Hazai Tudósítások, 1988 (25. évfolyam, 2-22. szám)

1988-05-01 / 9. szám

1988.XXV.évf.9.sz Hazai Tudósítások 13 Weidner nyert meg. A szép ezüstserleget és a maxi-üveg Törley pezsgőt azonban a francia Omnes nyerte, aki a korábbi Törley Kupákon már 26 pontot szerzett, s a mostani záróversenyen egyet­len - hozzá pontban közelálló - versenyzőtársa sem tudott döntő­be kerülni, s így Omnes 26 pontját felülmúlni. "Visszatérő11 b.í rkczósztárok A kötöttfogású 100 kg-os mezőny világ- és Európa-bajnoka, Gáspár Tamás az 1987 augusztusi VB-n elszenvedett vállsérülése óta most először indul versenyen, az 5. Honvéd Kupán. Visszaté­rése sikerült, mert válogatott társa, Illés István előtt megnyer­te súlycsoportja versenyét. Sikeres volt az ugyancsak hosszú időt /9 hónapot/ kihagyó Európa-bajnok, Sipos Árpád első verseny­béli szereplése. Nagy küzdelemben nyert a döntőben Szuromi József ellen, s mint mondta, ha a birkózás még nem is ment neki igazán jól, annak örült igazán, hogy térdsérülését egyáltalán nem érez­te versenyzés közben. így a magyar birkózók olimpiai esélyei erősödni látszanak a két klasszis-versenyző újbóli szőnyegre lé­pésével. Kedvező a csoportbeosztás Malaysia és Szingapúr ad otthont a női kosárlabda-váloga­tottak olimpiai selejtezőinek. A csoportok sorsolását a belgiumi Gentben tartották, s a magyaroknak ezúttal kedvezett a szerencse. Nyolcadik kiemeltként a D-csoportba került Magyarország váloga­tottja, Ausztrália, Lengyelország, Malaysia, Lj-Zéland és Török­ország társaságában. A szakemberek véleménye szerint az ausztrál válogatott látszik a legnagyobb ellenfélnek. Velük a magyarok 1984 óta a világversenyeken 4 alkalommal mérkőztek, s két győzelem mellett két vereség a mérlegük. A lengyel együttessel jóval több alkalom volt a megmérkőzésre, csupán 1987-ben négy magyar-len­gyel találkozó volt, melyek közül háromszor a magyaroké lett a győzelem. A másik három ellenféllel nem játszottak az utóbbi idő­ben a magyar lányok, de eredményeik ismeretében valószinüeíthető, hogy a továbbjutó két helyért folyó küzdelembe ben lesz beleszólá-SU.1l •