MSZMP Heves Megyei Ideiglenes Elnökségének/Végrehajtó Bizottságának ülései (22.3) 1956. november 7. - 1957. december 30.
1. doboz 1956. 11. 07. – 1957. 12. 30. - 10. őrzési egység: Végrehajtó bizottsági ülés jegyzőkönyve 1957. július 15. - Oldalszámok - 10. őe. 4. o.
• fontos dőlt & részt, határozottan és nyíltan mondják í J politikáját, a pl üzemekben. Arai aj t illeti,. ugy ölöm, ;, ver felülvizsgálóuk a. Béla;,. vai Cementgyár párt• r-rvez étinek mun.yQa.fc* Hanem inkább arra van £ 2g, he; ybízzunk felelős elvtársat, aki lent tartó zkodi: vig, idejének jeleni: .•szét ebben az üzemben bolti és a párt szerv nek élők eni ezt a aiunsát, a sérvedet kimen;; a >zé« M , kell bizni a Tóth. elv ! ennek á'-'me,; í érzésével és 935? hónap múlva a végrehajtó bizottságot tájékoz': arról, hogy mi a helyzet. jj]bben a muc vetően a termeié 11 elótorbe' állítani. Azokat'a termelési problémákat is, ..amit. a 'jelentés felvet, próbáljuk megoldani. A isik javaslatom, ho^y vegyük,fel a kapc; vt' az illetékes ^ minisztériummal és tárgyaljuk meg a falvi problémát. Bízzuk meg aÜDóth elvtársat, hogy vegye fel velük a kapcsolatot és ha ] :elébb itt járnak jöjjenek be yebizottságra, hogy elmondjunk egyet-raást a bélapátfalvai üzemről, A mum.clc javics elnösét holnap, ki kell : . a -vezetésből* A végrehajtó bizottság fogadja el' azt a java-latot s hogy bízzuk meg a.PfO-t, hogy a partból kizár' ayek ügyét tisztázza, főleg a vezető beosztásban lévő emberek ügyét. Határozat; végrehajtó ág az előterjesztett napirendet az elhagzout kiegészítéseirsel egyhangúlag elfogadta. \