Népújság, 1958. október (13. évfolyam, 213-239. szám)

1958-10-28 / 236. szám

I Pihenni jó Zúdul a köd. A nyirkos erdő pókhálója lassan Vízcseppek martaléka lesz a fák között..." (Laforgue) ...és a szemerkélő őszi esőben ázottan magas] ik a noszva.ii kastély impozáns homloka. Ä hófehér kavics nedvesen csör- . ren lépteink alatt. Benn, az üdülőben barátságos kandalló- tüz mellett ül a fiatalság. Az ország minden részéről összesereglett szövetkezeti dolgozók most két hétre át­adják magukat a pihenésnek. A hangulat-lampa barátságos fénye álmodozásra hunyja a szemeket, közben egy fiatal elárusító fiú telt érzéssel és komoly hozzáértéssel, tompán idézi a hallgatósá g elé Laforgue versének gyönyörű sorait: Dia este göthös Nap hever domb­tetőn rekettye közt, féloldalára dűlve, senyvedőn, ­s fehéren... Elhalnak a befejező sorok, ahogy behúzzuk csendben ma­gunk mögött a társalgó aj­taját. Ifjú nászutas lakói is vannak most az üdülőnek. Mindenki kedves célzatosság­gal, de kellő tapintattal beszél a fiatalokkal. Jankó Józsefnek, a Ceglédi Mezőgazdasági Ktsz főköny­velőjének és feleségének mit- sem árt az ősz! Esik? Hadd essen, itt az ideje! Vélekedé­sük igazi fiatalságra vall. A széles csigalépcsőt borító szőnyeg puhán süpped a lép­tek alatt. Közhely az, ha azt mondom: De jó, hogy ez a kastély ma már a miénk! Ugye nem? Hiszen még oly közel van a szmokingos-mo- noklis-váltós világ, hogy az ember azért emlegeti, mert szinte bőrén érzi végigbizse­regni az évszázados rossz álomból való kellemes érbe- dést. A meg-megnyüó ajtók mö­gött tünedeznek a lakók. Szé­kely György — az üdülő veze­tője — kellemes meglepetést tartogatott számunkra: bemu­tatott Medve bácsinak és fele­ségének. A 70 éves bácsi már ágyban van. Igazán nem cso­da, hisz a Szalaj kában épp ezen a napon mászták meg az ősember barlangját. Szép teljesítmény. Igaz, hogy Medve bácsi a „szép teljesítmények” embere! Neve több ezer kilométert be­szaladt. A róla elnevezett „Medve”-szivattyúkat 1957-ben MOTORKERÉKPÁRT RÉSZLETRE MOST VÁSÁROLJON ! 125 kom legújabb típusú DANUVIA ára 12 618 Ft 125 kcm K. 55. MOSZKVA Ara 10 600 Ft. Közöljük kedves vendé­geinkkel, hogy a Gyöngyö­si Vörös Csillag Szálloda és Étterem átépítés miatt az étterem folyó hó 15-ével megszűnt — míg a szálloda november hó 1- től kezdődően a Marx Károly út 24. szám alatt, a Puskin-mozi melletti volt Sxörosx iskolában üzentei az átalakítás ideje alatt. Mátravidéki Vendéglátó­ipari Vállalat; Vörös Csillag Szálló és Étte­rem. Vas-Edény szakos KERESKEDŐ­SEGÉDEKET alkalmaz a Heves megyei Vas- és Műszaki Nagy- cereskedelmi Vállalat. — Fizetés kollektív szerint. Jelentkezés a vállalat Köz­pontjában, Eger, Raktár ut­ca 1. Erkölcsi bizonyítvány kötelező. Mongóliába exportálta válla­lata, a Bajai Vas- és Fémipari Ktsz, ahol mint a kútfúró rész­leg vezetője dolgozik- Tettere­je, tevékenysége, alkotókészsé­ge nem csökken. Az ő nevé­hez fűződik az az újítás is, hogy a pékkemencéket a régi faszén helyett olajfűtéssel me­legítsék. Ahol már bevezették ezt a módszert, ott kettő, ket­tő és félóra helyett 50 perc alatt 1400 C fokra hevítik a kemencét a régi 500—600 C fok ellenében. A kútfúró mester agyában