MSZMP Heves Megyei Ideiglenes Intéző Bizottságának/Pártbizottságának ülései (22.2.) 1956. november 28. - 1960. november 30.

1. doboz 1956. 11. 28. – 1960. 11. 30. - 19. őrzési egység: Pártbizottsági ülés jegyzőkönyve 1959. október 15. - Oldalszámok - 19. őe. 22. o.

- 15 ­ú hiányát csökkentené. B észében megyénk ipari üzemeiben folyó munka. ff a meglévő hibáival együtt biztató és ha e hibákat megszüntetjük, meg­tttípfiNfil'i fogunk felelni azoknak a követelményeknek, melyet az 5 éve terv ismert célkitűzései megyénk ipara elé állitanak. II. Az ipari üzemek termelésének normalizálása mellett fontos feladatot jelentett számunkra a mezőgazdaság termelésének megszervezése. Itt azonban arra volt szükség, hogy először létrehozzuk, vagy legalább is megtisztitsuk az államhatalom helyi szerveit, a tanácskat az ellen­forradalmi elemektől és visszaállitsuk a törvényes rendet. E munka ^ folyamata és eredménye ismert, és ezért ennek részletes magyarázatától ™ el lehet tekircbateni. A mezőgazdaság termelésének gyors és sürgős , megszervezését szükségessé tette a lakosság élelemmel való ellátása* Ezért a parasztsághoz fordultunk és velük közösen oldottuk meg ezeket a feladatokat. A parasztság a párt és a kormányhelyes intézkedései láttán, egyreinkább eleget tett kérésünknek. 1&57 tavaszán már kisebb) \ zökkenőktől eltekintve rendes ütemben folytak a tavaszi vetések, A.. parasztságban határtalan bizalmat keltett miután látta, hogy a munkás­paraszt forradalmi kormány e^we szilárdabb, ebben biztosan látta, hogy a föld amelyet 1945-ben.kapott, amelyet nem egyszer vesfcélyez­tettek a lo- loo ezer holdak, továbbra is az övé marad. Azok az intéz­kedések, mint a begyűjtés eltörlése, a szövetkezetixxjBxxBxásuE mozga­W lommal kapcsolatos nyilatkozatok, melyek ezt a mozgalmat a teljes önkéntesség lenini elveire helyezték, mély bizalmat ébresztett a pa­rasztokban, a párt és a kormány iránt. B Z ek az intézkedések a reali­tás talaján élló politika, újra erős egységbe kovácsolta a munkások és a parasztok szövetségét. E kedvező légkör-JÍ megfelelő talajt te­remtett, melyben újjáéledt parasztságunk termelési kedve, aKg^aaraüc HxaCSiabek mely párosult a földek gondosabb megművelésével. Ennek legkézzelfoghatóbb bizonyítéka, hogy szinte egyosapásra meg­szűntek a parlagon hagyott földek, ami a megyében kb. 8-lo ezer holdat tett ki. Jelezte a parasztság termelési kedvét, hogy újra kezdődtek olyan mezőgazdasági termeivények meghonosodni, melyek a falvak pa­rasztságának politikánkba vetett hitét és bizalmát jelenti. Mig ^['^«-v/!tv 1956-rban 1 kh-ra eső műtrágya 8 k&. volt, ez.a szám 1957-ben 22_kg-ra l^ LpJi nőtt. A szőlőtelepítés 1956-ban 229 kh. volt, 1958-ban ez a telepités lo25 kh-ra növekedett. A gyümölcs telepités 1956 25 kh-val szemben 1958-ban 133 holdra növekedett. | Hgvss megpi 1 I 1 o.mHár 1

Next

/
Thumbnails
Contents