 17—60. HENTESÁRU-BEMUTATÓ EGERBEN. Közöljük kedves vevőinkkel, hogy folyó hó 22-én és 23-án, a 95. sz. Dobó téri árudánkban (Gyorskiszolgáló bolt) a Ferencvárosi Húsipari Vállalat termékeiből árubemutatót tartunk Keresse fel árudánkat és vásároljon a Ferencvárosi Húsipari Vállalat külön­leges készítményeiből. HEVES MEGYEI ÉLELMISZER KIS­KERESKEDELMI VÁLLALAT, GYÖNGYÖS. LENIN U. 2. Kössünk szerződést 1960. évi babtermésünkre 1 A Terményforgalmj Vállalat magas árat fizet a bank hitelt nyújt, q-ként 100 forint után a kamatot a Ter- ményforgalmi megtéríti. Érdeklődni lehet a terményforgalmi felvásárlóhelyeken. HEVES MEGYEI TERMÉNY FORGALMI V. Apróhirdetések KÉT darab 200 négyszögöles ház­hely, férfikerékpár, kályhák és asztaltűzhely eladó. Eger, Kisfa­ludy u. 250-ES JAWA motorkerékpár ki­tűnő állapotban eladó. Eger, Sán­dor Imre utca 4-a. * 7 KÉT autóakkumulátor és két duda eladó. Forst, Répáshuta. Hatvan és Környéke Építő és Javító Ktsz könyvelői képesítésű, vagy mérlegképes oklevéllel és gyakorlattal rendelkező FŐKÖNYVELŐT KERES. Jelentkezés írásban, ön­életrajzzal mellékelve. 7 tonnás Skoda locsoló- gépkocsira, hosszabb gyakorlattal ren­delkező GÉPKOCSIVEZETŐT felvesz az Egri Városgondo­zási Vállalat. ií!S. bükkszékén, templommal szemben, 2 szobás, előszobás, nya­raló berendezéssel eladó. Érdeklőd­ni: Gyöngyös, Kassai u. 32. NYUGDÍJAS nő, vagy nyugdíjas házaspár takarításért lakást kap­hat. Füzesabony, Úttörő 32. FAJTISZTA, 7 hónapos hím far­kaskutya eladó. Cím a Kiadóban. PIROS, export Danuvia, használt szobabútor, 400 négyszögöl ház­hely, bécsi zongora eladó. Hatvan, Balassi Bálint u. 49. NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja. Felelős szerkesztő: Suha Andor. Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadni Tóth József. Szerkesztőség: Eger, Beloiannisz u. 3. Telefon: 56-74. 56-78. Postafiók: 38. Kiadóhivatal: Eger, Bajcsy-Zsilinszky utca 1. Telefon: 24-44. Postafiók: 23. Heves megyei Nyomda Vállalat. Eger. Bródy Sándor u. 4. Felelős vezető: Mandula Ernő. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 11 Ft.