egyre-másra születnek az el­gondolások, újítások. Kiskun­halas, Tata, Komárom, Bács­almási járás, Baja, Bonyhád, Szekszárd pékkemencéi már Medve bácsi berendezésével sütnek. Szabadalma, újításai gümölcsözően mutatkoznak meg a fizetésében is. Havi 2500—3000 forint nem kis ösz- szeg, különösen, ha az ember 70 éves. Bizony, még köszönni _ is majdnem elfelejtettem, úgy elgondolkoztam kifelé jövet. Az ember a régi hetvenese­ket úgy képzeli el, hogy zsör­tölődve, köszvényes lábát ápol- gatva, hálósapkával a fején ücsörög naphosszat a hinta­székben. És Medve bácsi? Üdül, pihen, mert még nagyon sokat akar alkotni, újítani, át­szerelni. Reméljük, lesz rá ideje. Az eső nem szűnik. A hall­ban ping-pongoznak, a társal­góban folyik az irodalmi tár­sasjáték és a konyhában fő az üdülő alaptétele: a vacsora! A milliós költséggel helyre­állított kastélyban üdülnek, pi­hennek a kisipari szövetkeze­tek dolgozói. S ha valaki látja ezt a hatalmas létesítményt, akkor nagyon el kell gondol­koznia, hogy 13—14 évvel a felszabadulás után, a közbe­jött ellenforradalom ellenére, mi mindent alkotott a mi kor­mányunk, a mi népünk. Mi­kor két évvel ezelőtt megin­dult a modern népvándorlás, sokaknak nem jutott eszébe az itthoni, boldog, dolgos élet, ha­nem kergették a „fata morga- na”-t. S a homályos szavakkal és rejtett' könnyekkel írt le­velek arról tanúskodnak, hogy a megbánt tett után már csak a mámor marad és a remény, hogy talán egyszer.;: egyszer haza lehet jönni. S hadd idézzem egy barátom levelének befejező sorait: „. • • hidd el, el kellett jönnöm messzire, hogy meglássam tel­jes nagyságában azt, ami ott­hon van. Tudod, hogy szeret­tem a verseket, az irodalmi előadásokat! Itt nincs. Nincs semmi, csak őrjítő dzsessz es förtelmesen rossz filmek. Kö­szönöm a könyvet, amit küldtél. Azóta is Bandelaire „Tájkép énéi van a könyvjelző, s es­ténként felolvasom a legkedve- ssbbfit * „s ha a tél monoton estéi ramha­vazmik, ajtó. s ablak fölé rakok nagy zá­rakat s építek éjszaka tündért várakat...’’ CS. AdAM ÉVA • NYILT-TÉR ÉRTESÍTÉS. Különélő Radics Jánosné, (Novák Ida) Kál, Fő út felső 10. sz. alatti lakosért sem er­kölcsi, sem anyagi felelősséget nem vállalok. Radics János, Eger. Apróhirdetések SZÉTKÜLTÖZKÖDÖK FIGYE­LEM! Elcserélnénk belvárosi szo­ba, konyha, fürdőszobás és 2 szo­ba, konyha, kamra, kertes laká­sunkat 3 szoba, összkomfortos (kertes előnyben!) lakásért, meg­egyezés szerint! Érdeklődni: dr. Szalóczi ügyvédnél, Eger, Alkot­mány u. 4. sz. emeleten, du. 4—5 óra között. ELADÓ a belvárosban különálló házrész — esetleg beköltözhetőség- gel. Érdeklődni: dr. Szalóczi ügy­védnél, Eger, Alkotmány u. 4. sz. emeleten du. 4—5 óra között. ARCAPOLÁS az Egri Fodrász .Szövetkezet Kozmetikájában, Ti- zeshonvéd utca 16. / KONYHABÚTORT, rekamiét kis­iparostól, fizetési kedvezménnyel. Budapest, Üllői út 5. (Kálvin-tér- nél.) KÖZÉPISKOLÁS lányokat teljes ellátásra felveszek. Lakás a belvá­rosban. Cím a Kiadóban. BORHÄZAS pince olcsón eladó. .Eger, Kisvölgy utca 14. ZONGORA olcsón eladó. Hatvan, Hatvanas utca^ Vinnafc NÉPÜJSAG 1958. október 28., keid Eger csehi mentette meg NB III-as csapataink becsületét Egercsehi Bányász—Kazincbarcika 