Hazai Tudósítások, 1988 (25. évfolyam, 2-22. szám)

1988-03-15 / 6. szám

1988.XXV.évf.6.az. Hazai Tudósítások 12. pedig Stavangerben, a 18. légfegyveres Eurőpa-bajnokságon az idei első EB-aranynak örülhettek a sportbarátok idehaza, egy mindössze 17 éves leány, % Joő Éva, valamint a női csapat jóvoltából. Joó Éva már a döntőbe kerülésért folytatott küzdelemben is kiemelke­dőt produkált: légpuskájával 40 lövésből 39-szer betalált a mindössze 1 milliméter átmérőjű 10-es körbe, s mivel egyetlen, gyengébben sikerült lö­vése is 9 pontot ért, beállitotta a 399 körös világcsúcsot. A döntőben is megőrizte előnyét, s külön öröm, hogy a magyar csapat másik két tagja, a világbajnok Fórián Éva és a szintén nagyon fiatal, 18 éves Gelencsér Emese meg tudta szerezni az egyéni 3. és 4. helyet, ami egyben a csapatverseny megnyerését is jelentette. Ezüstérmes lett a magyar futóvadlövő-csapat /Sol ti Attila, Doleschall András, Ángyán József/, s lehetett volna még egy arany, ha az egyéni versenyben vezető Soltinak nem romlik el a fegyvere. Rugótörés és a távcső elállitódása sújtotta a nagy esélyest, akinek verseny zőképességére jellemző, hogy még igy is 4. tudott lenni. A befejező napon a magyar férfi légpuskásoknak sem kedvezett a sze­rencse. Hiába állitott fel 1754 körös, uj világcsúcsot a Németh István, Gáspár Olivér, Vári Zsolt összetételű trió, az utána következő csapatok közül az NSZK, majd a Szovjetunió is tovább javította a csúcsot, s igy a magyaroknak e számban meg kellett elégedniük a bronzéremmel. A vivók is megkezdték... A téli magyar sportsikerekből a vivők is mindig kiveszik a részüket. Az év eddigi versenyei alapján a női tőrvivő Jánosi Zsuzsa vezet a Világ Kupa-pontversenyben, s jő esélyei vannak a végső győzelemre is. A női tőr Bajnokcsapatok Európa Kupájában az MTK-VM lányai - egyebek között a román és a szovjet bajnokcsapatot megelőzve - jutottak a döntőbe, ahol a világ tőrvivői szemében "Mekká"-nak számitő Tauberbischofheim csapata volt az ellenfelük. A világbajnokokkal teletűzdelt NSZK-beli gárdától ugyan 9:4-re kikapott az MTK-VM, de az ezüstérem igy is több, mint amit remélni lehetett tőlük. Világ Kupa versenyt nyert Hannoverben Bujdosó Imre, a magyar férfi kardcsapat egyik erőssége. A döntőben az olasz Marca Marint győzte le, s a legjobb nyolc közé még két magyar: Szabó Bence és Uhlár László is beju­tott.