Katolikus Főgimnázium, Gyulafehérvár, 1909

Jelentés az intézeti tornaversenyről. Az intézet tornaversenyét június 19-én d. u. 5 órakor tar­totta az iskola udvarán nagyszámú közönség előtt a következő műsorral: 1. Felvonulás és tisztelgés az emelvény előtt. 2. Szab. gyak. kéziszer nélkül. 3. Csapattorna nyújtón. 4. Botgyakorlat. 5. Birkózás. 6. Csapattorna alacsony és magas korláton 7. Ver­senyek. 8. Gúla. 9. Díjak kiosztása. 10. Elvonulás. — A verse­nyen jelen volt Majláth G. Károly gróf püspök úr őnagyméltó- sága, a helyőrség törzstisztjei és tisztikarából többen s igen nagy számban városi közönség. A felvonulás és verseny alatt a ' cs. és kir. 51. gyalogezred zenekara játszott. A jutalmakat kegyelmes főpásztorunk osztotta ki szép be­széd kíséretében, melyben atyai szavakkal buzdította az ifjúságot a testedzés szükségességére és fontosságára. Ezüst érem jutalmat nyertek a szertornából: Chirila János VII., Fejér Manó, Balázsi Dezső, Székely Árpád V., Láhni Arnold IV. o. t. A súlydobásból érmet nyert: Barbáesi József VII., oklevelet: Varga Géza V. o. t. A magasugrásból oklevelet nyert: Puskás Mihály VI. o. tanuló. A birkózásból oklevelet nyertek: Balázsi Dezső, Fejér Manó, Péter Dénes, Székely Árpád V. o. t. Dicséretet nyertek az általános szertornázásban felmutatott ügyességükért: a VI. osztályból: Karácsonyi Ferenc, Puskás Mihály, Tóthi Szabó Gyula, az V. oszt.-ból: Germán Lajos, Jäger Lajos, Péter Dénes, Weisz Nándor, a IV. osztályból: Erős Béla, Giurka Miklós, Imets Mátyás, Pasztrav Jeromos, Pasztrav Simon, Pelcz Miksa, a III. osztályból: Czeglédi Ferenc, Pap Emil, Schüller Jenő, a II. osztályból: Gombár Lajos, Lukács Béla, Valentini Márton, az I. A. o. Demeter János, az I. B. o. Jäger Gusztáv.