2:1 (0:0) Kazincbarcika, 300 néző. V: Bu­dai. Egercsehi: Schwarcbacher — Ba­logh, Szűcs, Pócsi — Tengely, Bár­dos — Nagy II., Ócskán, Román, S. Kovács, Bóta. Edző: Fischer S. A bányász-csapat a tavaszi 3:0-ás vereség emlékével utazott el Ka­zincbarcikára és nagyon kevesen voltak azok, akik győzelemre számítottak. Gyénszámú néző előtt gyenge iramban indult a mérkőzés, ebben a játékszakaszban meglehetősen sok hiba csúszott a játékba. Álta­lában Egercsehi támadott többet, de a szokatlan füves, egyenlőtlen pályán az akciók befejezése nem sikerült. Ócskán lövését védte a kapus, majd S. Kovács két ízben Is fölé lőtt. A 22. percben Szűcs hibázott a kapu előtt, a kifutó Schwarcbacher azonban lábbal tisztázott. A 26. percben Bóta be­adását Nagy II. lőtte kapura, a kapus azonban védett. Ezután Ro­mánt jó helyzetben fellökték a vé­dők, majd a kitörő középcsatárt kézzel húzták vissza, így szoron­gatott helyzetben lövése a kapu mellé szállt. Jellemző az első fél­idő álmosságára, hogy egyetlen szöglet sem történt. A második félidő rendkívül he­ves hazai támadásokkal kezdődött és három gyors szöglet is jelezte a barcikaiak fölényét. Az 51. perc­ben egy baloldali szabadrúgás után a hazaiak középcsatára ve­szélyesen fejelt kapura, Schwarc­bacher azonban biztosan védte a labdát. Egercsehi az 54. percben érte el első szögletét, amelyet a hazai védők hárítottak. A másik oldalon egy nagyerejű 18 méteres szabadrúgást védett Schwarcbacher, aztán a kitörő Bé­tát a 16-oson belül felvágták a vé­dők. a játékvezető sípja azonban néma maradt. A 69. percben Ro­mán tört volna előre, de a közép­hátvéd mezénél fogva a földre rántotta. A 17 méteres szabadrúgás elkerülte a hazaiak kapuját. Vá­ratlan kazincbarcikai gól követke­zett. Pócsi hazaadta volna a labdát,, de az lecsúszott a lábáról és a szemfüles középcsatár Schwarc­bacher feje fölött a hálóba lőtt. 0:1. A hazaiak nem sokáig örülhettek a gólnak, mert a 71. percben meg­született a kiegyenlítés. S. Kovács szögletrúgása után kavarodás tá­madt a kapu előtt, ismét S. Ko­vácshoz került a labda, beadását Tengely kapura fejelte és a kapu­fa tövéről visszapattanó labdát Román a hálóba vágta. 1:1. A 76. percben szép egercsehi támadás futott a pályán: Szűcs előrevágott labdáját Nagy II, ollózva továbbí­totta Román elé, aki elfutott a vé­dők mellett és laposan a hálóba lőtt. 2:1. a gól után a nagy becs­vággyal küzdő vendégek támad­tak többet, S. Kovács beadását Ócskán lőtte kapura, majd a szél­ső lövésszerű beadása elsuhant a kapu előtt. A 85. percben egy ve­szélyes szabadrúgást védett jó­érzékkel Schwarcbacher. Az Egercsehi Bányász győzelme teljesen megérdemelt. A csapatból Schwarcbachert, Tengelyt és Ro­mánt illeti elsősorban dicséret, de a többiektől is láttunk szép meg­oldásokat. Csak a védelem jött olykor-olykor zavarba.. A játék­vezető sokat tévedett a vendégek terhére. Baglyasaljai B.