MSZMP Heves Megyei Ideiglenes Intéző Bizottságának/Pártbizottságának ülései (22.2.) 1956. november 28. - 1960. november 30.

1. doboz 1956. 11. 28. – 1960. 11. 30. - 22. őrzési egység: Pártbizottsági ülés jegyzőkönyve 1960. október 25. - Oldalszámok - 22. őe. 7. o.

— o — hogy a 12,5 ^-08 növekedést 8*1 $-o» műnk?'a lát szám növekedésével érjük el. Ha ezt látjuk, akkor rögtön világos lesz előttünk, hogy nem hajtottuk végre és rossz utón járunk a párt VII. kongresszusa határozatának végrehajtásában* mely azt tűzte célul, hOfijr a me, nö­vekedett igényeknek megfelelően a termelés növekedésit mintegy két­harmad részben a termelékenység növekedésével kell biztosítani, | célkitűzés megvalósításához a feltételeket az állam erejéhez mértet; biztositotta, a megyében mtintegy 4o millió ft, uj gápiberuházással uj üzemrészek beállításéval, Mégis mintha ez a befektetés eltűnt volna és ennek realizálását helyenkánt nyomokban sem lehet felfedez­ni. Sőt az történik, hogy a 4,4 $-os tervlemaradás mellett megyénk A ipara 1,7 ^-kal magasabb béralapot használ fel a tervezettnél. Még megdöbbentőbb a kép, ha ehhez hozzávesszük még azt is, hogy ilyen létszámnövekedése mellett ezév végéig a várható túlóra felhasz­nálás megközelíti a 9oo,ooo-et. Az ezekre kifizetett bérek túlóra­pótlékkal együtt elérik az évi lo millió Ft-ot, Ezekut^n u/y gondo­lom, világos előttünk, hogy a jövedelem, a fogyasztás ilyen mánflö növekedése és a termelés ilyentán való alakulása, komoly nehézségek. elé állítja népgazdaságunkat és veszélyezteti azoknak a céloknak a megvalósítását, melyeket a kongresszus ás az azt követő párthatároza­tok állítanak elénk, Mégmielőtt a meglévő bajok okainak tárgyalására térnénk, szükséges £ néhány szót ejteni a beruházásóknáltapasztalt lazaságokról. A megyében folyó tervező, kivitelező ás beruházási munkák nem függet­lenek az országos szervek tervezőintézetek és minisztériumok munká­jától. Azonban ezentúl is sok olyan dolog van. amit az illető megyei vezetőknek kellett volna, vagy kellene megoldani. Tervezésünk és beru* házasunk egyik betegsége a be nem fejezett beruházások és a határidő­re el nem készült objektumok ás létesítmények terhei, amelyekbe a pénzt befektettük és amelyeknek már be kellene lépni a termelésbe és sokszor ezeket a beruházásokat, tervez/égéseket még el sem kezdjük. Ilyen pl, a selypi Cukorgyár, mely a kampány beindulására nem ké­szült el és az i~y elhúzódó beruházások lényeges k^ltségtöbletet jelentenek a vállalat, ill, a népgazdaság számára. A parádi Üveggyér esiszoló üzemének ezév második felében már dolgozni kellene, de még 61 sem kezdődött ennek az üzemrésznek az épitáse, ill. a bővítése. A mátraderecskei téglagyár cserápüzemének beindítása a határidőn tul IWVBS HWftJjfSI *# -..-- * « . * .-...* - - * LOVünof --

Next

/
Thumbnails
Contents