MSZMP Eger Városi Bizottsága Pártbizottsági ülései (XXXV-29-2) Kibővített, rendkívüli pártbizottsági ülés • 1961. január. 8.
28. ő. e. (1. doboz) • Kibővített, rendkívüli pártbizottsági ülés jegyzőkönyve • 1961. I. 8. - Napirend: - 1. Eger város mezőgazdaságának szocialista átszervezése.
1o A földrendezés is bizonyos időt vesz igénybe és a tavaszi munkái: megkezdéséig másfél esetleg 2 hónap áll rendelkezésre. Ezért az átszervezést nem szabad nagyon elhúznunk. Az idő sürget bennünket. Ez azonban nem szabad, hogy azt eredményezze, hogy türelmetlenkedünk, hogy megengedhetetlen módszereket alkalmazunk. Tartalmas, türreimes meggyőző münkátaLkell a lehetőséghez mérten az átszervezést rövj idő alatt befejeznünk. Miután az átszervezés befejeződött azonnal el kell kezdeni a munkaszervezetek kialakitásat. Már az átszervezés idején meg kell mondani a dolgozó parasztoknak, hogy brigádokat, munkacsapatokat fogunk kialakitani és a tagositott területet le fogjuk bontani' ezekre a munkaszervezetekre, sőt családokra. A területek megművelésénél alkalmaznunk kell majd a megyében bevált premizálási módszereket, a szőlő.müvelésben. Ennek egyik bevált formája a munkaegység plüssz prémium, a másik a 4o-6o %-os művelés, amelyhez minden szükséges felszerelést a tsz. biztosit. Azt, nogy melyik premizálási rendszert alkalmazzák majd a tsz. közgyűlése dönti el. Azonb-n »át ugy kell ifányitani, hogy a területek megművelése biztosítva legyen, hogy a termés átlagok ne esenek vissza és a tsz. tagok is megtalálják a számításaikat. A megalakult tsz, vezetőségekkel azonnal meg kell kezdeni a gazdasági év előkészítését, vagy a tervezést. Másrészt azonnal el kell kezdeni a leltározást, a vetőmag és a takarmány alapok megteremtését. Ki kell jelölnünk azokat a szakembereket, akik ezekben a munkákban segítséget adnak a tsz-ek vezetőségeinek. Biztositanunk kell, hogy még a tavaszi mugkák megkezdése -előtt kijelöljék az állandó jellegű háztályi területeket. A háztályi területek nagyságára vonatkozólag tartanunk kell magunkat az alapszabályban előirtakhoz. 16oo négyszögöl. Ebben is a közgyűlés dönt majd, de javasolni kell a 1 tsz-nek, hogy lehetőleg minden tag kapjon háztályi szőlőt. Ha a háztályi terület csak szőlőből áll, akkor nagysága ne náladja meg a 800 négyszögölt. Az átszervezés után vagy azzal egyidőben létre kell hozni egy bizottságot, amelynek feladata lesz a tsz. majorhelyek kijelölése, központok irodák helységeinek kijelölése. Ennek a bizottságnak a feladata lesz majd a tsz. távlati tervek elkészitése. Miután a szervezés befejeződött a tsz. tagok részéie ismeretterjesztő előadásokat kell tartani,.ahol a tsz. életével, működésével kap. csolatos alapvető rendelekeket ismertetjük a tsz. tagjaival. Természetes, hogy a tsz. megszilárdításánál?: egyik alapvető feltétlele lesz az, hogy tudunk e ott szervezetten politikai munkát végezni. Ezért az átszervezés után ahol arra lehetőség; adódik azonnal meg kell alakítani a pártszervezeteket, akár rendkívüli tagfelvételekkel is. KISZ szervezeteket kell létrehozni, vagy KISZ csoportokat, tsz. nőbizottságokat• Amint látják az elvtársak a munka zöme a konkrét szervezés befejezése után kezdődik majd. Ebben a munkában is számítunk a város kommunista kollkktivájara és mindenkire, aki ebben a munkában segíteni akar és tud. . • •