—ESC 1:0 (1:0) Eger, 1200 néző. V: ökrös. Eger; Nagy M. — Révész, Lisz- tóczki, Tomsó — Kelemen. Hanus — Somodi, Bajuhoyszky, Hídvégi, Boros, Szász. Edző: Szentmarjai T. A Halniajugrat Béke Me­zőgazdasági Termelőszö­vetkezet FEJÖG UL VASOKAT AZONNAL FELVESZI Lakás van, fizetés meg­egyezés szerint helyszínen. Halmajugra, Heves me­gye. Vasútállomás: Ludas. VIZ- ES VILLANYSZERELŐ 36 éves gyakorlattal elhelyezkedne állami gazdaságban, gépállomáson, szanatóriumban, vagy egyéb helye­ken, mint karbantartó. Cím a Ki­adóban. NEPDJSAG A2 MSZMP megyei bizottsága és a Megyei Tanács napilapja. Megjelenik hétfő kivételével mindennap. Szerkeszti a szerkesztő bizottság. Szerkesztőség: Eger, Beloiannisz utca 3. Telefon 56—74, 56—78. sz. Felelős kiadó: az MSZMP Heves megyei bizottsága Kiadóhivatal: Eger, Bajcsy-Zsilinszky u. L sz. Telefon: 24—44. Posta fiók: 23. Heves megyei Nyomda V.. Eger ív** Mandula Ernő, Eger, Kitűnő időben, jótalajú pályán veszélyes baglyasaljai támadások­kal indult a mérkőzés, s már a 6. percben megszületett az egyetlen, győzelmet jelentő gól. Egy jobb­oldali támadás végén az üresen hagyott középcsatár gyengén ka­pura lőtt és Nagy M. kezéből a há­lóba perdült a labda. 1:0. Potya­gól! A gólra néhány jó egri tá­madás következett, Bajuhovszky hanyatvetődve lőtte a labdát a fel­ső sarok felé, a kapus azonban szögletre hárított. Boros hibázott ezután jó helyzetben. Feltűnt, hogy az egriek sorozatos labdaleadási hibákat vétettek. A 18. percben a jó helyzetben levő Hídvégi tovább gurította a labdát Bajuhovszky- nak, de az összekötő jó lövését védte a kapus. Lisztóczki 18 méte­res szabadrúgása a sorfalról Baju­hovszky elé pattant, ő azonban gyatrán mellé lőtte a labdát. A félidő hátralevő részében gyenge­színvonalú, csapdosó játék folyt mindkét részről. A második félidőben a nagy becsvággyal küzdő egrieknek si­került némi fölényt kiharcolniok. Szép Somodi — Boros — Baju­hovszky támadás végén az utóbbi nagy lövése a bal felső sarok mel­lett csúszott el, majd Boros jó helyzetben túlságosan kivárt, s a védők felszabadítottak. A 64. perc­ben az előretörő Hanus éles lövése suhant el a baloldali léc mellett, majd formás támadás végén Hid- végi fölé fejelte a labdát. Állandó­an Eger támadott, a körülménye­sen és puhán mozgó csatárok azonban csak olykor-olykor ve­szélyeztették a baglyasaljaiak ka­puját. A 78. percben közvetett sza­badrúgáshoz jutott az egri csapat, Boros leadását azonban Bajuhov­szky 14 méterről a sorfalba lőtte. A játék utolsó szakaszában sem változott a helyzet, Eger táma­dott, Baglyasalja jól és eredmé­nyesen védekezett. Az egri csapat ezen a mérkőzé­sen gyenge teljesítményt nyúj­tott, a második félidőbe!! lelkes játékával azonban legalább az egyik pontra rászolgált. Nagy M. a gólnál nagyot hibá­zott, egyébként sok szép védése akadt. A hátvédhármas nem köve­tett el különösebb hibát, bár több­ször is zavarbajött. A fedezetpar volt a csapat legjobb része. Mind­ketten nagy területen mozogtak, s alaposan kivették részüket mind a védekezésből, mind a támadások­ból. Különösen Hanus, aki több­ször is kapura lőtt. A támadósor színtelenül, erőtlenül, olykor gyá­moltalanul mozgott a pályán. Tokod—Hatvani VSE 2:1 (2:1) Tokod, 400 néző. V: Simák. Hatvan: Berényi — Forgács, Srei, Pete — Hanty, Kovács — Zámbó, Hídvégi, Sáfrán, Táj ti, Fehér. Ed­ző: Selineci József. Hosszú, körülményes utazás után, a mérkőzés előtt fél órával érkezett a HVSE csapata Tokodra. A pályán keresztbefújó hideg szél csak fokozta a vasutas-játékosok merevségét, s így a hazaiak az első félidőben fölényt tudtak ki­harcolni. Már az első percben ve­szélyes hazai támadás futott a pá­lyán, s Srei az utolsó pillanatban mentett a kitörő középcsatár elöl. A 6. percben Forgács mellett jó ütemben húzott el a balszélső, be­adását a középcsatár kapura lőtte, a szél megemelte a labdát, s az a meglepett Berényi mellett a hálóba jutott. 1:0. Nem sokkal később, a 9. percben Hatvannak sikerült ki­egyenlítenie: Srei — Hídvégi — Zámbó volt a labda útja és a szél­ső ravaszul pörgetett labdája a ka­pusról a hálóba hullott. 1:1, A gólra hazai támadások követ­keztek. Srei kezezése miatt sza­badrúgáshoz jutott Tokod, a nagy­erejű, 30 méteres szabadrúgás azonban levágódott a sorfalról. A másik oldalon Fehér beadását Hídvégi lőtte a kapu mellé. A 24. percbeh ismét Tokod szerzett ve­zetést: a balösszekötő elfutott avé- dők mellett, Berényi először kiin­dult kapujából, majd megtorpant, az összekötő elhúzta mellette a labdát és nagy erővel az üres ka­puba vágta. 2:1. A gólra a hatva­niak teljesen megzavarodtak, át­vették az ellenfél csapkodó játé­kát. A második félidőt Hatvan kezdte jobban, a csatárok azonban túlsá­gosan féltek a keményen romboló tokodi védelemtől. Tajtit biztos helyzetben felvágta az ellenfél egyik védőjátékosa, majd Fehért érte hasonló sors. A szabadrúgás­nak Hídvégi futott neki és a sor­fal fölött «átszálló labdáját a kapus csak nagy üggyel-bajjal tudta vé­deni. A 70. percben Kovács hozta fel a labdát, kiugratta Hídvégit, pontos beadását Sáfrán a kapufára fejelte. A másik oldalon Berényi két ízben is kifutással tisztázott. A 88. percben Zámbót szögletre sze­relték. Hatvani támadásokkal ért véget a mérkőzés. Berényi sok veszélyes labdát há­rított, de mindkét gólban benne volt. A védelemben csak Srei nyújtott jó teljesítményt, Forgács és Pete a szokottnál halványab­ban mozgott. A két fedezet csak a második félidőben jött fel, a támadósorban Zámbót és Fehért illeti dicséret, a belsőhármas ez­úttal tartózkodóan mozgott. Nagybátony—Petőfibánya 3:1 (1:0) Nagybátony, 800 néző. V: Szko- kán. Petőfibánya: Godó — Alföldi, Pa­raszt, Zilai — Takács, Imre — Ve­res, Tóth, Sándor, Szlavek, Opov- szki. Edző: Csizmarik Imre. Az első félidő változatos, ki­egyensúlyozott játékot hozott. Mindkét csapat egyaránt kivette részét a támadásokból. A félidő egyetlen gólja nagy kapushibából esett, egy alapvonal melletti sza­badrúgás nyomán a kapu felé szállt a labda, Godó azonban aJá- futott, mellé ütött, s a labda aka­dálytalanul jutott a hálóba. 1:0. A második félidőt Petőfibánya kezdte jobban. A vendégcsapat enyhe mezőnyfölényt harcolt ki, mégis hazai gólok következtek. A 60. percben a balösszekötő 25 mé­terről leadott nagy lövése féüna- gasan vágódott Godó kapujának jobb sarkába. 2:0. Nem sokkal ké­sőbb a lesgyanús helyzetben levő közéocsatár kitört a védők gyűrű­jéből és mintegy öt méterről biz­tosan lőtt a hálóba. 3:0. Petőfibánya nem adta fel a har­cot és nagy erővel küzdött to­vább. A 80. percben Opovszki kap­ta a labdát, kicselezte hátvédjét, majd jó iramban kapura húzott. Az ellenfél kapusa kiszaladt elébe, összecsaptak, a labda azonban a szélsőnél maradt, aki biztosan lőtt a hálóba. 3:1. A hátralevő időben is Petőfibánya támadott többet, ezek a támadások azonban ered­ménytelenek voltak. A mérkőzésen enyhe petőfibá- nyai fölény alakult ki, a csatárok azonban sorra elügyetlenkedték ä helyzetet. A hazaiak viszont jól ki­használták a vendégvédelem meg-* ingásait és végeredményben meg­érdemelten győztek. A csapatból Zilai, Takács, Veres és Szlavek nyújtott jó tejesiv- ményt. További eredmények: Gázművek —K. Lombik 2:1, Mezőkövesd—Put- nok 6:0, Godberger—Transvill 8:1­Négy fronton a román labdarúgók ellen Magyarország—Románia 2:1 (0:1) Bukarest, 100 ezer néző. V: Saar, (szovjet.) Magyarország: Török — Mátrai, Sípos, Sáros! — Bozsik, Berendi — Sándor (Bundzsak), Göröcs (Vasas) Budai, Tichy, Bencsics. A zsúfolásig megtelt bukaresti stadionban először a két ország ifjúsági válogatottjai mérték össze erőiket, a jól játszó magyar csa­pat Szarvas (2), Kékesi és Solymosi góljaival biztos, 4:l-es győzelmet aratott a románok ellen. A ma­gyar csapatból Landi, Sóvári, Pet- rovics, Kékesi es Albert játéka emelkedett ki. A nagy mérkőzés tomboló hang­orkán közepette kezdődött meg. Az első negyedórában inkább a kék-inges román csapat támadott többet, gyorsak, sőt sokszor erő­szakosak voltak a román játéko­sok. Egy gyors magyar ellentáma­dás végén Sándort a 16-oson belül földre rántották, a játékvezető sípja azonban néma maradt. A 30. percben esett a mérkőzés első gól­ja, a játékvezető lesről engedte el Dinulescut, aki a kimozduló Török mellett a hálóba lőtt. 0:1. A félidő további részében fokozódott a já­ték irama, feltűnt, hogy a romá­nok igen keményen, sőt durván játszottak. A második félidőre a 6érült Sándor helyett Bundzsák került a csapatba. A szünet utáni első ne­gyedórában már formásabbá vált a magyar csapat játéka, negyed­óra elteltével azonban ismét nagy román nyomás nehezedett ka­punkra. Dinulescu szabálytalanko­dott Sípossal szemben, majd meg­sértette a játékvezetőt és a kiállí­tás sorsára jutott. Percekig állt a játék, majd parázs hangulatban tovább folytatódott a mérkőzés. A 75. percben a Göröcs helyére be­állt Vasas jó lövéssel kiegyenlített. 1:1. A magyar csapat átvette a já­ték irányítását. A 32. percben Bundzsák jó fejese a kapufáról pattant vissza és a szemfüles Tichy közelről a hálóba nyomta a lab­dát: 2:1. Az utolsó negyedórában a magyar csapat mezőnyfölényt harcolt ki és sikerrel lassította le a gyors román próbálkozásokat. Az egész mérkőzésre a román csapat kíméletlen játékmodora nyomta rá a bélyegét, sokszor szinte megfélemlítették a magyar együttest. A játékvezető több hibát vétett, de tárgyilagos volt. Magyar B—Románia B 6:1 (2:1) Üllői út, 16 ezer néző. V: Ru- menceev. A hatvani edzőmérkőzés után szinte rá sem lehetett ismerni B­válogatottunkra. A játék nagy ré­szében fölényben és jól játszott í csapat. Az első gólt Bödör lőtte i 10. percben, majd a románok Za haria révén kiegyenlítettek. A fél­időben még egy gól esett, amikoi Kleibán fejéről védhetetlenül vá­gódott a labda a jobb sarokba. 2:1 A második félidőben mindjobbar kidomborodott a magyar váloga­tott technikai fölénye és egyre- másra születtek a gólok. A 3. góH Bodon lőtte, a 4-ik Bödör lövésé­ből esett. A 83. percben Bödör a 16-osról küldött nagy lövést a ba! felső sarokba, majd az utolsó gó': a román középhátvéd lábáról vá­gódott a hálóba. 6:1. A győzelem ilyen arányban is megérdemelt. Magyar Utánpótlás—Román Után­pótlás 2:2 (2:1) Szolnok. 4000 néző. V: Bajcs. A iól kezdő magyar csapat Kisuczki és Rákosi góljaival 2:0-ás vezetés­re tett szert, a románok Éne £T. réven szépítettek. A \ második fél­időben kiegyensúlyozott lett a mérkőzés és a 81. percben As an 20 mé+eres szabadrúgása meghozta a kiegyenlítő gólt. A döntetlen igazságos. Jól kezdett a,Gyöngyösi Hgnvéd ökölvívó csapata az NB I-hen Gyöngyösi Honvéd—VKSE 10:10 Gyöngyös, 600 néző. V: Pogány és Groszwirth. Vasárnap délelőtt óriási érdeklő­dés mellett került sor Gyöngyö­sön, a városi kultúrház nagyter­mében a Gyöngyösi Honvéd első NB I-es ökölvívó-mérkőzésére a jóképességü VKSE csapata ellen. A gyöngyösi fiúk — a várakozás­nak megfelelően — kitűnően meg- állták a helyüket és* közelebb is álltak a győzelemhez, mint a V- KSE. A győzelemtől csak az ütöt­te el a Gy. Honvédet, hogy Argye- lán, a gyöngyösiek egyik erőssége váratlan vereséget szenvedett, s így kénytelenek voltak végered­ményben a I0:lo-es döntetlennel megelégedni. Részletes eredmények: (Elől a gyöngyösi versenyzők) Flórián ellen a jobb erőnléttel rendelkező Jezernyiczki biztosan győzött. 0:2. Zele ellen a támadóbb szellemű Purger kisarányú pontozásos győ­zelmet aratott. 0:4. Ferenczi már az első menetben feladta a kilátástalan harcot Bódls ellen. 0:6 Bállá ellen a nagy technikával rendelkező, rutinos Kisfalvi bizto­san győzött. 0:8i Horváth ellen a bíró Molnárt erős vérzés . miatt leléptette. 2:8. Argyelán az első két menetben sokkal többet támadott Némethnél, a második menet végén azonban Németh egy egyenes ütéssel ál­kapcson találta a gyöngyösi fiút, aki a földre került és a játékve­zető kiszámolta. 2:10. Énekes pontozásos győzelmet aratott Baranyai ellen. 4:10. Nagy Endre a harmadik menet­ben kiütötte Keresztest. 6:10. AZ NB II. EREDMÉNYEI Keleti csoport: SZVSE—Debrecen 3:0 UTTE—Kecskemét 0:0 MMTE-Egyetértés 3:1 Borsod—Pénzügyőrök 1:0 Ózd—Bp. Spartacus 1:1 SZEAC—Cegléd 3:0 Jászberény—SSE 2:0 Bp. Előre—Szolnok 2:1 Nyugati csoport: P. Dózsa—Sz-fehérvár 1:1 Budafok—Sztálinvároö 0:0 Kaposvár—Zalaegerszegi TE l.o D. Spartacus—Csepel Autó 2:0 Komló—Vác 14 A Kiss—Somogyi mérkőzésen Kiss pontosabban ütött, jól osz­totta be erejét, a harmadik menet­ben még erősíteni is tudott, s így a mérkőzés feladására kényszerí­tette ellenfelét. 8:10. Szép összecsapást hozott a De­meter—Bánhegyi találkozó Deme­ter mindhárom menetben többet ‘ámadott ellenfelénél, ügyesen ki­tért Bánhegyi ütései elől és vég­eredményben biztos, pontozásos győzelmet aratott. 10:10. Láng—Pécsi VSK 2:2 Magyaróvár-rOroszlány 3:0 KISTEXT—Szállítók 0:0 A TOTO eredménye 1. Rominla—Magyarország 2 1:2 2. Magyar B—Román B 1 6:1 3. Cegléd—SZEAC 2 0:3 4. SZVSE—Debrecen 1 3:0 5. MMTE—Egyetértés 1 3:1 6. Űzd—Spartacus x 1:1 7. Borsod—Pénzügyőrök 1 1:0 8. Cs. Autó—D Spart. 2 0:2 9. Juventus—Torino 1 4:3 10. Inter—Roma 1 3:2 11. Lanerossi—Milan 1 2d) :2. sampdoria—Fiorentina x 1:1